#marimellibeebipakk – millal ja kust saab?

Instagramis on olemas #marimellibeebipaki highlights, kus all on kogu sellega seonduv näha.

Facebookis on Heelia Sillamaa tehtud unboxing video toodetest:

Ma luban teile, mitte üks naine, kes selle saab, ei jäta teid tänamata.

Neid babybox’e (eesti keeles beebikast ei kõla nii hästi ju!) on nähtud igasuguseid, tasuta apteegipakkidest viiesajaeuroste muumitrollideni välja. Mulle pole siiani ükski meeldinud. Või siis ei ole meeldinud hind. Mitte ainumas neist pole olnud selline, mida ma oleks tahtnud mõnele sõbrannale või kolleegile kingiks osta ja head dekreeti soovida. Igas neist on.. kas midagi puudu või just on sarnaseid tooteid jälle liiga palju või liiga palju suvalist tilu-lilu. Kui pole, tuleb teha, eks. Ma võtsin asja kätte ja tegin ära.

Ma arvasin, et see on jube lihtne. Tekkigu sul vaid idee, teha beebipakk, kus on kvaliteetsed ja vajalikud tarbed, kus konkurendid ei koputa naabri karbiservale ja milles on tooted, mille üle iga naine tunneb rõõmu, et ta selle sealt leiab. Kus on reaalselt vajalikud asjad, kus ükski toode ei tekita küsimust, ee.. miks see siin on.

Ma tahtsin, et erinevaid brände oleks pigem vähem, aga kõik vajalik saaks kokku ehk et suures plaanis oli mu eesmärk, et kui X annab luti, siis koos kõige sinna juurde kuuluvaga – lutikarbid, ketid.. Või kui sa tahad promoda mähkmeid, siis tee seda koos sinna juurde kuuluvaga – olgu selleks siis niisked salfakad või pepupuuder.

Reaalsus oli see, et..

Kui sa tahad midagi teha, mida ei ole enne tehtud, siis see tundub inimestele nagu kosmos ja.. ma olin ausalt valmis vahepeal loobuma. Ja siis otsustasin, maksku mis maksab, ma juba alustasin, see ei ole nagunii mingi metsik teenimise koht, vaid jälle mingi eneseületamise teema, et võtsin pähe ja teen ära ja.. Reaalselt tellisin mitme tuhande euro eest asju sinna kasti, et see saaks selline, nagu ma tahan.

Paraku kuskilt läks ka minu rahaline piir ja ma sain aru, et ma võin ju osta veel seda ja seda ja seda ja seda, aga siis ongi kasti hind 250€ nagu nad keskmiselt on ja siis ei ostaks seda keegi.

Omahind tuli kohutavalt krõbe (olenemata sellest, et väga palju tooteid sain ma sinna pakkidesse koostöös), sest ma ei mõelnud alguses et ma nii palju asju ise pean juurde ostma ja et pakendamisele, transpordile (jah, teie jaoks pakun seda tasuta, ise maksan ikka) ja maksekeskuse maksudele kulub ka omajagu. 100€ pealt läheb juba kuus euri neile, nii see summa aina kahaneb kuniks järele jääb euro tunnis töörahaks mulle. Aga ma ei kurda, teie saate vähemalt superluks beebipakid. Ja see oligi mu eesmärk!

Mida #marimellibeebipakis pole?

Naljakal kombel pole #marimellibeebipakis lutte, mis tundusid mulle kõige lambisemad, odavamad asjad, mida iga firma annaks kastiga ära. Ei. Ma ei oska öelda, mis fenomen sellega oli. Okei, ma tean mis oli. Ma ei tahtnud suvalisi lutte, mul oli kaks valikut, kas need või need, aga mingeid suvalisi junne ma ka ei tahtnud.

Ja kui ma neid, mida ma tahtsin, ei saanud, siis ma ei heitnud meelt, mõtlesingi, et iga laps on nii erinev. Mõni ei taha eos juba lutti anda lapsele, mõni võtab ainult nibukujulist, mõni tahab anda ainult ökot, mõni laps võib kogu Prisma sortimendi läbi proovida ja ikka suust välja ajada. Loobusin siis sellest mõttest üldse.

