ÄRA PROOVI SEDA KODUS! Suletekk vii pesumajja!

Kui sul pole kodus tervel elamisel põrandasoojendust või sa ei taha kuumarabandust saada, siis ära proovigi pesta suletekki kodus, vaid telli pesukuller või vii see lihtsalt keemilisse.

Mul on rääkida teile väga ja ma kinnitan, väga halb lugu, suletekipesust kodustes tingimustes. Jah, ma tean, see on võimalik… Kui sul on suurem pesumasin, rohkem ruumi seda kuivatada, aega seda iga tunni tagant togida, et ta kohevaks läheks, ja aega magada ilma tekita…

Ühesõnaga, mõtlesin mina, kui raske saab olla siis üks suletekipesu pesumasinas. Oleks ma vaid ENNE guugeldanud… Panin mina suleteki pesumasinasse, ei tahtnud teine hästi mahtuda, no mis seal ikka… Kui masin lõpetas, oli suletekk kenasti trumli küljes kinni ja ei tundunudki enam nii suur. Panin oma tavapärase 15minutit veeväänamist programmi ja… Ilma ust avamata panin 1,5h kuivatust. Noh, nagu tavaliselt pesu pestes.

Poolteist tundi hiljem oli see tekk sama märg kui enne. No selge, veel 1,5h kuivatust siis. No ei aidanud seegi. Ka viis tundi kuivatust ei teinud seda tekki oluliselt kuivemaks. Suled sees olid rasked. Tekk oli nagu mingi lirakas, ja haises veidralt. Ei, ta polnud nagu mingi mädamuna, aga ta ei lõhnanud ka hästi nagu äsja pestud pesu. Selline kuum niiske rõvedus.

Ja siis ma mõtlesin, et oleks hea aeg guugeldada… Praegugi veel hoian ma peast kinni – miks ma enne ei guugeldanud. ENNE! Selgus, et ega see suleteki pesemine kodus polegi teab mis hea mõte. Kui ikka kohta, kus seda paar päeva kuivatada pole (lugesin, et paljud teevad seda sauna eesruumis, toa uksel, põrandasoojustusega põrandal, suvel õues), siis naljalt sa seda kuivaks ei saa.

Kuna mul oli vannitoa põrandal käkras üks endiselt märg suletekk, siis polnud muud kui EasyClean, mis samuti guugeldades ette jäi. Minu kriteerium keemilise puhastuse valimisel oli see, et kogu protsess toimuks kiirelt, ehk et keegi tuleks võtaks mu teki (et ma ei peaks ise tilkuv tekk kaenlas kuskile minema) ja see oleks võimalikult kiirelt minu käes tagasi! EasyClean oli muidugi ka selles mõttes parim valik, et Tallinna ja selle lähiümbruse piires on transport tasuta ja no.. Kellele ei meeldiks tasuta asjad?

Esmaspäeva hommikul helistasin ja uurisin, kas nad saavad mind aidata – kas nad võtavad vastu ka märga pesu, ja (minu õnneks) nad võtavad vastu kõiksugu pesu – märga, kuiva, tekke, patja, pluuse, mantleid jne, no kogu tekstiili, mis sul kodus vedeleb ja vajab värskendust! Tellisin siit, ÜHE MINUTIGA, selle teenuse ära.

Nii sain ma neile kaasa anda nii märja, kui ka kuiva suleteki (hea, et ma ainult ühe korraga masinasse panin :D), mis mulle neljapäeva pärastlõunal kuivade ja mõnusalt lõhnavate ja mis peamine – kohevate ja nagu uutena – tagasi toodi.

Kusjuures mulle meeldivad need lisaväärtused, mis ettevõtted pakuvad. Järgmine kord kui Meelise särgid puhastust vajavad (on tal sellised litrid ja asjad, mida ma kuumas masinas pesta ei julge), siis saan need ühtlasi lasta ka ära triikida ehk siis kuller uksel – särk käes ja kohe peole.

Ärge proovige seda kodus, tellige EasyClean, ausalt :) Säästate aega ja enda närve.

