Kümne euroga kaalust alla – müüt või tegelikkus?

Jäid mulle ükspäev näppu Meravita rasvapõletuskapslid – 9,90€. Lubasid nad ainevahetust kiirendada, õhtust näksimisiisu leevendada, vööümbermõõtu vähendada ja hea enesetunde tekitada. Müüt või tegelikkus?

Aafrika mango seemned on kõhnumise soodustajana populaarsed üle maailma!

Aafrika mango vilju hinnatakse just nende kõrge toiteväärtusega seemnete tõttu, mis on kiudaine- ja proteiinirikkad ja tegid sellest viljast olulise osa Lääne-Aafrika kohalike toidusedelist. Kiudainerikkad toidud on kasulikud seedimisele ning tänu täiskõhutunde tekitamisele vähendavad näljatunnet ja soodustavad kaalu alandamist. Aafrika mango seemned sisaldavad 50% lahustuvaid kiudaineid, 20% valku, 5% C-vitamiini ja 5% bioflavonoide.

Rasvapõletaja Aafrika mangoga on eriti sobilik kehakaalu muutust soovivatele inimestele. Eriti kiire ja tõhusa tulemuse jaoks kombineerida tervisliku tasakaalustatud toitumise ja regulaarse trenniga.

Ainevahetus paranes, ei paranenud?

Esiteks lisasin kahe nädala jooksul oma menüüsse rohkem rohelist, juur- ja puuvilju ja vähem liha. Kohukesed lasin Meelisel ära süüa :) Ta teab, et kui ma neid ostan, siis tavaliselt endale ja enne lähevad need kapis vanaks, kui tema neid puudub. “Sinu omad ju!”

Ma ei hakka pikalt siin mingite roojamassi juttudega “leheruumi” raiskama, ütlen ainult, et jah, paranes.

Näksimisisu kadus, ei kadund?

Lahustuvad kiudained aitavad tasakaalustada organismi suhku taset, toimides organismis nagu prebiootik, soodustades seedesüsteemi probiootiliste bakteritekultuuride elutingimusi. Sel moel teenindavad kiudained meie immuunsüsteemi, seda tugevdades ning toitainete imendumist optimeerides.

Söömise ajal saadavad seedehormoonid signaale hüpotalamusele ehk aju osale, mis osaleb söögiisu reguleerimises. Kõhu täitumisel annab hüpotalamus ajule märku sellest, et söömine tuleks lõpetada (leptiini süntees lõpetatakse). Tühja kõhu korral aga saadetakse ajule signaal (algab greliini süntees), et vajatakse toitu. Sellise signaali saatmisesse on aga võimalik sekkuda näiteks teatud toitainete söömisel, mille tulemusena hakkab aju arvama, et kõht on täis hoolimata sellest, et makku ei ole toitu saabunud.

Kui aus olla, siis mul vist tõesti puudus see õhtune näksimine. Vanasti ikka oli vaja enne magama minekut viil juustu süüa :D Seega, plusspunkt ka siia!

Vööümbermõõt kahanes, ei kahanenud?

Alustasin eksperimenti 12. oktoobril ja spetsiomm mõõtsin ennast ära. Vööümbermõõt (naba kohast) oli täpselt 88cm, puus 100cm. Olgu vahemärkusena öeldud, et kes mind paksuks peab, siis oma hiigelajal oli mu vööümbermõõt 131cm :D Vat, siis ma olin pall. Praegu pole mul enda meelest häda midagi.

Tänahommikused mõõdud: 84 ja 97; kaal 68,6 (seega olen ma sellest kolm aastat seisnud 70st lahti saanud :D)

Okei, siin võis ikkagi abiks olla ka korsetikandmine, loe lähemalt siit… Aga usun, et ka tablettidel oli oma osa. Seega, plusspunkt ka siia.

Parem enesetunne?

Ma ei tea, kas seda tegid juurikad ja rohkem liikumist või mangokapslid, aga ma tundsin end hommikuti palju puhanumana kui varem ja energiat oli ka kell kuus hommikul toimetama hakata ja iga päev ma enam napi teha ei tahtnud, vaid võisin südaööni nagu orav rattas toimetada.

Ütleme siis nii, et minu meelest toimis, küsisin teile sooduskoodi ka. Seega, sooduskood marimell, annab meravita.ee lehel tasuta transpordi :) Ja kõik, kes oma ostu registreerivad, osalevad reisi loosimises – no kes siis palmi alla ei tahaks, eks?

Kas olete mingeid kaalualandavaid tablette söönud? Mis sai?

2 Comments

  1. et siiiis, äkki aitas hoopis see, et sa tervislikult toitusid?
    toitu täpselt samamoodi edasi, aga jäta ära oma korsetid ja tabletid.
    90% kindlusega jätkub kaalualandus. aga ära peta ennast ja snäki vahepeal

  2. Vaidleks korseti osas. Korsetti on naised kandnud läbi aegade tegelikult. See ei ole uus ega meie aja leiutis. Korsetiga võib parandada rühti. Sirgemini kõndida ja istuda pole ju kunagi paha. :) vööümbermõõtu võb ka sellega täiesti parandada see on täiesti loogiline. Tõmabab see kõhu sisse ja kõht harjub sees olema. Sealjuures saab ka paremini trenni teha tundes et sul ongi lihased kuskil.
    Ainevahetust parandavate tablettidega on sellised lood, et miks mitte. Tervisliku toitumise juures on see kasuks küll kui võtab ära nt mingi suvalise õhtuse isu.

Comments are closed.