#elulineblogi

Lisaks säästukontole tuleb avada ka “remondimehekonto”

Kes meid storydes jälgivad, need teavad, et mõni aeg tagasi käis meil kuller, kes tõi meile uue külmiku ja nõudepesumasina. Uued asjad on alati imelised, lahtipakkimisel see värske lõhn ja sisseseadmine ja paigaldamine ja.. Aga sellega on alati üks miinus – paigaldus. Kui pole ikka seda remondimehe geeni kaasa antud, siis on jube keeruline.

Mingi päev linnas olles, käisime Elux poes kohapeal (sõitsime mööda ja mõtlesime sisse hüpata). Ma sain palju targemaks, ma ei teadnudki, et näiteks nõudepesumasinaid on ainult kahes suuruses, kitsaid (45cm) ja laiu (60cm). Meil oli vaja laiemat. Vaatasime ja pildistasime lihtsalt üles mudeleid, mis meile meeldisid ja kuigi kohapeal tundus mulle, et külmikut me vist vahetada ei saagi, sest nad kõik on kitsad (liiga vähe sügavust), siis..

Elux e-poes on mu meelest suht lihtne ringi liikuda ja asju leida. Kuna mul olid kappide mõõdud olemas, siis tuli need vaid sisestada ja valik rullus su ees ise lahti.

Ehk siis, selgus, et on võimalik leida küll sügavam külmik. Me saime 14cm suuruses juurde endale ja see annab kapis niiii palju tunda. Reaalselt kui vana külmik tundus suht täis ja ma ta ringi tõstsin uude, jäi uues külmikus mulje nagu oleks veel ruumi maa ja ilm. Oligi. Ca 1,5 riiulit oli julgelt tühi ja kui pressida, siis mahuks juurdegi.

Ma ei suuda ennast ära tänada, et ma selle mõtte peale tulin, need asjad siin korteris välja vahetada ja suured tänud Eluxile kiire teeninduse eest, sest teatavasti, on mul kõiki asju vaja kohe. Õnneks olid meie e-poe kaudu valitud asjad ka kohe laos olemas. Kullerdamine võttis reaalselt 1,5 päeva aega ehk siis täna tahtsin, homme tulid juba kohale.

Külmiku vahetus – käkitegu!

Kuna oli reede ja sõber, kes meil integreeritud mööbliga tegeleb läks nädalavahetuseks pulma, siis pidime ootama uue nädalani. Arvake seitse korda, kas me kannatame oodata kui juba tahaks uude külmikusse jääkuubikud tahenema panna..?

Külmiku vahetus tundus suht lihtne. Üks maha, teine asemele. Ei ole mingit voolikutega jebimist ega ümberühendamist. Mõeldud-tehtud ja sellega saime kambapeale hakkama. Sõbranna oli ka meil külas.

Laupäeva hommikul hakkas aktsioon nõudepesumasina vahetus. Meelis juutuubis veidi ja.. selgus, et selleks kulub ilmselt päev, või viis.. Ta nägi videot “how to change a dishwasher less than 2 hours” ja oli mega positiivselt meelestatud. Võite vaid ette kujutada, eks. Igaljuhul kulus umbes kolm tundi ja vana oli lahti ühendatud.

Seejärel otsustasime korralikult närve puhata ja võtsime suuna hoopis Ussipessa Eveliisi juurde, keetsime frikadellisuppi, istusime terrassil päikese käes, lapsed said lustida ja tiktokitantse harjutada ja.. Õhtul tagasitulles ei andnud Meelisele ikka rahu, ta võttis asja uuesti ette, et paneme nüüd selle uue masina ka paika..

Meil pole ainsamatki pilti kogu protsessist, selle eest kamaluga emotsionaalseid videoklippe.. Aa.. siiski üks on, mille ma Eveliisile saatsin, et insener Tomson in da action:

Igal sajal juhul kulus õhtul veel oma viis tunnikest ja see masin ei saanud paika. Meelis lõi käega, mina lõin käega, ma läksin närvi, Meelis läks närvi, proovisime veel, mõõtsime, jebisime.. Hea, et ma ei plahvatanud, ausalt. Kurat, et oli laupäeva õhtu ja ma ei saanud ühtki inimest kätte, kes reaalselt võiks aidata..

Pühapäeval jätkus kõik samamoodi, proovime uuesti.. Lootusetu keiss, kui ei ole ikka seda inseneri aju, siis ei ole. Pole midagi teha. Ütlsin, et fak it, ma leian kellegi, maksan ja pohhui, las jääb, ma lihtsalt ei viitsi..

Viis päeva hiljem..

Esmaspäeva õhtul käisime sõbranna soolaleivakal ja.. seal selgus, et tema isa jaoks on selline teema.. käkitegu. Arvake, kes teisipäeval lõunale tuli?

