#elulineblogi #reisiblogid

Reisihullus: ostaks kohe mingi kolm reisi veel ära

Ma ei tea, mul on selline reisituhin peal, et ma bronniks kohe mingi suvereisi perele, talvereisi perele, Tai reisi meile.. Pakkumisi tuleb praegu lihtsalt sellise tuhinaga peale, et paha hakkab. Ilmad ilmselt liiga ilusad, siis hinnad kohe nii all…

Ma reaalselt ütlesin Meelisele täna hommikul, et “kuule, homme väljumisega, Bulgaaria, 215€ – lähme”. Meelis teatas, et EI lähe! “No mis, 215€, kamoon. Lähme ikka.” “Ma käin tööl!” “No me lähme siis Hedoniga!”

No okei, ei lähe. Aga mida hinda, ausalt! Ja ma praegu mõtlen, et fakit, võiks Hedoniga ju minna. Või kellegagi. Vahet pole, et me jaanideks ka sõbrannaga läheme :)

Ja täna hommikul kui FB lahti tegin jagas keegi Egiptuse gruppi, et Sharmi talvereisid lihtsalt megasoodsad. Temal ostetud, kes veel tulemas..

Mõtlesin jälle, et kurat, sissemakse ainult 55€, küll ma kuue kuuga selle raha kokku kraabin. Sellise hinnaga pakkumisi ikka naljalt ei ole. 300€ kõik hinnas 4*. Suht sama, mis me eelmine aasta käisime, aga no nii head hinda pakutakse ainult ilusa Eesti ilmaga. Kusjuures, see hotell kus me eelmine aasta, ups, selle aasta algul käisime, on ka hea hinnaga pakkumises, aga noh, Hurghadas:

Aga tegelikult ma ei jõua seda meie sõbrannaga Bulgaariat ära oodata. Tal käis ämm millalgi ja jagas meile näpunäiteid, et kuhu me minna võiks jne. Ma ise käisin kuus aastat tagasi, mäletan ainult promenaadi ja kaubanduskeskust. Ega me suurt muud teinudki kui basseinis passisime, korra linnas käisime ja promenaadil jalutasime. A, ei, meil oli siiski mingi Varna tuur ka… Aga noh, ma pole vaatamisväärsuste inimene.

Mingi Finnairi pakkumine jäi Aasia osas ka silma… Otselend Tallinnast Phuketile, ühe ümberistumisega Soomes (45min vahemaandumine) oli 619€ veebruariks. Aga me ei suuda ära otsustada, kas me tahaks sel aastal minna aastavahetuseks, veebruaris või Tai aastavahetuseks (aprillis).

Ma ise kaldun arvama, et jääb jälle mu sünnipäev, sest siis lihtsalt 200-300€ odavam lennupilet kui aastavahetuseks (detsember-jaanuar). Lihtsalt äge oleks aastavahetusel vahelduseks kuskil mujal olla. Praegu mõtlen, et peaks hoopis talvereisi Hedoniga tegema aastavahetuseks kuskile Sharmi vms.

Kusjuures pärast eelmise aasta seiklemist ma hakkasin mõtlema, et okei, kui ei saa soodukaga laevapiletit, siis mingi 40-50€ per nägu läheks ikka edasi-tagasi, st juba 100€. Laevas kulutame ka raha, mingi 50-100€ edasi-tagasi. Siis Soomes on vaja leida keegi, kes meid sadamast lennukasse viiks (blogilugejad on alati aidanud, tänks! aga olen alati neile raha andnud), jälle mingi 20-50€. Ja kui peaks veel juhtuma, et Soomes aega liiga palju, siis kulub söögile, jälle mingi 20-30€. Ja kui on ümberistumine kohas X, mingi X aeg, siis kulub seal ka jälle 20-30€. Ja see kõik kokku teeb selle, et isegi kui saan mingi ümberistumiste ja asjadega pileti 450€ga, siis lõppkokkuvõttes maksa juba 100-150€ rohkem ja lenda otse :D

Ehk siis sel aastal otsin pakkumisi, et oleks MINIMAALSED ümberistumisajad ja Tallinnast algusega. Aja- ja raharaisk see Soome seiklemine laevaga.

Aga kui tulla nüüd reaalse järgmise reisi juurde, siis eile õhtul vaatasin, et kuhu siis sõbrannaga minna võiks jne. Võtsin tripadvisori lahti (mitte meelega, googeldades jäi ette) ja… tegin talle öösel mõned skriinid. Et mis seal siis teha.

Nali naljaks, kusi kaljaks, aga ilmselt need baarid me üles otsime ja shoppama läheme ka.

