#elulineblogi

Lasteaeda mineku nimekiri

See küsimus tuli samuti Instagramis, et mis asjad peab lapsele lasteaia jaoks varuma. Hedonil ootab ees nö kolmas aasta, küsija lapsel alles esimene. Ma just ükspäev mõtlesin, et küll oleks hea praegu rase olla, nii palju asju jääks ostmata, aga samas nendesse, mida ostaks ja tahaks, investeeriks rohkem. Eks inimene õpib ikka kogu elu. Nii ka lasteaianimekirjaga. Mul on alati olnud kordades rohkem kui vaja.

Näiteks olen ma alati ostnud Joha villapesu. Ja ta on seda kandnud, sest on olemas, aga edukalt saaks ilma selleta ka. Ma juba tean, et varsti neil tulevad aled ja ma jälle ostan, sest mulle nii meeldivad need, ja siis ta kannab neid kolm korda talve jooksul.. Haha, mine veel linki võtma.. Iga kord seal lehel olles tahaks tellida. Nagu ka seekord. Selleks talveks siis pingviinidega.

Okei, seda ülemist osa kannab ta pusa asemel kombe/jope all üsna tihti, aga pükse ma sel aastal enam ei ostnud. Kuna ta oli siiani veel mu meelest piisavalt väike, et teda välja koolitada pane õue minnes need ja tuppa tulles need jne, oli lihtsam lasta tal lasteaias kohe kombe puuvillaste dresside peale tõmmata. Ja villapükstega toas – poisid retuusides või sukkpükstes pole vaade minu jaoks :D Ja ei olnud külm ka tavaliste puuvilladressikatega. Sukkpükse oli mul ka terve virn talveks, kandis ta neid heal juhul kolm-neli korda tõesti külma ilmaga. Kombe on oluline. Ei muud!

Kaks kombet ja üks jope

Mulle ei meeldi mudane laps autos, poes, linnas. Ehk siis meil on üks kombe alati lasteaias ja vajadusel võtan selle nädalavahetuseks koju ja puhastan. Jopega käib ta lasteaeda ja koju, poes ja sõidab autos. Teine kombe ongi meil õhtul õues mängimisteks, nädalavahetusteks ja nö linna minekuks.

Sügiseks on mul olemas kaks sosfthselli, üks on ühe blogilugeja tehtud ja on õhuke, teine on Pilvekesest ja voodriga. Kusjuures seda pidavat saama kanda ka talvel, kui see ülevalmainitud villapesu alla panna.

Jope on samuti Pilvekesest täiesti olemas ja lisa ma ei hakka ilmselt ka ostma, sest pusa alla ja mure murtud. Tal on niigi nii palju riideid (nagu meil kõigil) ja ta lihtsalt ei kanna ära. Ma kurbusega vaatan kuidas meil praegu viis erinevat jopet nagis on ja ma iga päev talle erineva valiku selga pakun, sest mis nad niisama seisavad.

Hedonil oli eelmisel talvel lasteaias PoP kombe järelturult ja Didriksoni oma nö linnakas (d-wear e-poes peaks jätkuvalt kehtima ka kood MARIMELL, mis annab soodukat!) Kusjuures, öeldakse, et pange parem variant lasteaeda, sest seal vajab ta paremat kaitset kui teiega kodus. Olen nõus. Kuna meie eelmise aasta kombe on väike, tuleb mul sel aastal teha investeering kahele talvekombele. Ja etteostja ma pole. Olen sellest kirjutanud. Suurem osa Hedoni riideid on siiani olnud ette ostetud ja kahjuks olen ma nii palju asju pidanud müüki panema või ära andma, sest tal pole olnud võimalust neid kanda. Ei enam. Ostan kui parasjagu vaja on. Ehk siis ootan, et Didrikson oma talvekraamiga lagedale tuleks.

Eelmise talve kombo – helkurriidest kindad ja müts, ka Didriksoni omad. Kindad pean uued ostma. Mütse armastab ta Bredeni omi ja need on tõesti mugavad kasutada. St ma tellin neid tuukrikaid, mis on kohe koos salliga ja mure murtud.

Jalanõusid läheb nagu leiba

Ta on ikka minu laps. Peab seda valikut olema! Ja see jalg kasvab suht kiirelt.

Sügiseks tossud, tennised, kummikud, Babybogsid, lisaks talvesaapad – seda enam, et ma eelistan, et lasteaias oleksid ühed ja nö väljaskäimiseks teised. Mitte kõiki asju topelt, aga näiteks korralikud talvesaapad peaksid olema lasteaias, samas kui ta meiega kelgutama minna võib ka Babybogsidega ja midagi ei juhtu.

Viis paari…

pikki puuvillaseid- või dressipükse
T-särki
aluspükse
sokke

Lisaks:
Joha pikkadevarrukatega villasärk
trenniriided (lühikesed püksid, T-särk)
sisejalanõud

Ehk siis igal hommikul uus kombo. Ma olen see kiiksuga ema, kellel peavad need toon-toonis olema, aga okei, juhtub, et iga kord pole ja vahel tahab ta ise valida, aga üldiselt on mul need kombod alati kokku pandud sahtlisse ja sealt järjest on hea võtta. Nädalavahetusel pessu ja uuele ringile.

