marimell 2020 – mis meist saab?

Nagu me ka oma ühes Facebooki live’is mainisime, siis tunneme me mõlemad ning eriti veel Meelis, et sein on ees. Me oleme oma blogiga jõudnud kuhugi staadiumisse ning enam ei teagi tegelikult mida edasi. Kuhu edasi…

Sel korral oli meil Berliinis eesmärk kaardistada oma eesmärgid järgmiseks aastaks, üks osa sellest oli ka blogi – et kas ja kui palju me siin jagame, mida me üldse teha tahame, mis eesmärgid meil on või kuidas me oma blogi edaspidi näeme. Kahjuks ei olnud meil Saksas seda vaibi ja nii see fail meil suht muutmata kujul edasi seisab.

Me oleme viis aastat teinud suht stabiilselt sama asja. Aga Meelist närib see kohe eriti, et midagi on vaja muuta. “Muutus ei pea olema suur, aga fakt on see, et see peab tulema,” rõhutab ta mulle kogu aeg. “Meil ei ole mõtet muuta kujundust või logo – meil on vaja muuta midagi muud. Sisu!”

Meie endi peast käib aasta jooksul läbi sadu mõtteid ja ideid mida kõike võiks teha ja kuhu areneda. Ometigi jäävad need ühel või teisel põhjusel tegemata ning laseme ikka vanaviisi edasi. Aga me ei taha paigal seista – me tahame areneda ja teha midagi, et ka teil oleks huvitav ja põnev, sest muidu muutub meie blogi ka teie jaoks igavaks. Aga mis on see muutus mida me peaks tegema?

Eile õhtul peatusime sel teemal Meelisega uuesti ja mõtlesime ja arutasime erinevaid plaane ja saime aru, et mida iganes meie mõtleme, me teeme seda ju teile. Otsustasime hoopis küsitluse teha, et näha, kas need mõtted, mis on meil järgmiseks aastaks, üldse teile huvi pakuvad. Või ootate teie meilt hoopis midagi muud.

Kuskilt peame oma muutuste teekonda alustama ning esimeseks sammuks on teie tagasiside ja soovitused. Kogume kokku teie vastused, ideed ning vaatame siis kas ja kuidas edasi. Sest nagu ma juba ka mainisin, siis ideid on meil palju, kuid kas teie ka need vastu võtaksite?

Kõikide vastanute vahel loosime välja ka auhindu meie koostööpartneritelt :) Suured tänud juba ette kui viitsite vastata.

19 Comments

 1. Ma tooks hoopis teistlaadi vaheldust/muutus oma elle Teie asemel.

  Kui mina oleksin blogija sellise jälgijaskonnaga, siis kasutaksin seda maksimaalselt ära. Hakake ise midagi tootma või edasi müüma. Sellise publikuga on lihtne alustada ja oma brand või mujal tuntud brand ka Eestis tuntuks teha:)

  Samuti on teil niivõrd suur tutvusringkond teiste blogijate seas, kellega koostöös saaksite ka kindlasti väga headel tingimustel oma tootele/brandile promo. Veel töötasid sa Õhtulehes, kus kindlasti on ka alles kontaktid, et jälle hea hinnaga reklaami saada.
  On vaja leida vaid SEE toode/brand. Aga kui tahe juba on, siis küll see ka tuleb:)

  Parimat!

  Mariliis

 2. Te teete pidevalt ju neid küsitlusi, kogu aeg ootate lugejatelt tagasisidet, et mida ja kuidas edasi, aga läheb ikka vanaviisi lõpuks.

 3. Jälle? Te ju mitu korda juba olete küsinud, mida peaksite kirjutama – kui ise ikka kuidagi ree peale ei saa, ehk on see ka märk millestki?

 4. Vastasin, aga veidi pean ikka kommentaariumis ka lämisema :D
  See küsitlus oli jällegi nii must-valge. Näiteks eelviimane küsimus, kus oli ainult väga positiivne ja väga negatiivne variant. Aga kuhu jäi neutraalne? Kui te ise neutraalselt mõelda ei oska, siis lubage vastajatel vähemalt panna linnuke mõlemasse ruutugi, et ei oleks ainult vastandamist “armastan versus vihkan”.
  Ma näiteks loodan küll, et te saaksite oma kodu ja tahaksin väga sel teemal lugeda ka. Aga teiselt ei usu, et te end selleks sammuks piisavalt kokku võtaksite, sest teie endi kirjutatu põhjal seda muljet pole väga jäänud. Veidi küll, aga veidiga kodu ei soeta.
  Juba ma ei mäleta, kumba ringi oma linnukese tegin, aga oleks tahtnud seda panna neutraalsesse riningi või siis hoopis mõlemasse kastikesse, sest need mõlemad mahuvadki mu ühte arvamusse.