Samamoodi nagu näiteks ei leidnud ma sinna enda jaoks sobilikku beebitekki. Osad tundusid liiga fliisid, osad liiga lidrud, osad liiga poisilikud/tüdrukulikud. Mul olid omad tingimused kõikidele toodetele, mida ma kastis näha tahtsin ja see ajas asja nii keeruliseks, ma ei olnud nõus võtma sinna suvalisi tooteid, mida lihtsalt oldi nõus ära andma. Tahtsin kvaliteetseid ja ägedaid tooteid. Aga need teatavasti pole kõige odavamad. Nii juhtuski lõpuks, et investeerisin enda raha tuhandete eurode eest sinna alla, et saaks võimalikult vinged pakid.

Mida head leiab #marimellibeebipakist?

Kui ma sain kingituseks beebikookoni, siis nagu minuga ikka, ma armun millessegi jäägitult ja ma teadsin, et see on toode, mis peab sinna kasti saama. Kamoon, sellises pikutasid isegi Kate Middleton’i lapsed. Teate, mis selline siidist meriinovillaga kookon poes maksab? Te ei tahagi teada, sest te saate selle praktiliselt ilma rahata, sest see on #marimellibeebipakis sees. Ma ostsin need ise sinna sisse, sest mul tekkis see kiiks – see on toode, mis peab seal olema! Aitas mind varustada nendega selline pood nagu Poole Hinnaga, kellel on Inglismaal käpp sees. Muah!

Et see nimekiri ei läheks viiekilomeetriseks, siis ma ei hakka kirjutama iga toote eellugu, et kuidas ma tunnen selle omanikku või kuidas ma Hedoniga neid tarbisin või miks mulle üks või teine asi meeldib, marimelli tempel läheb peale kõigele mis meie beebipakis on ja võite mind selles osas usaldada, jama sealt ei leia. Tooted on täpselt selles järjekorras kuidas nad pakki sattusid ehk kes jah-sõna andis, selle link kirja läks :)

Kui ma vaatasin ise Heelia tehtud videot, siis sain aru, et ma pean natuke ikka lahti kirjutama, mis on mis ja mille jaoks, sest tema – esmarasedana, ei saanud aru osadest toodetest :)

Fotokaardid ja beebile mõeldud päevik – pildistamiseks mõeldud fotokaardid kuude numbrite ja erinevate tsitaatidega; lisaks päevik kuhu saad kirja panna vajalikud andmed beebi kohta, et neid ka tulevikus üle tšekata kui vajadus tekib

Närimislelu ja puidust lutikett – Hedonil oli mitmeid lutikette ja nende otsas ei olnud lutid, kasutasin neid meelelahtuslikul eesmärgil käru ja turvahällide küljes ja neid oli hea näppida ja närida, seega pole see nö “mõttetu” kui laps pole lutilaps

Mähkmed ja niisked salfakad – siin ei vaja vist seletust, et esmasünnitajad katsetavad nagunii pooled mähkmed läbi, et leida sobilik. Pakist leiab Brittoni tooted, et ühe paki pealt juba oma raha säästa.

Emale kreem, seep, beebipesuasjad ja kott nende hoiustamiseks – kotis on siis vajalikud tooted eelkõige emale, aga kuna tegemist on neutraalsete toodetega, siis sobivad need ka lastele ja ei ole vaja osta kokku sadat erinevat kreemi ja totsikut

D-vitamiin – sprei kujul ja kookosõli baasil, ei tohiks gaase tekitada beebile, kasutasin seda ka Hedoniga! Proovisin omal ajal läbi umbes seitse erinevat turul olnud D-vitamiini kuniks jõudsin lõpuks selle ühe kallima variandini, mida ma ei raatsinud osta alguses – oleks võinud kohe osta ühe kalli ja mure oleks murtud olnud, aga noh, tark õpib vigadest – ma panin teile selle kalli siia pakki, teil pole vaja seitset odavamat läbi proovida, sest teil on parim valik olemas :)

Lansinohi nibukreem ja rinnapadjad, lisaks rinnapiimasäilitamise kotid – imetavale emale absoluutselt vajalik kraam, mitte imetav saab need sõbrannale soovi korral kinkida :)

Silikoonist söögipõll (et saaksid proovida kui “raske” see siis on)

Küünekäärid, kamm, hari, vannitermomeeter – need on sellised tooted, mis ei pea olemas olema, saab ka ilma, aga esmarasedad eelistavad neid tavaliselt osta, seega, on need siin pakis olemas.

Palavikujälgija – saad selle kleepida beebile otsmikule ja ta annab sulle märku kui temperatuur peaks tõusma.

Gaasirohi Infacol ja Sudocrem – mõlemad tooted olid mul Hedoniga kasutuses. Sudocrem aitab igasuguse kriimustuse, lööbe ja kergema allergia puhul. Infacol oli jällegi parim leid pärast mitme erineva gaasirohu proovimist ja see lõpuks sobis, seega tahtsin selle parima valiku ka teie pakki kohe panna.