Loomulikult ei jätnud ka ma sel korral teile sooduskoodi küsimata… Nad pakkusid hoopis välja, et kõik, kes laigivad Easy Clean Facebooki lehte (siin!) ja jätavad kommentaaridesse, mida teil vaja puhastada oleks, loosin nädala pärast välja 50€ kinkekaardi :)

22 thoughts on “ÄRA PROOVI SEDA KODUS! Suletekk vii pesumajja!

 1. Mul pole kyll suletekk aga padjad ja tekid laseks kyll puhtaks teha. Ainuke jama et ise lõunas ja teenus põhjas. Aga võidu korral siis kingiks õele kes tallinnas ja saaks ise oma tekid/padjad lasta puhtaks teha

 2. Mul vaja talvejoped ja mantel puhastada. Polegi midagi selga panna selle külmaga.

 3. Pesin eelmine nädal suletekki. Panin kuivama vannitoa uksele. Ükshetk avastasin, et ukseall on loik, panin sinna käteräti peale. Tekk kuivas 3 päeva ja haiseb nagu märg koer :/ Ning vannitoa uks enam kinni ei käi…puidust uksepiit paindus üles. Abikaasa vihane, tekk haiseb ja uuesti ta mul seda kodus pesta ei luba. Viska või minema! :D

 4. Oleks vaja ära puhastada mitu valget jopet ning samuti 1 tekk :) Võit kuluks raha kokkuhoiu mõttes väga marjaks ära!

 5. Mina pesen alati oma suletekke ja -patju kodus. Mul on kuivati ja pesumasin eraldi ning kuivatil sulekuivatusprogramm. Lisaks on mul kaks kuivatipalli alati kuivatis. Pole veel probleeme olnud.

 6. Peaks ka meie tekid ja padjad laskma ära pesta. Mõtlesin, et panen need varsti külma kätte tuulduma, aga tark oleks need siiski puhtaks ka pesta.

 7. Mul oleks ka tarvis üks 200×220 mõõduga pirakas suletekk ära puhastada. Astusin ka ämbrisse ja üritasin seda ise pesta, lõpuks toppisin selle mitmesse prügikotti ja viisin maake kuivama. Nüüd vastik saunalõhn tekil küljes, et ei taha sellega magada

 8. Ma rikkusin oma padja ära, kuivas kohevaks (kuna kloppisin ja tegutsesin), aga no see imelik hais küll ära ei läinud.

 9. Ma olen hetkel enda päevateki/pleediga hädas. Tal on selline materjal ja tekstuur, et hoiab kohutavalt vett kinni ja kuivab mingi 3 päeva. Kolmandaks päevaks on tal aga selline kopitanud lõhn juba küljes, et tuleb uuesti pesta. Et seda vältida, tuleb tekki iga tunni tagant ümber pöörata ja teistpidi kuivama panna, et vesi ei valguks ainult ühte otsa vaid jaotuks terves tekis ühtlaselt. Kohutav mässamine!

 10. Mul oleks tarvis 2 kaltsuvaipa ära puhastada lasta, sest elukaaslasel kombeks koguaeg köögis midagi sinna peale ajada :D

 11. Vaibad laseks puhtaks teha – loomakarvad ja muu sodi kindlasti vaibasügavustes juba.

 12. Mida mina enam iial ei tee on poroloon kattemadratsi pesu kodus. Isegi põrandakütte peal kuivas see nädal. Tundus et selle õhukese madratsi sees on lihtsalt üks lomp vett mis mingi valemiga sealt ära ei kuiva. Aga siinne reklaam mõjus mulle küll: väga mugav kui keegi ise asjad pessu viib ja toob. Kasutan nende teenust kindlasti. Kui loosi võidaksin siis saadaksin pessu enda voodi kattemadratsi.

 13. Laseksin ära puhastada paar tekki, padjad ja mõned triiksärgid mis triikimist vajavad

 14. Hirrrrmsasti oleks vaja puhtaks ja ilusaks saada oma valge lambanahast vaip ja võimalusel ka siis oma suur suletekk.

 15. Minul on vaja puhastada lambavillatekk. See on nii tolmune, et mind kui kergelt allergilist inimest ajab nt voodipesu vahetades aevastama. Klopin kûll teda, aga ilmselgelt vajaks korralikku puhastust.

 16. Mul oleks vaja suletekk sinna saata :) Polnud varem kuulnudki nii heast kohast :)

Comments are closed.