Mähkmemajandus

See tundub nii keeruline – kas valida suvalised ühekordsed mähkmed või ökomähkmed või riidest mähkmed või… on veel mingi valik muidu? Kindlasti – kas püksmähe või krõpsuga mähe või volditav mähe… Või jumal teab, kindlasti on valikuid veel, millest mul pole aimugi.

MolJun

Okei, üks asi on hind – öko mähe on kallim kui suvaline ühekordne mähe, riidest mähe tasub end aja jooksul jälle teistpidi ära. Mingi prügisorteerija ma pole ja isegi kui mina seda teen, siis paraku-paraku, kallatakse ragnsellsis see kõik ikka ühte hunnikusse – niiet kus on point?

Aga mingi valiku pean ma ju tegema. Tahaks osta endale hunniku riidest mähkmeid – kodus võib neid ju kasutada, nagunii olen kodus. Välja minnes on ilmselt mugavam ühekordne mähe, mis rulli keerata ja minema visata kui et hakkan mingit pampu kaasa vedama.

Tahaks tegelt katsetada igasuguseid mähkmeid – niiet kõik firmad võivad mulle oma tooteid testimiseks saata, siis tean, millele kindlaks jääda.

Mul üks riidest mähe on tellitud (eBayst ja hetkel ilma sisuta) – ma ei tea isegi, kas see 6€ne mähe on kvaliteetne või laseb läbi või mis ta teeb. Alternatiiv on kolm korda kallim versioon, aga kust ma tean, et see on parem? Eks peab ühe siis sellise ka ostma ja hiljem valiku tegema, et kas odavam variant ajab asja ära (eriti kodustes tingimustes) või peab ikkagi kallima kasuks otsustama.

Neid mingeid volditavaid versioone ma veits kardan – ilmselt kui käppa see saada, pole probleemi, aga ühekordne tundub kordades lihtsam.

Ja siis, jah, on need ökomähkmed – suuresosas biolagunevad ja mingid tahavad reaalselt kompostihunnikus kaks nädalat vedelda ja vihmausside poolt sööduks saada. Elaks ma maal, ma ostaks neid. Noh, ja rahaboss peaks ka siis olema. 28 mähet maksab keskmiselt 8-9€ – oleneb kust osta. Ja kui päevas kulub 6-8 mähet, siis wuhhuu… Rahapuud ei ole kellelgi, mille ma koduhoovi kasvama saaks panna?

One thought on “Mähkmemajandus

  1. Need biolagunevad lagunevad ka ainult vihmaussikompostis – tavalisel prügimäel läheb neil ikkagi sadu aastaid. Hea on nende puhul see, et nad vähemalt ei erita dioksiide ja nende tootmiseks on tunduvalt vähem kemikaale kasutatud aga muidu on nad ikka ühekordsed nagu ühekordsed ikka.
    6eurose ja 18eurosel riidest mähkmel on suur vahe. Mul on mõlemaid – olen ostnud vaid mustrite pärast ka odavamaid, aga päriselt rahul olen kallimatega, sest nendega on palju vähem probleeme: krõpsud kestavad kauem, materjalid on kvaliteetsemad (näiteks fliis ei aja pallikesi, mis lapsel voltide vahele jääksid), pesuga on vähem muret (odavamatel kipub pesuvahend kangasse kuhjuma ja siis on haisu ja imavuse probleeme kamaluga. Liis Mähkmekratist saab sulle soovitada ja tutvusada sinu eelistustele vastavaid mähkmeid, kui veel huvi on :)

Comments are closed.