Meelis kirjutab: Mis värk naistel nende lilledega on?

Õnneks olen ma sattunud sellise naise otsa, kes väga lilli ei fänna ehk siis ma ei pea talle neid iga kuu kinkima ja teda üllatama. Või isegi kui kingin, siis kasutab Leenu neid lilli hoopiski pildistamiseks. Kas paneb kuhugi taustaks või vaatab lihtsalt mind läbi nende lillede.

Samas on meil tutvusringkonnas kaks sellist naist/ema, kes lihtsalt janunevad selle järgi, et neile lilli tuuakse. Ja mitte lihtsalt lilli, vaid ilusaid. Okei, üks naine tahab, et lilled tuleks pigem südamest ja tore kui oleks ka ilusad, kuid teine soovib ainult ilusaid lilli. Et oleks ikka uhke suur kimp ja kallid lilled sees, saab Instasse storyt teha.. Ja kui mees peaks juhuslikult neid mitte tooma, siis oh, seda draamat. Õnneks ta ei unusta kunagi, sest teab juba, mis sellele järgneb ning sellevõrra on elu rahulikum.

Tihti ma ei saa aru, mis värk siis naistel nende lilledega on… Ligemale aasta tagasi avastas ka Leenu sellise koha nagu Blummin. Ehk siis firma, mis valmistab käsitööna kauasäilivate roosidega lillekarpe. Mäletan, et tegime ühel üritusel loosimise ja no enamik naisi, lihtsalt janunes selle võidu järgi. Saaks aga need roosad roosid endale. Esiti ei saanud ma sellest fenomenist aru, sest lill on ju lill.

Leenu oli ka pisut suhtumisega, et “tahan endale ka, tahan, tahan” ja mina ikka vaevasin oma pead, et miks sa tahad, kui sulle tegelikult ju lilled ei meeldi. Aga siis ma nägin ise neid lilli ja tõesti olid ilusad.

Võib-olla, mitte et lilled ise, vaid pigem kogu see kooslus. Lill ja see sametine pott, kus need sees olid. Ja mis kõige parem? Seda ei pidanud kastma. Ja tooteid oli hea selle peal pildistada. Nüüd kinkis Leenu selle edasi Eveliisile, kelle koju see ka nagu valatult sobib.

Seega ideena võiks ma küsida, et kas poleks mõtekas korra aastas kinkida ühed sametkarbis Blummini kauapüsivad roosid, kui et igakuisalt midagi koju tuua, mis nagunii lõpuks närtsib?

Käisime hiljuti ka ise füüsiliselt Blummini poes kohal ja ma olin tegelikult äärmiselt üllatunud sellest valikust mis neil kohapeal oli. Ma ei tea miks, aga mulle oli kuskilt mulje jäänud, et nad pakuvad ainult seda ühte sametkarpi ja ongi kõik. Aga ei – valik on kordades suurem…

Minu silmi köitis aga hoopiski niiöelda Blummin Home sektsioon, kus müüdi küünlaid ning kodulõhnastajaid. Just need kodulõhnastajad olidki minu jaoks kõige suurema üllatusmomendiga, sest esiteks need nägid nii ilusad välja ja teiseks äärmiselt hea ja tegelikult maheda lõhnaga.

Blummini kodulõhnastajad on aga elegantsed ja pigem on see eraldi sisustuselement kui lihtsalt pulgad kuskil pudelis. Isegi see purk millega sa selle kaasa saad on ilus ja sobib selle kõrvale ideaalselt.

Kuna kokku on valikus seitse erinevat lõhna, siis ei ole see valik nii suur, et võiks jäädagi valima, aga samas on see piisavalt lai, et endale või sõbrannale midagi meelepärast leida. Ma eeldan, et keegi ei solvu ju selle peale, kui talle koju lõhnastaja tuuakse.

Teine elegantne asi mis kohe nende kodulõhnastajate kõrval asus olid küünlad. Jällegi on suurimaks märksõnas ilus ja elegantne. Need küünlad olid seal nii ilusad, et ei raatsikski põlema panna. Neid on seal nii klaasist kui niisama lahtiselt, et aseta kuskile alusele ja lase olla. Lihtsalt ilus asi.

