Kus Berliinis ööbida?

Me oleme mitu korda Berliinis käinud ja nii mõnigi on küsinud, et kus me ööbime ja mille järgi valime elamist. Sellega on kaks asja, esiteks mulle meeldib oma elamine ja ise kokata ja et ei pea kellaaja peale ärkama, et alla sööma kobistada. Teiseks on korteris ikkagi rohkem ruumi kui hotellitoas ja kolmandaks hind.

Hotellid, kui sa hosteli naris magada ei taha, on üsna kallid, mingi 100€ öö ja peale. Siis maksan juba 100€ ja olen korteris. Üldiselt on poed lähedal ja Lidlist veini ostaks nii ehk naa.

Korterid, kus me oleme olnud

Nagu Meelis ühes varasemas postituses kirjutas, blogija puhkab siis kui ise maksab.. Mul pole peaaegu ühtegi pilti teile neist korteritest siia lisada, mis oleks meie tehtud. Ups.

Korter 2km Alexanderplatzist (link) – öö hind 100€; see sobib pigem suuremale seltskonnale kui kaks inimest. Meie oleme seal olnud kaks korda, ükskord kui käisime lapsehoidjatega ehk neli suurt ja kaks last ja oli väga okei. Teine kord siis kui ma naistega Berliinis olin enda sünna ajal. Jällegi täpselt paras ja kamba peale soodne. Kohe kõrval majas oli Lidl, trammiga kaks peatust Alexanderplatzist. Samas pool tundi jalutades jõudis ka linna.

Korter Teletorni taga (link) – öö hind 80€ – siin olime Meelisega suvel. See oli kesklinnale mega lähedal. Kõrval oli suur toidupood Kaufhof, kust sai kõik vajaliku ja trammi/metroopiletitele jällegi raha ei kulunud eriti.

Stuudiokorter koos hommikusöögiga (link) – öö hind 115€ – siia lähme nüüd. Ma oleksin vabalt võinud valida midagi odavamat, midagi kuskil kaugemal.. Aga ikka jõuame selleni, et kas maksame nats rohkem ja elame kesklinnas kust saame siia-sinna jalutada, või natuke kaugemal ja maksame vähem, aga ostame pidevalt ühistranspordipiletit. Pealegi, mõtlesin ma teha sel korral paaripilte ja see korter tundus selleks sobilik. Ja huvitav kogemus saab olema ka hotelli hommikusöök. Lihtsalt harjumatu, et ise kokkama ei pea, aga vaatame, kuidas selline variant meile sobib. Kella ma endale helisema ei pane, et sinna jõuda.

Meil läheb lend õhtul ja sain kaubeldud hilise check-oudi, et ei peaks kuskil linnas külmetama, sest pühapäeval on kõik kinni ja teeme hoopis fotoshoodi seal. Fotograafi leidsin eestlased Berliinis grupist, kus uurisin soovitusi ja täitsa sakslane pildistab meid :)

Aga hinna ja asukoha poolest olen need välja sortinud:

Mul tegelikult on olemas Airbnbs ka eraldi list – Berliin , kuhu alla ma olen koondanud korterid, mis mulle meeldinud on ja kui ma lennupiletid ostan, siis tšekkan esmalt, kas miski neist on vaba. Ei pea iga kord nö otsast alustama oma otsinguga. Tean ju niigi, et eelistan Alexanderplatzi lähedust või siis mõnda muud korterit lihtsalt korteri enda pärast.

Kaks kilomeetrit Alexanderplatzilt (link), natuke suurem ehk kui seltskonnaga minna, siis tundub üsna mõistliku variandina.

Teletorni taga majas, samasugune korter kus me ööbininud oleme, aga teiselt rentnikult (link). Ja mulle tundub, et see korter on ka samas majas (link). Vähemasti ülesehitus on küll sama. Veel üks väike ja soodne (link), ja ma ei imesta, kui see ka samas majas asub.

See ei ole küll kesklinnas, aga on katuseterrassiga (link) ja oli mu valikus nüüd viimane kord, et saaks ilusaid pilte, samas hakkasin mõtlema, et kurat, juba on vist ilm külm ja.. Hinnalt soodne, 70€ öö, aga saab minna ainult kahekesti, rohkem inimesi ei lubata. Aga muidu mulle tundub selline mõnus ja hubane küll.

Muuseas, kui teil ei ole veel Airbnbs kontot, siis läbi meie lingi liitudes saate 21€ krediiti esimeseks broneeringuks.

Kui teil on mõni eriti hea (või hoopis kohutav) ööbimiskogemus Berliinis, siis jagage seda kommentaarides, teinekord hea teada. Kuigi.. ma ei teagi, mis meie järgmise aasta reisidest saab. Me pole ikka suutnud ära otsustada, mis me teeme – kas paar linnasutsakat vs üks pikem kahekesiolemise reis või.. tahaks säästuaasta projektiga jätkata, aga see tähendaks mingite kindlamate eesmärkide seadmist.. Peab ikka sinna eesmärkmikusse suurelt kirja panema, siis pole taganemisteed.

4 thoughts on “Kus Berliinis ööbida?

  1. Mul on äärmiselt hea meel, et Berliinist jälle kirjutate! Ostsime just piletid ära ja bronnisin majutuse ning siis järgmisel päeval tuli see postitus. Jään järge ootama, ehk saame veel põnevaid ideesid, mida Berliinis peale hakata :) Millised on Berliinis teie lemmik jõuluturud või kirbukad? Mida head neilt saanud olete?

    1. Me käime ainult Primarkis, TKMaxxis ja C&As. Jõuluturgudele pole jõudnud ja ainult ühes kirbukas oleme käinud – suur Humana Alexanderplatzi lähedal. Suht lamp oli.

  2. Hei! Ostsin ka hiljuti lennupiletid Berliini ja otsin mida huvitavat seal teha.
    Mainite siin FB gruppi aga kuidagi ei leia? Mis selle täpne nimi on?

    1. Eestlased Berliinis ja see grupp ei ole seal väga mõeldud selleks, et keegi sind aitaks, mida teha. See on pigem neile, kes seal elavad ja kortereid, lasteaiakohti jne otsivad.

Comments are closed.