marimelli reisisoovitused

Enne Taisse minekut küsis Salva kindlustus, kas nad võivad ühes oma sisuturundusartiklis meie blogile viidata, andsin loomulikult nõusoleku, jumala eest, kasutage ainult. Mina kui turundaja alati kasutan sisuloojate sisu nö enda kanalites ja enda sisu loomiseks ära. Seepärast mulle näiteks blogid rohkem meeldivadki kui lihtsalt insta storyd koostööna. Aga see selleks, lõpuks kasvas sellest “tsiteerin su blogi paari lausega” välje terve küsimustik, millele ma vastasin ja ma hea meelega jagan seda ka siin, ehk on kellelgi abiks reisimisel.

Aastane reisikindlustus jälle pikendatud

Sel aastal on meil juba kaks reisi olnud, neli juba planeeritult ees ootamas. Vanasti ma reisisin korra aastas, eelmisel aastal juhtus nii, et mul oli kokku kümme reisi. Osad tulid suht ekspromt – läheks! Ostsime ja minek. Ehk väga mugav kui sul on aastane reisikindlustus ja sa ei pea lisaks kohvri pakkimisele viimasel minutil veel sellele mõtlema. Üks reis jäi ka ära, sest saime terve perega toidumürgituse ja jälle, kindlustusest oli megasuur abi.

Ongi kaks varianti, kas ma ostan pakettreisi, kus minu eest on mõeldud isegi see, mida ma söön või siis ma teen kõik otsast lõpuni ise. Oluline nüanss mida jälgida, et lennud oleksid nö ühe pileti peal, siis tekib vastutus lennufirmal, mitte sinul. Me viimane Indoneesia reis kinnitab seda sajaga – esimene tagasilend hilines, mis tähendas, et jätkulennule me ei jõudnud ja vastutas lennufirma, kes meid rebookis, küll 23h hilisemale lennule, aga see oli nende mure, mitte minu. Mul ei pidanud olema endal mitu tuhat vaba raha (kuigi reisides hea kui ikkagi oleks!), et uusi pileteid osta.

Kuna ma teadsin, et mina ei vastuta, ei läinud ma lennujaamas närvi, ma nägin juba välja lennates, et see peab olema ime kui lennuk meid üle tunni aja ootab või ma ei tea mis asjade kokkulangevus, ja reaalsus oli see, et meie maandusime ja meie järgmine lend tuli meile vastu õhku tõustes. Ma läksin rahulikult läbi kontrollide ja otsisin kedagi, kes oskaks mind aidata. Palju ei pidanud ootama kui meilil olid uued lennupiletid.

Indoneesia reisist lähemalt saab lugeda siit:

marimelli Bali 2024

marimell soovitab:

  1. Vaata lennupakkumisi kust tahes, aga tee ost ametliku lennufirma lehelt – Lufthansa, Swiss, Finnair vms, ära kausta mingeid vahendajaid nagu Mytrip, Kiwi või jumal teab mis, sest nad ei vastuta kunagi millegi eest + varjatud lisatasud!
  2. Vali alati lennud nö ühele piletile ehk et osta lennud Tallinnast sihtpunkti ja tagasi, kui ajad taga odavust ja tahad osta piletid nt Tallinn Bangkok, et sealt edasi Phuketile lennata, siis jäta endale lennujaamas ümberistumiseks vähemalt 4+ tundi, et vältida lennust maha jäämist ja uute piletite ostmist – siin vastutad sina, sest jätkulennud pole su esimese lennuga seotud.
  3. Jälgi lennuaegu. Kauglendudel (8+h) vali öine lend, sest nii on kergem ühest ajast teise minna ja kohanemine kergem.
  4. Tee lennupiletitest alati screenshotid, juhuks kui sul ei peaks mõnes välisriigis internetti olema ja äpp näiteks ei lae ära.
  5. Tee alati reisikindlustus ja minu soovitus on, et kui reisid aastas juba teadaolevalt rohkem kui kaks korda, siis aastane. See tasub end ära ja sa ei pea muretsema kui otsustad kaks päeva enne mõnest heast viimase hetke pakkumisest haarata.
  6. Kui külastad mõnd kaugemat kohta paariks nädalaks ja esimest korda – broneeri esimene majutus 2-3 ööks, seejärel vaata kohapeal kus sulle meeldiks elada. Mine hotelli, küsi tuba ja basseiniala näha ja tee valik kohapeal. Ütle, et maksad neile otse ja nad saavad vältida Bookingu, Agoda vms vahendustasu maksmist. Üldiselt see toimib – sularaha on kunn!
  7. Vaheta raha alati kohapeal. Vaheta enne minekut endale paarsada eurot, et saaksid esimese takso/transfeeri, vee ja võileiva osta, aga suurem osa rahast mida plaanid kulutada vaheta koha peal. Kurss on tavaliselt mitukümmend eurot sinu kasuks.
  8. Kui lend hilineb, tee kõigest pilti – sina piletiga lennujaamas tabloo ees, mis näitab kellaaega ja hilinemist. Tee pildid kõikidest pardakaartidest, et oleks näha boarding ajad, tee pilt vahemaandumistel ja sihtkohta jõudes, et saaksid vajadusel tõestada hilinemist. Küsi alati hilinemise puhul lennufirmalt hüvitist!