Kuna jõulumeeolu hakkab juba vaikselt peale tulema, siis sobivad need hästi, nagu uus pisikene dekoratiivne mööbliese, mis lisaks silmailule ka head aroomi tuppa toob. Lisaks on küünaldel ka väga normaalne hind.

PS! Blummini e-poes kehtib alati ka kood marimell, mis muidu annab 10% allahindlust, aga sel nädalavahetusel annab topelt allahindluse, sest Viimsis avati uus esinduspood! Kaluri 5 ootab teid kõiki ja ka seal kohapeal kehtib sama soodukas täna!

#KOOSTÖÖ

18 thoughts on “Meelis kirjutab: Mis värk naistel nende lilledega on?

 1. Blummin roosid on nii-nii ilusad ja pigem oleksin isegi selle poolt, et kingitakse korra, aga püsib nii kaua :) Mul on endal üks karp nüüdseks aasta olnud ja siiani ei paista, et peaks ära viskama :) Kodulõhnastajatest ja küünaldest ma ei olnud kuulnudki, kindlasti peaks neid ka avastama, kuna kodulõhnastajad meeldivad mulle väga ja miks mitte proovida midagi uut : )

 2. Nii, jutu alguses kohe samastusin Leenuga! Et ma ka ei saa sellest lille mõttestaru :) ei ole nii olulised ja kui tahan koju vaasi lilli, võin väga vabalt need ka ise osta, sellised mis meeldivad, ilusad siis ikka :D
  Õnneks teinepool Sobib minuga sellepoolest- lilled tulevad tähtpäevadel ja siis on näha, et ta kohe südamega asja juures :) see on tema jaoks must have! Kuna elame maal, siis olen talle öelnud, et ei. Sa ei pea mulle lilli tooma minema :D aga hommikul ärgates on mega kimp olemas tavaliselt olnud!
  Ja mida tekst edasi, siis jah, blumminit tahaksin ikkagi kingiks saada :) ja usun et need lõhnastajad ja küünlad oleks ka väga hea kink.

 3. Meil ikka enamus ajast lilled vaasis. Ei pea kallid ja suur kimp olema, aga nii armas on kui mees toob lisaks poekotile poest ka kimbu lilli ja midagi maitsvat, mida nimekirjas polnud aga teab, et mulle meeldib. Ei tee kisa kui lilli ei tooda aga lilled on ju nii ilusad ja mulle nad meeldivad ja see on armas, et ta seda meeles peab :)

 4. Mina olen ka see naine kellejaoks ei ole lilled olulised. Mees juba teab, et kui tahab mulle lilli tuua, siis peaks see olema mingi potilill mitte lõikelilled :) Aga kui on pojengide aeg, siis need on meil vaasis koguaeg olemas. Kuna elan oma majas siis saan hiljem näiteks selle potiroosi peenrasse istutada. Nendest sametkarpides roosidest ka midagi ei arva. Ilmselt sellepärast, et meie koju need ei sobiks.

 5. Ma ei saa lilli just väga tihti, ainult naistepäevaks ja sünnipäevaks. Oleks raha tagataskust võtta, ostaks endalegi need Blummin roosid :D aga mida pole seda pole olen osalenud ka loosides, aga siiani pole õnn naeratanud. Mul üldse loosisega see teema, et osalen küll päris tihedalt(iga päev 1 sheerimine vähemalt) aga noh kui õnne pole, siis pole. Vähemalt veab siis armastuses

 6. Mulle ei ole lilled olulised, palun ära üldista. Enamikele keskkonnast ja naiste tervisest hoolivatele inimestele ei ole. Kui uurida natuke lilletööstuse tagamaid ja tutvuda nende numbritega, kui paljud selles tööstuses töötavad naised kannatavad erinevate haiguste- vähk, allergiad, astma- käes, siis on ikka väga rõve, et mingid mimmid nõuavad endale pidevalt uusi bukette. Teiste naiste elu ja tervise hinnaga!
  Lisaks ei maksa rääkidagi lillepoodide juurdehindlusest ja kasumitest. Roos saadakse kätte hinnaga 10 senti tükk, hoitakse seda külmas ja mürgises vees ja müüakse lollidele meestele maha hinnaga 5 eurot tükk. Äri on tore küll , aga veelkord… mis hinnaga.