Riidest mähe – saate katsetada, kas see oleks teie teema, pakist leiab ka sooduskoodi ja info mähkmerendi kohta, sest algul võib see tunduda kuluka investeeringuna ja ehk on hea harjutada just niipidi, et esmalt rendid.

Linea Mamma Baby starter kit – poes sellist komplekti ei müüda, spetsiaalselt selle projekti jaoks kokku pandud tootevalik, aga leiab sealt minu isikliku lemmiku mandliõli, vanniriisi ja šampooni.

marlilapid – ila, piima pühkimiseks, niisama kaissu haaramiseks – erinevate mustritega Cool Club valikust

lutipudelid – igas pakis on lutipudel, aga pakiti erinevad. Sobib ka vee andmiseks või vee kaasa haaramiseks kui välja minna.

lisaks veel tooteid, kus on oma õla alla pannud mitmed hobikorras tegijad ja väikeettevõtjad, need tooted satuvad pakki juhuslikkuse alusel (ehk tegemist on sama kategooria ent erinevate toodetega): Tikkimismaailm, Mummulised hetked, Taevasinine kutsu, AmiRellu, Ulvi Maipuu ja kõige ägedam, et oma õla pani alla Keerub, mis on suunatud inimeste jaoks, kes oma tervisest tuleneva erivajaduse tõttu ei ole võimelised töötama tavalistes töötingimustes avatud tööturul, aga kes on valmis teinud hulga üliarmsaid kassi kaisukaid.

ilma üllatuseta ei oleks see ju mingi marimelli pakk, niiet mõned tooted on veel, mida siin kirjas ei ole :)

#marimellibeebipakis on tooteid ca 300€ väärtuses 

Limiteeritud kogused!

Saadaval marimelli e-poes – siin!

Kõik need tooted on pakendatud eraldi kotti, mida on mugav taaskasutada ja panna see näiteks käru alla, et poest tulles ei pea haarama sülle last, pelmeeni- ja piimapakki ja kartma, et midagi maha pudeneb. Kui käru all on kott olemas, pole mingit muret.

PS! Välisel pakendamisel taaskasutame osaliselt juba olemasolevaid kaste, sest mulle tundub mõttetu neid lihtsalt ära visata, kui neid on võimalik uuesti kasutada saatmiseks :)

35 thoughts on “#marimellibeebipakk – millal ja kust saab?

 1. ei lugenud välja (vb olen pime), et mis ajast neid beebipakke osta saab ja kust kohast?

  1. Kirjas: Müüki tuleb kolm erinevat varianti ja kui kõik läheb plaanipäraselt, siis hiljemalt novembri alguses.

   Kus mujal kui siinsamas marimelli lehel!

  2. * Beebipesuvahendid? Soovitatakse ju lihtsal puhtas vees vannitada ja kord nädalas seebiga pesta.
   * Lutipudelid – kahtlane.
   * Söögipõll – läheb vaja alles 6 kuud hiljem. Minu lapsele ta ei meeldinud. Pigem kasutasime Nupsu “särgi”.
   * Nibukreem ei aita, kui ei õpeta lapsele õeti rinda võtma.
   * Gaasirohi – uuringud näitavad, et ei ole veel sellist ravi olemas. Aitab ainult aeg (ca 3 kuud). Ja kõigile seda ka ei lähe vaja.
   * Oleks hea, kui pakis oleks korralik imetamispadi (kui plaanis last imetada).

   Kokkuvõttes: on mega raske teha Beebipakki. Aga osta asju, mis ei ole vaja on ka mõtetu

 2. See on lahe :)
  Kahju, et omal laps juba mitme kuune.. Muidu telliks reaalselt. Kunagi tellisin Malluka oma poisile, see oli ka hea, aga osad asjad olid tõesti nii.. Mäh. Näiteks see plakat, mis vahepeal maru popp oli.. Prinditud paberile, et “armastan sind kuuni ja tagasi” mul see siiani seal karbis, oma viga, et ei oska selliseid asju seinale panna. (nüüd jälle see isadepäeva oma, ei tea, ei kõneta sellised asjad) Aga mõni asi oli ka väga hea.

