Me oleme haiged

Neljapäeval käisime terve perega trennis, mina tegin oma kiirkõndi ja Meelis läks Hedoniga ujuma. Oli mingi laste rühmakas, läksid siis sinna.

Mina ei suudaks seal ujumas käia Hedoniga, mul on endal mingi hull vee-parakas, vanasti ma olin nagu kala vees, nüüd ma võin isegi Tais kaks nädalat nii olla, et pistan vaid varbad vette. Ma ei tea, ma kardan täiega, et vesi on kohe üle pea ja põhja pole ja ma upun ära. Ja ma ei suuda ka seda vaadata, kui Hedon trenni käigus vee alla tuleb panna. Mul kohe parakad pead. Aga Meelis solgutab teda hea meelega vee alla ja ma tean, et lastel on see loomulik, et nad panevad hinge vee all kinni jne

No ühesõnaga, oli Hedon esimest korda suurte basseinis, kus oli ilmselt rohkem kloori kui lastebasseinis, aga ega ma kindel pole, et ta mingi mürgituse sai, võibolla sai niisama külma.

Igaljuhul reedel oli laps megaloid, süüa ei tahtnud, tiksus oma voodis ja oli niisama. Igal pool kus sai, pikutas.

Kahjuks ta rääkida ei oska, et kus tal täpselt paha on või kas kuskilt valutab vms.

Kui Meelis õhtul koju tuli, polnud laps suurt midagi söönud ja oli ikka selline haiglaslik, palavikku polnud. Ja kohe kui Meelis hakkas riideid vahetama, Hedon kõõksatas ja lasi normaalse laadungi roopi – Meelis lükkas kohe oma kampsuni talle ette, nii et suurem osa sai kampsunisse, aga ka põrandale. Tõstsin ta kohe toast kööki, sest köögipõrandat on vähe lihtsam puhastada ja tuli veel üks laadung.

Meie läksime pessu, Meelis jäi koristama. No okset ma ikka koristada ei taha, suuda, ma paneks ise roobi otsa. Aga kui vaja, siis vaja. Õnneks oli Meelis kodus.

Ja siis tuli palavik. Laps oli kuum, lihtsalt oli. Ei maganud, aga trippis ja uneles voodist voodisse. Okei, öö elasime üle. Laupäeval oli ta samasugune loid.

Eile surin mina. Külmavärinad, palavik, lihasvalud. Hedon oli nagu duracelli jänes, ainult kõhu lõi lahti. Ja näis, et kõht ka valutas, sest vahepeal on sellised nutu/kisa hood, sellised õõõõõh, nagu valus oleks.

Ja täna hommikul on minul ikka lihased valusad, selg valutab täiega, palavikku pole, aga Hedon jälle pigem uneleks voodis kui mängida või trippida viitsiks.

Mis toimub? Me pole kunagi haiged. Nii nõme on olla.

20 Comments

 1. See on vist mingit sorti viirus, minu 8 kuune pödes ka selle just läbi.Väga jube on ikka last niimoodi vaadata ei saa midagi teha ka, aga meie pöördusime oma murega emosse ja sealt anti soolalahust ja tahket toitu ei lubatud anda.Loodan et saate ikka kiiresti terveks. :)

  1. Kõhuhädade ajal tuleb palju keedetud vett juua (esialgu kasvõi lonkshaaval), aga piimatooteid (laktoosiga) ja värskeid puuvilju tuleks sel ajal kindlasti vältida.

 2. Mul ka poika haige. Reedel aiast tuli koju, siis oli ok, kuid õhtuks lõi palaviku üles. Peaaegu 38 peale. Ei söönud reedel. Öö elasime kuidagi üle. Laupäeva hommikul oli palavik õnneks väike. Õhtul tiba tõusis. Eile hakkas juba paremini sööma, kuid õhtul tegi ka korraliku okseralli. Hea, et mees koju tuli, ma oleks oma sisikonna samuti kõrvale pannud. Laps satub mul paanikasse, kui oksendab ning ei püsi ühe koha peal, et nt kaussi oksendada. Ta jalutab mööda tuba ringi ja paiskab seda igalépoole :( Kuidagi kordamööda saime okse ikka rätikusse püütud. Nüüd on juba erksam ja vaikselt hakkab söögiisu tagasi tulema.

 3. Tõenäoliselt sai Hedon kõhugripi, mitte klooriveest mürgituse. Mu lapsel (aasta kümme kuud) oli see 3 nädalat tagasi, ohisver, alates neljapäeva õhtust, kuni reede õhtuni oksendas põhimõtteliseslt non-stop, palavik oli ka. Väga raske oli seda vaadata. Olnud meil mitte ühtegi puhast rätikut või lina-tekikotti-padjapüüri peale seda okserallit. Laupäeval oli tal kõht lahti kuni pühapäevani, siis vaibus. Kuigi Hedon lasteaias ei käi, siis käib ta beebikoolis, kus liiguvad samamoodi viirused ringi. Mu tuttav käib ka Külli juures ja rääkis, et nägi, kuidas ühel lapsel tatt jooksis ja paar päeva hiljem jäi ta laps ka nohuseks…

 4. See on viirus, mis praegu ringi käib :) Töötan lasteaias ja see praegu üsna popp haigus, mis endale üles korjata. :D

 5. Haige on vastik olla aga eriti on vasti olla haige kui sul on väikelaps. Teada ju on, et emad ei võtta haiguspäevi (või mis iganes too reklaam oligi) :D
  Niisama köha-nohu viirusega laps tavaliselt ei oksenda, et äkki saite hoopiski mõnda kõhuviiruse?

