Liitusin püramiidskeemiga! Päriselt!

No ma tahan kohe näha, et kui üks asi on “tehtud” juuli alguses, ja ma sellega kuu hiljem liitun, et ma hakkan sitaks teenima, nagu lubatakse.

Marimell-25
JÄTKE SEE NÄGU MEELDE: siin pildil veel vaene Mari-Leen (aasta pärast panen uue pildi ja teenitud numbrid) Foto: Marju Perova Foto (link!)

Esimest korda elus, näen ma sellist skeemi, et ise ei peagi mitte sentigi sisse maksma. Liitud ja hakkad videoid vaatama, kutsud sõbrad ka vaatama ja plekki kukub. Sulle ja sõpradele. Me oleme ju esimesed selles püramiidipuus.

Tegelikult on see “vana” nali, mis nüüd siia jõudis. Aga ma proovin ära. Ma mäletan, et kunagi Kivisaar vist rääkis, et on Lyonessi liige ja teenis normaalselt. Kuniks iga teine oli liige ja raha hakkas kahanema. Aga eks see ole kõikide nende asjadega nii, et teenivad need, kes esimesena käpa potile ligi saavad. Kuna asi on veel uus, on mul lootust. Teil ka kui liitute. Jah, ma saan teie pealt dollari nagu ma aru saan, aga teie saate omakorda oma sõprade pealt. Nii et aus diil :)

Ja nagu ma aru saan, sobib see hästi kodustele emadele, vahi aga videoid ja plekki tuleb. Ma katsetan igaljuhul ära. Tulge vaadake ka, siis ma näen, kas see toimib või ei. Kui keegi päriselt ka liituks “mu alla”, siis ma näeks, kas see toimib. See liitumine ei võta ju tükki küljest, selle pealt ma raha ei saa. Saan siis kui te videoid vaatate :)

Aga enne veel kui ma asjast räägin, siis vist esimeste blogiauhindade aegu oli mingi teema, et osadel blogijatel on ostetud insta ja FB jälgijad. Jah, teate, seda saab teha, maksate näiteks 5 dollarit ja klõps lisandub 1000 suvalist kasutajat juurde, kellel kahjuks pole ei nime ega nägu, mõnikord on ka, aga üldiselt on need tühjad kontod. Aga kui keegi vaatab, palju teil followere on, siis sitaks. Nimesid nimetamata, on üks moeblogija, kes just seda teed on läinud, tal on metsikult jälgijaid, aga kui sa vaatad ta lehte, siis piltidel on paarkümmend laiki ja kolm kommentaari. See pole ju päris normaalne, kui sul on 10000+ jälgijat?

Nüüd aga asja juurde, ma arvan, et see, millega ma just liitusin, on täpselt samasugune asi nagu see followeride ostmine. Sina laed youtube’i video, aga tahad sponsorile, sõbrale või konkurendile näidata, et fakjee, minu videoid vaadatakse sitaks rohkem kui sinu omasid, aga tegelikult maksad sa jälle 5 dollarit kuskile ja video link läheb massidesse ja vaatamised lähevad kirja. Kuigi tegelikult need pole sinu potensiaalsed jälgijad, kliendid vms. Aga number on suur ja see on see, mis inimestele tegelikult loeb.

Seega, keegi maksab kellelegi ja see raha jõuab otsapidi lõpuks minu taskusse (ja sinu taskusse), et ma viitsisin paar tundi arvutis mingit asja vaadata. Pole ju paha iseenesest. Paar tundi päevas tööd teha ja selle eest mingi 250 dollarit nädalas teenida, heal juhul saad kuus tuhat dollarit lisaraha. Ma ei kurda, selle eest saab aastas korra vähemalt Taisse palmi alla. Kui mitte kaks korda.

Lubavad nad muidugi kuni 40 tonnist sissetulekut, aga ma olen tonniga ka rahul.

 1. You spend 10 hours a week watching videos you would earn up to $1,000 a month!
 2. You find 10 others to do the same and you would earn up to $2000 a month + your $1,000 a month!
 3. You build a 10 level team of thousands or more to do the same you would earn up to $40 Monthly for each person within ten levels!

