Kuidas blogijana aastas sadu eurosid säästa?

Mu meelest on üks põhilisemaid asju, millega minu kallal ilgutakse, et ma võtan vastu kohupiima ja šampoone, et kõvad koostööd küll. Aga mõtleme korraks laiemalt. Mis selles suures plaanis halba on, et mulle tasuta asju saadetakse ja ma need vastu võtan?

Minu esimene koostöö oli Dermosiliga kolm aastat tagasi kui ma seda blogi alustasin. Ma ei osanud isegi selle peale tulla, et ma võiks neilt raha küsida ja olin megaõnnelik kui sain kasti täie kraami – kreeme, šampoone, seepi, meigiasju.. Ainus mis ma oskasin lisaks küsida, olid kingitused blogilugejatele. Nii sündis koostöö marimelli advendikalender, kus iga aasta detsembris, 24 päeva jutti, võidab keegi endale oma välja valitud toote. Mina saan igal hooajal uusi tooteid proovida ja testida, teile tutvustamine on vabatahtlik. Ma ei ole kunagi selle eest neilt raha saanud.

Lisaks suht blogi algusaegadel pöördus minu poole Valio, et kas sooviksin nende uusi tooteid proovida. Mäletan, tegemist oli kohupiimakreemidega, mis tulid kissellidega koos. Ma olin täiega vaimustuses, sest siiani oli neid saadaval olnud vaid paari maitset. Ütlesin kohe jah. Raha ma ei küsinud. Mõni aeg hiljem pakkusid nad jälle uusi tooteid ja ma võtsin jälle vastu ja siis jälle ja jälle ja jälle ja ma ei tulnud kunagi selle peale, et raha küsida.

Või siis kunagi saatis Linea mulle šampoone, beebipesuvahtu, kreeme, õlisid.. Ma testisin ja armusin. Ma olen siiani mandliõli fänn, siiani nende Linea šampoonide/maskide fänn. Päikese sari oli kõige parem asi, mida mu juuksed Tai reisi ajal saanud on. Alati on soolasest- ja basseiniveest juuksed kuivad ja takkus, selle päikesesarjaga absoluutselt mitte. Kergesti kammitavad, pehmed, siledad ja mõnusad. Ja ma ei saa selle eest raha, et ma armusin. Ma lihtsalt armusin :) Ja mis mulle meeldib, nad loevad mu blogi. Nüüd sain ma vaid kirjutada, et reis ees ja eile potsatas mulle pakiautomaati jälle nendepoolne üllatus. Koos sooduskoodiga :)

https://www.instagram.com/p/BiCSnGcllPB

Või NaguUus, mu absoluutne lemmik lasteasjade pood. Ma olen kõik suuremad asjad  Hedonile (vanker, turvatool, häll, voodi jne) skoorinud nende juurest. Ma ei ole kunagi neilt raha küsinud, et neid promoda. Ma lähen hea meelega neile appi andmeid sisestama, inventuuri tegema või nendega koos dinnerile. Reaalselt on ühest poeskäigust saanud perekonnatutvus.

Miks ma ei küsi raha?

Sest ma säästan nii enda oma ja olen ikkagi võidus. Te võite ju mõelda, et kamoon, kolme kohupiimatuubi eest teeb reklaami. No ei ole mul raske see paar pilti Instasse teha, et teile uut toodet tuvustada, öelda, kas mulle maitseb või ei.

https://www.instagram.com/p/Bh-x15wF1B9

Pikas perspektiivis olen ma säästnud sadu eurosid (ma usun, et selle kolme aasta jooksul, mil ma marimelli blogi olen pidanud, tuhandeid eurosid) raha selle pealt, et ma ei ole pidanud ostma võileivamääret, kodujuustu, piima, šampooni, kreemi, seepi vms. Olgu, võibolla oleks mõnikord olnud mu valik teine, sest olen poes hinnatundlik, aga kui mul on olemas, siis ma ju tarbin ja ära ei viska. Samamoodi kõik saadetud tooted, ma ei tea, alustades blenderist ja tolmuimejast, lõpetades Hedonile saadetud riietega… Meie pere sääst. Ja ma võin küll käsi südamel öelda, et see pole lõppkokkuvõttes mitte väike sääst, mida sellised koostööd mulle aastate jooksul on andnud.

