#elulineblogi

marimelli hoovikohvik 2023

Long time no see! Aga me teeme seda taas. Viimati kohtusime Uue Maailma Festivalil 2019 aastal kui lõime Koidu ja Videviku tänava ristmikul lahti täieliku tänafatoidu nurga – kokkasime wokki ja vana head Tom Khad.. Järgmisel talvel kolisime sealt minema ja Tiskre kortermaja hoovis tundus veider mingit laata lahti lüüa. Nüüd, kui elame põhimõtteliselt majas, kus on suur hoov, siis otsustasin, et teeme seda taas.

Mu meelest on need Harku külakohvikud veel lapsekingades, aga kuskilt peab alustama. Loodetavasti on see tulevikus sama populaarne kui omal ajal Uue Maailma Festival oli. Praegu ongi see, et see pole koondatud väga kokku, vaid on pigem suht laiali valgunud. Hoovikohvikud kestavad nädal aega, iga päev on siis mingi piirkonna kodukohvikud. Ja eelmisel aastal kui vaatasin, olid need pigem õhtuti avatud. Nii teeme ka meie – marimelli supiköök on avatud kella viiest õhtul, et pärast tööpäeva end hea ja paremaga kostitada.

Teen oma juba klassikaliseks saanud suppe, mis varem on hästi müünud – Tom Kha on nagu Tom Kha olema peab, mitte mingi juurviljasupp (et massi anda, meie supis annab massi kana!), seljankas seisab lusikas püsti ja pelmeenisupp pole teab mis iludus taldrikus, aga maitseb see eest super hästi koos lisanditega. Portsud on meil suured nagu ikka ja kõhu saab kindlasti täis. Kaasa saab ka osta kui jagub. Ja kaardiga saab maksta. Ja lastele on limpsi ja sõõrikut ja mänguvõimalused.

Kuna ma teen esimest korda seda siin, siis.. ma igaks juhuks päris Uue Maailma koguseid ei hakka tegema, seal läks suppi ikka kümnete liitritega, aga kes õigel ajal kohal on, see ei tohiks ilma jääda.

Palun andke kommentaarides teada, mis suppi te kõige rohkem ootate, siis tean ette valmistuda paremini.

Rohkem infot supiköögi Facebooki lehel.