Kogu see skeem on ikka nagu tavaliselt – tase üks, tase kaks, tase kümme.. Mulle saatis selle üks perekonnatuttav, kes sellega liitus ja… Saatis mulle ka ülevaatliku video. Mulle meeldib, seal on mingi armas pensionär, kes ei oska isegi paypal ega thw inglise keeles öelda ja ta mõjub nii nunnult, et… Kohe tahaks talle selle dollari teenida, liitusin ka :)

Kui sa tahad hakata teenima nagu mina (haha, ma pole veel sentigi teeninud), 250 dollarit nädalas ja 1000 dollarit kuus ja ei pea selleks isegi pluusi seljast võtma, rääkimata postitantsust, vaid ainult arvutis istuma paar tundi päevas (mida sa teed ju nagunii!), siis liitu siin! Millegipärast tahavad nad, et liituksite gmaili kontoga, see ilmselt on YouTubega kohe ühenduses.

Kui sa oled liitumise ära teinud, saad endanimelise nö domeeni, kuhu tuleb sisse logida, seejärel kliki survey center ja täida seal all ära väike küsitlus, ehk mis videoid sa näha tahad, nii ei näidata sulle porri kui valid poliitika või poliitikat kui valid muusika jne. Lisaks pead kirjutama praegu palju teenid, kellega kus elad, aga see on ilmselgelt mingi suva statistika jaoks. Ma arvan, et mida rohkem sa teenida tahad, seda rohkem linnukesi topi, sest seda enam tuleb videoid mida vaadata.

 

47 Comments

 1. Ma mäletan, et kunagi Kivisaar vist rääkis, et on Lyonessi liige ja teenis normaalselt. Kuniks iga teine oli liige ja raha hakkas kahanema.

  Vist rääkis- rääkis või ei rääkinud?
  Seal ju ei kahane mitte midagi :D tarbimine kasvab, seega ka summad, mis saadakse kasvavad.
  Kivikas kohe kindlasti pole seda rääkinud, et rahad hakkasid kahanema, kuna iga teine oli liige :D

  1. Ma mäletan, et kunagi oli jutt, et Kivikas teenis sitaks. Millegipärast pole sellest aga enam midagi kuulda olnud…

 2. See THW on praegu hullult populaarne Eestis kõik promovad seda.
  Aga ilmselgelt ei laeku sealt sentigi kellelegi.
  Mtte kusagil internetis pole ühtegi tõestust, et keegi oleks sealt raha kätte saanud (asjalikemate survey lehtede kohta on neid sadu), lisaks sellele on see lehekülg loodud alles selle aasta mai lõpus suure tõenäosusega kusagil Venemaa avarustes (põhiline liikulus lehel toimub Venemaal ja Ukrainas). Ei mingit reaalset ettevõte infot. Ja no puhas loogika juba ütleb, et see ei toimi ning sellest teenib vaid inimene, kes selle lõi.

 3. Ja kui mina soovin liituda, siis saan näiteks Sinu kaudu liituda või kuidas see käib? olen huvitatud :)

 4. tegin kõik nii nagu ütlesid, a videosid vaadata ei saa, ütleb et permission denied. Ma ei saa aru miiiiks., ma tahan raha teenida ju :D

 5. Noo ma eii teaa :D Kõlab küll ahvatlevalt, aga kui mängu tuuakse juba nunnu penskar, siis on kohe kuidagi ekstra kahtlane… Ma ootan pigem, mil Sa ratsarikkaks saad ja siis tulen milli-Leenult pappi küsima :P

  1. Eino see penskari video oli naljakalt nunnu… Ta ei osanud hääldada ja pani suht puiselt :) muidu seletas sama asja piltidega, mis ma siia kirja panin.

 6. Niipalju kui mu tutvuskonnas keegi ükskõik milliste püramiididega liitunud on, siis nad (ilmselt selle ajuloputuse, mis neid ennast ka seda jura uskuma paneb ja püramiidsust eitama, tulemusena) üsna lühikese ajaga suht ära keeranud, muust enam ei räägi ja ülbus ajab üle ääre :D anna vahepeal ülevaade, kas oled ikka endine, või muutud ka pööraseks “ärimutiks”, kes siis muudkui raiub, et “see pole püramiid!” :D

  1. Ma tean, et see on püramiid, ma annan endale aru :) Ja nagu kõikide nendega, teenivad need, kes on esimeste seas. Aga kuna see alles paar päeva tagasi nö tuli Eesti, siis lootust on :) Ja vaevalt, et ma rohkema rahaga pööraseks muutun :)

