Kogu tõde Dr Simeonsi dieedist – nipid, trikid, retseptid ja hala

Alustame algusest. Siin on kogu minu dieedi lugu, alates esimesest päevast kuni tänaseni. Täna on mul stabiliseerimise periood, mis tähendab, et süüa võin kõike, välja arvatud suhrut ja tärklist. Ütlen ausalt, olen patustanud, aga kaal püsib normi piires. Ja seda tänu õuntele. Aga kõigest järjekorras.

Kuu aega tagasi küsis Dr Simeonsi dieedi turundaja minult, et kas saaksin homme ühe saate võttele minna ja rääkida blogilugejate kogemusest kaamerasse (blogisin sellest kunagi ja palju inimesi rääkis kaasa), et ala kes on teinud ja mis ma sellest arvan. Asi lõppes hoopis sellega, et lubasin saates suure suuga ise dieeti teha ja kaheksa kilo alla võtta. Etteruttavalt olgu öeldud, et kaheksa oli ilmselge ülepingutus, viis oleks normaalne olnud; teiseks ma patustasin vahepeal ja kolmandaks, tegin palju omaloomingut, mis pole lubatud.Suures plaanis, mina võtsin seda nagu eksperimenti, elumuutust, et kui ma söön lahjemat, järgin kasvõi poolikult, siis ikka kaal langeb. Üks on kindel, kui ma oleksin teinud 100% nagu nende kava ette näeb, oleks tulemus täna kordades parem. Seega, kui otsustate seda teha, tehke 100% nagu ette kirjutatud ja ärge patustage ja ärge tehke omaloomingut. See tulemus lõpus on seda 23päevast “piina” väärt.

Kui te küsite miks…

Teate, ma olen endale alati meeldinud, olenemata kehakaalust. Jah, mind on peetud pimedaks ja egomaniakiks, aga mis siis.

Kui ma 14aastaselt psühholoogiakursustel käisin, siis sain sealt kaasa tõe, mis mind põhimõtteliselt terve elu on saatnud. Hommikul ärgates tuleb peeglisse vaadata ja öelda “ma meeldin endale”. Ma olen seda julgelt üle 20ne aasta praktiseerinud. Ja ma meeldingi endale.Kaalunumber on minu jaoks PROBLEEM ainult siis kui poest enam parajaid riideid ei leia. See juhtus 2011 aastal, kui mul oli probleeme riiete leidmisega ja XXXXL poodidesse ma põhimõtteliselt minna ei tahtnud.

Sellele järgnes maovähendusoperatsioon, mille käigus kaotasin ma 56kg. Natuke tuli tagasi ja olin pikalt 60-62kg. Rasedusega tuli jälle juurde ja jäin püsima pärast sünnitus 70 kilo juures ja see kaalunumber ei liikunud kuskile poole mitte ühegi nipiga. Kuni minu ellu tuli Dr Simeonsi dieet.

Pool aastat null alkoholi ja niksi-näksi – jah, nägu läks klaarimaks, aga kaal oli ikka sama. Seega elasin ma edasi, teadmisega, et 70 ongi mu kaal, vahet pole mida ma teen. 38 suuruses riided mulle selga läksid ja ma ei teinud üldse probleemi.

https://www.instagram.com/p/BtfAtMejdk-/

Tais olles oma pesupilte vaadates tõdesin, et kurat, 2013 aasta sügisel nägin nagu natuke meelam miisu välja, aga mis seal ikka.

Kui tagasitulles aga jutt juba selle Dr Simeonsi peale läks, mõtlesin et mida iganes, proovin ära. Kui raske see saab olla. Esiteks, mul pole magu. Pärast oppi sõin ma veel vähem. Saan ju ometi hakkama. Mis see kolm nädalalt ära ei ole, söön juurikaid ja kana ja näkileiba ja õuna ja joon rohkem vett ja.. no mis saab selles rasket olla?

Mis juhtus tegelikult?

1.päev – 21.02.2019 – 70,2kg | Tallinn

Kuna sama päeva õhtul lendasin ma sõbrannadega Berliini (millega nad mind sõbrapäeval üllatasid), siis käisin hommikul pesus, panin selga oma tuttuue BonBonLingerie pesu ja tundsin end faking imeliselt. See pesu istus seljas nagu valatult, ma nägin nii püss välja, et ma mõtlesin, pähh, mis dieet, ma olen juba imeline. Kaalusin siis end ära ja panin selle numbri endale nö aluseks, millega töötama hakata. Kuigi kaheksa kilo kolme nädalaga on pigem utoopia, reaalne oleks viiekas, siis eesmärk sai ikkagi püstitatud kaheksa peale, et oleks kuhu püüelda.

