marimell Rhodosel 2023

Oleme varem Rhodosel olnud, meile väga meeldis. Otsustasime uuesti minna, ütleme nii, et autorent, linnaskäik ja kohalik taverna päästis reisi, sest sel korral valmistas hotell korraliku pettumuse.

Ütlen kohe ära, selles ei ole süüdi reisikorraldaja, kellel polnud ilmselt aimugi siin hotellis toimuvast. Ilmselgelt agendireisid hotellidesse on „head kokteilid ja maksimaalselt hea teenindus“, mis ei võrdu “reaalselt kahe lapsega hotellis” kogemusega. Ma ei süüdista kedagi, Liis on mu lemmik agent ja Go Travel meie pikaajaline koostööpartner, keda hindan kõrgelt, aga jagan teile ausalt meie seekordset hotelli kogemust, et teaksite, kas tahate siia tulla või ei. Võimalik, et Liis on mind ära hellitanud ja meie standardid on aastatega nii kõrgeks läinud, et mind häirivad keskmise eestlase jaoks “pisiasjad”. Eks otsustage ise.

Alustame algusest

Reisi hind – kolm täiskasvanut ja kaks last (2a ja 8a), st kaks tuba 6374,59€ – kuna tubadega oli tuuga, saime ühe sviidi ja ühe kaheinimese toa. Kohapeal uurisime, kas saaksime vahetada peretoa vastu – seda meile ka oleks võimaldatud. Käisime kõiki tube vaatamas, peretuba oli sama suur kui meie sviit, lihtsalt vaheukse ja täis tuubitud vooditega. Sinna me oleks mahtunud, aga mitte mugavalt. Seega jäime oma algse valiku juurde – aga sellega oli ka häda – Hedon oleks tahtnud eraldi voodeid, aga neil oli lapsehoidjaga üks suur voodi. Noh, mina isiklikult, kes ma olen hotellis töötanud, suutsin alati bronnile peale vaadates aru saada, et need kaks võiks eraldi magada.. kui tahtsime vahetust, kahe eraldi voodi vastu, siis selle peale öeldi, et hotelli policy ei luba downgradeda. Ok!

Selgus, et sviidiga kaasneb teemanttase, mis omakorda annab loa minna executive lounge’i niisama istuma, koktilitama ja niisama ka rahus ja vaikuses hommikusöögile. Ütlesime, et kas neile endale ei tundu veidi imelik, et oleme üks pere, aga söömas peaksime eraldi käima… Nad olid jälle näoga hotel policy, aga hommikul andsid ikkagi Hedonile ja lapsehoidjale loa tulla executive lounge’i sööma koos meiega. Aga ainult sööma. Ehk niisama sinna istuma poleks lapsehoidja võinud minna, aga meie eesmärk oligi ta selleks kaasa võtta, et tema saaks näiteks titega seal päevaund teha, et on jahedam, rahulik ja mõnus temal ka tšillida.

Selle vastu aitas lõpuks see, et kes iganes ja kus iganes toanumbrit küsis, siis kasutasime meie oma, oli kõigil lihtsam.

Nonii, hommikusöök

Läksime siis esimesel hommikul kohe sinna lounge’i, et vähem rahvast jne. Me olime seal ainsad. Tellisime siis, kes mida – pannkoogid, ühe omleti, võileivamaterjali (singid-juustud). Teate, kaua see lauda tuli? Ei rohkem ega vähem kui 55 minutit! Noh, ütleme nii, et kiirem ja mugavam on pearestoranis.

Sellega oli hea nali ka muidugi. Nad võisid eeldada, et me kuskil seda mainime.. noh sinna guestrelationisse – ja kui Meelis läkski neile lihtsalt tagasisidet andma, siis nad olid juba jaja, teame, pidite pool tundi ootama. Meelis oli.. vaata mu telefonis tehtud pilte, me ootasime tund!