 7. See on tegelikult ikkagi üks korralik pettus, öeldagu, mis tahes, lihtsalt head juristid on üles ehitanud püramiidskeemi, mis oleks ikkagi justkui seadusega kooskõlas. Siin mingites gruppides jagatakse ka neid kaarte tasuta välja ja pole veel näinud, et keegi ulme rikkaks oleks saanud.
  Kui nüüd vaadata kasvõi seda Lyonessi kodulehte, siis esiteks on seal partnerettevõtetena kirjas väga palju selliseid väikeste kohtade firmasid, kus sa peaksidki siis mööda Eestit ringi sõitma, kui soovid mingeid punkte koguda.
  Teiseks on seal kirjas firmasid, kes ise asjast midagi ei tea. Lyoness nt ostab teatud poe kinkekaarte, mida saab liitunud inimene nende käest osta mingi kampaania korras vb veidi odavamalt ning nimetabki selle firma oma koostööpartneriks. Minu jaoks on see sama, kui lähen ostan nt Prisma kinkekaardi (see on näitena toodud, ei tea, kas Prismal selline asi eksisteeribki), aga et siis nt kingin selle edasi ja saangi öelda, et Prisma ja minu vahel on tohutu koostöö käimas?!
  Samas muidugi seda kaarti omada, kui midagi maksma ei pea- why not- kui rahakotis vaba ruumi prügi jaoks on.
  Päriselt midagi teenida saad (agressiivse müügitööga, kaotades kõik sõbrad) sa siiski vaid siis, kui liitud ja maksad liikmetasu (see oli ka erinev, aga päris suur summa), siis nad teevad mingeid nn koolitusi jms jura ehk siis pumpavad sult veelgi pappi välja. Sulle lubatakse aga tõelist tulu, mingi tingimus vist oli seal veel, et pead mingi aja kohta mingi arvu uusi liikmeid ka värbama, kes siis peaksid sulle seda tulu teenima. Ühesõnaga bullshit, millega üks mu tuttav (no on vähe naiivne teine, sai ka hoiatatud, aga rääkis alles siis, kui sissemakse oli ära teinud ja kahjuks käis ka nendel koolitustel) kaotas ikka päris palju pappi.
  Googeldage ise: Lyoness scam; Lyoness law case jms.
  Olen päris kindel, et nüüd ujub ka siin kommentaariumis välja mõni, kes ise liikmeks hakanud ja üritab ettevõtmist kaitsta.

  1. No ma olen Lyonessist kunagi kirjutanud… Nad ähvardasid mind kohtuga, et nad pole püramiidskeem…

   1. Kunagi tegi Radar ka Lyonessist teema, kuid hiljem oli see ära kustutatud. Radar/kanal2 hakkas kartma vist… Väga põnev igatahes.

 8. Ma soomes kasutasin sellist lehte kus saadetakse igast kysimustikke täitmiseks ja ãra täidad saad punne. Punnid saad vahetada kinkekaartide vastu (h&m,mcdonalds,stockman jnejne). Samuti kutsusid nad välitestimistele- lähed kohale, proovid seal erinevaid leibasi ja wolaa tunniga 50euri stocki kinkekaart käes. Ka eestis peaks sarnane leht olema aga wot kahjuks ei leia seda aadressi hetkel :(

  1. Kusjuures ma tegin seda Austraalias. Ja minu meelest oli ka Eestis mingi siuke asi, aga ei tea.

   1. http://www.panel.ee on selline leht Eestis ja toimib reaalselt. Saan aeg-ajalt küsimustikke, mille täitmise eest antakse mingi arv punkte. Kui 83p on täis, saab selle vahetada 5€ kinkekaarti vastu (nt Selveri oma). Sel aastal olen vist 3x saanud sealt kinkekaarte aga noh, vähemalt midagigi. :P

     1. Kodulehel on kirjas ;)

      Kuidas ja kes saab paneeli liikmeks?
      Panelistiks on võimalik saada vaid isikliku kutse kaudu. Paneeli koostamisel on meie jaoks oluline, et selle koosseis esindaks Eesti rahvastikku. Seetõttu värbame paneliste läbi telefoniuuringute ning teatud sihtrühmade sihtvärbamise. Hetkel sihtvärbame eelkõige venekeelt rääkivaid mehi igas vanuses. Kui olete vastavas sihtühmas, võtke meiega ühendust! Iseregistreerumine paneeli liikmeks ei ole kvaliteedikaalutluste tõttu võimalik.

   2. Mu mees proovis ka sellist tööd teha, kus peab nt McDonaldsis kontrolloste tegema (peab mingil kindlal kellaajal kindla eine tellima ja vaatama, kas teenindus hea, kaua aega läks jne), aga ega neil väga neid tööotsi pakkuda polnud, nii et isegi töö kõrval lisaraha teenimise jaoks see tookord hea variant polnud. Võib-olla kellelgi on edukam kogemus.