Kui igal kuul jääb mõnisada eurot enda raha alles, saab selle eest aasta lõpus reisi. Mida ma oleme ka teinud. Reisinud. Sel aastal on reise nii palju juba olnud, et et eile arutasime Meelisega, et aasta alguses Hurghada, siis Tai, nüüd tema Portugali, meie Maltale, siis me sõbrannaga Bulgaariasse.. Peaks vist natuke piiri pidama.

Talvel tahaks ikkagi jälle sooja. Peame ainult ära otsustama, kas sel korral natuke pikemaks ja Hedoniga või ikka kahekesti ja lapseta. Suures plaanis on pikalt ette planeerimine hea, sest kui jupikaupa maksta, natuke lennupiletitele siin, natuke hotelli eest seal, siis kulub see raha kuidagi jooksvalt, ei pane tähelegi, et jälle üks reis makstud ja istu vaid lennukile.

Kui meil oli blogilugejatega kohtumine siin mõni aeg tagasi, siis.. (meenus, et polegi kirjutanud, parandan vea!) üks neist käis kolmeaastasega Tais ja ei suutnud end ära kiruda. Mis teie arvate, kas peaksime Hedoni sel korral Taisse kaasa võtma, või laseme tal veel aasta-kaks kasvada?

PS! Kuna Facebook ei mängi meiega enam samas tiimis, siis on aeg edasi liikuda. Kui te tahate meie tegemistega kursis olla, peate meie Facebooki gruppi tulema :) LINK

11 thoughts on “Kuidas blogijana aastas sadu eurosid säästa?

 1. Minge ikka Hedoniga koos. Kaua te sedasi käia ikka saate, kool enam väga kaugel ei ole ja ta on juba piisavalt nutikas, et mäletada kogetut :) Ja see mida teised teinud on ja kas on kirunud või mitte. Ma arvan, et teie kooslus saaks hakkama ja ei oleks mingit kirumist. Elage nii, et oleks hiljem mida mäletada nii teil, kui lapsel :)

 2. Aga mis on hulleim stsenaarium, kuidas laps käitub? Reaalsus on see, et need pagana präänikud käituvad reisil olles paremini kui kodus. Meie laps on praeguseks kûll 5, aga meiega ringi trippinud alates 3ndast eluaastast, kaasaarvatud ka Tais. Iga jumalama tripp ta magab ja ei ole sellist asja, et tema lõunaund ise teeks, aga reisides vot ütleb- teem vâikse une. Ei tea kas ainult mul nii, et ongi supertubli just siis?! kodus ikka naljatame, et tahaks seda “reisilast” vahepeal

  1. Sama siin! Esimese reisi võtsime ette lausa autoga ja laps hakkas 3 saama siis alles, oli küll ainult Euroopa reis (kuni Austriani k.a) aga laps oli super tubli ja pidas hästi vastu! Ja hilisemad käimised oleme samuti lapsega teinud, ja ma ausalt ei kujutaks ette et ilma temata, see ju meie väike pere!
   Ja tõesti, reisi peale ei ole temaga probleemi! Samas võibolla votame ka ise siis vabamalt, kui kodus! Saab rohkem magusat ja muud head kraami :) ja võibolla siis selle nimel on meil super tubli reisisell!

  2. No Hedon on ka superreisisell, lihtsalt ma ei tea, kas oleme ise selleks valmis, temaga nii kaugele ja.. ta ei viitsi mööda turge kolistada ja ühest kohast teise trippida suht pain in the ass endalgi, rääkimata koos lapsega :)

 3. Kust see rahaline ulmenumber käive siis sulle üdse tuleb, kui asjades tasu saad?

  1. Ma tõin siin paar näidet tasuta asjadest :D Ega see ei tähenda, et firma X ei maksa postituse eest. Lihtsalt on asju, mida ma saan tasuta ja mille eest ma raha ei küsi :)

 4. Ei tea kas Eestis keegi veel ilma nännita ka blogib lihtsalt blogimise pärast või tahavad kõik rikkaks saada? Oleks hea sellist reklaamivaba blogi lugeda, sest igasugu reklaampostitusi ise üldse ei loe. Muidu jutte küll.

  1. Õnneks selliseid veel on.
   estonianwithabackpack
   Seiklused ja jutud
   Pille blogi
   kuussidrunit

Comments are closed.