Baarid

Jälle veider minu jaoks, et ühest baarist, mis on suure basseini keskel, kuhu saad ujuda ja pukkidel istuda, pakub ainult karastusjooke ja teisest baarist eemal saab siis kokteile. Klassikud nagu gintonik ja mojito näiteks on 15€. Tasuta kokteilide list on kilomeeter – tuntud Cosmopolitanist tundmatute sunset breezideni, mida muuseas, igas baaris tehakse erinevalt ja mitte selle järgi, mis menüüs kirjas. Iga kord saad lasta end seega üllatada. Kui tahad midagi kindlat ja see klapib ka menüüs kirjas olevaga, siis jäta see hästi meelde, et järgmine kord jälgida, kas nad teevad seda nii nagu peab. Me saime kolm erinevat versiooni ühest kokteilist. Või no kõige lihtlabasem..

Jääkohv

Kui sa lähed baari ja soovid saada jääkohvi, mis loogiliselt võttes oleks kohv+piim+jääkuubikud, siis siin saad sa blenderisse pandud Nescafé graanuleid piimaga, mis on megamõrkjas ja kibe ja viha ja rõve. Ühel hommikul ütlesime, et tehke meile lihtsalt kohv piimaga ja pange jääd.. ja siis meile öeldi, et see on iced capuccino hoopis. Okei, õpime iga päev midagi uut!

Jätkame jääkohvi lainel, kuna nad seda siin teha ei oska, nii, et see oleks normaalne, nagu me harjunud oleme. Läksin täna hommikul baari, ütlesin, et mul on special request. Ütlesin, et palun võta kolm topsi, pane sinna karamellisiirup, lase sinna peale kuum kohv, pane jääd ja vala peale piim. Ta mingi, yes, of course madam, no problem. Võtab kolm topsi, laob need jääd täis, siis valab sinna karamellisiirupi.. ma ütlen, et karamell ei sula ära, kui sa nüüd lased sinna kohvi peale. Ta vastab, et „no worries, I will make you the best coffee ever!“. Ja siis läheb laseb sinna cappuccinot peale. Nagu.. mis mõtet mul oli üldse midagi küsida, kui ta lõpuks teeb ikka nii nagu ise tahab. Aga järjekindlus viib sihile – viimased kaks päeva saime nii nagu küsisime!

Maksad villa eest 14 tuhat, aga alacartes parti ikka ei saa

Meie sviidis elades saime iga päev endale alacarte restosse aja panna, tavatuba seda ei saa. Ehk siis koos õhtusööki saime koos süüa vaid pearestoranis.

Ma olen harjunud, et kui sa viibid hotellis mis on ULTRA ALL INCLUSIVE, siis peaks kõik hinnas olema. Aga.. Aasia toidu restoranis oli menüü pooleks – mingid täiesti random aasia toidud, umbes spring rolls ja ramen on tasuta ja siis suvaline kanaliha.. ja kui tahad mingisugust veidi normaalsemat toitu, ala parti tamarindi kastmes, siis see on kõik extra. Tahtsin ühte alkovaba õlut toidu kõrvale, Tais ka joon 1x aastas selle ühe külma õlle, lihtsalt sobib.. Aga ei, ei, see on kõik extra. Küsisin, et mis tasuta siis on. Kohv, tee, coca, fanta, sprite ja vesi. Ma ei saa aru sellest hotelli poliitikast, see on lihtsalt nii halb.

Ja toidud olid täiesti.. No ütleme nii, et maitsed olid aasia toidust sama kaugel kui Aasia Kreekast. Ma meelega võtsin Pad Thai, et aru saada kas nad oskavad seal süüa teha või ei.. See oli lihtsalt täiesti maitsetu nuudliroog, mida ma reaalselt ei suutnud süüa. Meelis võttis mangosalati – kus oli viis riba mangot koos porgandi, suvikõrvitsa, kurgi ja HAPUKOOREGA. Mega aasialik :D

Me just arutasime, et siin on ka villad, maksavad 14 000 eurot nädal aega. Et kas seal on ka mingi diamond-tase, aga siis pead tulema restorani ja ikka lisaks maksma.