  Aga nii üldises plaanis loodan, et teete seda, mida peate ja mis oleks kasulikum teie perele, hoolimata sealjuures, mida meie, lugejad, sellest arvame või mõtleme. See on ikkagi ju teie blogi, või kuidas?

  1. Hei. Tead, see peab olema pigem mustvalge kui see, et kõik vastavad OK. Praegu juba näha, et seal kus natukenegi on võimalust vastata, pannakse kõik meeldib. Aga ma tahaks täpsemalt teada, mis meeldib rohkem ja mis vähem jne. Seepärast ka need ja/ei vastused.

 5. Tegelikult olete te ise väga lahedad ja seda ehedust edastada oleks ilmselt parim. Te aga kaote viimasel ajal ise ära. Igasugu “pressiteated” , reklaampostid ja klikkide saamiseks tehtud postid panevad teid ennast peitu. Lisaks enda kordamised ja totrad õigustused. Kellele ja miks te üldse ennast õigustate ja mingit selgitust annate pidevalt? Olge kes te olete ja see olekski parim kui üldse sellisel kujul blogi pidada. Kui on plaan mujale ümber kolida või midagi hoopis muud teha, siis tuleks ka küsitlus teha teises võtmes. Aga muidu edu!

 6. No mis küsitlus see on, kui kõik vastused on ette kirjutatud, aga minu vastus oleks alati midagi muud. Näiteks: Kus sa meid peamiselt jälgid?- Põhiliselt aknast, binokliga. Mõnikord kasutan ka drooni.

 7. Jessus kui kurjad inimesed siin kommenteerivad :D nii tore küsitlus minu arust ja ma alati vastan küsitlustele, isegi kui need otseselt mind ei puuduta! Kommentaar, et ,, miks te küsite, kas see juba märk ei ole,, on nii totter mu arust. Alati on tupikust võimalik edasi minna! See blogimajandus sobib Teile ideaalselt, sest te nii avameelsed ja jutukad inimesed. Super ägedad olete!

 8. Kuna minu jaoks oli küsitluses seda kirjutamisruumi vähe, siis avaldan natuke arvamust veel mõne punkti osas :)
  Minu arvates töötab hästi see, et blogopostitusi jagate Fb-s, olen harjunud need sealt üles korjama ning unejutuna lugema, samuti loen tihti kasutajate kommentaare Fb-s posti all. Blogisse tulen uut otsima harva. Instas sobib pigem selliste hetkede storyde jagamine, seal pikka juttu lugeda ei viitsi.

  Mis häirib: natuke häirib, et hind ei ole teile oluline, vaid et kui silm särab, siis tuleb osta. Võiks rohkem ehk kaaluda luksuskauba ostu ning promo, mida enamus nkn lubada ei saa, vähemalt tundub, et sellised inimesed ei loe blogi nkn.
  Lisaks, see nädal oli häiriv, kui jagasite vanu postitusi kuidagi järgi fb-s. Klikkasin mitmedki lahti, aga pettusin, sest olin juba lugenud neid.

  Teemadest kõnetavad enim arvamuslood, reisijutud. Tahaks lugeda rohkem seda, et ala käisite üritusel, milline see oli, kes seal olid, mida keegi kandis ehk siis selline kroonikalik reportaaz, meile kui lihtinimestele, kes tavaliselt kuhugi kutseid ei saa. Huvitavad on ka sellised ausad kogemused nt Lottemaal või mõnes muus kohas, just ausus on võtmekoht, sest loogiline, et tasuta nt spa kutset saades tahaks seda ikka kiita, aga miinused on ka olulised. Isiklikult huvitavadki võrdlused, mida olen ka insta storys soovitanud ja ühe posti ka tegite (hehe aitäh, et kuulda võtsite:). Võrrelge sarnaseid tooteid, aga erinevaid tootjaid (koostis, maitse, lõhn, värv, hind vmt) kasvõi võrrelge spasid, spordiklubisid, restorane, verivorste, hambapastat vmt, saate poindile pihta eks :D Eks see seksiteemaline avameelsus köidab ka, eestlased kui hallid hiired eksole :D

  Mis isiklikult ei huvita on lapsejutud, pole endal päevakorras ja ei köida mitte kuidagi.

