Palun andke Odessa nõu

Täna hommikul tabasid mind siis uudised, et Tais ka pommid plahvatavad, eriti just šokeeris see Phuket ja Patong, aga noh, sinna on 163 päeva aega, et me lähme, loodetavasti suudavad nad oma vajaduse pomme lillepottidesse paigutada selle 160 päeva jooksul ära rahuldada ja siis tuleb kuukene pausi. Sest siis me plaanime Bangkokis ja Phuketil olla. Aga see selleks, juba 10 päeva pärast lendame me Odessasse.

Palun jätke siia kommentaaridesse kõik Odessa kohta vajalik, mida me teadma peaksime. Siis meil kõik ühes kohas, kust tšekata.

Oleme me sellises linnaosas nagu Arkadia, sest seda soovitati ranna pärast meile. Saime kohe samal päeval kui lennupiletid, bronnitud ka ühe vähestest hotellidest, millel on bassein. Tegelikult oleme mingis pisikeses villas, kus on 12 tuba ja hind oli sellel soodsam kui mõnel suurel hotellil kus basseini polnud. Lapsega nagu on bassein mu meelest mugavam, kuigi rand on 400 meetri kaugusel.

  • kas raha tuleks kaasa vahetada või saab kohapeal eurosid vahetada iga nurga peal?
    Tais näiteks pole sellega probleemi. Bulgaarias oli vahetuskohti palju vähem, aga sai siiski hakkama.
  • kas kaardimakse on võimalik suht igalpool nagu meil?
    Tais üldiselt saab poodides maksta, samas tänaval käib kõik ikka sulas. Bulgaarias oli suht sama seis – poes sai maksta, aga mitte igal pool. Sularaha oli välja minnes ikka must have.
  • kas püreesid vean Hedonile kaasa vahepealaks või ostan kohapealt?
    Bulgaarias ostsin kohapealt, väikesed HIPP püreed umbes sama hinnaga mis meil, st kallid.
    Soodukate ajal ikka tasub kokku kahmata :)
  • kuhu peab kindlasti minema? turud? söögikohad? vaatamisväärsused (kirikud ja muuseumid jätaks välja, päriselt ka ei koti, eriti lapsega trippides (ja tõele au andes, ei koti muidu ka), aga äkki on midagi ägedat, mida võiks näha)
  • kus saab häid kokteile?
    Nii Tais kui Bulgaarias igal pool ikka head kraami ei saa. Näiteks Bulgaarias tegid nad mojitot likööridest, mis maitsesid rämedalt. Leidsime lõpuks tänavalt ühe kuti, kellel oli mojito putka ja seal oli küll hea kraam. Tegi su silme all ikka laimist ja piparmündist nagu asi käima peab.
  • mis on must have, mis on vaja kaasa võtta või mida me teadma peaks?
    Mul rohkem ei tulnud mingeid küsimusi, et kust seda teist või kolmandat saab vms. Ooperit kiidetakse, aga sinna me ilmselt koos minna ei saa, kui just mõni lapsehoidja lampi sinna ei satu.

Ühesõnaga, oleme tänulikud igasuguse Odessa info eest, kes-kus-mis :)

21 thoughts on “Palun andke Odessa nõu

  1. Taisse lähete ka? Teil oli nende piletite jaoks enne raha kogutud?

    Päris palju tripite ikka:)

    1. Tai piletid ostsime kampaania ajal suvel, enne Odessat. Saime megahea hinna. Naabripoiss maksis alguses kinni :)
      Mälestustesse tulebki investeerida, arvan ma!

    2. Õige! Ma ise sama meelt, sest kogun ainult reisimiseks. Pole mõtet raha sukasäärde koguda. Samas mingi aeg tahaks endale kinnisvara ka. Raske, sest kaheks asjaks korraga raha ei jagu.