Mu point oligi, et maksan 6000 ja saan kõik hinnas, mitte et jätan veel 5000 eurot siia, sest ma tahan süüa-juua normaalselt.

Lasteala

Kids club on siin.. me oleme harjunud, et see on selline, et võid seal ise olla või võid ka mitte olla, et saad allkirja vastu lapse sinna jätta. Siin on nii, et on eraldi alad, kuni 4aastased, 4-12aastased ja 12+aastased. Meelis läks ühel hommikul Hedeliniga sinna kuni 4aastasstesse ja mingi hetk Hedon küsib, kus nad on, ütlen siis, et kidsclubis, mine ka.. Hedon siis läheb, esmalt ei lastud teda vanemateta sisse, ta ütleb, et isa on sees.. No siis lõpuks sai. Mängis siis nendga seal kuni 4aastastes ja kui ta läks sinna 4+ alasse ja Hedelin järgi jooksis, siis selgus, et ta ei tohi seal olla. Esiteks, olid nad seal ainsad, teiseks, ma ei saa aru sellest poliitikast, miks omad lapsed koos olla ei või, seda enam kui vanem kaaas on. Aga teenindaja oligi lõpuks konkreetne: „please leave“.

Nii, siis on siin lasteala. Õues selline mänguväljak. Sellessuhtes pluss, et see on lastesõbralik hotell. Lasteala avatakse kell 11, mis on veider, sest lapsed ärkavad tavaliselt enne kukke ja koitu. Lasteala baarist saad sa suvalist pulbrist tehtud jäätist lastele ja jääjooki, see on kõik. Paberis jäätised maksid 4,50€ – me meenutasime heldimusega ikka Türgi Hiltonit ja Egiptuse Rixost kus Magnum ja Mövenpick on tavapärane :)

Lasteala, nii basseinid kui see mänguala pannakse kinni kell 17. Kidsclub on kella 18ni. Jälle veits veider, et just selline enne õhtusööki aeg, kus peaks laste aega sisustama.. Mis teed nendega, loed Enekest v? :D

Kumb enne, kas transfeer või autorent?

Siis otsustasime, et rendiks üheks päevaks auto. Läksime hotelli vastuvõttu, et tahaks üheks päevaks autoks. Öeldi, et 120€ auto, et kõrghooaeg ja tal ainult kolm autot anda. Meie jaoks see oli liiga palju, läksime hotellialast välja tänavale, esimene koht, 55€, võta milline auto tahad ja sõida, kuhu tahad. 100 euro eest oleks saanud juba mingi BMW cabrio aga me võtsime ikka mingi suvalise. Käisime loomaaias (loe lähemalt siit!) ja käisime ujumas ja läksime kohalikku tavernasse (Kostas Village Taverna Faliraki), mis oli ülihea ja mõnus pleiss. Söögid olid head, lauda toodud oliivid ja sai oliivõliga viis keele alla! Me võtsime lihavaliku, kreeka salati, küpsetatud feta meega, grillitud krevetid ja kaheksajala, Hedon võttis eraldi prae ja väga palju juua ja kõik kokku läks 88€.

Tahtsin tellida hotellist transfeeri ja öeldi hinnaks 198 eurot. Samal ajal sain ma ühe eestlase kontakti siin kohapeal ja tema korraldab ka mingisuguseid asju ja ma küsisin tema käest, et kas ta teab kedagi, kas ta oskab soovitada mingit transfeeri, mis on odavam kui 200 eurot. Ta ütles, et jah, saab, 90€ ots. Ma olin mingi, ma just ütlesin, et 200 euri on liiga palju.. Lõpuks võtsin suvaliselt tripadvisori lehelt – lennujaamast hotelli oli 54€ ja hotellist-lennujaama 45€, seega poole odavam!