Kui ma viimati 62 kilo kaalusin, nägin ma välja selline. Kui ma seda pilti paar aastat tagasi blogis kasutasin, siis öeldi, et tegemist on ilmselge photoshpiga, sest mu sääred ei saa olla nii peened ja üldsegi, ei saa olla, et see mina olen. Aga just selline ma 2013 aasta sügisel Taist tulles olin.3. päev ehk dieedi 1. päev, nuumamine – 23.02.2019 | Berliin

Eeldan, et kaalun sama palju kui siia tulles. Aga täna läksid esimesed graanulid keele alla ja hakkas nuumamisprotsess. See kestab 2-3 päeva, seniks kuni kehakaalule on lisandunud 1,5kg. Usun, et sellega pole siin probleemi – kebabi, veini, sinke-juuste läheb kenades kogustes.

6. päev, dieet algab nüüd – 26.02.2019 | Tallinn

Hommikul vaatas kaalult vastu 1,3 kilo raskem mina. Vähem kui võinuks, aga kuna ma olin nuumamisperioodil enivei pikemalt, siis võisime alustada.

Kui ma eelmisel õhtul hakkasin siis süvenema, et mida tegelikult süüa võib, mis kogustes ja hakkasin veidi foodpreppima, siis.. ma tahtsin alla anda. Kuhu ma end segasin.

Kujutlesin, kuidas ma teen hunniku wokki ja seda kaks korda päevas söön, siis aga selgus, et ei võigi korraga rohkem kui ühte juurvilja tarbida. Mulle tundusid kolm järgnevat nädalat sellised:

No selge, tegin siis valmis hunniku kana brokkoliga ja head isu. Hommikul kaalusin endale veel vahepealaks õuna ja kurki ja.. kogus oli suhteliselt suur.Okei, ma saan aru, et kaloreid sealt palju ei tule jne, aga ma olin hommikul üsna kindel, et seda kogust on mu jaoks küll ja veel ja see oli ainult kolm toidukorda. Kaks jäi veel koju. Nii oligi.

Kell kümme sõin õuna, kell 12 pidi lõuna olema, aga ma sõin alles kella kümneks ettenähtud õunu.. kõht polnud üldse tühi. “Lõunani” jõudsin kell 16, kui töölt koju minnes tundsin kerget nälga. Soolased brokkol ja kana läksid kaubaks küll, isegi külmana. Aga 300gr kokku on minu jaoks liig mis liig, sellest jagus mulle veel õhtukski ja tegelik õhtusöögikogus jäi alles.

Murrame reegleid

Otsustasin siis üldsegi võtta lahti nimekirja, mis on lubatud, mis on nende asjade kaloraaž ja teha ise mingid menüüd, mitte olla kinni neis toitumisnõustaja omades. Seda enam, et mul oli kirjas viis toidukorda, aga tegelikkuses söön ma hommikul, lõunal tööl, õhtul kodus ja siis veel mõnikord õhtul kodus. Seega, tahtsin ma seda, et ma hommikuti sööks. Ma lihtsalt olin harjunud jooma kohvi ja sööma võileiba ja mulle tundus vastuvõtmatu alustada hommikut ainult kohviga. Kuigi, etteruttavalt – see sai peagi ikkagi tegelikkuseks, sest süüa ma nii palju ei jõudnud kui oleksin tahtnud.

Mul oli totaanlne probleem kogustega, minu mao jaoks olid need ikka liiga suured (100g liha + 200g juurvilja), seega vähendasin koguseid endale sobivaks (algul proovisin 100+100, aga reaalne oli isegi 70+70) ja nii ei söönud ma isegi vajalikke kcal kokku, mis omakorda võis põhjustada väiksemat kaalulangust. Aga lõppkokkuvõttes ikkagi hea tulemus. 100 grammi maas on parem kui eilne kaal.Tegin valmis mingid enda meelest jumala kobedad variandid.. ja minu õnneks – toitumisnõustaja kiitis need heaks. Aga tegin need veelkord ringi ja mida aeg edasi, seda rohkem neid mugandama hakkasin. Ma ei suutnud seda maitsetud nodi süüa – brokkol + kana, suvikõrvits + kana, tomat + kana. Mõtlesin, et kui teen kanakotlette (pannes kolm valku (kodujuust, kana, muna) kokku ja süües seda salatiga (pannes kokku salati, kurgi, tomati), siis on ok. Reaalsus: ei ole! Kaal tõusis! Mis on ka loogiline, sest reeglites see lubatud ei ole. Üks köögivili korraga!

