KV UH

Rasedusega õpib ikka igasuguseid lühendeid selgeks.

KV – kuklavolt

UH – ultraheli

LVU – looteveeuuring

Need on vaid mõned näited, aga täna sai siis KV UHs käidud ja beebsiga kõik korras (ma ei tea, miks ma tahan iga kord tüübiga, kutiga, klutiga vms kirjutada – ma ju tahan sisimas ikka plikat :D), aga kuklavolt oli 1,85mm nagu aru sain ja arst kinnitas, et väga ilus laps on :) nägi seal ekraanil välja küll veits nagu mutant, aga Meelis tegi juba nalja, et kui temast ühel päeval modell saab, siis on hea näidata milline ta kunagi oli :D

Sain kolm pildikest ka kaasa ja uuriti lisaks veel mu platsentat, mis on kinnitunud tagaseinale! Natukene on veel emakakaelal ees, aga juba on parem ja kahe kuu pärast tuleb seda kindlasti UHs uuesti tšekkida. Arst lohutas mind ka, et kui veritseb, ma ei paanitseks, et see on normaalne.

Beebs kasvab nii mis mühiseb.

1 UH – 7+0 oli ta 9,61 millimeetrit ehk alla sentimeetri

2 UH (emos) – 11+0 oli ta juba 5,61 sentimeetrit

3 UH (KV) – 12+6 oli ta juba 6,2 sentimeetrit

Nägime just täna seal üht naist, kelle jutust kuulsime, et tal tähtaeg oktoobris. Meelis tegi suured silmad, et issand, tal nii suur kõht juba praegu ja sünnitab alles oktoobris. Ehk siis järgneva kolme kuu jooksul kasvab beebs ikka vapsee mühinal.

Ja Meelis nägi esimest korda meie beebsi ka, kes hullult siputas ja möllas seal ja Meelis küsis mult, kas mul valus pole. Ja arstilt, et issand, kas koguaeg sedasi tantsibki seal, et miks ma siis ei tunne. “Kuule, ta on kuus sentimeetrit, pole ime, et ei tunne!” :)

Aga megalahe oli jälle teda vaadata ja näha, et ta on täitsa olemas ja elus – aga südamelööke pole ma siiani kuulda saanud. Esimesel korral arst ainult näitas väikest tuksuvad pixlit mulle ekraanil: “See on süda!”

Uuh, jõudu ja jaksu mulle! :) Nüüd jääb vaid oodata, millal sugu teada saab!

A, ja kui esimeses UHs öeldi tähtajaks 16.01.2015, siis täna öeldi 20.01.2015

Samal teemal