Kuidas ma pilateses käisin?

Kurtsin siin mõni aeg tagasi oma seljahädade üle ja jooksin juba järgmisel päeval end teipima. Teibid, mis pidid nädal aega peal püsima ja valu ära viima… Koorusid otstest lahti juba samal õhtul, aga tuleb tunnistada, et magada oli parem küll.

Aile :)

Ja kuna mulle kirjutas Aile Nõmme Pilatesest ja kutsus mind nö proovitundi, siis ma ei saanud ju sellest loobuda.

Minu jaoks on trenn trenn, olgu selleks jooga või pilates või ujumine või aeroobikakava, see on sport – trenn, mida ma ei ole kunagi armastanud ega harrastanud.

Kui aus olla, siis jah, ma käisin trennis viimati 2012 aasta alguses Kalev Spas umbes kolm korda, pärast oppi, et hakkan korralikuks – ostsin endale terve garderoobi riideid ja jalanõusid ja noh, kolm korda oli kolm korda. See pole minu jaoks.

Põhikoolis skippisin kekast kuidas võimalik, tegin aga veerandi lõpus oma nupu- ja trepijookse ja sain hinde kätte. Keskas käisin õhtukas, kus mind muusikast, kekast ja kunstist päästeti – neid tunde lihtsalt polnud.

Ja nüüd ootas mind ees pilates. Ma juba kujutasin ette, kuidas see trenni tegemine mind võhmale võtab ja kuidas ma enneagselt poegima hakkan suurest pingutusest. Aile ütles, et ma võin enne youtube’ist videoid vaadata, aga nui neljaks, ma seda ei teinud. Et ikka põnevus püsiks ja ma üldse ei teaks, mis mind ees ootab.

Vedasin kaasa oma raseda sõbranna Krete (tähtaeg täpselt kuu enne mind) ja seadsime sammud Nõmmele. Aile juures on nii ilus ja hubane. Mõnus väike koht, ei tekita sellist rõvedat „kõik vahivad mind“ tunnet.

Aga pilates, millest mul polnud õrna aimugi – no minu jaoks oligi see trenn. Võttis kohati ikka võhmale. Aga no see suur kõht tegi asja muidugi hullemaks ka. Raske ei olnud, sellessuhtes, et ma ei surnud seal, et oi, ma üldse ei jõua, aga mingi udusule kerge ka ei olnud. Ikka vahepeal tundsin, kuidas kätel on raske või jalgadel…

Tore, et ma ei taibanud lasta endast ühtki pilti teha :)

Üldiselt oli enesetunne pärast seanssi mõnus. Kusjuures meie trenn kestis tunni, aeg läks megakiirelt, mul oli tunne nagu oleksime ainult paar kätekõverdust teinud, aga ei, juba oli tund kulunud. Mõnus, aeglases tempos, rahulikult.

Järgmisel päeval magasin üle pika aja SELILI ja mul ei olnud valus. Aitäh, Aile! :)

Tänaseks on teibid kõik lahti rullunud ja soovitav on paar päeva vahet pidada. Ilmselt lähen sel nädalal uuesti teipima. Ja kui Kretele sobib, peaks pilatesesse ka minema. Või tahaks mõni rase minuga ühineda? Üksi oleks igav puhiseda seal :)

Rohkem infot pilatesest ja trenniaegadest leiab Nõmme Pilatese kodulehelt ja Facebookist.