marimell Maltal: tagasi ainult relvaähvardusel

Kui keegi küsiks minult, kas ma soovitan Maltale minna, siis minu kindel vastus on ei. Võimalik, et Malta on kellegi jaoks ilus, tore ja mõnus koht, minu jaoks kindlasti üks kõige kehvem reisisihtkoht, kus ma käinud olen. Aastaid troonis esimesel kohal Tai Krabi, aga täna on Krabi minu jaoks paradiiside paradiis ja Malta tõmbas lati ikka nii alla, et annab mind ikka veel üllatada.

Alustame sellest, et ma ei ole absoluutselt oma tüübilt mingi ekskursioonide, vaatamisväärsuste, kindluste, kirikute, koobaste tüüpi inimene, nagu minu reisikaaslased. Minu jaoks on puhkus see kui on palmid, kokteilid, päike, bassein, helesinine soe rannavesi, valge liiv ja.. Ühesõnaga, Malta seda kõike ei olnud.

UPD: Ütlen kohe ära, et minu sõbrannale seevastu jäi Maltast hoopis teine mulje. Talle meeldis. Tema jaoks on puhkus juba see, et sai lastega kodust välja ja olla koos mehega, kes muidu on palju tööl. Inimesed on erinevad, kellele liha, kellele kala, eks :)

Lapsega puhkus on nagunii pigem reis, aga lapsega vaatamisväärsusest vaatamisväärsusesse kolistada, no ma ei tea. Not my cup of tea. Päris ühes kohas käisime ka:

Mul on hea meel, et me palju ringi sõitsime, ma sain iga päevaga aina enam kinnitust, et Maltal ei ole mitte midagi vaadata ega mitte midagi nautida. Mõttetu mägilinnak, kollastest blokkidest majad, nagu Lasnamäe.

Selle vahega, et akendel on rohkem nikerdusi ja sissepääsu juures sambad. Aga in general… Täielik pettumus.

Ma isegi ei tea, kust ma alustama peaks, sest need seitse päeva, olid mu elu ühed… ma ei saa öelda halvimad, mul oli tore nädal, lihtsalt polnud minu masti reis. Ja kui sõbranna eile küsis, et kas mulle siis Malta meeldiks, kui poleks neid vaatamisväärsusi ja trippimist, siis.. Ei. See koht lihtsalt pole minu tassike teed.

Läheks randa… eee 80kraadi mäest alla

Rannad on kindlasti Malta kõige suurem miinuspunkt. Neid lihtsalt pole. Või on nendesse pääs idiootne. Või on seal lõppkokkuvõttes kole.

No näiteks läksime me ükspäev randa – San Blas ootas meid!

Silt viitab alla, päikesevarjud ja toolid.. Okei. Mägi alla oli a 1km pikk, 80kraadise nurga all. Mingi kivimügarikest järsak. Okei, mina veel. Hedon pidi ka kogu selle tee ise läbima, sest ma ei jõua teda süles tassida + enne hoian tal käest ja vean teda kaasa kui et kukume koos uperkuuti.

Kohale jõudes ootas meid ees umbes 5 meetrine rannake, kivihunnikud, adru ja.. MÕTTETU PASK!

Järgmisel päeval läksime Ramla Bay’le, see pidi olema Malta kõige ilusam rand. No ma ei tea, kui see on ilus, olen mina printsess Elsa :D Pljää, mis räme punane liiv, rõve urgas.

Lõppkokkuvõttes osutus kõikidest külastatud randadest, millest 85% puhul ma üldse ranna nimegi ei julgeks kasutada üks rand – Hondoq Ir Rummien. See oli pisike, armas, küll kiviklibune, aga siiski selline postkaardirand.

Vahemärkusena olgu öeldud, et Hedoniga kahekesti võiks ma ümbermaailma reisile minna, ta on supertubli kõndija ja kõike teeb kaasa, eriti ei vingu. Sõna kuulamisest ma ei räägi, no ei saa laps aru, et seal rannas kus on inimesed kive ei loobita… Kuigi vahepeal oli nutt kurgus, et tahab issit, siis kinnitasin, MA KA! Aga kodus passida tundus ka nadi, seega tegime kõik reisijuhi korraldused kaasa, olenemata sellest, et me neid väga ei nautinud.

