marimelli hoovikohvik vol4 – tehtud!

marimell

Tänavu tegime siis juba neljandat korda meie hoovi autoparklast kohviku. Iga aastaga oleme tahtnud teha suuremalt ja ägedamalt. Aga arvestades eelmiseid aastaid, mõtlesin ma, et ma ei hakka lolliks rapsima. Seda enam, et ma plaanisin ise köögis kokkamise asemel õues woki taga olla.

Esialgsed kulud 1100€

Panin kirja esmalt kõik, mis mul vaja läheb, võtsin hinnapakkumisi jne. Mul pidi vaba raha olema vähemalt 1100€. Sinna kuulus kõik – telkide ja mööbli rent, tooraine, õhupallid, laualinad, plakatid, lapsehoidja, osalustasu jne

Saku Läte pakkus, et annab meile rendiks ka kohvimasina ja viimasel sekundil lisasin menüüsse õuna-rabarberi muffinid, mida ma panin Sandra toas küpsetama.

Ja lisaks oli meil telgi all veel Booze Mule kokteilimeister. Mõtlesin, et jagub küll.

Mõtlesin kohe, et igal aastal on see, et esimese tunniga on potid tühjad ja ma hakkan rapsima, et juurde teha. Teen sel korral 50 liitrit suppi valmis (reaalsus ikka 100l), 10 liitrit kollast karrit (reaalsus 15l) ja 20 kilo Larb Mood (reaalsus 12kg) ja asi ants. Kui saab otsa, siis saab otsa.

Pühapäevane plaan oli ohtralt praekartuleid, peekonit, muna, pelmeenisuppi ja kuna mul üks suur pakk läätsesid koguaeg köögis ees oli, mõtlesin teen ühe isearetatud kanasupi ka. Viimasel hetkel muutsin selle ikkagi uuesti Tom Khaks, sest see läheb rahvale megalt peale. Seega sai veel 25l kookose-kanasuppi tehtud. Tai tšillid olid ikka megahead, ei viitsi enam nende Eesti omadega üldse jurada.

Lisavariandiks mõtlesin ma teha sealiha wokki, kui kõik on otsas, aga rahvas veel süüa tahaks. Selleni jõudsin ma pühapäeva päeval. Meelis küsis küll selle pannitäie peale, et issand, seda me küll maha ei müü.. Aga see läks alla tunniga nagu soe sai.

Kulud ja tulud

Sain vähemaga hakkama kui algselt plaanitud, sest laudlinad skoorisin ma näiteks Pärnu Humanast ainult 5,50€ eest, kuigi eelarves olid nad 30€. Sain Funrentist püsikliendisoodukat, sest oleme kõik aastad sealt telke ja mööblit laenutanud. Plakateid võtsin sel korral ainult kaks, loobusin kleepsudest ja tilu-lilust, sest teadsin, et paari tunniga on nagunii supid otsas ja kuna mul polnud plaaniski neid juurde teha, siis liigset promo ma ka teha ei tahtnud. Suure riisiaurutaja sain TopShopist -50% kampaania ajal. Sain Vicilt hunniku krevette, Valiolt üht-teist. Saku Läte andis meile tasuta rendiks kohvimasina, et saaksime soovijatele ka kohvi pakkuda. Krutski Batuudid tõid oma batuudi meie hoovi, et lapsed saaks lustida. Kuna meie ei maksnud, tundus imelik ka klientide lastelt raha küsida.

Lisaks avastasin ma keldrist megakoguse eelmistest aastatest allesjäänud supikausse, lusikaid-nuge-kahvleid, seega ei hakanud ma sel aastal neid väga palju juurde ostma. Ainult 52€ eest, kuigi eelarves oli nõudele juba 150€.

Sel korral leppisin kohe kokku kõigiga, et kes appi tuleb, saab tasuta süüa või kingikapist midagi meelepärast. Aga raha ma kellelegi peale lapsehoidja ei anna. Seega, rohkem kulusid polnudki.