Viinane piisk oli “can someone pick our luggage up”

Helistasime äramineku hommikul vastuvõttu, et kas keegi saab tulla ja meie pagasi selle käru peale panna ja alla viia.. „Sorry, see teenus pole hetkel saadaval!“ Ma arvasin, et see hotell ei suuda rohkem üllatada, aga oota sa!

Early breakfast

Helistasin päev enne äralendu vastuvõttu, et kuna me lend läheb nii vara, et peame hotellist lahkuma täpselt siis kui hommikusöök algab, et kas saaksime selle karbiga kaasa. Selleks on vaja tulla alla.. Okei. Lähen siis alla ja saan suvalise paberi, kus juba olid nimed, toanumbrid.. et mis kell me sööma minna tahaks ja mitu inimest. Tõesti, ega seda oleks olnud raske ju telefonis küsida. Hea küll, panin siis kirja, et lähme 6:30 sööma viiekesi.

Ma pidin hommikul reaalselt šoki saama ja arvestades, et 10 minutit enne seda olin ma saanud „sorry, tarige ise oma kodinad alla..“ siis ei olnud mu tuju just kiita. Hommikusööki pandi suures saalis just välja, meid juhatati kuskile tagumisse saali, eeldasin, et meile on laud kaetud hea ja paremaga, aga halloo, kus maailmas sa elad, Leenukene.. Seal oli eraldi buffee nurk, kus oli kolm kuivanud muffinit.. Null juua, null vorsti, sinki, saia, puuvilja.. Ühesõnaga, see oli vaatamist väärt. Ma marssisin jumala tuima sinna suurde saali ja ladusin oma taldriku täis normaalset toitu.

Mul praegu on isegi kahju, et me vlogi sellest reisist ei teinud, sest kirjutades tundun ma kindlasti õelam, kuid videos näeks te ehedat emotsiooni. Aga ilmselt on nii parem.

Kui me transfeeriga lennujaama poole sõitsime, siis küsisin oma reisikaaslastelt, et kuulge, öelge midagi positiivset selle hotelli kohta.

 • Vähe venelasi (neid praktiliselt polnudki, kõige rohkem oli kuulda saksa keelt)
 • Pood väga hea (tõesti, sealt sai kõike vajalikku – ujumisrõngast popkornini, mütsidest oliivideni)
 • Väike söögivalik restoranis (mis tegelikult oli hea, sest sa ei söönud üle ja ei tahtnud kõiki asju proovida)
 • Rongi- ja bussipeatus maja ees (PS! See rongituur on äge ainult lastele, sina täiskasvanuna seal midagi ei näe. Bussid sõidavad linna ca 30 minutit, aga päeval ei sõida, vaadake google mapsist kellaaegu, et mitte asjatult seal peatuses passida!)
 • Animation team ja showprogramm olid head (õhtud olid tõesti lahedad, Mamma Mia muusikalist akrobaatideni)

Ja kui ma tavaliselt küsin selliste postituste lõpus iseendalt, kas ma soovitaksin? Siis 99% juhtudest vastan ma, et jah, see hind on seda väärt. Täna ma ütlen küll, et ma loodan, et ma influentsin teid sinna mitte minema ja soovitan teile hoopis 101% hotelli Avra Beach Resort, kus me olime neli aastat tagasi. Blogisin sellest siin! Sealt leiad ka kohasoovitusi, kus me sel korral ei käinud.

Muud soovitused:

Loomapark – seal olime ka varem käinud ja lastele seal meeldib. Saab loomi sööta ja paitada ja niisama paar tundi jalutada. Meil läksid piletid viiele ja kolm topsi sööki 50€. Kohapeale sööma ei jäänud, aga seal restos saab ka jaanalinnumuna omletti ja ühesõnaga kohaliku farmi saadustest toite.

