Maret Soomi kolm aastat ettevalmistatud salong on avatud!

Ma ise ei saanud küll avamisel kohal käia, aga Maret Soom on minu jaoks alati olnud üks vingemaid üritustekorraldajaid. Ja olenemata, et ma Biblioteq’is ei käinud, olen ma kindel, et see on ülivinge koht. Pildid, söögid, joogid kõik tundus next level igaljuhul!

Ta on.. Angeli aegadest olnud mu jaoks selline, kelle moodi ma olen tahtnud olla. Ma mäletan näiteks ühte sajaaastavanust intekat, kus ta ütles, et ei kanna kunagi pükse ja tema firmamärk on punased huuled, ma ei mäleta, kes talle seda soovitas. Äkki see oli Tanel Veenre? Või Aldo Järvsoo. Igaljuhul, mu meelest on ta megapüss ja üliägeja ettevõtlik ja mul pole probleemigi tema tegemisi jagada ja kõik tema korraldatud üritused on kirsid tordil. Kunagi pole midagi puudu, kõigele on alati viimseni mõeldud ja rohkemgi veel. Nagu ta ise ütleb:

Koha ideest teostuseni läks kolm põhjalikku ettevalmistusaastat, mille jooksul loksutati paika kõik detailid. Soomi sõnul on eduka sündmuse retsept lihtne: õnnestunud sündmuse võti lisaks ruumile, on hoolikalt paika pandud detailid ja kokkuvõttes emotsioon ja mälestus, millega külaline koju läheb.

Saabumine, õhus on elektrit. Kogunemine. Meil saadakse kokku.
Tihti selleks, et midagi tähistada, mõnikord midagi esitleda ja teinekord midagi kuulata. Ja loomulikult midagi maitsta.
Tantsimisest rääkimata.
Biblioteq on salong. Meie käes on kõige väärtuslikum sündmuste kollektsioon maailmas.
Biblioteq on koht, kus aeg on suurepärane.

Tallinna vanalinna piiril avas uksed omanäoline salong Biblioteq – Library of Events, mis pakub ruume ja teenuseid erinevate sündmuste korraldamiseks.

Biblioteq on mitmeotstarbeline salong. Tänu ruumide dünaamilistele võimalustele, kohaldub see iga kliendi soovidele ja sündmuse iseloomule vastavaks. Salong sobib mistahes sündmuste pidamiseks: olgu selleks isiklikud tähtpäevad nagu sünnipäev ja pulmad või õhtu-, lõuna- ja hommikusöögid, pressikonverentsid, korporatiivsündmused, tooteesitlused, kontserdid ja muud muusikasündmused, teemapeod, vastuvõtud või miks mitte ka salaööklubi, kuhu vaid vähestel väljavalitutel on sissepääs. Salong on avatud vaid ette tellitud sündmusteks.

Biblioteqi märksõnadeks on isiklik ja detailne lähenemine, kõrged standardid, unikaalsus, paindlikkus ja professionaalsus.

Biblioteq – Library of Events on ühtaegu nii koduselt hubane kui ka elegantselt šikk. See on ainulaadne kooslus parimast teenindusest, personaalsest lähenemisest, taskukohasest luksusest ja privaatsusest. Tegu on kordumatu kohaga, kus iga külastus erineb ja reeglid muutuvad sündmusest olenevalt.

Biblioteqi salongi kuuluvad maitsekalt kujundatud, esinduslik sündmuste saal, modernne puhkeala, rohkete võimalustega köök, unisex buduaar ja kompaktne rõdu.

Uuenduskuuri läbinud hoone teisel tasandil asuvas salongis avaneb mänguline maailm. Uksel tervitab külalisi võlvjate kaartega hubaselt elegantne, hämaralt pehme ja sooja siidise tekstuuriga art déco stiilis puhkeala. Sisenedes saab üleriided jätta garderoobi, millest vaid paari meetri kaugusel ootab külalisi majesteetlik puidust ja marmorist kokteilibaar, mille krooniks on kaarjas peegel, mis toob ruumi sügavust. Samal ajal kui signatuurkokteile kokku segatakse, saab võtta istet mõnusas sametises puhkenurgas ja sirvida elustiiliraamatute kollektsiooni, mis on paigutatud maast laeni sirguvasse raamaturiiulisse. Kullakarva toonitud seintel lendavad paradiisilinnud, koloriiti lisavad lopsakad rohelised taimed.

Vasakule jääb avara planeeringuga sündmuste saal, mille ühes küljes julgelt laiuvad aknad toovad ruumi valgusküllust, kuid vajadusel transformeerub salong sametkardinate toel hämaraks ja hubaseks privaatseks olengukohaks, kuhu võõrastel asja ei ole. Aeg ja ruum kaovad kardinate taha. Ruum on mitmevärviline kameeleon, kus iga sündmus on ainulaadne ja erinev. Kõik detailid on tellija orkestreerida ning Biblioteqi professionaalse meeskonna planeerida ja ellu viia. Ruumid mahutavad mugavalt kuni 50 külalist õhtusöögiks või kuni 70 külalist püstijalapeoks.

Mugavast lounge alast paremale jääb köök, mis on suurepärane kokkamiseks nii profile kui harrastajale. Ruumis püüavad pilku puidust talad ja punase tellisega seinad. Köögi keskmes on söögilaud, kus on mugav õhtustada kuni kümnel külalisel.

Unisex buduaar on detailideni lihvitud: omal kohal on valik parfüüme, pehmest kangast käterätikud, soojades toonides küünlad. Seinu kaunistavad maalid ja hämarat valgust pakub graatsiline lühter.

