Jaanimöll 2015

Noh, meie jaanimöll hakkas juba pühapäeval, kui me Pikva jaanitulele läksime. Miks? Sest seal esines Koit. No tegelikult mõtlesime sõpradega, et ilm ilus, võtame beebsi kaasa, lähme tšillime paar tundi. Aga õhtu venis eriti pikaks.

Kuigi Koit pidi esinema kell kaheksa, alustas ta kell 22! Mingid tšikid ohkisid vetsujärjekorras, et jumal, millal ta tuleb, kella kahest saadik juba oodanud… Nojah, õnneks me jõudsime seitsmest või midagi.

Sai söödud, sai joodud, sai väikse neegriplikaga pilti tehtud, vaadatud kuidas mänge mängitakse, Koitu kuulatud… Üle lõkke ei tihanud keegi hüpata, sest see oli massive!

jaanituli

Meie beebsil olid kõrvaklapid (telli siit!) peas ja ta kratsis neid nagu DJ :)

DSC_0287

Videot, mis ma Koidust tegin näeb meie Instagramis (@marimell.eu) ja üldse näeb seal palju põnevaid pilte, mida ma siia ei jõua iga kell postitada. Mõned lasen feissi ka üles, aga mitte kõiki.

PS. mingid tšikid tegid meist pilti, ja ütlesid, et Hedon on armas, palun saatke meile ka pilte :))

Esmaspäeval ehk päev enne jaane, hakkasin ma pulgakooke vorpima (retsepti saab siit!), sest tundus, et Tassikookidest tellides läheb hirmus kalliks.

No mina tegin ühe laari ja Kadri tegi teise laari. Kokku sai päris hea hunnik. Minu koogiteost on ülevaatlik video ka.

Ja siis õnnestus mul mingi Facebookimäng jälle võita. Mul ikka joppab. Sain viis kilo vorsti! Nagu ma aru sain, siis Matsimoka (just sealse mängu ma võitsin) näol on tegemist pere-ettevõttega ja nad tegutsevad Lääne-Virumaal ja otse sealt mulle paberkotitäis värskeid vorste toodigi. See oli lihtsalt imeline, teenindus ja need vorstid. No ausalt, ma ei ole midagi paremat oma elus söönud. Need vorstid on täiesti tailihast. Need on nii tummised ja head, et ühest vorstist saab kõhu täis. Tavaliselt on grillvorstid mingid suvalised jäägid, need on puhtast lihast. Süües tunned seda vahet!

matsimoka

Lugesin praegu nende FB lehelt, et nende toodang on täiesti naturaalne ja pakendatud alati ainult paberisse. Tooteid ei saa osta suurtest kaubanduskettidest, kuna kaubanduskettides müües peaksid nad tarnetele vastamiseks kasutama kemikaale ning pakendama oma tooteid kilesse. Matsimoka tooteid saab osta laatadel ning eraldi lettidena kaubanduskeskustes.

Mina hakkan nüüd igalujuhul otsima, kus neid Tallinnas leida võib, sest need vorstid olid ikka megahead. Kõik kiitsid. Ka mehed, kes üldiselt ei vaata, mida nad näost sisse ajavad, peaasi, et kõhu täis saab.

Aga jaanid veetsime me täielikus päkapikumajas.

2S8A0300

Sõime-jõime, nagu jaanidel ikka. Õhtu vajus veits ära, sest osad inimesed pidasid ilgelt normaalseks jaanide ajal tööd teha. Veits veider, aga noh, mis see minu asi samas on. Ma muidugi ei kujutaks väga ette, et kutsun endale külalised ja tõmban siis viieks tunniks seltskonnast minema. Läksime vist üheksa paiku minema, et mis me siis hakkame last seal magama panema ja poole pealt transportima, käisime Mallu juurest läbi, sõime laavakooki, tegime Milvarile pai ja tulime koju.

jaanitoidud

Tegime koos naabripoisiga kodus ühed rabarberi mojitod ja läksime magama ära. Jaaniusse ei otsinud, lõket ei teinud, veel vähem hüppasime üle lõkke. Minu jaoks pole üldse jaanid mingi eriline sündmus kunagi olnud. Üks jooma kõik. Jõulud on palju ägedamad. Eriti kui lumi maas on :) Ei jõua talve ära oodata – tahaks juba Hedonile lumest tugitooli ehitada :D

Aga okei, magusaks olid siis pulgakoogid, mida me Kadriga mõlemad vorpisime. Mina tegin sellised, mida sai püstiselt serveerida ja tema sellised, mida sai just teistpidi serveerida. Maitsed olid kõigil erinevad ja mulle meeldisid mu endaomad kõige rohkem. Ma pole suuremasi rummipallifänn enivei.

kadripulgakoogid marimellipulgakoogid

Noh, selleks korraks jaanidega siis ühel pool. Nüüd läheb ilm ka ilmselt ilusaks ja elu nagu lill. Varsti saab Hedon juba kuuekuuseks ja meil täitub seitse koosoldud aastat. Ega enne vist pidu saagi :) Aeg lendab ikka helikiirusel, ausalt!

11 thoughts on “Jaanimöll 2015

 1. Pulgakoogid näevad väga head välja!
  Tahtsin kirjutada, et meie pere enam Matsimoka tooteid ei osta. Pole küll konkreetselt grillvorste proovinud kuid eelmine suvi sai laadalt ostetud mitu erinevat suitsusinki ning üks neist oli täiesti vanaks läinud ning teine oli ka ikka väga halva maitsega. Peale seda ei julgegi midagi neilt enam osta.
  Kuid positiivne, et teile antud toode meeldis!

 2. Ossa! Need pulgakoogid!!!
  Mina ka ei kujuta ette, et jätan oma külalised üksi ja lahkun (kui just tõesti ei ole hädaolukord ala kellegi lähedase tervisega jne). Mis laadi tööd need inimesed siis teevad, et jaaniööl ka ei saa rahu? Ja kas siis kogu pererahvas lahkus või lahkus nt ainult pereisa?
  Ja Matsimoka toodangut kiidan mina ka väga! Tean kaugelt neid “tegijaid” – kiitus neile! :)

  1. Vaatasin nüüd pulgakookide video ka üle ja tekkis kaks küsimust: kust sa need pulgad said, mille otsa need koogikesed panid? Ja kas kasutasid täitsa tavalist tumedat šokolaadi (eelnevalt sulatasid võiga) või seda küpsetusšokolaadi? :)

  2. Oleks väga tore! Tahaks juba katsetada! Aga uuri sõbranna retsepti ka. Mulle küll rummikoogid maitsevad! :D

 3. Need matsimoka vorstid on ülihead tõesti.
  Nende tehas asub mu kodunt paarisaja meetri kaugusel, oleme peaaegu naabrid vöiks òelda;)

Comments are closed.