Läheks sööma… eee kedagi ei koti

Teenindus on null. Kedagi ei koti, et sa nende kohvikusse tulid. Vaata ise endale menüü, telli või ära telli, ole või ära ole. Lisaks olid nad avatud alates 10.30 – hommikust vist ei söödagi? Kuni 14.30. Siis oli siesta ja kohad avati uuesti 18.30, mõni koht oli lahti ainult neljapäeviti, mõni ainult pühapäeviti. Mereande pidi ette tellima. Mis järgmiseks?

Record number of visitors to Malta in 2017 – last year, over 2.2 million tourists enjoyed the islands, and their many heritage sites.

Kas olime tõesti LIIGA TALVEL? Või ongi see Gozo saar mingi surnud pleiss. Ega põhisaarel parem olnud. Ma enam ei mäletagi, kas ja kus me sõime, või mis tegime. Ma olin nii frustreerunud kogu sellest reisist…

Põhisöök makaronid ja pitsa. Okei. Ma sain maailma parimat pitsat mingis suvalises kohvikus, kus võtsin Hedonile tavalise Margherita pitsa, mis oli tõesti suussulav ja imemaitsev. Paksult mozarella juustu ja värskeid ürte.

Aga ühel õhtul tellisime siis kohalikus „restoranis“ endale õhtusöögi ette.

Esimeseks roaks toodi traditsiooniline makaronivorm, mille peale lapsed tegid „vüäääääk“, Hedon nokkis sealt seest ainult liha. Maltalaste pühapäevatoit – meie jaoks klassikaline penned hakklihaga. Mõttetu, maitsetu plönn mu jaoks.

Supp oli hea – suvikõrvitsa spinati püreesupp kohaliku Gozo juustuga. Juust ise on täiesti maitsetu ja mõttetu. Nagu mozarella, aga maitsetu. Mitte, et mozarella mingi hull maitseelamus oleks, aga no see kohalik juust oli ka täiesti jama.

Pearoaks tellisime jäneseraguu, mis ma saan aru, on mingi põhitoit seal. Esiteks serveeriti seda tooreste spagettidega.

No nii kiire meil ka polnud, oleks võinud ikka valmis keeta need spagetid. Teiseks oli meile kolmele siis üks jänes koos saba ja sarvedega potti visatud ja see lihtsalt kolmeks tõstetud sinna spagettide peale. Kellele pugu, kellele maks, kellele natuke kondipuru.. Minu isu kadus pärast seda leidu totaalselt:

Vein oli restoranis 10€ pudel. Suveniiripoes maksis ka rohkem :D

Läheks muuseumisse… eee mitte midagi vaatama

Ma ei tea, mitmes muuseumis, kindluses, koopas, templis, kirikus me käisime, aga kõige mõttetum asi ever oli maksta 6€ selle eest, et vaadata templeid… eee, milliseid? Kunagi oli siin midagi. Tore. Okei, UNESCO pärand ja vanem kui püramiidid.. Aga what?

Kõige paremini raisatud raha oli lennumuuseumis, aga kahjuks Hedon, va lennuhull, magas sel ajal magusat lõunaund. Käisin ja klõpsisin siis talle iga nurga pealt pilte teha.

Aga ma lõpetan positiivselt. See meie renditud villa – Berta – oli ilus ja mõnus ja tore. Ja isegi see bassein polnud nii hull. Kuigi oli 2meetrit sügav, siis Hedon sinna ei kippunud. Sai aru, et sügav ja ei roninud.

Villa ise oli megasuur, piltidelt ei jää üldse selline mulje. Aga see ongi taotluslik neil, et kohale tulles oleks positiivne üllatus :)

Kus käisime ja mis meeldis?

Lõbustuspark (rändtivoli Gozo saarel) – ma käisin isegi põrkeautodega sõitmas koos Hedoniga. Sai batuudil hüpatud ja haamrimängu taotud ja karuselliga sõita ja jalgpalli mängida ja talle tundus täitsa meeldivat. Suvel Linnanmäki lõbustusparki siis… Ja/ei?

