#reisiblogid

Majutuse ABC – kes, mis, kus

Eelnevad kaks reisiteemalist postitust on saanud väga head tagasisidet ja see on järjekorras kolmas postitus, ehk majutus – kust leida, mida eelistame meie, mida soovitame jne.

Meil on kaks kohta, kust me ööbimist nö valime. Kui tahame korterit, privaatsemat olekut, natuke luksuslikumat või just kohalikumat lähenemist, kasutame Airbnb teenuseid. Kui hotelli, siis alati Booking.com.

Kuigi sealgi on kortereid ja maju, aga rohkem ikkagi hotelle. Seal on kindel mats, et mingeid lisatasusid ei tule juurde. See hind, mis näidatud on, sisaldab juba kõiki tasusid. Näiteks Agoda on samasugune koht, aga seal peab alati hullult jälgima nö lõppastmes, kas tuleb mingi kohaliku linnamaks vms juurde. Bookingus on nii nagu on – see hind mis on, see ka kaardilt maha läheb või kohapeal maksmist ootab.

UPD: keegi juba kommenteeris, et näiteks USAs võib tulla juurde lisatasusid ja korterite rentimise puhul lisandub näiteks koristustasu. Samas.. Airbnbis on see kohe näha, seepärast kasutangi hotellide jaoks Bookingut ja korterite jaoks Airbnbd.

Kus oleme ööbinud läbi Airbnb?

Tartus – Tähe Deluxe

Lissabonis – Spacious apartment in central Lisbon

Pattayal – Pattay base 45

Bangkokis – TOP Penthouse Bangkok Center with Private Terrace

Kus oleme ööbinud läbi Bookingu?

Neid kohti on nii palju.. Mul üle 20 broneeritud koha seal. Aga toon välja mõned paremad palad :)

Phuket | Patong – SunSeaSand Hotel Patong, siin oleme mitu korda ööbinud, asukoht super

Phuket | Patong – APK Resort And Spa, ka hea asukohaga. Seal elasime kunagi suisa kuus nädalat jutti :)

Phuket | Kata – The Palmery Resort, kaks korda seal ööbinud, sest pool access tuba on lihtsalt nii awsome!

Odessa – Villa Neapol, valisime lihtsalt lampi, asukoha järgi umbes koha. Tegelikkuses oligi hea kohapeal. Väike hotell. Bassein oli olemas ja linnale lähedal.

Otsige ise, sihtkoha järgi ja valige.

22 thoughts on “Majutuse ABC – kes, mis, kus

 1. Täiesti lõpp, kuna lõpetad teiste kulul reisimise oma “kavalate” lingijagamiste jura, et ise mitte millegi eest plekkima ei peaks. Piinlik ju..

  1. Millest sa räägid?
   See, et sa registreerud Airbnbs minu lingi kaudu ja saad 22€ krediiti, ja mina hiljem 11€, tõesti ei pleki millegi eest. Ma ei ole veel kuskil nii käinud, et mul täitsa tasuta reis oleks antud. Ikka olen ise pidanud maksma. Lennud, laevad, hotellid. See, et ma kuskilt “lingi jagamise eest” alet saan, tõesti, kriminaalne :D

  2. Tegin just oma esimese AirBnB bronni ära, ja et kunagi lihtsalt lampi kellegi jagatud lingiga olin end registreerunud, siis saingi 22€ soodsamalt oma esimese reisi! Olen jumala häppi ja nüüd jagan oma sõprade vahel, et keegi end ka ära regaks :) Kasu kahepoolne!
   Aga see eelnev viriseja kindlasti ei ole oma kodukohast kaugemale saanud ja teda siis häirib, et mõni saab reisida ja tema ei saa :D KAhju kohe temast!

  3. Ilmselgelt sa Eevi Kihul oled piinlik. Need nipid mida siin jagatakse on väga head, mina olen aastaid bookingut kasutanud ja tänu Marimelli blogile olen avastanud ka boonusway, mis toob väikselt aga järjekindlalt reisidel kulutatud raha tagasi.
   Soovitaks sul Eevi maailmas ringi vaadata, näed ehk ka kui piinlik sa ise oled.

 2. Selliseid reisinippe võiks anda ikka inimesed, kes pool maailma läbi käinud :D

  1. No jumal, ega mul ainuke blogi ei ole maailmas, kes on paar reisi teinud. Kes tahab, loeb mõnest muust blogist nippe, kes tahab, loeb siit :)
   Mulle meeldib, et mul on lojaalne lugejaskond, kes minu reisipostitustele kaasa elavad ja neist indu saavad ise reis kokku panna.