  1. Ma jõudsin juba ära sõnuda, et mul okei! Praegu mõlemad voodis siruli. Palavik ja nõrkus. Hedon oksendab ja kõht lahti, mul ainult lihasvalu ja nõrkus.

 6. See on kõige tavalisem kõhuviirus ja parem end valmis panna, lastega ülitavaline ja enamikes peredes korra-kaks hooaja jooksul ikka üle käib.
  Piima võib kõhuviirusega anda ainult siis, kui see on RPA. Tavalist piima ega ühtegi piimatoodet üldse kõhuviirusega ei tarbita. Parem oleks teha pool päeva-päev üldse ainult vedelikudieeti (vedelike alla käib siinkohal AINULT vesi või RPA) ja kui laps ikka selgelt näljane, võib süüa kuivikuid/galette/ maitsestamata küpsiseid. Edasi riis ja kana ja muud sellised seedimisele väga kerged toidud.

 7. Piim ja piimatooted va naturaalne jogurt on väga vastunaidustatud kohugripi korral lapsele . Või ka lihtsalt oksendamise ja kohulahtisuse korral. Riis, porgand, linnuliha sobivad söögiks. Ma ei tea, kas eestis leidub apteegis seda pulbrit, mida joogivette panna, mis vedelikukaotuse vastu aitab, seal miski potassium, sodium, glykoos sees.

  1. Ta keeldub muust ja teab täpselt kus piim on, teeb ukse lahti, võtab ja toob mulle, et vala.. aga eks ma püüan vett ja teed anda. Õnneks läheb kaubaks.

 8. Eks sa oled lõigatud kah … Poleks lõigatud, küll siis kah tuleks igast otsast. Ma olen kah selles osas säästetud ja põen muudmoodi, Kui lapsed kõhugripi koju toovad.

 9. See on täiesti tavaline kõhugripp. Minu lastel iga aasta 1 korra. Väga nakkav,üldiselt nakkab tervele perele. Piimatooteid mitte tarbida. Tähtis on et vedelikupuudust ei tuleks. Mina tavaliselt annan umbes iga 10 min tagant lonksu soolalahustit .kui laps seda tõesti võtta ei taha siis funkab ka gaasideta coca cole.jah tean et see on megajube jook see coca ja lastele kindlasti mitte sobilik aga kord aastas teeme erandi.seal on palju suhkrut ja meie arst rootsis soovitab.tavaliselt lonksude kaupa annan ka mustika kiselli.jällegi soovitus arstilt.töötab poes ja näen kohe kui kellegil kõhugripp.ostetakse siis tüüpilist kombot : coca,mustikakissell . Mina ja mu mees võtame alati ka ühe valivaigisti . Kõhuvalusi, oksendamist ja iiveldust see ära ei võta aga lihasvalusid leevendab ja see annab kohe natuke parema oleku kehas. See haigus möödub kiiresti aga siiski on need elu hullimad 24 tundi ! :S mainin ära et meil on ülimalt vedanud külmetusviirustega ,väga harva lapsed haiged .aga kui selle kõhuviiruse saame siis oleme pikali maas kõik .väkk ma juba “ootan” millal see tiir tuleb.

  1. Guugeldasin öösel kui Hedon kõhuvaludes oli ja noroviirus peaks see olema, mis sügiseti sedasi kimbutab. Meil läheb ikka pikalt. Reedel oksendas, laupäeval oli pikali maas, pühapäeval oli juba ok, aga kõht läks lahti.. täna öösel gaasitas ja lasi vett välja jälle.. kaua veel? Mõtlesin ka cocat anda, see selline mürk, et tapab kõik bakterid! Pole veel andnud.

  2. Kusjuures meil ka kõht lahti lastel peale seda esimest okseööd nii et ei saa jah öelda et 24 h ja korras.aga samas see pasanirin minu silmis on juba positiivne ,siis tean et nüüd kellegil halb pole vähemalt enam.tavaselt need esimesed 15 h oksendamist ja iiveldus on ju kõige hullemad.samas mõni aasta on mu mees kergemalt päàsenud,ainult kõhuvalu ja puristab ainult altpoolt,ei mingit okset ja öökimist.mul oli “hea meel” kui ta eelmine aasta sai selle korraliku laksu. alles siis kui ta oli pikali voodis ja öökis nii et pisarad silmis sai ta aru mis tunne mul on iga kord !

 10. ..oksendamise ja kõhulahtisusega ENTEROL , aitab kenasti ..juua piparmündi, kummeliteed,täiskasvanud ka ingveriteed, mustikakisselli ,mineraalvett( gaasid välja loksutada) topelt koguses c vitamiini , süüa võimalikult vähe , näiteks soolakreekereid või kuivikuid, keeduporgand on ka ok aga üldiselt toitu ei maksa pressida kui selle järgi isu pole…organismil on viirusega piisavalt tegemist ,et seda toidu töötlemisega kurnata …( kahjuks on hetkel aktuaalne nii noroviirus kui ka enteroviirus -viimasesse väga ettevaatlikult suhtuda, kole haigus )
  Coca colat ära küll anna ….

Comments are closed.