13. päev, dieet – 5.03.2019

Mul on viie päevaga kulunud 135€ toidule! See on idiootselt palju. Mul kulub muidu 50€ nädalas ja ma ei söö mingit kräppi ka hommikust õhtuni, aga ilmselgelt kilo pastat on odavam kui kilo brokkolit.

Kohe põnev on, et palju kokku sellele dieedile kulub. Täna sai täpselt nädal sellest silo söömisest. Kaks on veel ees. Ja noh, siis kolm nädalat veel seda aega, et pastat võin ainult kaugelt vaadata, sest tärklis ja suhkur on out. Okei, ma tegelikult loodan, et see juurviljatarbimine jääb alles mu ellu. Polegi nii õudne kui ma eeldasin. Ainult sellest muidugi ma ei toituks.

Ma mõtlen, et muidu ma ostan ka kana, sealiha, seeni, sibulat, porgandeid-kartuleid, mõnikord brokkolit, teinekord lillkapsast, kolmas kord värsket kapsast, tomatit-kurki, õunu, banaane.. Ja sealjuures on mu ostukorv 50€ nädalas (+/- 10€ piim, leib jooksvalt). Ega ma ei saa salata, et palju tuleb ka headelt koostööpartneritelt. Ma väga ei mäleta, millal ma viimati määrdejuustu või tükijuustu ostsin. Hedonile saadetakse pidevalt jogurtit ja Valio Delishi ja ongi elu lill. Endal ei kulu. Aga samas, ma ei ostaks neid ise ka nii palju. Kui saadetakse, siis ikka tarbin. Sest mulle maitseb! Just enne dieedi algust saatis Maks & Moorits kotitäie liha, millest ma ainult ühe prae sain süüa, teised andsin Naabripoisile. Aga.. lihahooaeg alles algab.Just arutasin Meelisega, et suvel oleks seda dieeti vapsee lebo teha, ostad turult head ja paremat kokku, söödki päev läbi maasikaid ja marju, õhtul teed grilli, sööd oma 100g liha ära ja kaal langeb..

Ära patusta!

20. päev – 12.03.2019 – patustasin

Ametlikult on jäänud üks nädal dieedi lõpuni. Nädalavahetusel käisime Saaremaal spas ja tuli ette patustamist…

Ma ütlen igaks juhuks ära, et dieeti ma otseselt ei katkestanud, aga ma mõtlesin, et kui kaks valet ampsu mulle kaks kilo tagasi toovad, siis pole lihtsalt parata ja teen uuel nädala rohkem õuna- ja maasikapäevi. Patustasin vahuveiniga, viilu leivaga, ühe peekonilõigu ja juustuviiluga, aga suures plaanis olid mu söögid ikkagi dieedilähedased. Muna, kodujuust, kurk, tomat… isegi toores liha võiks ju kvalifitseeruda.

Hea, et ma päris algkaalu tagasi ei kukkunud, aga olgem ausad, kaugele sellest ka ei jäänud. Kaalu seisakut või kerget plussi tuleb ikka ette. Eriti naistel. Eriti päevade ajal. Eriti kui vetsu asja pole. Selle vastu aitavad.. tabletid. Bisacodyl Grindeks – võtsin reedel, hommikuks olid sooled tühjad :D väga hea kraam!

Minul juhtus seda kaalu seisakut kahel korral, ühel korral olid päevad ja teisel korral patustasin. Ja tegelt ajas see meganärvi. Mul oli tunne, et ma veedan järgmise nädala lihtsalt vett juues, magades või.. no kuidagi nii, et ei saaks süüa. Ainult juua äärmisel juhul.

