Leidsin meile korteri!

marimell

Ma kujutan ette, et keegi ostab selle kohe ära selle linkimise peale, aga see on reaalselt sellise planeeringuga korter, nagu mulle meeldib. Suur köök-söögituba-elutuba.

lemmikkorter

Tegelikult on neid kohti veel olnud, mis mulle meeldivad, näiteks ühel oli sama suur terrass kui korter ise – ideaalne, pole oma aeda vajagi, eks :) Külvame sinna muru ja niidame ja teeme grillnurga. Aga samas seal polnud köögiosa ideaalne.

Siin on. Hind 125 990€. Fakjee! Ma kraabiks selle 990€ kokku hetkega, ülejäänuga läheb raskemaks. Ja näete, korter polegi kesklinnas, vaid mu lapsepõlvekodust kilomeetri kaugusel, Kakumäe alguses. See on täitsa okei koht elamiseks.

Okei, seal samas on variant ka 4toaline (139 900€). Või siis terrassiga 3toaline (105 990€). Aga see esimene, mille linkisin, on nagu IDEAALNE. Okei, 4toalise saab ka 131 480€) eest või siis 3toalise (106 880€) eest.

Ohjah, me oleme seda omakodu teemat arutanud mingi to the max, ja me oleme ikka seisukohal, et pigem uus ja seda toahaaval nokitseda on ikkagi soodsam kui vanast hakata uut tegema, sest me ei tea selle nö sisu – soojustust, kaableid, torusid, kõik tuleks igaks juhuks ära vahetada.

Sõbranna, kes kolis valmis korterisse, ütles, et tegi lõpuks ikka 80% asjadest ringi, ostis uue mööbli jne, sest üldplaanis oli kõik nagu okei, aga lähemal vaatlusel ja seeselades sai aru, et pole ikka see.

Ja ma olen ennegi öelnud, et kui on köök, võin aasta aega ka põrandal magada ja teisi tube jupi kaupa teha ja sõpru appi paluda värvima ja pahteldama ja tapeetima ja mida iganes.

Kõik raha läheb alates uuest aastast (tegelikult juba novembri blogireklaamidest) kodufondi, nui neljaks! Kinnisele kontole on juba lugejad ka raha kandnud, nii armas :) ja kui keegi viie aasta pärast ütleb, et elan kerjatud kodus, siis uhkusega!

Uhkusega jah, et meil on nii awsome blogilugejad, kes nii ennastunustavalt kaasa elavad, et mõnedkümned eurod enda rahakotist meile saata neid vaesemaks ei tee, aga meile on see suur asi. Tänks, (virtuaal)sõbrad, et olemas olete :) A, ja see eksperiment – novembris loeb iga klikk, kestab ka veel.

36 arvamust postitusest “Leidsin meile korteri!

  1. No sa võid 3 tundi sõita ka kui tahad. Linnapiirini liikluseeskirjade järgi sõites läheb tund. Kui maanteel natuke kiiremini sõidad, siis läheb vähem. Julgelt üle tunni läheb võibolla siis kui käib tee remont.

  2. Tallinna linnapiir algab natuke naeruväärsest kohast võrreldes kesklinnaga. Ja Sa võid veel paar kiiruskatset teha, äkki saad veel kiirema aja kirja. (Mitte et see minutite lugemine linnapiirist linnapiirini kellelgi kodu leida aitab).

  3. Triinule vastuseks siis esiteks on suvel enamik teed Tallinnast Rakvere suunas 110 alaga kaetud seega ei peagi mingeid kiiruskatseid tegema ju?
   Ja teiseks selles suunas jõuab kesklinna ikka suhteliselt kiiresti. Üle Ülemiste oledki ju Tartu mnt, mis on Tallinna kesklinn? Samuti üle Ülemiste ja veidi vasakule ja oledki Kaupmehe tänaval, mis on ju samuti kesklinn :)

  4. Ma elan Rakvere lähedal ja töökot on Tallinnas, nii et suht täpselt tean, millest räägin, kui väidan, et tunniga ikka ei sõida :)