Ta’Qali National Park (põhisaarel) – kus oli mitu mänguväljakut, mini loomaaed, kus sai loomi sööta ja lastel oli seal maksimaalselt lõbus.

Popeye Village (põhisaarel) – on ehitatud spetsiaalselt „Popeye“ muusikali filmivõtete jaoks, kus teatavasti peaosas esinesid Robin Williams ja Shelley Duvall. See oli imekaunis kohas, otse kaljunukil. Kohapeal sai vaadata sisse kõikidesse majadesse, kõrtsidesse, tubadesse, kus muusikali tehti. See on täpselt selline, nagu 80ndatel muusikali jaoks ehitati. Mulle seal meeldis. Kohapeal tehti pilti ja pakuti punchi (tasuta!). Pilet 10,50€.

Ma praegu vaatan, et need asjad mis mulle meeldisid olid ikkagi põhisaarel.

Kulunud raha:

Lennupiletid 260,45€ sain kingituseks

14€ pagas, et endaga lennukisse võtta (kuigi poleks pidanud, sest lõpuks läksin ikka seljakotiga, mis oli küll mõõdust väljas, aga keegi ära korjata ei tahtnud)

500€ villa, autorent, söömine (ehk siis sõbranna mees ütles, anna mulle 500 ja sul pole kohapeal mingeid kulusid, et ei hakka arveid jagama ja poolitama – aga villa maksis 95€/öö ehk 665€ ja autorent koos laste turvatoolide ja bensiiniga 314€).

235€ muud kulud, vaatamisväärsuste piletid, paar suveniiri, lastele mingeid nikse-näkse autos nosimiseks (riisiküpsised, kommid, jäätised, kuivatatud puuviljad, pähklid jne)

Kokkuvõttes 1009€ kahele. Ma ei saa öelda, et ma seda raha hullult taga nutan, aga selle eest oleks perereisi saanud :) Arvestades, et Meelisele ka Portugal ei meeldinud ja temalgi kokkuvõttes 1000€ kulus, siis fak it, iga kell pigem selle raha eest uuesti Taisse. Pole parata, meie süda kuulub Taile! Sinine soe vesi, valged liivarannad, kokteilid, megahea söök ja mõnusad inimesed.. See millest ma alguses kirjutasin, mis minu jaoks puhkus on. Nüüd tuleb kiirelt säästma hakata, sest jaanide paiku tulevad kindlasti head lennupileti pakkumised Aasiasse…

Kuhu teie järgmiseks reisite?

52 thoughts on “marimell Maltal: tagasi ainult relvaähvardusel

 1. Maitse asi. Käisin ise hiljuti perega Maltal (laps alla kahe veidi), olime ilusas AI hotellis ja peale kaht päeva basseini ääres tundsin just, et ei jaksa enam. Avastasime Malta põhisaart – lemmikuteks sai Medina, kus oleks tahtnud ka õhtuhämruses olla. Nii kaunis linn, arusaadav miks GoT seal filminud. Samuti oli põnev Valletta. Gozo saar väga ei meeldinud, kuid ei kahetse, et päevakese seal veetsime. Victoria linnakeses oleks võinud rohkemgi avastada. Mul teenindusega just teine kogemus. Erinevates söögikohtades oldi väga sõbralikud ja abivalmid. Kuna kodutöö Malta köögi osas oli tehtud, siis üllatusin positiivselt. Samamoodi pizzade osas ka. Väga maitsvad, muidugi ei ole imestada – Itaalia ju nii lähedal. Väga meeldisid rasvased kohalikud pirukad herne ja juustuga, igat moodi artitsokk erinevates roogades (ka pizzal :D), värske kala (vihje: Marsaxlokk), aga samuti olid head kalaroad Vallettas jms. Hinnad olid ka söögikohtades suhteliselt soodsad, eriti Gozol.
  Kokkuvõttes soovitan Maltat teistelegi.

  1. Hm.. Linki sellest hotellist? Mulle tundus, et seal selline variant üldse puudub.
   Pirukad olid mu maole liiga rasvased, aga mõnusad krõbedad olid küll.