Mis selgus “minu läbi viidud uuringus” – näiteks ütles üks dieedi läbinu, et ta patustas tavaliselt järgmise päeva toiduga. Noh, et oli nälg ja sõi järgmise päeva kana või puuviljad ära. Sellest ilmselt polegi väga hullu, kui sa homme siis selle kana söömata jätad või kui isegi sööd uue portsu.. Samas teatas keegi, et kogemata (!!!) sõi terve suure pannipitsa ära. No vat, seda kaalu andis alla tirida ma arvan. Ma saan aru, et isutab.. Mul ka isutas.Karta on, et tahaks patustada. Minu soovitus on – kannata ära see 23 või 40 päeva ja ära patusta. Mulle maksis see rängalt kätte. Mu kaal tõusis pardiamspu, paari pudeli mulli ja ühe viilu leiva pärast kaks kilo. Tundub lamp, et ah, nagu nuumamise ajal, küll läheb alla.. Jep, 900+800 grammi läkski kohe alla ja siis hakkas vinduma.. 200grammi, +100 grammi.. Ühesõnaga, ma ei saaks öelda, et ma seda pardiamspu, leivaviilu ja mulli kahetsen, aga samas.. No milleks seda oli vaja, praegu oleks ehk juba miinus viis.

Eks see ilmselt sõltub inimesest, kellel taastub see kiiremini, kellel läheb samas tempos edasi, kellel jääb seisma (nagu mul). Lugesin foorumist ka, et keegi patustas pannkookidega ja kohe kilod juures ja tagasi alla sai selle seitsme (!!!) päevaga. Seega, pole see pannkook ju suures plaanis seda väärt, parem kannata dieedi lõpuni oma pannkoogiga. Üldiselt ongi, et kui patustad, pane heaga paar päeva dieedile kohe otsa ja tee pikemalt.

18.03.2019, dieet – pekkis selle kaaluga

10 päeva tagasi Saaremaale minnes (noh, seal kus ma paari ampsuga patustasin) olin ma põhimõtteliselt samas kaalus mis täna. Aga võiksin olla paar kilo kergem, sest.. see patustamine. Päriselt. Proovige seda mitte teha.Selge on see, et enam ma selle kaheksa kiloni, mida ma välja reklaamisin, kindlasti ei jõua, kuigi motti on iga päev õuna süüa küll, et kaal ikka langeks. Aga näkku paneb, ei lange. Ja noh, isegi viis tundub mulle imelisena hetkel. Eks ole näha, mis kolmapäeva hommikul viimase kaalumisena vastu vaatab.

Kui palju kogu pull maksma läks?

Hullem kui maitsetu toit (see on ilmselt tingitud sellest, et varasemalt sõime suhkruga rikastatud toite, eks) oli rahakulu.

Minu õnneks sain ma säästa juur- ja puuviljade pealt, sest vaadates neid toidupoe arveid, tundsin ma, et ma lähen selle kolme nädalaga pankrotti, for real. Kui ma Vitamiinikullerist rohelist tellisin, siis nägin, et seal all on sooduskoodi koht ka, kirjutasin neile selle peale ja uurisin koostööd. Küsija suu pihta ei löödud, sain oma järgmise laari tasuta ja hoidsin 70€ kokku. Hea on muidugi see, et teie saate alati koodiga MARIMELL 10% ostukorvilt allahindlust kui tellite.

Aga toidupoodidesse on jäänud kolme nädalaga konkreetselt: 337 eurot raha. Suures plaanis, oleks ma varem saanud selle summaga elada pea seitse nädalat. Nagu ma ühes postituses varem mainisin, tervislik toitumine on kallim, siis olen jätkuvalt samal seisukohal, kuigi mu meelt üritati muuta, et brokkol on odav ja kana on odav.. Aga kaua sa jaksad brokkolit ja kana süüa? Keegi ei söö päevast päeva sama ju. Rohelise kraami ostmine ja tervislikumalt toitumine on kallim kui kartul + kaste, pelmeenid, pasta jne. Tee või tina. Kartuli ja kastme saan ma teha reaalselt 3€ eest, aga kana + brokkol õhtuks maksab rohkem. Kui me räägime siin ikkagi perele tegemisest, eks. Ülevalolev kanasalat viiele: 11€. Kui ma oleks teinud kanapasta, oleks kulunud 7€. Neli euri pole suur vahe, aga löö see kokku iga õhtusöögi puhul ja juba ongi 120€ koos.


Mis ma siis ostsin?

