Taevamendist olete kuulnud?

Reisifirma peab 12 tundi hilinenud lennu eest hüvitist maksma

Lennufirmal airBaltic tuleb reisijatele tasuda 120 000 euro..

Lennufirma eksimuse tõttu jäi puhkusereis ära

Mida saab nõuda lennuettevõtjalt…

Selliseid pealkirju sain ma lugeda, kui ma hetk tagasi googeldasin “lennu hilinemise kompensatsioon”. Miks ma seda googeldasin? Mulle kirjutas Eesti turule maandunud (hea sõnastus, mis?) Skycop ehk sõnaotsesesmõttes taevament, sest kui lend hilineb, saad nende poole pöörduda, et nad sinu eest asjad seal taevalaotuses korda ajaks ja sulle ettenähtud hüvitise välja võitleks.

Mul on hea meel, et ma olen selle tee läbinud, sest saan umbes korra kuus selle teema kohta mõne kirja või keegi küsib nõu, et kuule, kas päriselt saan küsida raha tagasi kui lend hilineb. Alles see oli kui sõbranna oli lennujaamas ja ütles, et lend juba kaks ja pool tundi hilinenud, ma ütlesin, väga hea, kannata ja looda, et kolm tiksub täis, siis saab hüvitist.

Reisijad on üha teadlikumad, et lennu tühistamise või hilinemise, samuti lennureisist maha jätmise ja reisiklassi muutmise korral tekib teatud juhtudel hüvitise nõue. Nõude aluseks on Euroopa Parlamendi ja Nõukogu määrus nr 261/2004.

Ei usu?

Nii on. Kui lend hilineb või sind jäetakse lihtsalt lennust maha (3 tundi või enam 1500-3500km lendude puhul, 4 tundi või rohkem kõigi muude lendude puhul) siis on sul olenevalt lennureisi pikkusest õigus 250-600 euro suurusele hüvitiselt.

Mina omal ajal sain Bulgaariast tagasi hilinenud lennu eest 400€ nagu naksti. Okei, päris naksti see ei käinud, sest ma lasin samamoodi enda eest neid asju ajada, ma olen piisavalt mugav ja milleks raisata oma aega erineva kirjavahetuse, seadusandluse selgeks tegemise jne peale kui on võimalik maksta mingi % oma tagasisaadava summa pealt ja keegi ajab sinu eest asjad korda. Mugavus maksabki. Pealegi on neil kogemus, nad teavad, millal on õige aeg end meelde tuletada jne.

Nipid, mida tasuks meeles pidada ja mida ma nüüd alati teen oma lendudel:

Kohe kui check in on tehtud, teen ma pardakaartidest pilti koos lennutablooga – et oleks näha lennuajad. Teen alati oma broneeringutest ja e-piletitest skriinshotid. Kogetud asi – lennuaeg muutus ükskord ja äpis uuenes kohe ka pilet. Tol korral ei olnud hilinemine pikk, aga siiski, parem kui sul on olemas “algne dokument”.

Kui nüüd juhtub, et su lend ikkagi hilineb…

  • Kui selgub, et su lend on hilinenud üle kolme tunni, tee võimalusel skriinshot lennujaama koduleht või pilt lennujaamas olevalt tabloolt muutuse kohta.
  • Proovi välja selgitada ka tühistamise põhjus, eelistatult saada email/sms, et oleks tõend millest skriini teha. Mida rohkem allikaid/tõendeid sul on, seda parem.
  • Hoia alles/pildista üles pardakaardid, seda ka siis kui sulle antakse uued asenduslennu kohta.
  • Keeldu lennujaamas pakutud väiksemast lennuhüvitisest kui seadusega on ette nähtud.
  • Kui su lend nüüd päriselt hilines ja sa ei tea, kas sul on piisavalt tõendeid, kas sa ikka saaksid seda hüvitist, kirjuta julgelt Skycop meeskonnale ja küsi nõu. Nad võtavad sinult raha vaid siis kui nad on sinu nõudega tegelenud ja sulle on reaalselt hüvitis tagasi määratud.

Skycopi eesmärgiks on veenduda, et iga reisija, kelle lend on hilinenud, tühistatud või ülebroneeritud, saaks lennufirmalt selle eest hüvitist. “Meie meeskonda kuuluvad enam kui 10-aastase lennunduskogemusega kõrgelt kvalifitseeritud spetsialistid, kes aitavad teil hüvitise välja nõuda kiirelt ja lihtsalt.”

#KOOSTÖÖ

2 thoughts on “Taevamendist olete kuulnud?

  1. See hüvitise väljanõudmine pole sugugi nii keeruline et ise hakkama ei saa. Tõsi, inkat tuleb veits osata aga sellest piisab.
    Viimane näide LHga: Lend hilines – täitsin koduksl feedbacki vormi – 3 päeva pärast tuli vastus, et mul on õigus 400€ ja paluti konto nr – 3 p hiljem raha arvel.
    Täpselt sarnane kogemus TKga.
    Nii et milleks skycop, lennuabi jms – ainult väga laiskadele ja keeleoskamatutele (mis on okei). Muul juhul ei näe põhjust oma hüvitist teistega jagada.

Comments are closed.