 2. Kuidas sõbrad reisi/sihtkohaga rahule jäid? Kas sa ette ei teadnud, et nad pigem külastavad vaatamisväärsusi/muuseume kui peesitavad rannas?

 3. Naljakas vingumine, sind hoiatati ju kohe alguses, et see saar on täiesti mõttetu, kus te selle ööbimise endale bookisite.

  Üldiselt vist pigem jah asi selles, et olete lihtsalt teistmoodi reisijad. Mina ei viitsiks eales kusagil hotellikompleksis perset laiaks istuda ja mitte midagi teha terve puhkuse. Kindlasti ei viitsiks ma ka iga päev ekskursioone teha aga pigem mõõdukalt nii üht kui teist.

  Maltal pole ise käinud aga Lissabon on küll täiesti imeline linn ja Portugal üks väga väga cool riik. Tais olen käinud, loodus on tõesti imeline ja vaadata on väga palju ja kohalik köök ka väga meeldib aga otseselt tagasi ei viitsiks minna. See teie poolt kiidetud ööelu jne ei ole nt üldse minu masti värk. Korra nähtud ja rohkem ei viitsiks eales, väga palju nõmedaid ja labaseid valgeid igalpool, odavad hinnad kahjuks tõmbavad rämpsu liigagi hästi. Kui minna, siis järgmine kord suunduksin Põhja Taisse.

  Miks sa üldse ronisid sinna Maltale koos teise perega kui teil on hoopis eri huvid ? St sina tahaksid a la kusagil Bulgaaria hotellialal lamada (never ever ei teeks sellist reisi) ja nemad tahavad muudkui ühest kohast teise tuuritada ?

  1. Ei teadnud alguses, et me ainult vaatamisväärsusest vaatamisväärsusesse kolistame :) Eeldasin, et lastega on rohkem villa- ja rannapuhkus.
   Aga heaks õppetunniks, et kellegagi koos ma enam naljalt reisile ei kipu. St nii suure seltskonnaga. Sõbrannaga puhkama või perega reisile või Meelisega puhkama, iga kell.

 4. Sinu postitust lugedes meenus, kuidas Mihkel Raud eelmise nädala superstaarisaates mainis, et provintslikus pole alati asukohapõhine. Hetkel on su jutt minu arvates pesuehtne näide pealinnas elavast justkui laia silmaringiga inimeset, kes siiski käitub kui totaalne maakas.
  No need väljendid:
  “Ma ei ole absoluutselt oma tüübilt mingi ekskursioonide, vaatamisväärsuste tüüpi inimene. Minu jaoks on puhkus palmid, kokteilid…” -Kõlab nagu 15-aastane klassiekskursioonil.
  “Maltal ei ole mitte midagi vaadata ega mitte midagi nautida. Mõttetu mägilinnak…”- Olen küll palju reisinud, aga sellisesse riiki pole veel sattunud, kus MIDAGI vaadata pole.
  “Pljää, mis räme punane liiv, rõve urgas.”- no further comments needed :D

 5. Mõtlesin ka, et tahaks Maltale minna, aga kuidagi on jäänud ka mujalt mulje et see pole just parim sihtkoht.

  Tahaks Taisse. Pole kunagi käinud, tundub ülikallis sinna pileteid osta 3le.

  1. No me oleme saanud pileteid viimase hetkega 495€, samas oleme saanud ka veahinna 311€, ja eelmisel aastal Qatari kampaania ajal 436€ – kui otsida, siis leiab, ja pole ulmekallis.

  2. On, on. Kui Sa Maltalt ainult palme ja peesitamist ei oota. Ääretult põnev saar sõbralike inimestega! Kindlalt soovitan!

 6. päevad on tulemas, et mõlemad turris või:P:D

  jänksi mai sööks vist elu sees, sest mul on üks küülik koduloomana kodus:P

  eestis oli on nädal aega kõrb, nüüd läheb jahedamaks ja kohati lubab äikest.