  1. Ohjah! Maailm ongi karm pleiss. Igal pool võib töötades kannatada, kellel astma, kellel seljahädad, kellel stress..

 7. Absoluutselt Lilled meeldivad, aga vaasis ei pea olema. Elukaaslane õnneks ka austab mu soovi et kõike lilli mitte tuua. Kui siis potilill mille pärast maale istutada saan. Isegi sellel aastal kui pidasin juubelit ei lubanud ühelgi külalisel lilli tuua. Ei ole vaja paari päeva pärast kalli raha eest ostetud lilli prügikasti visata.

 8. Ma pole siiani aru saanud kas need lilled/roosid on paberist tehtud või kuivatatud või kunstlilled. Kodulehelt ma seda välja ei loe, mis materjalist need roosid ikkagi on. Ja miks nad nii kallid on. Seal on ka kuivatatud taimi ja sellest sain ma aru, aga need roosid…..mängulilled v

  1. Ma ei tea kus lehel sa käisid :D

   Mis on magavad roosid?

   Ehtsad roosid, mis õige hoolduse korral säilitavad oma värskuse kuni aastaks!

   BLUMMiN-i lillekarbid on täis luksust rooside näol mis on hoolikalt korjatud ja säilitatud. Lillekarbid on käsitöö, mis valmivad floristide käe all Eestis. Parimad roosid on pandud lillekarpidesse, keraamilistesse pottidesse või orgaanilisest klaasist karpi – elegantne disain, ajatu ilu!

   Kas BLUMMiN-i uinuvad roosid on ehtsad/tõelised?

   Jah. Meie eesmärgiks on pakkuda klientidele vaid parima kvaliteediga tooteid, mis sisaldavad tõelisi Lõuna-Ameerika roose.

   https://www.blummin.ee/et/p/mis-on-uinuvad-roosid

 9. Tahaks ka,et keegi lilli kingiks.Kahjuks pole seda juhtunud kuigi ma juba päris vana.Kurb aga eks ma vaatan siis teiste ilusaid lille pilte.

 10. Lihtsalt uudishimust..
  Vaadates mõningaid viimaseid pilte/postitusi/vloge, siis tekkis küsimus – kas te ei ole mõelnud, et võiks mõned asjad viia taaskasutusse või annetada kuhugi? kosmeetika tooted ilmselgelt jah mitte, aga riided-kotid-mänguasjad jms asjad, mis hunnikud teil seal samuti olid.
  Kuna pean ilmselt hakkama ka varsti uut telekat ostma, siis milliste näitejate järgi uue teleka valisite? ja miks just selline suurus? piltide-videote järgi hinnates tundub, et teil diivani ja teleka vahekaugus ei ole just väga suur. ma arvan, et mul umbkaudu on sama kaugus diivani ja teleka vahel, aga on 40tolline telekas ja ei kujuta ette, et kuidas veel suuremat nii lähedalt üldse kannatab vaadatab.. kas silmadele ei hakka?

  1. Ma viin kottide viisi asju taaskasutusse (uuskasutuskeskusesse või paavli kogumiskasti); annetamisega on keerulisem – kaks situatsiooni elus olnud, mis tekitanud minus trotsi (enne viskan prügikasti kui sinna viin) – räägin kohe lähemalt.