  Sooduskoodid on alati teretulnud, eriti hea, et nad on blogis kiiresti ühest kohast leitavad. Siiski on parimad kas Tasuta transport või vähemalt 15-20% alates alet, vähemaga küll tellima ei kutsu. Aeg-ajalt mõne sooduskoodi meeldetuletus on ka väärt tegu, isiklikult meeldib dermosili kood.

  Koostööpostitused :D Lugejana mõistan, et need on vajalikud ja eks saab natuke ka uut ja huvitavat lugeda. Pean teid kiitma selles osa, et teie koostööpostitused on hoopis teistmoodi, kui teistel. Ei ole päris nii heas mõttes labane, et ala “sain paki, oi mis vahvad pakendid, teen paar ilupilti, nuusutan ja kirjeldan lõhna ning natuke proovin ja kiidan kah vb toon välja mõne ebaolulise miinuse”. Teil on seal juures tihti mingi muu point või hakkab teema aia august ja lõpuks jõuab selle tooteni välja. Ehk siis hoolikalt valitud postid on ok :)

  Loosimised :) Jagamised on väga tüütud, aina vähem tahan sõpru spämmida enda jagamistega, niigi näeb sõprade asju aina vähem ja igast grupid, foorumid ja firmad on eesrinnas. Sõpru postituse alla tägida on ok ja like panna :D Loosimiste osas mind isiklikult kutsub osalema, kui asju on palju ehk väiksed asjad suuremad koguses, kui üks suur pakk. Psühholoogiliselt tundub nii võiduvõimalus ja rõõm ikkagi suurem :) Mõnikord võiks auhinna anda ka ikka sisu järgi, nt parimale kommenteerijale Fb-s (teie meelest siis), arukaimaile küsijale live ajal jne. Sedasi tekiks nagu huvi olla asjalik mitte loota vaid õnnele.

  Kõik siin annavad raamatuid välja? Te pole mõelnud miskit asjalikku kirjutada? Mitte, et Malluka raamat tunduks mega asjalik asi, aga no põhimõtteliselt :)

  Tehke veel kokakooli või midagi kus saaksid blogijad tulla, kaasake lugejaid mõnele üritusele endaga ja tehke koos live kus arutlete ürituse üle. Ehk siis märgake vb pisiasju :)

  Kokkuvõttes edu, siiani ainuke master-blogi Eestis, kust leidubki asju igale maitsele, mis ei ole liiga ühekülgne vaid siiani üllatab ja pakub seda särtsu tavainimese päeva! ;)

  1. Hei, aitäh sulle super hea tagasiside eest :) Nii armas, et sa viitsisid nii pikka juttu kirjutada.

   Uue aasta plaanides on meil blogilugejatele midagi – just üritused ja kohtumised.

   Raamatule pole mõelnud, mul 2005 aastast on kondikava minu saksamaaga täopselt sama kaugel kui ta siis oli ja aastast 2013 Tai ABC, no ei ole mahti ja blogi raamatuks vorpida ma ei näe mõtet, siin saab ka järgi lugeda :)

   Auhindade jagamine kommenteerimise eest on hea mõte. Saada palun enda lähim smartpost ja number meile meili, premeerime sind kohe :) Teised võtavad ka ehk õppust nüüd :)

 9. Olen siin ammu Teid jälginud ja kommenteerinud/ kritiseerinud, kuid mõtlengi, et mis mind siia tagasi kutsub. Tundute väga toredad-ehedad-ausad inimesed. Ütlen kohe, et kuna endal lapsi pole, siis need postitused jätan kohe vahele. Autode need proovisõidud/katsetamised ka :D Videod ja laivid isegi ka niiväga ei meeldi, vahel pole klappe kuskilt võtta ja tahaks pigem lugeda vaikselt teksti :) Meeldivad enim kokanduseteemalised postitused ja see omakodu teema :D Kuna endal ka sarnane eluperiood, et otsime-vaatame-mõtleme :) Meeldivad arvamuslood ja arvustused nt spa-de vms kohapealt, samuti uued huvitavad leiud-tooted ja muidugi ka sooduskoodid :D Nii mitmedki kingi-ideed siit blogist leitud ja aitäh Teile selle eest! Loodan jõuludeks inspiratsiooni saada kõvasti siit! :D ( no pressure :P ) Isadepäeva postitusest vaatasin just (no ammugi neid tooteid nillinud) et von baeri püksirihm oleks mehele üks hea kink :) Ühesõnaga ei oskagi mingeid uusi huvitavaid soovitusi Teile anda, jätkake samas vaimus ja küll Teil lugejaid jätkub!

Comments are closed.