 7. Maltal 4 korda käinud ja septembris uuesti. Minu Malta – elamine Sliemas, õhtused jalutuskäigud rannapromenaadil ( Sliemas neid 2). Värske tuunikalaga salat lemmikrestos, vaatega azuursinisele bay’le. Otse promenaadil, mere ääres mänguväljakud. Ideaalne! Vanemad naudivad vaadet ja sööki- lapsed mängivad. Maltalased on sõbralikud ja ‘klahvid laiali’. Või siis – lapsed magama ja näpud püsti St Juliensis (Malta patupesa). Õhtune tuur Vallettasse – milline purskkaevude mäng ja millised söögikohad! Imeline. Käisime ka Mdinas ehk vaikses linnas – giidiga ekskursioon ja õhtusöök kodurestos ( leidsime juba esimesel korral ja iga kord Maltal olles sõidame sinna tagasi sööma). Üldse tuledes ja õhtune soe Malta – võrratu! Gozol käinud 2 korda ja rohkem ei lähe. Vähemalt ühel õhtul oleme teinud paadireisi – kas ümber Valletta, Seven Cities vmt. Ohh, juba ootan septembrit!

 8. Unustasin veel kaluriküla Marsaxloxxi. Kindlasti väärt külastust – massive amount of fresh seafood! Laevatuur ümber Malta – soovitan! Eriti lastega. Piraatidest crew, mega toidud-joogid, snorgeldamine ja fun terve pika päeva.

 9. Meelisele Portugal ei meeldinud? Kas ta mitte ainult Lissabonis ei olnud ja seda ka Eurovisooni ajal ja vbl kõige turistirohkemates kohtades.
  Olen kainud Phuketis 3korda ja on kyll mõnus vedeleda aga Euroopa ikka teine tera!

 10. Ütlesid ju pärast seltskonnaga Tais käimist, et never again sõpradega koos. Nüüd astusid jälle samasse ämbrisse. Ma ei saa aru, kas sa ei tunne oma sõpru või ei tunne nemad sind, et koos läksite. Iga suva võõras ka teab, et sa ei viitsi kõndida, sulle ei meeldi kultuur ja tahad vaid basseiniääres kokse juua ja hotellitubadest ja koksiklaasidest pilte vorpida :D

 11. Mul samad emotsioonid Tai reisiga… ei meeldinud üldse ja ei saa absoluutselt aru sellest Tai vaimustusest- kohutavalt räpane (põhimõtteliselt kõndisid prügi sees) ja vaadates seal seda hügieeni – ajas tänavatoit mind iiveldama, mitte ei tekitanud isu seda veel süüa- vôtsin esimest korda elus reisil kaalust kolinal alla. Liikluskultuur oli katastroof… ühesõnaga ei meeldinud mitte miski seal (sai külastatud erinevaid saari). Seega maitseasi… Maltal käinud ei ole.

  1. Sama siin .Lastega iial sinna ei kavatse minna .Kui lähekski siis abikaasaga kahekesti kuid kui “soome” vikingu kruiisi ja tai vahel valida siis valiksin soome
   Vihkan mustust,seega tai tänavad ,tänavasöök ja ööelu ei ole juba minu iseloomu pärast mulle mõnus .
   Kohutavalt palju on narksi ja prostitutsiooni õhtuses tais .Vb olen “liiga vana” sellise pralle jaoks aga ei meeldi .

  2. Ära siis tulevikus Aasiasse kunagi reisi, sest täpselt sama seis on Indias, Indoneesias (sh Bali saar), Vietnamis jne.. :D
   Mulle hullult meeldib Tai (L).

 12. Mul just täditütar käis oma perega (mees ja 13 aastane tütar) Maltal ja olid väga rahule jäänud. Nad käisid omal käel. Jalutasid mööda linnasid, võtsid rendiauto, bookingu kaudu olid saanud mingi külaliskorteri ja piltidelt oli näha, et ilusaid kohtasid vaatasid ja sõid head toitu. Ja ilmselt jäid rahule :)

 13. Issand sa oleks nagu minust kirjutanud! Mulle ka üldse Malta ei meeldinud (kuigi käisin seal ammu vist 1997), aga kõige kehv reis mis olnud! Mina olen ka iga kell Aasia usku! Aga järgmine reis hoopis Rumeeniasse!