   1. kui minu vanaema suri, siis temast jäi alles konkreetselt kappide viisi voodipesusid, kangaid, nõusid jne jne – pakkusime neid tookord noortekodudele, et paneks kokku pakid nö neile, kes astuvad oma ellu, et saavad kohe voodipesud, nõud jne. Selle peale kärgiti meile, et kas on ikka korralikud ja nemad igasugust sitta ei taha. Ma saan aru, et inimesed on erinevad ja mõni ehk pakubki räbalaid ja katkiseid nõusid, aga.. minus tekitas see trotsi, et käige siis perse. Kui mu ema suri, siis serviiside viisi jagasin tuttavatele, sest ei tahtnud enam kuskile pakkuda. Kuna mu ema oli suuremat suurust naine, siis riided viisin kõik uuskasutuskeskusesse ja loodetavasti sai keegi sealt tookord hea saagi. samuti kottide viisi kangaid, tekke, patju, voodipesusid.

   2. kord tahtsime mu õe lastele väikseks jäänud riideid viia mooni tänava lastekodu/noortekodusse ja sealt küsiti konkreetselt, kas firmariideid on, kui ei, siis nemad pole huvitatud. Mu õe ämm oli/on õmbleja ja lastel olid väga vinged disainitud asjad seljas (nagu praegu breden, mimi jne – 2000 alguses! vapsee vinge, eks!), aga ilma nad jäid.

   Pärast seda on tõesti tunne, et enne viskan minema kui sinna viin, kõik on nii nõudlikud.

   Hedoni mänguasju jagan a) lapsehoidja lapsele, aga nende elamine pole ka kummist, b) viin tuttava restorani mängunurka, kust neid alati jalutama läheb, ma ei pane üldse pahaks, ilmselt lapsed niisama võtavad kaasa, mitte teadlikult :) Sinna olen 3 suurt koti täit asju viinud. c) meie kohalikult mänguväljakule, millega kannatab õues mängida, liivavormid, kastekannud jne d) lasteaeda – samamoodi kastide viisi viinud.

   Teleka kohta oskab ilmselt Meelis vastata paremini, aga ilmselt ta jälgis seda, et see ühilduks telefoniga ja oleks piisavalt nutikas, et lehte sealt lugeda jne

   Meil oli enne seda 65 tolli, oli küll tunne nagu kinos oleks, aga ei kurda :) Silmad ei väsi kui ekraan on hea ja ega me üle 2h korraga ilmselt ei vahi ka, kui just pikem film ei ole.

 11. Taolisi karpe pakuvad mitmed, kuid tõesti- Blummin on kuidagi maitsekas :) Kindlasti lemmik omataoliste seas! Ja nyyd veel see sametkarp- väga kaunis. Hall+lilla läheb ilmselt peagi ostukorvi ka :)
  Aga ma olen paras lillehull ka. Armastan värskeid lilli ja aegajalt ostan neid ka ise, ei pea keegi tooma :D

 12. Miks mulle meeldivad lilled/taimed koduses majapidamises?

  Elan korteris ja mulle meeldib tunda kuidagi sidet loodusega – meeldib kui on palju valgust, meeldib kui aknast paistab loodus/rohelisus, meeldib kui toas on elemente, mis seovad mind loodusega, olgu siis selleks väiksed puidust elemendid, mõned huvitavad kivid, taimed ja lilled ja muidugi ka loomad (näiteks kass või koer).

  Mulle väga meeldib vaadata laua peal lilli ja muidu ruumides rohelisi taimi, see on lihtsalt minu (kodukujunduse) maitse. Neid taimi ostan ma loomulikult ise, sest mees ei tea midagi sellest, kas taim toas hakkama saaks (niiskus, valguse nurk, temperatuur). Vahel ostan või korjan ka lõikelilli, sagedamini just vanemate tädikeste käest, kes koduaiast neid müüvad.
  Kui mees toob/kingib, siis loomulikult olen ääretult tänulik. Kas ei peaks olema? Aga nõudma küll ei hakka, saan ju “tuju” korral ka vabalt ise osta. Aga miks peaksin valetama, et mulle meeldib kui mees või ka miks mitte ema või sõbranna tähtpäeva puhul lilled toob – see on armas žest ja oma tänu väärt. Samamoodi olen tänulik ükskõik millise muu kingi eest.

Comments are closed.