Kassad kahel päeval kokku olid 1664€. Olime plussis! Tonni nagu ma tahtsin, ei teeninud.

Noh, ja kui panna kirja meie töötunnid, siis teenisime keskmise hiinlase tunnitasu, aga nagu me ka “Reporterile” ütlesime.. See ongi rohkem for fun!

Kas järgmisel aastal jälle?

https://www.instagram.com/p/BnOXGZSFMrM/?taken-by=marimell.eu

Ma ei ole kindel. Ma ei tea, kas asi oli selles, et esimesel septembril oli paljudel kooli algus või oli asi selles, et meie tee otsa oli rajatud mingi rattaparkla, mis pani terve liikluse kinni, mistõttu tundus inimestele, et siit ei saa läbi ja nad edasi ei tulnud. Samas, raha nagu teenisime ja söögid said õhtu lõpuks otsa, aga mulle kuidagi tundus liiga lebo, liiga vähe andmist, liiga vähe sebimist. Liiga rahulik oli, jalad ainult löövad tuld sest edasi tagasi-jooksmisest ja woki taga seismisest.

Kuidas siin peaks aru saama, et hobutõkete taga on megakhuul hoovikohvik?

Rääkisin ka korraldajaga sellest tänavaotsa probleemist, selgus, et siin pole asi ainult rattaparklas, vaid ka meie vastas olevas hostelis, mis tahab, et tänav oleks teiselt poolt autodele lahti, et kes tema juures ööbivad, saaksid ligi; meie diagonaalnaabermaja jälle ohkivat, et neil pole kuskile parkida. Ma ei tea, minu meelest on meie maja elanikud kõik oma kaheksa autot saanud kaheks päevaks tasuta elanikeparklasse viia.

Eks ma pean siis hakkama diagonaalmajaga läbirääkimisi pidama, et nad enda maja kolm Mersut suudaksid ka elanike parklasse kaheks päevaks viia, et saaks sissesõidukeelu nihutada meie majani, et rahvas meid paremini leiaks. Või peame oma nodiga kolima tõkete ette, see aga tähendaks, et ei saa nii lebolt aknast asju anda-võtta, aga oleks ilmselt üleelatav.

Teistpidi olen ma täna nii väsinud, et.. äkki ei peakski rohkem tegema. Samas viies kord oleks ju tore veel teha, millalgi oleme sunnitud nagunii kolima ja siis ehk ei saaks üldse teha.

Eks näis. Täna ma olen elevil, sest homme on uus tööpäev ja ehk seepärast ongi mul tunne, et ah, mis sest hoovikohvikust.

Mina tänan…

Esiteks kõiki meie seitset abilist, kelleta poleks ükski söök valmis saanud, veel vähem müüdud. Kõiki neid umbes 500 inimest, kes me hoovikohvikut külastasid. Kõiki koostööpartnereid, tänu kellele saime asju soodsamalt või niisama kasutada!

AITÄH!

Meelis lubas teise osa veel kirjutada :)

25 arvamust postitusest “marimelli hoovikohvik vol4 – tehtud!

 1. Kindlasti tehke järgmine aasta jälle! Meie saime küll ülimõnusa kogemuse osaliseks.
  Ma ausalt tunnistan, et olete koguaeg sellised ülbed ja mitte just kõige meeldivamad inimesed tundunud, aga eile see muutus! Teenindus oli super, söök imehea ja lastele mõeldud batuut andis viimase lihvi!
  Kuigi minu jaoks oli see Larb moo üliterav ( aitäh et mulle enne proovida andsite!), aga kollane-karri riisiga oli niiii hea, et ma lausa sooviks retsepti! Pole juba ammu midagi nii maitsvat saanud!
  Tehke aga järgmine aasta uuesti, mina tuleks hea meelega!