 14. Jah, maitseasi tõesti.
  Mis aga puudutab Taid, siis ma väga hästi saan aru, mis teid Meelisega seal Tais nii paelub. Teile meeldib olla osana sealsest seksiturismist ja teile meeldib vaadata neid perverte. ja neid seal jagub hulgi.
  Igal sammul on vanad mehenässid ja noored kohalikud. Igal sammul pakutakse narkotsi ja seksi ja tätoveerimist ja massaaži. Teile meeldib selline räpakas melu-elu, sest te ise olete samasugused veits (päris palju) imelikud ja teil kummalgi on teatud kalduvused just selles osas. Seetõttu teid huvitab igasugune selline lady boy ja odav show ja räpakas seks, mis iga nurga peal seal saadaval on. Olen käinud Tais Phuketis 1995 ja 2014 ja no mitte midagi ei olnud selle ajaga muutunud. Täpselt samasugune räpakas olemine on igal pool ja kui aus olla, siis te teate väga hästi et suurem osa inimesi on seal seksturismi pärast, mitte Tai ilu või Tai looduse või Tai toidu pärast. Tõesti, tai toidud on väga maitsevad, rannad on ilusad ja hotellides inimesed sõbralikud- aga see on ka kõik.
  Kõik see muu mis seal on, on vaid odav räpane massiseks. Kuidas te sellest ära juba ei väsi? Ilmselt seetõttu, et te kumbki olete vastava kiiksuga ja see ülendab teie meeli ja pakub erutust.
  Minu jaoks oli Tais huvitav näha, kuidas hommikul kella 4-5 ajal mungad linnas oma toimetusi tegid ja neid oli palju.
  Täpselt sama programm toimub ka Aafrikas. Rannad on ilusad, toit on hea ja igal pool pakuvad kohalikud seksi ja aelevad turistidega.
  Ma küll ei viitsiks igal õhtul täpselt sama sex-programmi vaadata, ainult inimesed vahetuvad. See on jällegi asi, millest teie kunagi kõhtu täis ei saa :D

  1. Küll sina tead hästi, mis me seal Tais teeme :) Ega pole pointigi öelda, et ühelgi sekspeol seal ei käi ja seksturismi ei harrasta. Kui üks loll ees arvab, kaagutavad teised kaada ja vahet pole, mis või kus on tõde. Nii põnev on ju arvata, et sa tead ka midagi. Tegelt ei tea sittagi :D

 15. Mina ei käinud küll Maltal puhkamas, aga elasin terve juuni Maltal. Käisin Ramla Bay’s küll tööl, aga kõiki päevi võtsin kui puhkust. Seal selle helesinise mere kaldal tõesti valget rannaliiva pole, kus kõik päevad veeta. Restoranide ja teenindusega jäin alati maksimaalselt rahule. Kiire ja professionaalne. Suu ammuli vaatasin, kuidas nad suurte massidega hakkama said. Toitudest ja jookidest ei maksa rääkidagi. Lisaks see melu ning inimesed ja nende suhtumine, ööelu, bussijuhid-taksojuhid.. See kõik oli lihtsalt nii positiivne. Inimesed on erinevad ja ootused/lootused/seltskond on erinev. Minul on igaljuhul väga soojad ja positiivsed mälestused ja läheksin esimesel võimalusel tagasi. Ranna- ja kultuuripuhkusele muidugi mitte, aga lihtsalt elu nautima

  1. Mul on tõesti tunne teie kommentaare lugedes, et ma ei käinud Maltal, vaid.. ma ei tea kus :D Miks minul nii ei olnud?

 16. Sinu postitus näitab, kui erinevaid inimesi on olemas. Kui minule ja mu lapsele oleks selline kingitus tehtud, siis ma viisakuse mõttes sellist postitust poleks teinud. Põhimõtteliselt oksendasid teiste puhkuse peale. Ei, ei pea võltsi näoga kiitma vastumeelseid asju, aga nii?

  1. Inimesed on ju erinevad. Kellele meeldib selline reisimisevorm, kellele mitte. Kui ma ei oleks postitust teinud, saaksin siiani kaheksa kirja päevas, millal ja kas ma Maltast kirjutan.

