Jalakrambid juba kohal

Mäletan lapsepõlvest mingeid häguseid jalakrampe – keegi ütles, et jalad kasvavad, pole hullu, läheb üle. Siis mäletan täiskasvanuea jalakrampe, mis ründasid öösel ja olid korraks ja läksid sama targalt minema. Ja nüüd on mul krambid, mis kestavad … võiks öelda tunde.

Tulin ükspäev töölt ja sääremari läks krampi, sellele järgnes pahkluu ja varbad. Proovisin seista. Ei midagi. Komberdasin dušši alla, lasin külma vett peale. Ei midagi. Lasin kuuma vett, nii et auras, hea, et end ära ei põletanud. Ei midagi. Tatsasin mööda tuba. Ei midagi. Surusin jalga maha, kuigi puikles teine vastu. Ei midagi. Reaalselt kolmveerandtundi hiljem olin ma endiselt selle krampis jalaga köögikapi najal ja ei saanud enam normaalselt hingata. Närisin suus katki kaks magneesiumitabletti, mis mõeldud muidu imemiseks. Ei midagi. Lõpuks ma enam ei mäletagi kuidas need krambid kadusid.

Neli tundi hiljem kui magama läksin ja nii kui selili viskasin ja jala sirgu panin, oli kramp tagasi. Hakkas sama jama peale. Kõndisin mööda tuba, masseerisin, istusin, seisin, no ei midagi. Hingata oli juba ebamugav sellest valust. Proovisin magama jääda ja ehitasin jala alla kõrge patjade hunniku, no ei. Proovisin külili. Kõhuli. Teise külje peal. No miski ei aidanud. Tatsasin veel mööda korterit. Nägin juba kuidas kell oli pool kaks öösel, Meelis vähkres voodis. Mina ei saanud magada ja aina oigasin mööda tuba. Lõpuks mõtlesin, et ma pean magama, ma lihtsalt pean, sest muidu suren homme tööl ja heitsin magama nii, et jalg jäi põlvest kõverdatuna põrandale üle voodi ääre. Nii ma lõpuks kolme ajal unne jäin, et 5.30 silmad avada mingi naabrite kisa peale. Õnneks magasin edasi ja kramp mind sel ööl rohkem ei kimbutanud.

Järgmisel päeval oli mul ämmakas, kes ütles – joo palju ja söö liha (hemoglobiinitase veres ka madal). Oh, töötan kohas, kus liha on tabu, üritan vorsti ja sinki näost sisse ajada hommikul ja õhtul nii palju kui võimalik, süüa rauda sisaldavaid puuvilju ja nosida neid magneesiumi tablette. Kõht juba valutab igasuguse jura söömisest. Ja mul on imelikus kohas see kõhuvalu, nagu vasakul pool, ribide all, külje peal. Mis seal on? Põrn?

Paar päeva pole krampe olnud! Win!

UPD: ostsin endale magneesiumiõli, mis peaks imenduma kordades kiiremini ja minu lõigatud maoga, on imendumine nagunii aeglasem, seega ma võiks neid magneesiumitablette süüa iga päev peoga.

Aga õli määrid jalgadele enne magama minekut ja öö tuleb rahulik, võib-olla mitte esimene-teine, kui krambid iga öö külastavad, aga see toimib! Kordades paremini kui tabletid!

PS: apteekides müüakse õlisid hinnaga 25€+, aga Looduspere poes ja Mahemarketis on 6€! Mina viimasest ostsingi! Soovitan soojalt, kellel krampis jalgadega muresid!