 2. Jep, olite peidus. Käisime 2x ristipõiki läbi tänavad ja teid kahjuks ei marganud kuskil.

 3. Siiralt kahju, et ei jõudnud laupäeval, ega ka ühelgi varasemal aastal.
  Seega kui järgmine aasta ikka tom khad saab pean end kohale vedama.

 4. mulle tundub, et kuna igal nädalavahetusel on mingi kogukonna kohvikutepidu, siis keegi ei viitsi lihtsalt minna enam. uue-maailma oma oli ju alguses tohutu festival. nüüd on neid suve jooksul nii palju olnud, et üllatusmoment puudub. kokka palju tahad ja kus tahad, aga kedagi ei huvita enam.

 5. Noo imelised pildid, suu tilgub vett. Outfitid ka super! Tehke ikka järgmine aasta ka, ei ela Tallinnas, aga muljete põhjal sõidaksin spetsiaalselt kohale.

 6. Vabandust, aga aasta otsa keldris seisnud nõudest pakkusid süüa? Usun, et puhas kelder ja pakendatud nõud… aga ise ma küll sööginõusid keldris ei hoia. Ja ausalt öeldes tekkus tunne, et enam ei tahagi osta sellistest kodukohvikutest süüa.

  1. Jumala eest, ära tule ja söö. Mul on täiesti kõrini nendest “appi, vana pakend”; “appi, tomatit ei pese!”; “appi, sa lasid lapsel maast õuna võtta ja ei pestki ära?” Meil on nii soe kelder, et isegi piima ei saa sinna ööseks jätta, läheb vanaks. Mis nende nõudega juhtub kui nad kiles ja omakorda kastis on? :D See on elu. Õun kukub murule ja saab ju ka nii mustaks, et süüa ei saa :D Mu juurde tulevad NORMAALSED inimesed sööma, kes ei heitu, et ma oma käega lusikad pakist välja võtan ja topsi panen :D

  2. Inimene vist ei mõtle, et ka pood ladustab oma kaupa kuskil “niiskes” laos aastaid

  3. Poest ostes mu meelest veel hullem. Suvel kaup tuleb, seisab kuskil estakaadil päikese käes mitu tundi, enne kui kellelgi on aega see piim ja jogurt külma viia :D

  4. hahaha ma lihtsalt pean rääkima siinkohal enda kogemusest. pole varem sellistel tänavafestidel käinud üldse. sel korral oli siis spets laupäeva hommikuks meeldetuletus, et on vaja ausat tai toitu sööma minna, aga paraku jõudsin sinna “kergekujulise” pohmeluse tõttu veits liiiiiga hilja ja eeldasin (tegelt isegi veits uurisin maid ja justkui sain kinnitust), et sel ajal olete juba oma peo kokku pakkinud :(, nii et ei vaevunud isegi enam õiget kohta üles otsima. igatahes, läksin siis mingisse suvalisse lahtiolevasse putkasse mingit suvalist kraami sööma ja sinna ilmus üks üsna purjakil naine, kes räuskas, et temal on vaja pmst kõigi kohtade “bossidega” ja festivali korraldajatega ja jumal teab kellega rääkida – seda loomulikult KOHE! nii nende telkide teenindajad kui kõik ümbritsevad kliendid vaatasid suht nõutu näoga, et milles siis probleem, mida see naine karjub ja draamatseb seal üldse. ja siis selgus ikka mega kohutav asi – naine oli näinud, et kuskil vahvlitelgis oli teenindaja, kummikindad käes, raha vastu võtnud ja pärast nende samade kummikinnastes raha poolt rüvetatud baktereid täis kätega banaani katsunud :O ….. tol hetkel veel koorega banaani loomulikult. mingit lahendust see olukord vist ei saanudki, sest ega keegi midagi tarka selle peale kosta osanud. tõsiasi on lihtsalt see, et need “jubedad rahased kummikindad” olid tegelikult ilmselt üks puhtamaid asju, mis sellele banaanile kunagi vastu läinud olid. ja noh see pisiasi ka, et ega keegi seda banaani vast koorega sööma hakanud poleks..