  2. Ma loodan, et sa olid sõprade osas aus ja avaldasid oma (tegeliku) arvamuse enne postitust ja/või hoiatasid neid ette selle sisus. Aus või mitte aga oma arvamust saab avaldada ka nii, et asjasse mitte puutuval isikul ei oleks seda piinlik lugeda…

 17. Ei kujuta ette tõesti, mis Maltal sa käisid. Minu Maltal sai suuri portse, megahäid ning odavaid merenade. Samuti käisime restoranides, kus sai megahead kala – seal ju kaluritekülad isegi. Kõik olid väga sõbralikud, pole elusees kuskile nii palju jotsi jätnud. Võib-olla te ei olnud head eeltööd teinud ning otsinud välja, millistes restodes tasuks käia. Ning kui veel hooaeg läbi, siis need uhked restoranid veel odavad ka. Käisimegi sellised läbi, kuhu muidu ei läheks. Mu arust seal need mereannid jne ikka väga teemas.
  See koht ongi pigem veidikene seiklejatele, kes ei viitsi rannaliival peesitada. Kuid samas sobiks ka tegelikult lastele, seal ju näiteks see veealune akvaarium, kus näeb veeloomasid; samuti mitmeid veeparke (nii suuri kui väikeseid), mõnusaid rannaäärseid kohti kus jäätist süüa ning ilma nautida, popeye village (mis näeb megalahe välja ja oleks lapsele meeldejääv). Seal ju nii puhtad veed, et lapsega saab uurida, mis elu vee all on (sukeldumisvõimalused), blue grotto (omg).
  Kui googeldad pilte, siis seal ei olegi ju ulmelisi liivarandasid ning keegi ei joo bassu ääres kokteile. Malta maastik ongi kahjuks või õnneks kuiv ja kivine.

  Mul kahjuks tunne, et Te tegite megavähe eeltööd, mida kahjuks sellisesse sihtkohta reisimine nõuab.

  1. Esiteks. Popeye villages käisime :)
   Teiseks, minu sõbranna mees tegi hullult eeltööd.
   Kolmandaks, ehk siis oli aeg ikkagi nö liiga varane hooajale ja sp paljud kohad kinni jne.

 18. Raguu ongi kontidega. Niiet enne tellimist oleks pidanud endale selgeks tegema, mida toit endast kujutab :)

  1. ma ei tea, kas ma välejndasin ennast valest, mitte nagu suurte luudega, vaid mingi kondipuru jäi pidevalt hamba alla, see ei ole okei, et ma iga ampsu puhul pean nämmutama toitu suus, kas murran hambad või ei :D

 19. Kas su sõbranna ei solvu sellise kirjutise peale? Mina ei julgeks kyll nii kiruda kui mulle oleks tasuta lend kingitud…

  1. Peaksin kirjutama tasuta piletite pärast blogis, kuidas kõik oli imeline? Jätma kirjutamata ja saama kümneid kirju, miks ma ei blogi?
   Mulle Malta ei meeldinud. Sellises vormis reis pole minu tassike teed. Võimalik, et kui oleksin olnud seal Meelisega ja proovinud sättida rohkem lapse järgi, siis oleks teistmoodi kogemus. Aga ühest vaatamisväärsusest teise kolistada, polnud minu jaoks.

 20. Kas ma saan õigesti aru, et enamus aega veetsite Gozo saarel?

  1. Siis on mõneti mõistetav kogemus, kuid kahju, et selle vähe valesti valitud peatuspaiga tõttu osad inimesed saavad Maltat külastamata kehva arvamuse Maltast.

   Gozo on Malta väiksem saar ja sinna esimeseks külastuseks peatuspaika valida tõenäoliselt enamusel ei tasuks. Seal pikemalt olemiseks, tuleks eelmevalt kindlasti eeltööd teha ja tõenäoliselt päris paljudel seal pikemalt tegevust ei ole. Gozo külastamiseks piisab endale 1st päevast. Et sealt põhisaarele jõuda tuleb kasutada praami või võtta mingi muu veesõiduk, mis lõpuks tõenäoliselt ära väsitab enne kui kuskile põhisaare külastuskohta jõuda. Ise ma Gozot ja Maltat ühte patta ei paneks :)

   Maltal elab ja töötab päris suur hulk Eestlasi ja seda ka põhjusega.