Noh, eks ma tahtsin parimaid palu võimalikust ka – värskeid maasikaid külmutatute asemel, krevette vettinud külmutatud kala asemel, sparglit ja brokkolit ja kirsstomateid ja.. Ja kuna ma ei söönud üksinda, siis ikka kulus seda raha. Veits imelik oleks, kui ma oleksin krevette vitsutanud ja öelnud Meelisele, et sa ei saa. Või nosinud üksinda maasikaid. Kilo maasikaid on juba 7-10€ olenevalt poest. Ja minu jaoks oleks olnud suht mõeldamatu, et ma krõhvin maasikaid ja Hedon ei saa. Seega, kui ostsin endale karbi, ostsin talle ka. Õuna kulus sellises koguses, et ma ei tarbi muidu aastas ka nii palju Granny Smithi :)

Ma ei tea, kus ma mida muutma pean ja millest ma loobuma pean, aga ma ei ole nõus toidukuludele nii palju kulutama ja samas tahaks ikkagi suhkru- ja nisuvabalt jätkata. Eks tuleb uus plaan ja menüü ja eelarve teha nagu ikka :) Ma jõuan selleni hiljem veel, aga see ongi asi, mida ma tahaks, et jääks – rohkem rohelist meie toidulauale.

Kokkuvõtteks – kogemusega olen rahul

Siinkohal tahan täpsustada ühe asja veel, rääkisin ka teiste maotutega, kes seda dieeti teinud on ja.. ei pruugi langeda ludinal, kui ülekaalu nii vähe on. Nii et, suures plaanis olen ma enivei rahul. Parka lotendab ja sõbranna ütles, et olen peenem. Sellest piisab. Kuigi ma ise mingit megamärgatavat vahet ei NÄE. Ainult võrdlevaid pilte vaadates saan aru, et jah.. olen tõesti peenem kui varem.

Teiseks, seda dieeti on hea teha, sest sul on igal sammul toitumisnõustaja olemas. Tegime Facebookis eraldi chati ja iga hommik peaaegu andsin aru, küsisin pidevalt nõu, uurisin, kassisin kui mott maas oli, nuuksusin, et lillkapsast on kopp ees.. Nende jaoks ei ole lolle küsimusi. Kasutage neid sellessuhtes julgelt, te olete selle eest ju maksnud :) Ja kuigi tegelikult keegi mul piitsaga kõrval ei seisa ja ei näe, kas ma söön samal ajal suhkrusaia või ei, siis tegelikult minu meelest on sellisest toest ikkagi abi.Ma oleks võinud neid vist rohkem oma omaloomingust ka teavitada, oleks kiiremini teada saanud, et mitu valku koos ei ole hea – ehk ala kodujuustukanalihakotletid võivad mõjuda kaalunumbrile pärssivalt.

Kolmandaks, ma tänan oma abikaasat, kes oli nõus kolmeks nädalaks (okei, kuueks), kartulist ja riisist loobuma ja sõi samu asju mis mina. Hedonile sobis ka peaaegu, kuigi leiba ja kartulit nõudis ta üle päeva. Polnud lihtsalt majapidamises, tuli paljast juustu ja sinki vitsutada või riisileibasid või näkileibasid või.. õuna. Okei, banaani-maasika smuuti oli ka suht tihti menüüs :)

Kokkuvõtteks võib vist öelda, et kaheksa kilo olekski enneolematu olnud. Selline langus oleks võimalik ilmselt siis kui mul oleks väga suur ülekaal, mida mul aga pole. Mäletan, et enne maovähendusoppi ma võtsin ka mõne nädalaga seitse kilo alla kui asendasin või salatilehega ja kohvi jõin suhkruta. Aga siis oli ülekaalu 50+kg ka.

Minu ideaalne kaal, mul on jätkuvalt suva, mida KMI käsib mul kaaluda, ma pean silmas enda enesetunnet ja väljanägemist oleks 57-62kg. Rippuva nahaga 47kilone Leen ei oleks ilus, mis siis, et KMI järgi IDEAALKAALUS. Ma pean end ise ikka hästi tundma. Ja arvestades, et viimased neli aastat olen ma olnud 70, mis mind ka oluliselt ei häirinud, siis.. polegi imestada, et see kaal mul ludinal puusadelt alla ei langenud.

25.02.2019 vs 20.03.2019 ehk kolm nädalat Dr Simeonsi Dieeti

Kaks esimest etappi on läbitud. Kas edukalt? Seda otsustate teie. Minu jaoks edukalt. Vägagi edukalt. Kuigi kaalunumber ei vähenenud küll plaanitud kaheksa (vaid 3,7), siis ümbermõõdud kahanesid 30 sentimeetrit.

Annan teile seitse nippi dieedi edukaks läbimiseks:

Miks sa seda teed?