  5. Me just kolisime pealinnast Rakveresse oma majja. Samadel põhjustel suht, hinnavahe üüratu. Soovitan! Väga mõnus linn, Tallinnasse tõesti pole mingi maa käia. Osad käivad lausa tööle sinna igapäevaselt, aga meie ei pea.
   Pärnaõiel peab vaatama konkreetse maja järgi. Osade ehituskvaliteet pidi olema alla igasugust arvestust. Uusehitistel peab seda silmas pidama. Nii palju jutte kuidas vannitoas põrand nii viltu, et vesi jookseb elutuppa jne. Nüansse, mida lihtsalt vaadates ei näe.
   Jõudu!

  6. Jep, ma ka soovitaks uurida seda kohta paremini. Tuttavad ostsid paar aastat tagasi samuti Vana-Rannamõisa teel oleva korteri, pole rahul. Helikindlus halb, kuuleb nii naabreid igasuguseid asju tegemas kui ka õuest kostuv müra on häiriv. Wc-vannituba vajas ümbertegemist, aga arendaja parandas vea nö tasuta (garantii korras). Samuti vahetati juba oma raha eest rõdu akna ja ukse, mingi probleem oli sellega ka, aga arendaja ei leidnud enda süüd. Aga muidu on kena koht)).

 1. Ohoh, Pärnaõue elurajoon :) See hästi minu kodu lähedal, iga päev vaatan, kuidas nad turbokiirusel sinna uusi maju üksteise kõrvale ehitavad. Aga piirkond on tõesti super, mega mõnus ja rahulik, Kakumäe Selver kohe kõrval ja ega randa ka pikk maa jalutada pole.

 2. Ilus korter, aga tasuks ka jälgida, millise ilmakaare pool korter asub. Tavaliselt krabatakse kohe alguses paremad, st. lõuna ja lääne poole asetsevad korterid ära, kuna need on soojad ja valgusküllased.

  Antud korteris on aknad põhja ja ida suunas ja otsest päikesevalgust paistab väga vähe.

  Tavaliselt pannakse uusarendustel maja ja korteri plaanide juurde see märgike (N-S), mille järgi on hea vaadata. Sellel ka olemas.

  1. Selliste hindadega uues majas???? Ma vist leidsin endale uue potentsiaalse kodukandidaadi! :)

 3. Käisime ka Pärnaõuel korterit vaatamas ja no ei. Kvaliteet oli alla igasugust arvestust. Vannitoas olid kõik plaadid ja laed paigaldatud ning kui müügimehelt küsisime, et vabandust, kuhu ventilatsioon tuleb – saime vastuseks, et ei tulegi. Laminaat ja liist lokkisid omavahel mõnuga. Ja seinad olid värvitud nii õhukese värvikihiga, et alt oli kõik näha. Olgu, laminaadi ja värvi saad veel ise ära parandada, aga ventilatsiooni ise tegema vannituppa ju ei hakka. Asukoht on küll mõnus. Sügisel peale esimest tormi oli Rocca poolt tulles esimesel majal juba tellingud püsti – ei tea, kas vihm peksis kuskilt vahelt sisse või milles teema oli, aga parandamist ta kohe ka vajas.

  1. Endoveril on arendus Aurora park Harku järve juures (?), mis on alles valmimisel. Üsna varsti hakkavad ka Tiskresse päris suurt asja tegema. Ehk saad Triinult uurida?

   Oma kodu on vaja küll, aga tahaks ju ikka miskit sellist, mis kannatab kriitikat ka. Olen ise ka värske koduomanik ja kui mõnus! Aga kodu otsisime üle kahe aasta. Alustasime majadega Tallinnast väljas ja lõpetasime ikka korteriga Tallinna piirides sees Tiskres. Nii rahul!

 4. See köök on ju nii väike! :O Või noh, täiesti normaalne köök, aga kuna sa alati rõhutad, et köök peab hästi suur olema ideaalis, siis ma kujutasin ette, et ikka toasuurust kööki otsid.