   Kui oled piisavalt Aasias ja muudes sihtkohtades reisinud ja teistsugust elu näinud, siis võib Malta olla edaspidi mõnus alternatiiv. Lend Eestist on OLULISELT lühem ja kliima ja loodus ilus ja saab inglise keelega kenasti hakkama ja ka elu on Euroopalikum. Kui pikki liivarandu oodata, siis jah neid seal pole, kuid midagi siiski leiab. Ehk kokkuvõtteks peaks tegu olema Eestist hetkel soodsaima regulaarse otselennuga sihtkohaga, kuhu jõuab lühikese ajaga ja mida oleks patt külastamata jätta :)

 21. Mina nõustun sinuga täiega. Käisin ka samal nädala, kui sina ja emotsioonid täpselt samasugused :D
  Lootsime ka peikaga rohkem seda max puhkust – liivarand, päike, päevitamine, kokteilid – peale pimedat Eesti talve. Kahjuks olid enamus päevad pilvised ja siis pidigi seda kivihunnikut avastama :D
  Not my cup of tea, maitsed on erinevad.

 22. Need rannapildid on megadägedad!! :D tahaks kohe lennupileti vötta!

 23. Inimesed on erinevad, aga tegelikult leiab Maltalt kõike head – huvitav ajalugu ja kultuur, liivarannad (kui oskad otsida), enim päikselisi päevi aastas, helesinine vesi, ülisõbralik teenindus, hea toit. Mina vähemalt leidsin selle kõik ja olen alati valmis tagasi minema.
  Turistipiirkondades oleneb juba endast see, et kas korraldas endale kultuuri-, ranna- või matkareisi ja kui ei korralda endale sobivat, siis on veidi nõme kohta selles süüdistada. Sama hea kui tuleks Eestisse Tallinna kesklinna ja pidutseks viis päeva ja siis ütleks, et “mina seda paljukiidetud metsa küll ei näinud, ah Eesti on ainult üks suur kivine linn, mingit loodust seal küll ei ole”.

 24. Juba Su instastory vaadates tekkis mul küsimus, et kas te reaalselt plaanisitegi teha kõige igavama tripi või. Olen ise hetkel siin puhkamas ning olen siin ka 1,5 aastat elanud. Saar on imeilus ning teha on ka väga palju. Tavaliselt on nii, et üks päev oma reisist veedetakse Gozol, kuna rohkemateks päevadeks seal väga tegevust ei leidu. Kahju, et Sulle Maltast selline mulje jäi. Minu jaoks jääb Malta alati selliseks happy placeks, kuhu on mõnus tagasi tulla.

 25. Uskumatu, et Maltale iseloomulikke maju saab uldse vorrelda Lasnamaega???!!! Seega imeilus Valletta on siis juskui Lasnamagi? Nagu kus ja millal oled sa paljureisinud?
  Eks see naitab muidugi taset…vaatamisvaarsusi ei viitsi vaadat, ekskursioonidel ei viitsi kaia, voib eeldada, et teater ei huvita, raamatud ka mitte? Peaasi, et oleks rand ja koks…Ja nii see tarkus majja toodi…

 26. Mul on nii lahju, et sa ei jäänud rahule. Ma käisin oktoobris kahe sõbra ja teismelise pojaga. Meie seltskonnas olen mina kiriku ja kivipildistaja, üks sõber minuga ühes paadis ja teine selline kokteiliga päikese käes lebaja. Teismelised pole kunagi õnnelikud. Meie jäime väga rahule. Söögid olid väga head, täidetud suvikõrvitsad, jänes, pizzad ja pasta. Teenindus selline nagu oleks püsiklient. Kokteilid kangemad kui harjunud olen ja odavad. Peatusime Melliehas, tegime ka saartetripi, ujusime sinises laguunis. Meile jäi puhkus lühikesrks, nii palju oleks veel teha ja vaadata olnud.

Comments are closed.