    3. Ma kinnisvara osas loodan lotovõidule, naiivne, ma tean, aga ma ei taha elada nii, et ma elan peost suhu ainult sellepärast, et mul on OMA kinnisvara. Ma parem naudin elu ja oman mälestusi ja mõnusaid hetki kui OMA kiviseinu ja kipsplaate :D

    4. vot see on õige suhtumine! :D
      me ka ühetoalises (siiski laenuga ostetud) ja no ma ei kavatsegi ennast lõhki laenata ainult selle pärast, et oleks “nõuetekohane” kolmatoaline. Ma tahan maailma näha ja mitte põdeda selle pärast, mis saab laenudega siis, kui üks töötuks jääb :) (st selle pisku saame makstud ka töötu abirahaga)

    5. 2018 pidi masu tulema :D ootan nüüd seda, siis saab sajatonnise korteri jälle viiekümnega, hakkan raha korjama, siis saab selle osta :D

    1. Päriselt? Hakkan purke vedama? Purgid kaaluvad tonn :D kui ma ühe purgi võtaks, siis jah, aga kui ma peaks igaks päevals 1-2 kaasa vedama, siis no sorry, olen mugav, ei viitsi. Ma ei ole koduski väga purkidega viitsinud majandada. Ainult alguses. Sest ta sööb suht vähe tuubitoitu, sööb kõike mida mina, aga kodus mul lihtsam anda erinevaid asju, mis nagunii kodus olemas on… Reisil… Ilmselgelt on tuubikas 10x lihtsam, ta sööb seda ise, kui alles jääb, kork peale ja kotti, paari tunni pärast uuesti.

  2. Krimmis, mis pole Odessast just kaugel, on jälle teravnemas Vene-Ukraina konflikt. Eelmise teravama konflikti ajal 2014-2015 aastatel oli ka Odessas plahvatusi ja mässe. Kas see ei hirmuta?

    1. Ei hirmuta. Ei hirmuta see Tai ka tegelikult. Ma lihtsalt ei usu, et mul on aeg surra.

    2. Meil ka Tai reis ees ja ei põe nende pommide pärast, kui uudiseid lugeda, siis poe mutiauku ja püsi ainult seal.
      Ja teie reisid teevad heas mõttes kadedaks.
      Kas ämm liitub teiega?

    3. Ei, ämm ei liitu. Odessa oli tema jaoks natuke liiga vara pärast abikaasa surma (mis teised mõtlevad, eks?) ja Taisse ma ei kutsuksi teda, sest … ma ei tea, seal me kahekesti oma aja peremehed, okei, sel korral naabripoisi omad ka, aga me saame eraldi ka seigelda ja olla.

  3. Käisin just Odessas, kuid olin pigem teises rannas, mille juures Nemo jne. Rahavahetuse kurss kõigub seal 1€ – 27.0 kuni 27.4 kohalikku. Paljudes kohtades saab kaardiga maksta, samas sularaha siiski läheb ka vaja, just tänavalt asju ostes.
    Käia võiks Potemkini treppidel (ja seal juures park, kus õhtuti on kõik puud värvilisi tulukesi täis), selle juures sadamas, vanalinnas, Privozi turul, Passages. Seal on uus loomaaed Biopark ka, mille sissepääsu hind täiskasvanule 150 grivnat, samas sisse minnes oli pettumus, kuna see päris väike. Turistipiirkonnast veidike eemal on kõik väga odav, näiteks veepudelite hinnadki paar tänavat eemal on 2x odavamad, kui piirkonna keskel. Veidi peab jälgima kus väljas süüa, sest Arkadias istusime teeäärsesse baari maha ning meile toodi veega lahjendatud õllesid ja küüslauguleibasid tellides saime kahepeale 8 tk neid taldrikul jne.
    Kaasa võtmise osas – ilmad on nii soojad, et kõik pikad riided võib vabalt koju jätta. Üks jakk kaasa õhtuks võib-olla, ei usu samas, et sedagi vaja läheb.
    Sõja koha pealt – Odessas on rahulik ja elu käib, nii et loll jutt teistel siin, kui ise näinud pole. :)