  2. Ah las koerad hauguvad..
   Mina ootan köiki su reisipostitusi ja olen vâga häid nöuandeid saanud:)

 3. Kirjutad, et bookingus on nii nagu on – see hind mis on, see ka kaardilt maha läheb või kohapeal maksmist ootab. SEE EI VASTA TÕELE! Võimalik, et see on nii vaid Türgis ja Tais, kus teie põhiliselt käite, aga olles ise reisinud väga paljudes kohtades, pean selle väite ümber lükkama. Tihti lisandub lõpphinnale ka näiteks koristustasu, seda näiteks apartmentite puhul. Ka linnamaks inimese kohta öö eest ei pruugi hinna sees olla. See info on küll üldiselt kuskil väikses kirjas märgitud.

  1. Ma räägingi hotellidest pigem :)
   Aga minul on alati linnamaksud ja asjad kohe lõpphinnas näha olnud. Samas kui Agodas lisanduvad need alles lõpusirgel.

 4. Tegelikult booking.com ei näita alati lõpphinda. Näiteks majutus Usas, kuhu lisandub käibemaks eraldi. Seal on küll broneeringut tehes kirjas, et lisandub nt tax 14% vms aga hotelle scrollides seda näha pole. Hotels.com-is on toodud aga mõlemad hinnad: nii maksudega, kui ka ilma

 5. Need soovitused on tõesti nendele, kes pole elus kodust välja saanud, mitte midagi kasulikku neis ei ole. Ja muideks juba on ka Bookingul mõnes kohas lisatasud ja peab ka hoolega vaatama.

 6. Kõik sellised reisisoovitused ja enne reisi postitused on pmt täpselt sama :D vb sp et ainult tais käitegi. Igav lugeda. Nagu copy paste

 7. Siin on ilmselgelt näha vähest broneerimise ja reisikogemust. Aga noh, kindlasti on palju veel väiksema kogemusega inimesi, seega mõnele algajale abiks ikka…vist :D
  Ma võiks hakata vist jagama õmblemise kohta õpetussõnu ja nippe, sest kunagi algklassides õmblesin ema abiga ühe taskurätiku, küll ma olen osav.

 8. Tere, kas tead midagi Phuket Holiday Inn Hotellist. Panen esimest korda kokku reisi iseseisvalt kokku. Bookingust tundub normaalne olevat, aga eks seda ei tea kunagi. Lennuki piletid sain mais soodushinnaga(550?) Helsinki-Phuket (Finnair).

  1. Kas see on Patongis?
   Ma tean ühte Holiday Inni küll Patongis, jääb ühe nurga peale. Ööbinud pole. Aga neid Holiday Inne on seal mitmeid, natuke erineva nimega lihtsalt, ala Phuket, Express jne ma ei ole üheski neist olnud, sest nad tunduvad mulle Banzaan Marketist liiga kaugel. Mina võtan kõike Banzaani järgi, sest siis on kõik käe-jala juures – söögiturg, suur toidupood, kaubanduskeskus, söömmis-joomisvõimalused, 7/11, peotänav jne.

  1. Pakettreisideks kasutan Eesti saite, sest üldjuhul on nii odavam ja mugavam. Sul on lend, hotell, transfeerid ja kõik muud jutud.

 9. Tere!
  Mul on nii palju küsimusi, et ei teagi, kust alustada..aga ehk saate ideid juurde.
  1. Kuhu soovitate minna esimesele iseseisvale reisile taskukohaselt?
  2. Kas olete käinud mõnel kruiisreisil kariibi mere äärde, kui jah, siis paluks infot, kust ja kuidas kõige soodsamalt saaks?
  3. Kuidas alustada iseseisvat reisimist, kas pikk ettebroneerimise protsess või pigem raha kõrvale ja viimase hetke pakkumised?
  4. Top kohad, kus peab ära käima!
  Aitäh!

  1. Tere!
   Taskukohaselt saab reisida igale poole. Meie esimene reis oli seitse riiki, seitse päeva, 70€ – loe siit – https://marimell.eu/odavreis-7-paeva-7-riiki-ja-70-eurot/
   Kruiisidel ei ole käinud.
   Olenevalt sellest, kas sa tead, et raha tuleb kogu aeg peale, võib ka jupikaupa osta ja maksta, nagu meie. Ühes kuus lennupiletid, teises kuus hotellid, kolmandas midagi muud. Lõpuks hajuvad kulud ära ja väljaminek pole kuidagi nii suur. Samas oleme ka kogunud ja panustanud viimase hetke pakkumisele.
   Top kohti on mul raske öelda, sest ma ei ole väga palju reisinud, ja kindlasti on kohti kuhu võiks ja peaks minema, aga kuna mu armastus Tai vastu on nii suur, siis ma tahan ikka korra aastas sinna jõuda :)

Comments are closed.