    1. Mul ka kutt tegi seda. A pinniti niipalju, et ei viitsind käia koguaeg. Pane see taimer tööle ja siis käi vetsus jne :D vahi kui puhtad on laed. Tüütu

   1. Liitudes minu alla.. Oledki Soome all :) aga lihtsalt registreerides paned asukohaks Soome!

  2. Eestis on ka sellised, ma olen mitmel käinud. Kutsutakse testgrupp kohale maitsed erinevaid sarnaseid tooteid, kuulad juttu, või vaatad reklaame, jood kohvi ja näksid ning siis saad 20.- eurise kinkekaardi ühe tunni raiskamise eest. Üks on uuri.ee ja teise nimi ei tule kohe meelde, pean meilist vaatama. Vahel kutsutakse fb.s ka kuskile testgruppi. Lisaks on ka Eestis neti küsitlused, täidad ära ja siis koguneb punkte, teatud punktidega saad vahetada kinkekaartide vastu, aga see suht jama, ma olen seal mõned aastad neid teste teinud, aga piisavat punktisummat pole ikka kokku saanud.

 9. No teate ma ka kohe prooviks :D ütlen kohe, et noo mitte ei usu seda asja aga ma ikkagi ei saa tuhkagi aru kuidas ma sellega liituda saan?

 10. Seal alles kogutakse vaatajaskonda. On väide, et riigis peab olema 50 tuh registreerunut, et riik nö avataks. Kas Eesti saab selle kokku? Helkel üldse kogutakase vaatajaid, esimesena avaneb ilmselt USA. Seega praegu ei teeni keegi veel. Sellel soome pensionäril on teine video on ka, vaadake seda. Millalgi hakkab testperiood, mida ka ei tasustata. Seega praegu tuleb huvilisi koguda ja püramiidi kasvatada.

 11. Muide ma huvi pärast nac guugeldasin ja lugesin paari prantsusekeelset artiklit+kommentaare. Siin olid esimesed liitujad juba juuni lõpus, mõni päev tagasi veel testiti, kuidas sait toimib, pandi mingid proovivideod üles ja käivituma peaks see kuskil septembris alles. Ning igalt poolt jookseb läbi inf, et süsteemi töölehakkamiseks peab olema min 50tuh aktiivset kasutajat ühest riigist. Seega, isegi kui õnnestub sellega teenima hakata, tuleks enne kannatust varuda :)

 12. Liitusin, kuid videode vaatamine ei õnnestu. Eks näis, kas on reaalne pakkumine, sest rahast ei ütleks ka mina ära. :D

 13. Prantsusmaal oli just kuu-kaks tagasi saade sarnasest süsteemist. Ainult, et saade keskendus selle siinsele eestvedajale. Ühesõnaga on mingi just keska lõpetanud tüüp, kes käib päevad läbi kohtumistel, kus mingid muusikud jms pakuvavad oma lugusid talle ringi saatmiseks ja need summad, mis seal mängus on … oeh :D Ühesõnaga tüüp on päris korralikult kindlustatud. Teeb oma lepingu ära, saadab lingi laiali ja hopp. Õhtuks on vaatamisi meeletult ja kõik on rõõmsad. Eriti too noormees :D

 14. Kuna mul sugulane on selle asjaga rohkem kursis, siis mina tean, et See asi läheb käima alles siis, kui nad on leidnud eestisse 50 000 nn. vaatajat…

 15. Ratsa rikkaks skeemid ei tööta, kui sa just ei ole skeemi autor, kes teiste raha enda taskusse pistab ja siis lõpuks (loodetavasti) politseile vahele jääb. Kui sa ka otse raha ei kaota, siis oma aega ja energiat kindlasti, mille oleksid võinud päriselt rikkuse kasvatamisse suunata. Kui tahta sisuliselt mitte millegi tegemise eest üleöö raha saada, siis tuleb kõigepealt 10+ aastat põhja laduda ;) Passiivne rahavoog on täiesti võimalik, aga selleks tuleb üles ehitada oma investeerimisportfell. EBA-l oli täiesti olemas investeerimisblogide kategooria, kus võistelnud blogidest saab häid ideid ja motivatsiooni finantsvabaduse suunas liikumiseks, ilma et peaks kahtlasi skeeme kasutama.

 16. Ei ole kindel, kas Signej just sellest lehest rääkis, kuid on ka olemas selline leht nagu Toluna ;)

Comments are closed.