  4. Rahavahetamisest- sõidan ise just Sotši kanti, ja mulle seletati,et neil on vahetuspunktid aga vähe ja suht keeruline. Nii et aga vahetage siin, ma siin ka istun suure pataka otsas
    Lastesöökidest- arvan et seal saad osta vabalt ja isegi tsipa odavamalt pead ei anna,paar aastat tagasi ikka käisin tihedasti siim Narvapiiri äärses linnakus titetoiduga varustamas. Fruto Njanja ja Tšudo tooted olid poisi lemmikud.
    Vaatamisväärsused tittega..mhmm ma arvan et seal eriti polegi. Loomaaiad, vb tivolid See nagu Bulgaaria saad ainult rannaääres peesitada äkki.
    Nii et head reisi ja tulge ikka koju tagasi minul kindlasti tuleb kultuurne šokk sellest venemaast.

  5. Arkaadia on Odessa randadest kõige turistikam, s.t kallim ja peenete beach clubidega. Samas meie mõistes on ikkagi kõik odav :) Pangakaardiga igalpool kindlasti maksta ei saa, kuid automaate on piisavalt. Raha saab ka vahetada ja kurss on pigem parem kui siin. Soovitan jalutada mõni õhtu Deribassovskajal, kus on melu ja leiab kindlasti sobiva restorani. Kuulus vaatamisväärsus on Potjomkini trepp. Lapsega võiks näiteks külastada ka delfinaariumi.

  6. Ukraina on meie mõistes nii odav riik, et ulme..
    Ise elasime ka Nemo ranna lähedal hotellis, kuna olime koos kohalikega, viidi meid igal hommikul rongiga u 2 tundi linnast välja ja seal rannas siis vedelesime. Aga toidud ja asjad on kesklinnast väljapool jah veelkord odavamad. Üks turg jääb suht sinna treppide juurde ( trepi üleval seistes vasakut kätt).
    Ukraina ja Odessa on ilusad, ise käisime sel aastal ainult Lvivis ka karpaatides ( rasedusega sain lennukeelu, siis käisime autoga). See sõjavärk on rohkem meedia paisutus ( abikaasa mul isegi Donetskis käinud “sõja ajal”). Ei tule nad kuhugi Odessasse v Kiievisse lammutama ja tänaval kõndides isegi ei tunne, et kusagil riigi otsas käib sõda.

  7. Sinule kui toidufännile soovitan Arkaadia piirkonnas üht restorani, kus pakutakse imemaitsvaid merekarpe valgeveini-koore-küüslaugukastmes. Ma selle koha nime ei mäleta, kuid tunned selle ära, kui näed mere ääres söögikohta, kus enamusel külastajatel on ees suured KÖÖGIPOTID. Vot nendest söövad nad oma karpe. Imeline toiduelamus.

  8. Huvitav loogika. Reisite ometi ju vaid mône nädala aastast. Ma käin reisimas kôik kevad- ja sûgisvaheajad. Lisaks tööreisid ja mehega paar käiku aastas. Suvel maakodus mõned nädalad. Maksimum aastas 20 nädalat kodust ära. See teeb üle 30 nädala kodus. Ma läheks hulluks kui saaksin vaid 1toalises olla… Ûks tahab 21 magama minna, teine veel trenni teha, telkut vaadata, külalistega olla..

    1. Meil pole keelatud magada, kui soovi on. Telekat vaadata kui soovi on. Pessu minna kui soovi on. Külalistega istuda kui soovi on. Lihtsalt planeerimise küsimus. Kui oled väsinud, siis sul suva, kui keegi eemal lobiseb ja veini joob. Ja eks nõudmised ole erinevad, kes tahab ühes maja tiivas olla ja teine teises, kes ühes linnas kes teises linnas, kes koos diivanil keras jne. Lisaks see, kui hästi sa inimesega sobid. Me sobime väga hästi järelikult. Üks ei sega teist.

Comments are closed.