Kui sul pole raha Berliini jaoks, siis…

Me kõik tahame oma aega, korraks juhtme seinast välja tõmmata, korraks lõõgastuda, korraks sellist zen-hetke, et akusid laadida ja üksi või kahekesti olla. Meie võtame selle oma aja paar korda aastas ja lähme Berliini või leiame mõneks tunniks lapsehoidja ja olemegi lihtsalt kodus ja räägime, või lähme koos restorani sööma või lähme..

Olime sel nädalavahetusel Kalev Spas. Võtsimegi toa, sest käisime peol ja kuna ei tahtnud hakata lapsehoidjat keset ööd üles ajama ja koju peksma, siis tundus mõistlik, et oleme hoopis ise kuskil mujal. Meelis ütles hommikul – kurat, see oli hea mõte ikka!

Kalev Spa sauna-oaasi ehk lõõgastus ainult täiskasvanutele

Kui sa tahad rahus lõõgastuda, pirni süüa ja kasvõi kallimaga juttu ajada, siis seal saab. Oaasi teisel korrusel on selline jahedama õhuga ala kus saad ajakirju lugeda, endale gintonicu soovi korral tellida, veinitada.. Ja niisama olla.

Esimesel korrusel on saunad ja basseinid. Mulle meeldis, et kõik need “basseinid” või noh, suuruselt pigem nagu suured vanned, on kõik erineva soojusega, kellele meeldib soojem, kellele jahedam. Täpselt nagu saunadki. Mulle meeldib saunas käia küll, vanasti ma alla 100sesse sauna minna ei viitsinud, täna eelistan ma pigem 50kraadist mõnulemist kui seda, et ma kanni tulisel laval ära põletan. See konkreetselt juhtus. Meelisega :D

PS! Ma nägin silti, et rätik tuleb kaasa võtta siis kui me olime pildid ära teinud, seega – ma olen küll suunamudija, aga ma eeldan, et te ikka loete ise ka mis on kirjas, mitte ei lähe Kalev Spasse paljalt lavale istuma ja kui keegi kobisema tuleb, siis ütlete, et aga marimell küll võis.

Ühtlasi saad sa sauna-oaasi pääsmega ka veekeskusesse, aga võid vabalt ainult oaasi kahel korrusel olla ja keegi ei käsi torusse liugu laskma minna. Meie tegime aga nii, et tuppa sisse tšekkides võtsime Hedoni ka kaasa ja sai tema ka lustida. Hommikul lasime lapsehoidjal lapse jälle ujuma tuua.

Mulle meeldis kõige rohkem vist see toopiline saun, mis oligi nagu istuks keset vihmametsa, vahepeal tuli taevast kerget seenekat ja kõik need taimed lõid ülimõnusa atmosfääri sellele.

Samas see aroomisaun oli täpselt selline nagu oleks Tais lennukist maha astunud. Megamõnus äratundmisrõõm tuli korraks peale.

Aga valikut seal on – soomesaunast aurusaunani, aroomisaunast soolasaunani jne.

Kõiki Kalev Spa teenuseid on nüüd võimalik seotada nende e-poest ka kinkekaartidena. Ja kuigi ma ei ole suuremasi kinkekaartide fänn, siis on inimesi kellele need sobivad. Näiteks meie lapsehoidjad võivad seda tunnistada, nad saavad meilt kas lennupileteid, lampi hotellide kinnimaksmist, spa-kinkekaarte või õhtusöögivouchereid. Kuidagi peab neid ju vahepeal premeerima :)

Aga kuna aeg on täpselt selline, et väike soojus kuluks marjaks ära, siis nagu ma pealkirjas ütlesin, kui Berliini nädalavahetuseks raha napib, et kahekesti olla, siis minge Kalev Spa oaasi.

#KOOSTÖÖ

10 Comments

 1. On üks asi mis mulle saksa spaade juures meeldib – et seal ei pea märga ujukat kandma :) Kahju, et Eestis niisuguseid ei ole – kõikjal on kohustuslik “dresskood”. No olgu, toon siis oma raha sakslastele :)

 2. Tahtsin lihtsalt ütleda, et olete imeline pere. Mõnus vaadata kui tsillilt võtate elu(vähemalt mulje on selline jäänud).

  Loodan, et õpin ka kunagi ära, kuidas kõike vabalt võtta ja elu täiega nautida. Kahe lapsekõrvalt tunsub see võimatu katsumusena

 3. Oleme elukaaslasega suured spaa fännid, kuid Kalev Spasse polegi veel jõudnud. Tuleb ilmselt ikka ära käia, tegite head reklaami

 4. Me mehega ka seal 1 Kord käinud nüüd ja sama teema… Selle, et saunalinata palutakse mitte siseneda, avastasime alles pm siis, kui ring tehtud juba sai. :)
  Ja selliseid kahele nv peab tõesti tegema ja aega võtma. Nagu Epp Kärsin rõhutab, vähemalt iga kuu 1 nv, oleks ideaalne.

 5. Plaanisite kahekesi olemist,aga lahe ja südantsoojendav oli lugeda/näha,et ka Hedon sai teie lõõgastavast nädalavahetusest osa.Ülimalt arvestavad kõigiga. Lahedad olete.
  Minagi olen ilma saunalinata laval istunud…uups.

 6. Huvitav, mul oli Kalev Spa saunaoaasis ca kuu tagasi hoopis teine kogemus. Kuidagi ei passinud see vaib seal. Oli küll pühapäeva õhtu ja rahvast mega vähe, aga neid gintonic ja rummkoola plastiktopse vedeles igal pool ning see troopikasaun oli kuidagi mannetu oma kolme-nelja kunstpalmiga. Teisel korrusel puuviljavaagen ja võimalus jooke osta ning vett juua oli samas tore, klienditeenindaja ka armas ning saunatada mulle väga meeldib, aga enam ilmselt tagasi ei läheks. Ei oskagi öelda täpselt, mis sealt minu jaoks puudu jäi. Vaibi poolest on mulle meeldinud nt Viimsi 18+ ja Aqva Rakveres.

Comments are closed.