Siin videos saate ülevaate kogu meie köögisaagast. Aga asi mida me arutasime Meelisega juba päevi varem, lisaks säästukontole (ehk siis nö sissemaksukontole) tuleb juurde luua veel “remondimehekonto”.

PS! Koodiga MARIMELL saate Eluxi poes 20% soodukat terve augusti jooksul kui uut integreeritavat külmikut või nõudekat otsite!

See oma kodu tundub nii teema, tahaks ikka.. Samas saame mõistusega aru, et lolliks ei pea rabelema ja hetkel pole see meie prioriteet. Ja siis ma mõtlen õudusega, just nimelt õudusega, et mind ootab neli seina ja hakka sisustama. KOHUTAV! Esiteks, mulle meeldivad nii erinevad asjad ja saada see klappima nii, et kogu kodu kokku sobiks.. Ma tahaks juba praegu juukseid kakkuda. Ja pane sinna juurde kogu see paigaldamine ja monteerimine ja aju… Siis, oh, ma pole üldse selles kindel, et ma seda läbi elada sooviksin. Hea meelega elan üürikas, no problemos!

Mis järgmiseks?

Ma ei suuda ju ometi niisama käed rüpes istuda ja see rasedus vist tekitab seda “pesapunumise effekti” aga mul on kindel plaan veel ühtteist meie maastlaeni riidekappidega ette võtta, et sinna rohkem mahuks.. Lisaks tahan ma magamistoas ümberkorraldusi teha, kuigi sellega on aega vähemalt novembrini ja mida vähem ma sinna beebi jaoks ruumi hetkel tekitan, seda suurem on tõenäosus, et ma ei osta asju kokku, sest hetkel pole neid otseselt kuskile panna.

Kuidagi peaks selle kodusaaga kokku võtma, aga mis ma tast ikka kokku panen, varsti jätkub.. esik, magamistuba.. ja siis jälle ringiga tagasi alguses ilmselt. 

#KINGITUS

12 thoughts on “Lisaks säästukontole tuleb avada ka “remondimehekonto”

 1. Uutel masinatel on ksh palju uuendusi, see et ukse lshti viskab on juba tavaline, aga neil on nüüd ka valgus sees ja alumise resti saab tõsta vapsjee ülesse, et kummardades ei peagi nõusid võtma, põrande ei kuva vaid punane täpp vsid projektor nsgu et sa lausa näed, mis programm hetkel peseb ☺️

 2. Mul sama külmik. On küll No-Frost, aga hoiatuseks ütlen, et sügavkülmaosa alumise sahtli alla hakkab kogunema suuri jäätükke, mis sahtlit välja tõmmates põrandale kukuvad. Korra nädalas tõmban neid sealt välja. Üsna ebameeldiv üllatus oli igatahes.

 3. PS! Koodiga MARIMELL saate Eluxi poes 20% soodukat terve augusti jooksul kui uut külmikut või nõudekat otsite!
  Kas saab ikka? Tavakülmikutelt ei saa, vist intergeeritavatelt ainult???

 4. Tahtsite ruttu külmkappi sisse, et jääkuubikud tahenema panna. Mäletan, et teil oli kunagi jäämasin, mis sellest sai?

  1. Jäämasin oli meil tõesti, aga kui mul oli valida kas kuumaõhufritüür või jäämasin, siis tegin valiku esimese kasuks, mõlemad ei mahtunud toona.

 5. Mell on ikka jube nisanäpp, pole ime, et teda kusagile tööle ei võeta. Ükski õige mees ei jää pesumasina paigaldamisega jänni. Kõrgelt haritud jobud ei suuda lihtsast manuaalist aru saada. Mul ei ole lihtsalt sõnu.

  1. Hahaha, ühenda üks nõudepesumasin ja siis räägime edasi :) Teiseks, mis seost on Meelise tööle kandideerimisel manuaalist arusaamisega :D Ta ei ole kuskile santehnikuks kandideerinud :D

  2. Osadel inimestel, kes ise kõrgharidusest kaugel, on arvamus, et kõrgharidus = kraad ja teadmised kõikidest valdkondadest :) Ei, paraku see nii pole. Kui mul on kraad keemias, siis ma tõesti ei oska kehakultuuri või san.tehniku tööd samal tasemel…

 6. nojah. see “remondimehefond” on vist paratamatus peredes, kus kõik humanitaarid on.
  ise, üleskasvanuna peres, kus absoluutselt KÕIK inimesed reaalvaldkondi esindavad, on kohati neid kurtmisi ikka väga naljakas lugeda.

  noh nt mul jäi eile algselt planeeritud moositegu pooleli (4kg puhastatud õunu juba ootas), sest pliit otsustas seekord mitte tööle hakata. tuli kiiresti välja otsida tester, kruvikeeraja, jootekolb ja 2h hiljem töötas pliit jälle nagu kellavärk ning enne keskööd oli moos juba purkides.

Comments are closed.