 3. Et siis kui müüki lähevad siis kes ees see mees? Praegu pole vaja endast märku anda kui Soov?

 4. Tundub mega kasulik asi, kohe kahju, et ise niipea last saada ei plaani ja keegi lähituttavatest ka mitte, aga kes saavad selle soetatud on õnnega koos :)

 5. Aasta tagasi otsisin ma midagi sellist …. ja ei leidnud seda õiget…Miks sa varem sellega ei alustanud

 6. Vaatasin lugesin. Nii ja naa. Kui Brittoni mähkmed???? See võtab küll sõnatuks. Vb on nad nüüd paremad, kui mõni aasta tagasi .

  1. Valikus on nii ühekordsed mähkmed kui ka riidest mähe, et leida endale sobivaim. Minu meelest on mähkmed umbes nagu lutid, mis kõik kõigile nagunii ei sobi. Näiteks mulle meeldisid alguses üldse Naty mähkmed ja hiljem püksmähete osas läksin Libero peale. Neid peabki paljusid katsetama ja kui ma saan ühe mähkmepaki raha juba kokku hoida, siis siis see ongi võit :)

 7. Oeh, kurb, et endast siukse heategija mulje jätad, kuigi tean, et oled enamjaolt peaaegu köik tooted tasuta kokku kerjanud. Sina saad 1€ kasumi paki pealt?? Aasta nali. Valedega kaugele ei jöua

  1. Ma ei ole öelnud, et ma 1€ paki pealt saan, vaid et lõppkokkuvõttes teeb see 1€/h töörahaks mulle.
   Ja ma ei ole kuskil väitnudki, et ma ei ole saanud palju asju koostöös. Olengi. Aga olen pannud ka enda raha mitmeid tuhandeid selle projekti alla ja maksan veel igasuguseid tasusid SmartPostile, Maksekeskusele, Pakendikeskusele jne.

 8. Hea, et neutraalseid pakke ka plaanis on, kuna ma ei soovinud teada, kumba ma ootan. Loodan, et ei maga maha.

 9. Hästi ilusaid beebitekke müüb Kräsupea beebi-ja lastekaubad. Seal on valikus MEMI tekid, mis on kas puuvillased, bambusest või meriinost. Ma otsisin ka kaua lapsele sellist mõnusat tekikest ja leidsin sealt.

  1. Ma tean väga hästi kust ilusaid ja ägedaid tekke saab, aga MEMI eelarvesse ei mahtunud reklaami vastu vahetada nii suur kogus tekke ja minu rahakotis puudus eelarve, et need tekid pakki osta, siis oleks paki hinnaks ka ca 200€ kujunenud ja kartsin et selle hinnaga ei ostaks pakki keegi :)

 10. Mind huvitaks orienteeruv hind? Kas oodata ära kuni müüki tuleb või osta eraldi

 11. Minu jaoks tunduvad lutipudelid üleliigsed ja ka lutikett. Endal kogemus 2 lapsega ja kumbki neid ei vajanud!

 12. Lihtsalt for fun eneseteostuse mõttes võhivõõraste jaoks väidetavalt mitu tonni magama panna? Ei usu…
  Isiklikult mind beebipakid ei kõneta. NIi vähe, kui neid olen saanud, siis enamus asju ebavajalikud ja neid testreid ei viitsi ka never kasutada, sest ma sellest ühest kasutuskorrast ei saa nagunii aru, kas on siis ka hea asi või mis. Selles sinu pakis ei näe ka midagi sellist, mille pärast tahaks 150€ letti laduda. Enne ostaksin sama raha eest riidemähkmeid ja oleks money well spent. Ise kingiksin sõpradele beebi puhul mähkmeid/kinkeraarte/raha/vb mõne laheda suurema nr beebikampsuni või komplekti/turgutava vitamiini või toidulisandi/beebile mõeldud vajaliku apteegikraami/midagi mõnusaks äraolemiseks (valiku maiuseid (kes imetavad, need mõistavad:D), eeterliku õli, hea raamatu, mõnusa joogi..

  1. Aga ma ei kohustagi kedagi seda pakki ostma :)Panin selle raha magama, sest ennustasin, et teenin selle tagasi ja miinusesse ei jää. Aga mingeid tonniseid kasumeid ma siin ka kokku ei aja, see on selge.