Salongi idee algatajaks on Eesti sündmuste maastiku juhtfiguur Maret Soom, kel on sündmuste korraldamises 20-aastane kogemus ja kes on erialaseid kogemusi kogunud nii Inglismaal Londonis kui ka Austraalias Sidneys. Maret korraldab oma klientidele sündmusi üle Euroopa ja on Eestis vaieldamatult oma valdkonna tipptegija.

Igapäevase asjaajamise ja juhatamise on Maret usaldanud Kristtina Tollile, kellel on teenindus- ja meelelahutusvaldkonnas pea kümneaastane kogemus. Kristtina on ennast erialaselt täiendanud ka Dubais ja Hawaiil.

Tolli sõnul on Tallinnas väga vähe kohti, kus saab privaatselt mõnusas atmosfääris pidu või erasündmust pidada. Kohti, mis oleks lihtsasti ligipääsetavad ja vajadustele vastavalt muudetavad – roosamannavahulisest sünnipäevast kuni tipprestorani tasemel õhtusöögiga galani. Toll lisab, et Biblioteq täidab ka kõige nõudlikuma kliendi soovid.

Salong on mõeldud nii neile, kes soovivad vaid ruumi rentida, kui ka neile, kes soovivad saada täisteenuse ehk terve sündmuse organiseerimist ideest teostuseni. Kiire elutempo tõttu ei ole alati aega detailide üle otsustada, Biblioteq teeb seda soovi korral külalise eest. Kui vaja, tuuakse kohale artistid laiast maailmast või kodumaalt. Kulinaarsetele rännakutele viivad Eesti oma ala tipud – koostööpartneriteks on nii erakokad kui ka parimad toitlustusettevõtted. Kliendil on unikaalne võimalus olla omaenda loodud unistuste restoranis, kus kehtivad tema reeglid: kodusest pikast peolauast lumivalgete laudlinadega restoranini, püstijala kokteilipeost bufeeõhtusöögini. Suurejooneliselt valgusküllases või hoopis salapäraselt hämaras peosaalis, nii hommikul, päeval kui ka õhtul.

Piisab sellest, kui teame kuupäeva, sündmuse olemust ja inimeste arvu. Ülejäänu saab meie hoolde jätta. Lähtume põhimõttest, et meeldejäävaima kogemuse ja parima emotsiooni tagab sündmuse balanss, mis rahuldab nii mõistuse kui ka südame vajadusi,” täpsustab Toll.

Salongi sünni juures on panuse andnud oma ala tipud. Superellipsi büroo sisekujundaja Kärt Loopalu lähtus ruumilahendusel piirideta fantaasiast. „Huvitav oli lahendada ruumi, mis muutub igal õhtul “ kommenteerib Loopalu põnevat projekti. Sisekujunduse detailid on hoolikalt kokku otsitud kogu maailmast. Osa mööblist on spetsiaalselt käsitsi valmistatud, sobitumaks koha eripäraga.

Brändingu ja visuaalse identiteedi loomise meeskonnas rääkis kaasa brändikujundaja Andres Siem ning koostöös agentuuriga BYNEW pandi paika brändi disain, välimus, olemus ja keel.

Kokteilikaardi eest hoolitses duo Ujedad Baaris ehk kokteilimeistrid Kris Kuusma ja Martin Kaarjärv, kes lõid juure tasandilt Biblioteq’i maitsete kollektsiooni. Biblioteqi maitsete kogumik on inspireeritud sündmustest, kirjanikest ja suurtest lugudest, mis ei unune, on ajast ja ruumist sõltumatud ning kannavad endas kustumatuid emotsioone ja mälestusi. Kollektsioon parimatest hetkedest. Veini- ja shampanjakaart on hoolikalt valitud – sealt leiab iga külaline vastavalt oma maitse eelistusele ja rahakotile midagi sobivat. Kogu spekter on kaetud.

Biblioteq – Library of Events asub Tallinna vanalinna piiril, aadressil Aia 10a. Majesteetlik mitmetasapinnaline hoonestik valmib 2019. aasta sügis-talvel ning kuulub Gurmee garaaži all toimetavasse restoranide ja vaba aja veetmise kompleksi, kus avavad järjest uksed erinevad restoranid, mereannibaar, veinibaar, ökoteadlik kohvik ja pagariäri, sushibaar jpt.
Muinsuskaitse all olevas väärika ajalooga hoonekogumikus asus 1930. aastatel klaasi- ja kristallilihvimistöökoda, mis kuulus suurärimees Theodor Kaarmannile.

Salong Biblioteq
Aia 10a, Tallinn, Eesti
E-post: info@biblioteq.ee
Tel: +372 5333 8703

Biblioteq – Library of Events sotsiaalmeedias:

https://www.facebook.com/biblioteqevents/
https://www.instagram.com/biblioteq_events/
#biblioteq #libraryofevents #biblioteqevents #kollektsionäärid

Biblioteqi kollektsioonäärid:

Maret Soom
maret@biblioteq.ee
+372 5596 2616

Kristtina Toll
kristtina@biblioteq.ee
+372 506 6033

One thought on “Maret Soomi kolm aastat ettevalmistatud salong on avatud!

  1. Mina kui mitte Eestis elav aga samas paar korda aastas Eestis sopradega koosolemisi pidav pean just selliseid reklaampostitusi kasulikuks. Never ei teaks sellest kui keegi Eesti blogger/vlogger ei teavitaks. Ikka ja jälle ning aastast-aastasse teeks reserveeringu mones restoranis ning that’s it.
    Uuel aastal on nüüd vähemalt ka see meie valikusse lisatud

Comments are closed.