Enne dieeti on oluline mõelda läbi, miks ja kelle jaoks sa kaalu langetada tahad. Ilma motivatsioonita on väga keeruline, sest eks raskeid hetki tekib ka, millal tahaks pikalt saata kogu seda asja. Eriti kui kaal jääb korraks seisma. Siis on küll see tunne, et no mida. Milleks on vaja neid õunu närida. Aga on! Usu mind, see järgmise päeva langus tõstab motivatisooni jälle lakke.


Ole 100% reeglites

Dr Simeonsi dieet toimub ülihästi siis kui järgida reegeleid 101%. Jah, toimib ka veiderdades, patustades, omaloomingut tehes, aga kindlasti on tulemus kordi parem kui oled kinni etteantud juhistes ja retseptides, mis toitumisnõustaja sulle saadab.


Kaal kaob varurasva arvelt

Minu “probleemiks” sai kindlasti omalooming, teiseks üliväike vedelikutarbimine (ka enne dieeti), ja kolmandaks – ma ise julgen arvata, et mul oli varurasvu vähem kui keskmisel inimesel, sest operatsiooni järgselt ilmselt kaotasin ma ka kaalu just selle sama varurasva arvelt.

Vähene vedelikutarbimine oli mul ka varem, seega nö vett ma oma kehast ei kaotanud, millest ilmselt keskmise inimese suurem kaalukadu ka on.

Kehamassiindeks annab mingi aimduse selle kohta kindlast, palju sul nö varurasvu on. Mida rohkem sa ülekaalus oled, seda rohkem sul neid on. Minu ülekaal ei ole tegelikult nii suur.

Näiteks Apothekas saab lasta 2€ eest teha kehakoostise uuringu. Miks mitte teha seda enne ja pärast dieeti, saab hea ülevaate. Ma mõõtsin ja kaalusin ennast ise.


Kasuta konsultanti

Toitumisnõustaja ongi sinu päralt 24/7, ja kasuta seda võimalust, kurda muret, küsi mis hingel. Nende jaoks pole lolle küsimusi olemas. Kui sa omaette pusid ja reeglitest üle astud, siis pole selles dieet süüdi, et kaal ei alane :)


Ära stressa!

Rahu, ainult rahu! Stressihormoon kortisool on suurim vaenlane kaalulangetusel, sest aeglustab ainevahetust ja pidurdab eesmärgini jõudmist. Täiendav info!


Ära sea ajalist piirangut

Mõtled küll, et teed 23 päeva või 40 päeva, aga tegelikult tee nii kaua kui suudad. Mõistlikust eesmärgist lähtudes on lihtsam ka patustamiste tagasilööke ületada ja kasvõi pikema perioodiga kaotatu tasa teha. Isegi kui sulle esimesel nädalal tundub, et see kolm nädalat on hirmuäratavalt pikk, siis teise nädala lõpuks on sul tunne – bhhh, lebooo… Võiks vabalt pikemalt teha. Minul küll oli. keha harjub ära selle lahjema toiduga, sellega, et kõht ei ole tegelikult tühi, vaid portsud väiksemad ja kergemini seeditavad.


Kokkuvõttes võiks sind motiveerida ka minu tabel

Kuigi omaloomingu tõttu kaalulangus mingi metsik ei olnud, siis numbrid ümbermõõtude osas räägivad enda eest. Ja ma just sain aru, et olulisem kaalunumbrist on see, kui teksad hoiavad jalas hästi, kui parka hakkab lotendama ja ülevalt alla vaadates näed esmalt tisse, mitte kõhtu.

LEENU (kokku 30cm) ENNE PÄRAST KADU
Vööümbermõõt 100 90 -10
Rinnaümbermõõt 100 93 -7
Puusaümbermõõt 103 97 -6
Reie ümbermõõt 54 52 -2 x2
Käe ümbermõõt 29 28 -1 x2
Kaela ümbermõõt 33 32 -1Mõttemaailma muutumine

Eks see vist ole iga asjaga nii, et kui oled harjunud ühtmoodi, teed siis teisiti, harjud ära ja see tundub uue normaalsusena. No, ma ei tea, oled eluaeg sõitnud automaatkäigukastiga, sõidad siis nädal aega manuaaliga ja vaatad, et jumala norm. Või nagu veganid, oled söönud terve elu liha, siis loobud, vaatad, käib kah, leiad alternatiive ja hakkadki veganiks..

