Räägime veel reisimisest – 700€ ei reisi kaugemale kui Nuustakule

Ma olen ääretult tänulik, et meie reisiblogid ja sihtkohtade tutvustused on ühed loetuimad postitused siin blogis. See ongi minu mõte – teid inspireerida reisima ja teha kohtadest ülevaateid, et teaksite, kas tahaksite sinna minna või ei. Iga kord panen ma juurde ka hinnad ja seda mitte uhkustamiseks, et vaadake kus meil on alles raha reisida, vaid selleks, et te saaksite aimu, mida mingid kohad maksavad, et teaksite planeerida, eelarvet mõelda enda reisile ja reisipakkumist küsides teaksite, millega arvestada.

Ma mäletan selgelt, kuidas ma 215€ eest Bulgaarias või 182€ eest Türgis käisin, aga see oli enam kui viis aastat tagasi. Mu esimene Egiptuse reis 2008 aastal maksis ka 5000 krooni, aga ajad on muutunud. Enne Taid käisime nädalavahetuseks perega Pärnus spaas, meil läks üle 400€. Ma räägin, 700€ eest saab perega Nuustakule ja tagasi, aga mitte palmi alla, eriti kui tahad mingit kvaliteeti sealjuures saada. Kui sa tahad Pliskat, Kleopatra või Muz hotelli vms, siis jah, õnnestub ehk 700ga saada ka, aga kas sa seda naudid ja hiljem ei ohi, on iseasi. Ma ka kunagi käisin ja kiitsin, täna ma ilmselt Pliskasse vabatahtlikult ei läheks, okei 200€ eest läheks ka võib-olla lastega, aga pigem olen aru saanud ka sellest, et lastel on lõbus igal pool, kas see hotell maksab 200 või 2000, aga mina naudin märksa enam kallimat ja kvaliteetsemat kohta, kus saan end inimesena tunda.

Ärge kirjutage Liisile olematu eelarvega

Vaadake, on vahe, kas te lähete eDrinksi või Mullipesasse – mulli saate mõlemast kohast, aga küsimus on selles, mis mulli te saate ja mis hinnaga. Mina olen alati öelnud, et Liisi käest saab champagnet, mitte proseccot. Joodavad on mõlemad, aga Liis lihtsalt jama ei müü kuhu ta ise ei läheks. Viimased aastad olen minagi lasknud end ära hellitada ja alla champagne st kvaliteetse hotelli ei taha. Ja kui ma neid siin blogis jagan, siis ma eeldan, et te ei vaata ainult pilte, vaid loete ka mida ma kirjutan ja eelkõige, vaatate ka hotellide hindu.

Ma olen väga-väga-väga tänulik, et te usaldate Liisi nagu mina seda teen ja talle kirjutate, et soovite sinna hotelli kus marimell käis, aga palun arvestage ka sellega, et kui te loete blogist 2,5 aastat vana blogipostitust „marimell Hurghadas: Rixos Premium Magawishis“ , kus on kirjas: meie hind tervele perele oli 2757€ ja nüüd kirjutate Liisile, et tahate ka sinna minna ja teie eelarve on pool sellest hinnast, siis saate ju isegi aru, et see ei saa olla võimalik! Teie hind täna peaks olema vähemalt tonn kui mitte rohkem suurem. Kõik hinnad on tõusnud, ka reisidel. Küsisin huvi pärast Liisilt hinda märtsi viimaseks nädalaks meie perele sinna hotelli: 4471€.

Üks hotell, kuhu ma iga kell tagasi läheks – Double Tree by Hilton Antalya Kemer – käisime 2021 aasta suve lõpus, hind meile oli 1917€. Hind selle aasta augusti viimaseks nädalaks oleks 3141€.

Samamoodi meie lemmik Egiptuses – Rixos Premium Seagate, oleme seal käinud aastaid ja hind on iga aastaga tõusnud. Viimati, eelmise aasta novembris, maksime 2467€ (käisime ainult Hedeliniga, 2022 aastal oli hind neljale 2652€ ehk siis kõik hinnad on tõusnud), märtsi viimaseks nädalaks maksaks see 4352€.

Kõige parem nipp kuidas soodsamalt saada

Broneeri talve reis suvel ja suve reis talvel. Mina broneerin meie reisid alati siis kui nö uue hooaja müük algab. Näiteks 27. novembris ostsin meie aprilli Türgi reisi, hind oli siis meie perele 5194€. Täna oleks sama hotell, samadeks kuupäevadeks meie perele: 6189€. Mida lähemal reisiaeg on, seda kallimaks hind läheb. Selliseid viimase hetke pakkumisi nagu aastaid tagasi oli, naljalt enam pole. Inimesed tahavad reisida, hindavad kvaliteeti ja enne käivad vähem, aga on nõus hea asja eest maksma.

Veel paar aastat tagasi ütlesin mina: ma ei maksa iialgi Türgi eest viis tuhat. Pange tähele, paari aasta pärast maksan ka 10, sest tahan vaid parimat. Kui kogu elu kallineb, siis kallinevad, ka reisid ja nagu ma alati olen öelnud – meil ongi kallis hobi ja reisimine on investeering mitte raiskamine :)

Kuhu sel aastal veel reisime?

Aprilli alguses viin sõbranna üllatusreisile Itaaliasse, ta teab ainult riiki, aga kuhu täpsemalt, seda ta ei tea. Aprilli teisel nädalavahetusel tuleb lapsehoidja jälle meile elama, sest lähme Meelisega pikale nädalavahetusele Berliini. Väga õige aeg, ma loodan, et Primark on end suveasjade alla juba matnud, sest Hedelin on konkreetselt viimase paari kuuga 7cm kasvanud ja kõik riided on nii napikad, et ehk kannatab selle kuu aega veel käia kukepükstega :D

Ja apilli lõpus koolivaheajal lähme me perega Türki. Polegi ammu käinud. Lastega ma mõtlen. Mais on mul veel üks reis veel kalendris, aga selleni me veel jõuame. See on ühe projekti raames ja kirjutan sellest eraldi veel.

Olen täiega ootel, millal sügis-talvised reisid müüki tulevad, sest tahaks jälle novembri lõpus enne jõulutralli teha ühe nädalase palmi all oleku, aga ma pole veel otsustanud, kas ühe või kahe lapsega. Koht mu sihtkohtade listis on ka Zanzibar, Vietnam ja Filipiinid. Aga samas tahaks Taisse ka. Elame näeme, kuhu reisime. Kõik oleneb headest juhustest, kokkulangevusest ja pakkumistest mis mu teele tulevad. Lasteta oli ka mõnus seigelda, aga neil on ka päikest vaja! Küll leiame kompromissid kui aeg käes, kes kellega kuhu läheb.

Ja ärge siis unustage, Liisile kirjutage siis kui teil on 1000€ per inimene eelarve, seal kanalis prosecco ei voola! :)