Kas keegi on käinud seal Nirvana rannas? Tasub minna? Aga selles termal spas? Ungaris ma kunagi olen käinud, oli küll megalahe kogemus. Võiks ju minna ja teha midagi lisaks niisama basseini ääres passimisele :)

Kuhu minna, mida teha Kuldsetel Liivadel? Ma tean, et sõbranna tahab kindlalt šopata, võite mingeid lahedaid kohalikke poode vms soovitada. Söögikohti promenaadil. Klubid pole väga meie teema, aga mõni mõnus baar, kus saab häid kokteile, kõlaks nagu plaan. 

19 thoughts on “Reisihullus: ostaks kohe mingi kolm reisi veel ära

 1. Praegu leiab jah häid pakkumisi, süda tilgub verd iga kord kui midagi megaodavat ette viskab, igale poole tahaks :D
  Aga just bronnisime detsembri alguseks Hurghadasse Pickalbatros Aqua Parki veits üle 500€/nägu 2 nädalat…no ei jõua juba ära oodata, kena pool aastat aega aint :D

 2. Miks te ei taha vahelduseks avastada midagi muud. Thai ei ole ju enam huvitav.
  Te pole iialgi käinud näiteks Jamaical ja Aafrikas. Need on IMELISED kohad. ÖÖ-elu on vinge, tümpsu on, tõesti hea muusika koguaeg, palju show õhtuid. Jamaical ja Aafrikas on mega head vürtsised toidud. Elu käib, kohalikud tantsivad igal sammul, kenad sihvakad inimesed. Jamaical ja Aafrikas ei kuule seda pidevat ininat, mida Tais, see tai kohalike keel on niii kole.
  Lihtsalt nii üllatav, et te olete nii kinni kiilunud selle taiga ja ei tea, et mujal maailmas on veelgi ägedamaid kohti. Palju ägedamaid kohti. Tai on puhas seksturism. Kui oled kaks -kolm korda käinud, siis on nii ära nähtud ja kogetud. Aafrika safari on IMELINE eluaegne meeldejääv kogemus. Kuna teil puudub igasugune muu kogemus ja olete käinud vaid tavalistes turismi kohtades, siis te ei teagi mis mujal maailmas toimub- imelisi asju ja kogemusi, mida mujal ei näe. Ma üldse ei imestaks, kui te näiteks käiksite korra ära Jamaical või Aafrikas, siis te saaksite nii vapustava positiivse elamuse, et palju aastaid te enam mujal ei tahagi minna. Nii totaalselt kinni kiilunud olete hetkel taisse, sest te pole midagi muud elus näinudki. Te lihtsalt arvate et taiga piirdubki kogu maailm. Need muud tavalised turistide kohad kus te ka käite, on lihtsalt niii lollikindlad tavalised ja igavad.

  1. Üldiselt nõus aga see on siiski väga naljakas kui paljusõnaliselt sa siin üht-sama korrutad. Kiilusid kinni v :D

 3. Üldse mitte paha pärast küsitud aga kui sa nii palju reisid ja peale basseini ääres külitamise eriti muud ei tee, siis mille järgi sa otsustad, kas see riik/koht sulle meeldis või mitte? Palju enne reisi üldse eeltööd teed ja sihtkoha, rahvastiku, poliitilise olukorra, tähtsamate faktide jne kohta uurid?

 4. Kui sa leiad mõne hea pakkumise aastavahetuseks siis anna teada! Läheks ka hea meelega

  1. Tule ütle tere siis :) Just kohtasin siin praegusel reisil üht blogilugejat, kellega koos Türgi lennul olime :D

 5. Ma ei lähe kunagi reisile nii, et vähemalt 2 järgmist reisi pole juba bronnitud :-)
  Tai osas olen nõus, mulle ka väga meeldib, detsembris läheme 3-ndat korda, aga selle kõrval meeldib mulle ka uusi riike avastada. Oktoobris seekord Bali.
  Bulgaariasse mind üldse ei tõmba, samuti Egiptus mitte. Euroopast meeldivad pigem Kreeka ja Horvaatia.
  Vaatamisväärsused ei paku teile huvi, aga kas ei tahaks teha vahelduseks siiski mingit sisukat reisi? A´la Usas lennata läänerannikule ja autoga sõita näiteks itta vms. Põnevat. Tai sellise suvilas käimine ju :-) Mina ütlen alati, et puhata ja magada jõuab kodus ka, reisil ma ei raatsi.

 6. Aga oled sõbrannaga arutanud, et kas talle meeldib rohkem rannas passida või ringi käia? :D Ma juba tunnen, et siit tuleb jama :D

 7. haha, nii hea et sa tegid selle postituse, sest ma just kavatsesin küsida, et kus sa skoorid neid häid reise..

 8. Hihi, ostsin selle Egiptuse reisi ära :P
  Tõsiselt odav. Küll selle raha selle aja jooksul kokku kraabib:P

Comments are closed.