Villasärk käib tal tavaliselt jopele/kombele pusa asemel alla, oleneb ilmast. Trenniriieteks sobivad ükskõik millised jalakriided meie kapist. Sisejalanõudeks olen juba kaks korda Tikki sandaalid tellinud.

Ja kui aus olla, siis ongi kõik. Muud tegelikult vaja ei ole lasteaia jaoks. Vähemalt mu meelest on sellest küll ja veel ja tegelikult käivad paljud lapsed samade riietega ka mitu päeva. Lihtsalt mulle meeldib talle iga hommik puhtad riided selga panna – ikkagi lasteaia tolmused jne. Ja jälle vist minu kiiks – koju tulles peab riided ära vahetama, ma ei taha, et ta “mustade riietega” voodis/diivanil aeleb. Eriti nt sügisel, on on nendega liivakastis ja siis voodis. Iuu!

Ja kuna kõikidel lasteaia riietel peavad nimed sees olema (meil enam kõigel pole, ta tunneb oma asjad ära), siis juba kolm aastat on aktiivne kood MARIMELL, mis annab minukleeps.ee lehel -15% kõikidelt kleepsutellimustelt. Oleme ise ka igal aastal seda kasutanud :)

Kuidas teil? Kas iga hommik uued riided või käib kuni mustaks saavad? Kas kodus on koduriided? Suvel mul nii väga ei ole, aga talvel vahetan küll tööl oldud riided “koduriiete” vastu kui koju tulen. 

12 thoughts on “Lasteaeda mineku nimekiri

 1. Iga hommik uued riided. Kodus on koduriided. Eeldan nii 5-aastaselt kui 12-aastaselt koju jõudes koheselt riiete vahetust. Ise samuti.

  1. Sama! Koduriided peavad olema puhtad ja terved, ei pea olema uued, aga peavad olema korralikud. Nii lastel kui täiskasvanutel. Aluspesust-sokkidest rääkimata.
   Puhtad ja terved riided, kombekad jms on elementaarsed!

 2. Lasteaias igapäev ikka uued riided, ise ei käi ju ka mitu päeva samade riietega kodus paneme ka selga nn koduriided.

 3. Iga päev uued riided, kuid vahel kannab retuuse kaks päeva (need mis lasteaias toas jalas on). Koduriided on meil ka kõigil peres. Kas see villasärk on parem kui pusa? Ja millal sa seda kasutama hakkad?

  1. Mulle meeldib see villasärk seepärast, et ta ei lase kehal higistama hakata, hoiab ja reguleerib soojust. No ükspäev ta läks õhtul õue ja pani ainult selle pükstega. Kuigi oli jahe, muidu oleks pannud särgi ja jope, aga nüüd läks selle pusaga – väga mõnus. Üldiselt kohe kui aeg on seal maal, et jope all võiks olla midagi rohkem kui t-särk, ma selle villapusa talle peale panen ja nii ta terve talve käibki – vahepeal vahetub lihtsalt sügiskombe/jope soojema vastu.

 4. Kindlasti iga hommik puhtad riided. Kevad/sügis/talv perioodil on pusa või kampsun, mis ainult jope alla käib, mitu päeva seljas, kui just ei ole rahmeldades higistanud jne. Päev otsa seljas olnud pluus ja dressid tuleb koju jõudes aga küll ära võtta. Õnneks 5ne teab juba ise seda ja ju tal kodus mugavam ka ilma olla. Tavaliselt ongi tal peale lasteaeda “trussikupidu” nagu me seda kutsume(laseb aluspükste väel toas ringi).

 5. Meil on lasteaias olenevalt vajadusest ja tujust 1-3ed siseriided + trenniriided, pidzaamad, õueriided. Õue minnes vahetavad toariided alati ära olenemata aastaajast. Talvel alati meriinokad õue minemiseks. Ka sokid on toa ja õue omad.

 6. Igapäevaselt uued riided lasteaias. Kodus vahetab koduriiete vastu. Meil lasteaias samuti sise- ja välisriided (nii püksid, sokid kui ka pusad, et liivakastis möllata). Lisaks on meil lasteaias õues käimiseks eraldi jalanõud. Sama on tegelikult meil ka maal – seal on eraldi riided, mis võivad rahus saada õliseks, mullaseks, katki jms.

 7. Lasteaiast või koolist tulles vahetavad riided ära. Ei näe absoluutselt mõtet ja pean lausa keskkonnavaenulikus tegevuseks iga päev riiete pessu paneku. Käivad nii mitu päeva kui riided on puhtad. Lasteaias sees eriti ju ei määri. Söövad kõik hästi ja ei pudista. Mõni värviplekk peale satub, siis lihtsalt pesen, osad tulevad nii sama pühkides/veidi nühkides maha (ilma veeta). Poistel on lemmikud pehmed teksad või velvetid. Saavad ka 5 päeva jutti käidud, siis pessu, et puhtaks saada ja vormi taastada. Pusad samamoodi. T-särke kannavad ka mitu mitu päeva. Enda riideid kannan ka mitu päeva – püksid, pusad. Särgid ja pesu vahetan iga päev. Rinnahoidjad iga paari päeva tagant.

 8. Kas on teada millal tuleb Joha soodukas? Vaatan, et mõned tooted alla hinnatud, aga kas hinnad lähevad veel paremaks?

Comments are closed.