Siis kui talv tuleb üleöö ja hinnad löövad jalust!

Lappasin mina siis nädalavahetusel laste kappe, et võtan sügis-talvised asjad välja ja ennäe imet, Hedon on suvel nii palju pikkust visanud, et kõik on väike. Lootsin küll eelmine aasta varuga ostes, et saab ühe hooaja veel kanda, aga no ei saa. Mõtlesin, milles küss, tellin uued kombed – tal on neid ju vaja vähemalt kaks, üks millega koolihoovis slaidida ja teine, et siin hoovis trööbata. Hinnad pidid isegi minu pikali kukutama.

Tegelikult sain ma kerge šoki juba kuu tagasi kui ma hakkasin talle softshelli otsima ja mulle vaatasid vastu hinnad 99€, 139€… Nagu mida? Vanasti oli 80€ juba kallis, 50€ oli hea diil ja neid ma ka skoorisin. Aga ausalt, ma ei raatsinud soti eest softshelli osta. Õnneks oli ilm pikalt ilus ja ta sai käia dressikaga ja siis läks piisavalt külmaks, et eelmisel kevadel ostetud talvejope peale panna. Mis vautši vau ei olnudki veel väike.

Aga nüüd kui ma siis neid kombesid sortisin, õnneks Hedelin on varustatud, sain ma uue šoki – misajast talvekombed lastele 230€ maksavad? Okei, ma olen brändipede ka – tahan kvaliteetset, sooja, vastupidavat, veekindlat, tuulekindlat, mugavat ja Hedonil on ainult paar brändi, mis talle meeldivad, seega tuli nende vahelt hakata valima.

Lõpuks leidsin ka normaalse hinna! 139€! Poole odavam! Kuna oleme varem D-weariga koostööd teinud, siis uurisin, kas ma soodukat saaks ja nad ütlesid, et muidugi, milles küsimus – nad aktiveerisid vanast ajast koodi marimell, millega saab 20% alla ehk ma ütleks, et talveks sooja suisa muidu – 111€!

Ja arvestades, et Hedon on Didriksonsi kombesid kandnud aastast 2017 (omaigaad, ta on nii Hedelini nägu siin pildil), siis kiidan jätkuvalt taevani. Kuigi Hedon üritab mulle väita, et nendes ei ole ruumi, siis mina vaidlen vastu, tuleb õige suurus osta. Ma võtsin praegu ettenägelikult 130 pikkuse, kuigi tal sinna paar cm veel aega, aga Didriksonse saab pikendada ühe suuruse võrra, sisemised (need punased) õmblused varrukatel ja säärtel.

Kui kombed tulid, siis ta oli, ahhh, Didriksons vä? Ma olin, kuule, pane selga, ma ei osta sulle õue trööpamiseks ja muda auku ronimiseks 250€ kombet, siis õues käies ja tiirult tulles küsisin, et noh, kuidas oli, kas ruumi oli piisavalt kombe sees, teatas ta: PERFECTO!

Mis peamine: kerge hooldada

Ma olen laisk, mu pesumasin käib 2x nädalas laupäeviti ja ma ei viitsi asju sortida (on hele ja tume ja punkt!), kasutada erinevaid pesuvahendeid, programme jms. Kõik peab olema lihtne ja.. neid kombesid on imelihne hooldada. Seda, et ma ta juba tagurpidi keeran ja trukke, lukke, krõpse sulgen, on minusuguse mugavusehunniku jaoks juba piisavalt. Loputusvahendit see kombe ei taha ja oh õnne, mugav ja laisk Leenu enda pesumasina pealset sellise kraamiga ei koorma.

Mul on üks pesuprogramm (39minutit, 40 kraadi) ja üks kindel pesuvahend. Kombe tõstan küll enne välja, aga üldiselt käib mu pesu veel 16minutilises väänamisprogrammis ka. Ja siis (kuidas viitsimist on, voodipesu saab 30 mintsi kuivatit) kuivama.

Soovituslik oleks riiete veepidavuse taastamiseks neid pärast ka triikida madalal temperatuuril, mina pole seda kunagi teinud ja kõik toimib.

Koduleht ütleb: Didriksons1913 rõivad on töödeldud vetthülgava ainega. Kui riideid on palju kantud ja pestud saab veepidavust kodustes tingimustes taastada triikimisega.

Üldiselt ei pese ma ka neid kombesid nii palju, et see veepidavus peaks üldse kuidagi oluliselt kaduma. Tegemist on ikkagi talvekombedega ja lumi neid eriti ei määri. Kui nad mudaseks saavad, siis lasen lihtsalt veega pori maha ja kõik, pesen neid pigem harva.

Kui ma lasin Hedonil valida, et kas ta tahab kombet ja püksid-jope komplekti, siis ta ei leidnud esmalt sobivat värvi ja siis ütles, võta mõlemad sinised kombed. Mõeldud-tehtud. Talveks varustatud. Kui sul ka lapsed üleöö kasvu visanud või oled hea kombe otsinguil, siis marimelli garantii ja marimelli kood annavad sulle hinna, mille peale sa ei minesta. Osta saab siit!

 

2 thoughts on “Siis kui talv tuleb üleöö ja hinnad löövad jalust!

  1. Tavaliselt skoorid alati häid diile, aga praegu see Didriksonide hind midagi imelist pole. Didriksoni kombe hinnad tellides välismaalt nt Boozt, Sportamore, Outnorth, Jollyroom vms (tarne pigem kiire) on diilidega 80-100 eurot. Need diilid pm iga ndl. Eile tuli just Molo sale kiri, kus kombed 140-160.

Comments are closed.