Või nagu prügisortimine. See ei ole ju tegelt raske? Ma ka sordin, paber ikka papihulka, pudelid ja metall ja plastik eraldi jne, aga mulle on täiesti arusaamatu meie naabrimutt, kes ka sordib.. kartulikoored kõik eraldi, tubli.. Aga ma ei saa aru, miks ta viskab need Maxima kilekotiga biojäätmete kasti. Ütle või ära ütle, õigust jääb tal ülegi. Ehk siis, harjutamise asi.Ma loodangi, et mulle jääb sellest dieedist külge süüa rohkem värsket, asendada kartul/riis/tatar/pasta vähemalt viiel korral nädalas juurikatega ja.. juba olengi võidus.

Mis saab edasi? Stabiliseerumine!

Mulle tundub, et järgnevad kolm nädalat, mis on stabiliseerimiseks mõeldud, jätkan ma lihtsalt lahjema toiduga kui kartul ja kaste, sest salat kanalihast, kurgist, tomatist, kodujuustust on sama hea. Aga kordades kalorivaesem. Mulle meeldiks mõelda, et juurikad jäävad rohkem meie toidulauale kui kartul, riis ja pasta. Arutasin Meelisega, et peame ka tegema ühe päeva nädalas nagu Hedonil, et sööme mida tahame ja siis jälle vana hea juurikas ja liha. Kui korraks lased endale lubada midagi keelele head, siis on mott edasi pingutada. Ma tundsin seda juba Saaremaal pärast ühte pardi ampsu.Järgnevad kolm nädalat pean ma suutma seda kaalu hoida, tarbides küll 500st kalorist rohkem, end pean vältima suhkrut ja tärklist sisaldavaid tooteid. Ühtpidi ei tundu see mulle probleem, sest olen harjunud juba sööma juurikaid, teistpidi isutab ikka krõbeda saia järele küll. Õnneks magusast on mul täiesti kama kaks.

Ja hea on see, et nädala sellest ajast veedame me Egiptuses, mis tähendab lubatud toiduaineid suurtes kogustes – fetat ja kurki, maasikaid ja muid puuvilju ja juurikaid. Või siis kilode viisi rohelist õuna. Jood liiga palju veini, patustad friikatega, sööd saia – järgmisel päeval söö ainult rohelist õuna – ta kaotab seedides rohkem kaloreid kui ta ise sisaldab :)

Ja Suhkrufilm oli ka sellessuhtes silmiavav, kui palju varjatud suhkruid ikkagi igal pool on ja sa ei saa arugi kui seda endale sisse krõhvid. Seega tulevikus võib mind poes riiulite vahel kohata silte lugemas.

Nädal hiljem…
Täna on siis see päev, kus ma võin süüa kõike, vahukoort kasvõi lusikaga, aga ei taha. Okei, tärklist ja suhkrut ei või, aga täiesti suhkruvabu asju pole naljalt peale CocaCola Zero olemas :D Isegi kohupiimas, piimas, juustus on suhkrut, aga see tuleb laktoosist ja kuni 5g/100g kohta on lubatud.

Kuna meie mahalaadimine (3 päeva ilma graanuliteta 500kcal) sattus kokku Tartu tripi, mitme söögikoha avamisega kuhu kutsutud olime, siis.. Kasutasime sellist nippi: sõime, mida tahtsime. Lihtsalt mitte palju, aga näiteks ma sõin viilu leiba avokaadoga. Vahepealaks sõin õuna. Ja nii iga kord, kui patustasin millegagi, mis polnud lubatud, sõin õuna. Kaal on siiani püsinud. Oluline ongi hetkel, stabiliseerimise ajal, kaalu hoida. Et kõikumine oleks 1kg siia sinna. Ja tuleb tunnistada, et olen sellega hakkama saanud.

Ja teate.. ma ei taha enam rasket toitu. See vist ongi see hea point selle juures, harjud ära hommikuks salatilehti ja tomatit sööma, ei ole vaja tummist võileiba või lõunaks kastet ja kartulit, piisab kanast ja juurviljadest.

Ja ma olen jumala kindel, et teen selle ühe korra veel läbi. Tegelikult pole üldse nii hull. Aga paar kilo veel kergem olla oleks veel ägedam!

Foto: Andres Raudjalg

Kui siin tekkis huvilisi, kes tahaks selle läbi teha, siis koodiga MARIMELL20 saate Dr Simeonsi standardpaketi soodushinnaga 72€.

Kui teil on mistahes küsimusi selle dieedi kohta, siis küsige, kui ise ei oska vastata, uurin targematelt. 