  5. Samas kebabikuningas valmistas toitu üks väga nohune/haige neiu. Isu ajas ära :/

  6. :D Sellist rekstsiooni poleks oodanud. Aga pidasin pigem silmas tolmu ja kopitust ja … no kelder noh. Meil ka soe kelder, aga ma ei hoia seal sööginõusid küll kunagi.
   Aga tore, et teil siis normaalsed inimesed käivad. Ma hoian heaga eemale jah, täitsa vabatahtlikult.

   Vabandust, ei ole iroonia, lihtsalt Sinu ootamatu rekatsioon oli veidi naljakas.

  7. Mis vahet sel on nagu. Poest ostes need kuskil tolmuses laos vedelenud v lausa pôrandal.
   Vinguviiuleid nii palju ikka

 7. Pole küll ise käinud ja pole just maailma suurim vürtside fänn, kindlasti meeldiksid head toidud mulle ka ilma vürtsideta. Lugedes, et väga head Tai toitu pakute, siis miks mitte mingisugune TAI toidu putka püsti panna?

 8. Miks kõik viimased teie enda postitused niiiii lühikesed on? Seda marimelli keda kunagi hea meelega lugesin on peaaegu võimatu kogu sisuturunduse seest välja otsida. Eriti toredad olid just need postitused kus sa enda retseptidest kirjutasid ja pildid ja kõik, nüüd ei ole muud kui ostke seda ja vaadake seda ja sealt saab seda soodsalt ja klõpsige reklaamidele, et me saaks shoppama minna. -.- Ja tõenäoliselt klõpsikski kui teid endid rohkem oma blogis oleks ja kogu muud jama vähem! Alati ootan uusi postitusi ja teie ka tegelikult meeldite, aga aina tihedamini on seda, et panen lihtsalt postituse poole lugemise pealt kinni kuna igasugust reklaami saan televiisorist ka päevad läbi. #õnnetufänn

  1. Ma ei tea, millest sa räägid. Ma olen pigem kompaktsem, kirjutan asjast, mitte ei leelota niisama :)
   Viimase 14 postituse sees on üks reklaam, ma ei saa aru, millest sa räägid! Ausalt :)

  2. Päris nii see ka pole. Kui vaatad viimast viite postitust, siis seal Meelise jõuluvana promo, perekooli postituse keerasid ka promoks, et tulge ikka sööma, massööri promo, kanepikreemi promo.

  3. Massöör oli mu enda vaba valik kirjutada, et oli hea kogemus. See polnud kinnimakstud vms.
   Jõuluvana promo oli part of our life.. Samamoodi see perekooli teema. See, et ma hoovikohvikut teen, ongi meie elu.
   Kanepikreem oli ainuke promo.

 9. Jumal,milline kadakasaks Sille on olemas!
  Ise käisin esimest korda ja seda ka viimsel tunnil lapse pealekäimisel, sest keegi ta sõbrannadest ei viitsinud end liigutada.Kere oli ennatlikult kodus täis pargitud, laps õnneks parajalt näljane, nii et sai mekkida ühte ja teist. Tundub, et nägin marimelli silti kuskil, tundub, et nägin Meelistki! Nägin Genkat ja Sepa Kallet. Igatahes nägin ka kraami,mida võiks osta, nii et vast olen tuleval aastal samuti külaline, tühjakõhuline sealjuures.

  1. No näed, on olemas selline inimesene, kes ei soovi tolmustelt nõudelt süüa. Imelik kohe.

 10. Mina tänan eriliselt “jääkide” eest. Eile lõpetasin viimase larb moo. KOLM päeva sain söönuks veel tänu teie “toiduabile”. Kuradima terav oli, aga kuradima hea on terav toit!

Comments are closed.