marimell 15 – kuidas 15tuhandesest peost sai 600 eurone pidu

Ei, see odavus ei tulnud koostööst, vaid sellest, et otsustasime selle ära jätta.

Eelmisel aastal kui tähistasime marimell14 ehk meie 14 aastat koos oldud aega koduse hoovipeoga, siis õhtu lõpuks olime surmväsinud ja mõtlesime, et järgmisel aastal oleme kahekesi restoranis ja kõik. Mina ju ei saa ometi sellise asjaga leppida, et ma paugust mingi pidudesarja ära lõpetan ja nii ma ütlesingi, et tavai, teeme siis nii suurelt, et on tehtud. Teeme need kauaoodatud pulmad ära. Ma meelega lendasin ka sünnipäevaks ära, et teha see pidu koos – Leenu 40+marimell15.

Kunagi need marimelli peod saidki alguse sellest, et kuna me abiellusime kahekesi registreerides ja peo jaoks raha polnud, siis hakkasime sõpru suvel endale külla kutsuma hoopis meie nö “käima hakkamise” päeval. Iga aasta kasvas see aina suuremaks ja igal aastal tahtsin ma seda aina ägedamalt teha ja siin me oleme.. Eelmise aasta pidu oli juba korralik hoovisimman ja sel korral otsustasin siis, et teeme siis korraliku lõppakordi.

Ma võin välja otsida vanadest meilidest, aga ilmselt eelmise aasta septembris oli mul kõik juba paigas ja osad asjad ka tasutud. See pidu oli planeeritud konkreetse pulmana – õhtujuht, fotograaf, dekod, Anne Veski pidi esinema, Ines pidi tegema üllatusesinemise, marimelli kuldvillak, you name it – kõik oli planeeritud. Koht oli broneeritud eelmise aasta sügisel ja nüüd paar kuud tagasi käisime seda vaatamas ja arutamas kuidas me saame teha nii, et rahvas läheks välja ja Anne saaks salaja sisse jne. Keegi ei teadnud esinejaid, Meelisele pidi üllatusena tulema Ines, tema nö lapsepõlvelemmik, ta ei teadnud seda..

Kuniks..

22.05 panin kõik selle cancelisse. See tundus nii vale. Ärkasin pühapäeval üles ja ütlesin Meelisele, et mul on hirm, et kui tuleb nii suur pidu, siis ongi kõik. marimell lõpetab. Tunne oli nii vale selle peoga. Meelis oli seda juba varem öelnud, et see pidu tundub nii lamp, et kas me seda canceldada ei saa. Ma olin, et mis mõttes, kõik ju bronnitud ja tehtud ja.. ja sel pühapäeva hommikul ma tundsin, et tõesti, see värk on vale, sisetunne ütleb, et seda pidu pole vaja teha. Nii ma siis seda ööpäeva seedisin ja esmaspäeval saatsin kõikidele külalistele kirja, et asi pole selles, et me lahutama hakkaks, me ei oska seda otseselt seletada miks, aga see pidu jääb ära, aga kes tahab, siis 1. juulil oleme kodus. Teadsin, et meie lähedasemad ikka tulevad.

Tellisin lastele batuudi ja jäätisemasina ja jääjoogimasina.

Lauale tegin lihtsalt snäkkimiseks nachosid ja tortillasid, kana, hakkliha ubade-maisiga, erinevaid salsasid ja kastmeid..

Varusin mulli ja gini ja ootasime, kes siis kohale tulevad. Tuli neid parimaid ca 20 ja viimased lahkusid pool kolm hommikul. marimelli kudlvillaku tegime lihtsalt viktoriiniversioonis.

Ütleme nii, et vist oli hea pidu, kui mu telefonis on ainult paar pilti sellest, mõned olid ka Meelisel (batuut ja jäts). Minust üks pilt, meist koos ei ainsamatki. Kleidi ostsin Rhodoselt.

One thought on “marimell 15 – kuidas 15tuhandesest peost sai 600 eurone pidu

  1. Mulle meelib, et te elate endale. Olgu asi ,kui tahes suureks juba aetud, aga te ei pelga tühistada ka pelgalt tunde peale. Paljud oleks näiteks ka oksekott näpus lennukile läinud, sest noh makstud ju!
    Palju edu ja uusi vahvaid elamusi ja reisisihtkohti

Comments are closed.