   Minu pakis pole testreid ja mõttetut jura :)

  2. Saan aru jah, et ei kohusta :D
   Mu jutu mõte oli rohkem see, et isegi kui sul seal head asjad, siis ikkagi ei kutsu mind sellise summa eest ostma pakki, mille keegi teine oma äranägemise järgi kokku pani. Et reaalselt ostaks siis ikkagi ise eraldi need asjad, mida tõesti arvan, et vaja on. Pudeleid, lappe, marlisid, pesuvahendeid, termomeetreid, juukseharju, tekid, põlled…. No minu jaoks nii ebavajalik stuff. Ülejäänud on asjalikumad, aga samas on asju, mida on mõttekas osta vajaduspõhiselt siis kui beebi käes ja reaalselt näed, millest puudus on ja mida vaja oleks. Igaks juhuks ette ostmine on suurim raha tuulde loopija.
   Ühe asjaliku beebipaki tegemine ongi tõesti keeruline. Neid, mida tasuta saab, neist saan veel aru, et ega ei peagi see nii väga ootustele vastama. Aga kui omal tuleb osta ja mitte ka mingi sümboolse tasu eest, siis mina isiklikult küll sooviks siis sellist, mis vastab igati ootustele:D
   Kuid eks ole ka neid, kellele taolised teiste poolt kokku pandud pakid just meeldivadki. Müümata nad vast ei jää ja said oma tegutsemissoovi ära realiseerida:)

  3. Ma proovisin jah, teha nii kompaktse kui võimalik. Suvalist tili-lilu pole.

   Mu jaoks arusaamatu nt kuidas marlilapid, tekk, juuksehari, pesuvahendid ebavajalikud on? :)

  4. Mina näiteks ei kasutanud esimese aasta oma lastega pesuvahendit. Seda päriselt ka ei soovitata. Puhas vesi on piisav pesuvahend.

  5. Ma ka ei pest last šampooniga, aga vannivette panin küll seda mandliõli näiteks, mis pakis olemas ja ennast ikka pesed?

  6. Ma ka ei pest last šampooniga, aga vannivette panin küll seda mandliõli näiteks, mis pakis olemas ja ennast ikka pesed?

 13. Selle beebipaki ostabki see, kes tunneb, et vajab ja talle meeldib. Jumala eest kui sulle ei meeldi siis ära ka osta. Vot see tõesti ok hinnaga pakk, eriti kui hindu hakkad ühekaupa vaatama. Ja, Pille, sa ainult arvad, et see mida sina teistele kingid on hea, kasulik ja money well spend.

 14. Päris huvitav, et kui palju siis tahetakse osta sellist asja. Ise üldse ei kujuta ette, miks peaks – tavaliselt oma lapsele tahetakse ikka isiklike eelistuste järgi asju valida ja nii ükskõikne tarbimise asjus ka ei saa nagu olla, et ok, seal mõni asi, mis huvitab, las see ülejäänud träni siis tulla kaasa.

  1. Inimesed on erinevad. Eriti esimese lapse puhul on mugav kui saad kõik vajaliku ühest kohast ja saad raha säästa. Minul isiklikult ei oleks sellest pakist vaja ainult rinnapatju ja kreemi, küünekääre-vannitermomeetrit. Muid asju oleks mul nii ehk naa vaja osta. Paningi selle paki kokku suuresti selle järgi, mida päriselt tarbida beebiga.

 15. Ära pahanda aga ma huvi pärast küsin, ise ikka saad poindile pihta miks sul need poiste kallid pakid absull ei lähe kaubaks. Nt mina tean, miks nii on, aga kuna oled varajasemalt korduvalt kelkinud, et oled nii loogilise ajuga, siis jah, las ta olla.

  1. Ei saa aru, pole isegi veel jõudnud oma pead vaevata selle pärast. Kõiki pakke on suht võrdselt läinud hetke seisuga. Pealegi pole ma ühelegi karbile veel müügitööd hetkel teinud, avasin eelmüügi neile kes kannatamatult ootasid, reaalne plaan oligi neid novembris müüma hakata.

 16. Olles ise 6 lapse ema,siis ma oleks olnud jumala õnnelik kui sellised asjalikud pakid oleks müügis olnud pea 2 aastat tagasi. Olen korra ostnud beebi paki,mm pettusin selles. Reklaamlehti oli rohkem kui asi väärt oli. Praegu vaadates sinu pakki siis see on väga asjalik. Mulle meeldib ka kui asjad on ennem olemas kodus kui beebi sünnib. Beebi pesemise kohta paneb mind imestama et kasutatakse aind vett… Olen kõiki oma lapsi algusest peale pesnud beebidele mõeldud pesuvahenditega. Kammi kasutasin ka iga päev,sest beebil tekivad kergesti pusad juustesse,samuti oli lihtsam beebikõõmast vabaneda.
  Virisevad need kellel endal lapsi pole .

Comments are closed.