  1. Ega see 31 vaid köök pole, elutoaga koos ikka. Sõbrants kolis sinna, köök ehk 10 ruutu on, kui sedagi.

 5. Ei soovita kohe yldse kortereid kus suurest toast lähevad otse magamistoad. Seinad on reeglina olematud ja laste kõrvalt õhtuti suurt midagi pralletada kodus siis ei saa. Ei mõtlegi, et hullud peoloomad olete aga ise myysime aasta tagasi just sel põhjusel korteri ära.

  1. Sama asi jäi kohe silma. Keda häirib keda mitte, aga minu jaoks ka arusaamatu kuidas nii palju uusarendusi tehakse veel läbikäidavate tubadega. Pesemast tuppa minna või hommikul vastupidi kui sattuvad näiteks külalised olema kasvõi ööseks jäänud, oleks ju ebamugav.

 6. Kui leiate lõpuks sellise korteri, mida tõesti-tõesti tahaks, siis soovitaks enne lõplikku jah-sõna võtta tõesti keegi sõber kaasa, kes jagab ehitamisest hästi matsu, sest uusehitistes tihtipeale on seda valestiehitamist oi-kui-palju.. Selliseid asju, mida ise ei oska vaadatagi kuid ajapikku, kui sees elate, hakkate aru saama, et see ja too asi tuleb ümber teha.

 7. Uusarenduse puhul makstakse ju 10% kõigepealt broneerimistasu uusarendusele ja siis 10% pangale kui saate kredexi. See on ikka ulme summa selle hinna eest mis ise peab kokku kraapima.

  1. Kogu see oma kodu ost on mu meelest ulmeline. Aga kuskilt peab alustama. Tuleb hakata lihtsalt räigelt koguma :D

 8. Käisime ka Pärnaõue kodusid vaatamas. Kuna see oli esimene uusarendus, mida vaatamas käisime, siis tundus muidugi ilus, puhas ja mõnus. Aga hiljem ka teisi vaatamas käies selgus, et on kõvasti paremaid.

  Pärnaõuel segas just see, et kõik toad on põhimõtteliselt läbikäidavad.
  Jah, Pärnaõuel on küll panipaik ja parkimiskoht hinna sees, AGA kas märkasite, kuskohas need korterid asuvad? Suure tee ääres, mida pidi peagi veelgi laiendatama. Autode rivi sõidab täpselt akende alt iga päev läbi. Aknaid lahti hoida ei saa, sest lootus värsket ja puhast õhku saada ei ole. Lisaks on seal tipptunniajal autoga liiklemine raskendatud.
  Seega meile väga ei meeldinud. Lõpuks otsustasime Kasekodu elurajooni kasuks, aga kuna see asub Laagris, siis see koht ju ei meeldinud omakorda Teile :)
  Aga soovitan Kasekodusse lihtsalt korraks korteritega tutvuma minna ja ümbruskonda vaatama.. ma isegi imestasin, et see nii ilusas ja rahulikus kohas asub.
  Soovin Teile palju edu korteri otsingutel! Kindlasti leiate selle õige enda jaoks! :)

 9. Ostsime kodu sinna samasse Pärnaõue vastu, Rõugu tänavale. Loll jutt, et see liiklus häirib! Väga vaikne ja rahulik koht. Mõtlesime ka algul Pärnaõuele osta, aga oleme kuulnud paljudelt, et nende korterite kvaliteet ei kõlba kuhugi.

 10. Selle korteri kohta… Köök-elutuba 31 rm2 ja suur? No ei ole suur ja toadki on pigem sihukesed seinakapimõõtu.
  Mul on küll maja, seetõttu on suurused kohe teised, aga… Minu köök on 35 rm2, päris ruumikas teine, aga kui diivani sisse kujutlen, siis muutuks ahistavalt kitsaks kõik. 10 rm2 toaks on maru vähe. Mul üks toake on samas möödus, väga niru, kasutan töötoana.
  Ja kui teie tahaksite töötoa moodi ruumi? Pole kohta, ainult diivanilauake. Või teist last? Tõsta või lakke.
  Rakvere maja on hoopis teine tera juba. Talveaeda tahaks isegi.

Comments are closed.