Vaesed lapsed: jõulud ja sünnipäev samal ajal

Meil ses suhtes on lastega “vedanud”, et sünnad ja Jõuluvana külaskäik on suht samal ajal, seega peab hullult mõtlema, mida mingil puhul kinkida ja teistelt ka kingiks soovida. Hedelin saab kolm, Hedon üheksa. Mida kolmeaastasele kinkida, mis a) ei jääks seisma b) teeks päriselt rõõmu. Hedon sai omal ajal iPadi ma mäletan, aga Hedelin on hoopis teisest puust. Mida talle kinkida või kingiks soovida, kui tahaks asjade koguse hoida minimaalsena?

Hedoniga on veidi lihtsam – ta tahab suuski ja lumelauda ja elektritõuksi. Küsime ümbrikke ja kogub ise juurde või paneme meie juurde.. ja olemas. Jõuluvanale ta juba pool kirja kirjutas valmis, aga jäigi stoppama – tegelikult on ju suurem osa asju olemas ja me oleme kõik sama meelt – et seda kola kokku koguda ei ole mõtet. Samas, Jõuluvana midagi tooma peab ja ideaalne oleks see siis kui see oleks midagi, mis vähemalt aasta aega kasutust ka leiaks – võib olla suvaline vilkuv ja mölisev toode, mida ma muidu ei ostaks.

Hedelinil oli Jõuluvanale üks soov: kohvimasin. No selle ta saab. Aga kuna meil on lapsi kaks, on vaja, et Jõuluvana tooks esiteks – sama koguse kingitusi, teiseks – umbes samaväärseid kingitusi. Mida võiks Jõuluvana Hedonile tuua?

Eelmisel aastal tõi Jõuluvana neile Lapimaa reisi ja kaks suvalist hiina kärakat – doomino rongi ja sigade eskalaatori ja need töötavad siiani ja Hedelin mäletab seda selgelt, kuidas Jõuluvana need tõi. See on mu meelest uskumatu, et ta seda nii hästi mäletab ja me pole seda kusjuures ise üldse rõhutanud. Ta paar päeva tagasi lihtsalt ütles: mäletad, Jõuluvana käis, issi läks ära ja siis tuli. Mulle tõi sead ja Hedonile rongi. Meil on imeline laps! Ma tean, ma tean, enda laps ongi kõige erilisem.

Aga tulles selle aasta juurde – siis ma tellisin neile esimesed jõulukingitused ära juulis – üks oli scam ja raha ma sealt tagasi ilmselgelt ei saa – mingid megapehmed karvased voodipesud. Sain üle, mis ma ära teen.

Teiseks jäi mul keset suve ette Facebooki reklaam, kus 2=1 ehk raamatud, sinu laste nimedega. Tundus piisavalt põnev, et tellida.

Kuna meil ikkagi igaõhtune raamatulugemine on traditsioon, siis võimalik, et need toob päkapikk juba esimesel korral, muidu jõululugusid uuel aastal lugeda nats nadi. Seega oleme me tagasi alguses – mida neile jõuluks kinkida. Ja ärgem unusta, et ühel on sünnipäev enne ja teisel pärast jõule.

Vanasti oli meil kombeks panna sünna kutsele: too midagi, mida sa enda majja never ei ostaks. Ps! Tervitused Eveliisile, kes meile potimängu tõi aastal.. jumal 2018? See on siiani hitt! Point oli meil toona selles, et 1x aastas oleks võimalik saada suvalist nodi ja üsna tihti ma pakkisin pooled asjad ära ja aasta jooksul tilgutasin neid välja kui uusi asju. Aga nüüd on Hedon nii vana, et selline tilu-lilu teda ka enam ei huvita. Lauamängud-kaardimängud ehk veel, aga sellise väikse nodiga ta enam ei mängi.

Ja lisaks…  Meil on piisavalt mänguasju (koostöös ka palju saadud) ja ma niigi kogu aeg sordin ja viin lastehoidu teistele ka mängida.. aga ikka kuidagi need kapid ei kahane, sest meie issi armastab Paavlist kogu aeg lisa tuua.. Olen praegu alles jätnudki nö hitid – potimängu, arstikoti, mingi printsessilossi.. Meil on palju lauamänge, puslesid, kaardimänge – kõike on piisavalt. Samas ma saan aru, nad tahavad seda unboxing momenti kogeda.

Seega, mida teie oma kolmestele või kaheksastele kinkinud olete, kinkida plaanite? Äkki ma saan inspiratsiooni.

One thought on “Vaesed lapsed: jõulud ja sünnipäev samal ajal

  1. Kusjuures tead, ma pole kindel aga kui su lastele legod meeldivad siis mina alles hiljuti tegin ka jõulukinkide tellimuse ära Temu, ka Jane on sealt tellinud ja rahule jäänud ja mis mind ennast ka kõnetas on see et seal on olemas erinevaid asju. On lilli, mida legodest panna kokku ja palju muud kraami. Ja tarne on üli kiire. Ma reaalselt olen hämmingus. Ehk oli abiks mu soovitus. Igatahes palun jaga ka kas ja mida lõpuks kingiks valisid :).

Comments are closed.