Varasemad postitused Dr Simeonsi dieedi teemal:

Väljakutse vastuvõetud. Ups.
Ühepajakoit.. ptüi, ühejuurviljawok aka läksin Simeonsi dieedile
(Imelikke) tähelepanekuid Dr Simeonsi Dieedi ajal
Dr Simeonsi dieet: mis on olulisem, kas kaalunumber või ümbermõõt?
14 thoughts on “Kogu tõde Dr Simeonsi dieedist – nipid, trikid, retseptid ja hala

 1. Ma lihtsalt ei suuda suud kinni hoida, sest see on küll üks jaburamaid tasulisi dieete, millest ma kuulnud olen :D Iga loll teab, et kuu aega järjest päevas vaid 500 kcal tarbimisega võetakse alla, olenemata sellest, kas sa sööd “silo” või rasvapirukat. Eriline naljanumber on need kohustuslikud “graanulid”, mis on kõige tavalisem magusaine ksülitool, mille õgimine iseenesest kaalu küll kummalegi poole ei liiguta :D Uhh, kogu see salajane tarkus ja supergraanulid on kindlasti 90 eurot väärt, kiirustagem kõik!!!

  1. Enne suu avamist oleks ikka mõistlik end kurssi ka viia, millega tegu. Ja kui omal mõistus otsa saab, siis konsulteerida meditsiinivaldkonna inimesega, kes bioresonantskoopiatest midagi teab ;)

  2. Bioresonants on üks neist pseudomeditsiini valdkondadest. Selle järgi on haigused aju elektriliste impulsside kõrvalmõju. Me juba praegu teame palju haigusi, mis tulevad väliskeskkonnast, palju geneetilisi haigusi, infektsioonid.

   Lugupidamisega
   meditsiinivaldkonna inimene

  3. :D Jep, sest energiad ja võnked ja muu esoteeriline häma on tõepoolest üks meditsiinivaldkonna põhiteemasid! Mul on hea meel, et sul mõistusega kombes kõik on ikka…

 2. Nagu ma juba siin varemgi öelnud olen, siis selle dieedi kohta on tehtud kliiniline uuring, kus kasutati mitte homöopaatiat vaid päris hormooni ja ka päris hormooniga ei olnud mingit vahet, kas dieeti tehti niisama või hormooniga. Mõlemal grupil olid tulemused samad.
  Olen enam kui kindel, et neil terakestel on mõju veel vähem. Kui siis ainult psühholoogiline platseebo.

 3. Mind huvitaks su pikkus, seda pole kuskil jutuks tulnud, või on mul mäluproboleemid :D

 4. Ma ei ole selle dieediga end väga kurssi viinud, kuid tundub, et päevase energia hulk on metsikult väike. Siit ka küsimus: kas energiat jätkus päeva lõpuni ning ära ei väsinud? Eriti kui trenni teha, siis tundub küll, et õhtuks oleks inimvare, kuna kehal energia suhtes defitsiit (või on trennitegijatel teine menüü?).
  Kuidas teil sellega oli, jätkus jaksu ka õhtuseks vaimutööks?

  1. Esimene nädal on raske. Harjumatu ja ma ise arvan, et see on pigem võõrutus suhkrust kui vähesest kaloraažist :) aga see muutub 7-8päevaga ja edasi on lebo.. võib vabalt pikemalt teha kui 23 päeva :)

 5. Sellel pole tõesti suurt vahet, mida tarbid kui sööd nagunii -1000kcal, alla võtad eniveis. Jah, boonus ja väga hea kasum kehale on muidugi see, et toitud tervislikult, mitte kommidest. Siiski võin täiesti kindlalt väita, et kui päeva peale jaotada ära 100g shokolaadi, hakkad samuti kaalu kaotama- tervist sama moodi. Samas olen kindel, et tervist kaotada ka seda “dieedihakatist” pidades. Omalt poolt thumbs up sulle, et ääri veeri ka ise aru said, et üsna pointless ja raharohke üritus oli (vähemalt nii sain su jutust aru), võrreldes porgandiga, kes paneb ajupesu noortele tüdrukutele paastumisel. Ei ütle, et paast oleks halb, lihtsalt seda promob ise väga lapsik ning vastava hariduseta isik, kes on varem noortele enda kalorijama peale pressinud ja kiidelnud ning hiljem pisardanud, et fakk, tegelikult üldse ei toiminudki.

Comments are closed.