Bussiga linna – maksab 2,50€ aga jälgige kindlasti bussi väljumisi, buss sõidab hommikul kella 11ni ja siis alates kella 16st jälle. Kui küsisin meie transfeerijuhilt, et miks nii, siis ta ütles, et kõigil on autod või rollerid ja bussi pole väga vaja. Linn nagu linn ikka, Beshka ja HM ajavad üksteist taga, aga mul on seal paar lemmik kohalikku poodi kus käin. Ühtlasi on seal meigisõpradele ka Sephora. Jeffree Stari seal polnud. Muu mind ei huvitanud. Aga käidud.

Funny story

Lapsehoidja kirjutab eile, et “täitsin selle tagasiside ka ära” – ma mingi, et mis tagasiside? Noh, et hotell saatis kirja jne.. Mulle seda kirja tulnud pole, ilmselt said nad isegi aru, et me väga rahul ei ole ja tagasisidet vist ei oota. Aga mul on link, kus seda teha ja ma ei jäta seda kasutamata saata selle blogi link neile.

Ja nüüd mul on küsimus – kas mina olen liiga ära hellitatud ja ootan võimatut või oli see hotell ikkagi imelik oma ultra all ink süsteemiga? Saan aru, et see pidi Kreekas suht tavapärane olema. Ja seda, et miks me omal käel ei läinud ja nüüd ohime, pole vaja kirjutada. Ma tean, et see on võimalus, aga puhkus võiks puhkuse moodi olla, mitte, et ma ise koristama ja kokkama pean, pluss meie lapsed tahavad full basseinipuhkust ja ma ise naudin ka seda paari nädalat aastas kus lihtsalt passida saab. Ma ei välista, et järgmine reis Kreekasse tuleb teistsugune, aga sinna läheb nüüd paar aastat kindlasti aega, et ma sinna tagasi tahaks minna.

6 thoughts on “marimell Rhodosel 2023

 1. Sellise hinna eest täiesti põhjendatud “ving”. Kui maksad ikka ultra hinna eest, siis ei oota, et iga asja eest lisa maksaks. Lastesõbralik ka oma kellaaegade ja laste lahterdamisega vanusesse ei ole. Tuleb ikka minna Türki, seal hind-kvaliteet paigas.

 2. Sellise hinna eest ootaks ma mingit überkvaliteeti. Aga seekord siis läks niimoodi.

 3. Jaa, endal tavaliselt samamoodi, et kui minek ikka UAI hotelli ja selle eest maksad roppu hinda, siis ootad kõrgemat kvaliteeti ja ka seda, et hotellis ei küsita iga liigutuse ja parema kokteili eest lisaraha. Igati põhjendatud tagasiside andsite selle hotelli kohta. Palju teil umbes lisakulutused kohapeal läksid maksma?

  1. Hotellis NULL. Ma põhimõtteliselt keeldusin maksma. Me mitte keegi ei joonud tilkagi alkoholi seal reisil, seega nendest jookidest oli suht suva. Hotelli poodi jätsime nats raha – paar ämbrit popkorni ja Hedelin sai mütsi jne. Aga muidu mingi ca 500€ läks veel – autorent, väljas söömised, loomaaed, linnas käimised, fotograaf jne.

 4. Lihtsalt soovituseks – järgmine kord vaadake hotelli hinnangut ka bookingust. Antud hotelli hindeks on 8,2. Ehk siis sealt ei saagi midagi väga head tulla. Reisime oma perega väga, väga palju (ca 20-30 hotelli aastas kindlasti) ja hinnangute järgi valimine on 95% vastava tulemuse andnud :) selleks, et saada päriselt head asja, võiks bookingu hindeks olla nibin-nabin 9. 8,7-8,8 on ka juba enam vähem ok. Vaid ühel korral oleme olnud 7,9 hinnanguga kohas mis samuti meeldiva emotsiooni jättis (aga seda ka ehk tänu sellele, et ootused olid eos juba madalad). Toredaid uusi seiklusi ja rohkem õnne järgnevaks reisiks! :)

Comments are closed.