Meelis kirjutab: Leenu sünna – idee on, aga raha mitte!

Juba varsti-varsti ehk siis juba pühapäeval on Leenu sünnipäev. Kuigi me oleme sellest va kingituste teemast rääkinud ja ta teatab korduvalt, et tema ei taha midagi ja piisab ainult sellest kui ma hommikul musi teen ning õhtul kaissu võtan, noh, peaasi, et koos oleme, siis… No ei saa ju nii. Vist.

Ma saan aru, et ma ei kingi talle tükikest kooki või punaseid nelke, sest nendest ta tõesti ei hooli, aga no kuidas saab nii et mitte midagi ei kingi. Mina olengi tema kingitus, eksole =) Nali naljaks, aga mure on tõsine.

Ma olen ammu seda meelt, et mingit mõttetu jura ka ei ole vaja osta, lihtsalt sellepärast et osta ja kinkida. Enamik asju on tal olemas ja õnneks on Leenu nii iseseisev ja (enamvähem) otsustusvõimeline, et kui ta midagi tahab, siis selle ta endale ka saab. Isegi kui ma olen midagi mõelnud ja plaaninud, siis teeb ta selle otsuse kiirelt ja minu geniaalne idee, teda sellega üllatada, lendab uperkuuti.

Tulles aga käesoleva aasta sünnipäeva juurde siis on mul meeles mõlkunud kaks asja.

Kingitus nr 1 – robottolmuimeja

Meie vanas kodus ei olnud selleks vidinaks otstarvet, aga uues jällegi oleks. Kuigi meil on kodus tegelikult kokku kolm erinevat tolmukat, siis kasutust leiab enamasti Makita käsikas, millega me väiksemad kübemed kokku tõmbame. Kuna siin on meil nüüd üleni parkett ja väga nurgataguseid ka ei ole, siis miks mitte tuua majapidamisse selline vahva väike masin, mis vaikselt omaette toimetaks. Tuleme koju ja voilaa, kõik on puhas.

Hakkasin siin hindu vaatama ja mida ma näen. Ebareaalsed hinnad. Ma mingit 200 eurost ka ei võta, sest selle kvaliteet on juba teada kehv. Läksin siis Samsungi lehele, et neil raudselt on. Oligi. Hinnad 800€ alates. Küsisin siis oma kontaktilt, et kuule, teeks väikse diili. Aga ei, kuna neile mingit promo vaja ei ole, siis jäi see diil pooleli.

Siis läksin erinevatesse e-poodidesse kus valik on enam kui kirju. Ebareaalselt kirju. Pärast lehekülgede viisi lappamist jõudsin ma tõdemusele, et kellele ma selle robottolmuka siis ikkagi ostaks? Kas endale või Leenule? Sest kui aus olla, siis tema selle üle nüüd mingit meeletut head meelt ei tunneks. Kui, siis tunneks seda ennekõike mina, et majas on uus “mänguasi”.

Sinna see idee jäigi – ideeks. Sest esiteks hakkas rahast kahju ja teiseks ei olnud fiiling hea. Kuigi ma ei ole seda robototolmuka ideed veel maha matnud. Lihtsalt sellega ei ole nii kiire.

Kingitus nr 2 – auto!

Jah, ma reaalselt olen mõtteis mõlgutanud mõtet, et kingiks Leenule sünnaks auto. Kuna ta nüüd hakkas ilusti autokoolis käima ja plaanib ikkagi need load saada, siis miks mitte teda motiveerida ühe autoga. Mu mõte on nagu see, et kui see auto oleks tal pidevalt silme all, siis ehk on ka motivatsioon suurem.

Ei, ma ei mõelnud, et ma ostan talle tutika ja otse salongist auto, vaid mingi väiksema kasutatud auto. A la Yaris, Polo, C4, Cee’d, Fabia, Clio… midagi sellist. Väike, aga samas saab kõik asjad aetud kui vaja.

Ja siis olin ma jällegi omadega kimbatuses. Kuna eelarvet ei ole, tuleb teha järeleandmisi. Samas need järeleandmised ei ole mulle endale meeltmööda. Ehk kui mul on väike eelarve, siis ei saa ma selle eest head autot. Samas mõtlen ma, et kas mul oleks mõtet osta/kinkida auto, mis hakkab kohe lagunema või millega peab pidevalt käima kuskil töökoja vahet. Esiteks on see rahaliselt kulukas ning teiseks rikub see igasuguse emotsiooni ära. Jah, oli tore kingitus küll, aga no kui sellega on pidevalt mingid jamad, siis ei ole see ju kokkuvõttes tore emotsioon. Lühidalt öeldes – kinkisin talle sünnipäevaks s*tta. Kas see oleks minu arvates parim kink? Kindlasti mitte.

Ja kui aus olla, siis rohkem ideid mul polegi olnud. Auto on ainukesena olnud kõige pikemat aega niiöelda mõtteis. Aga seda pole ka lihtsalt julgenud ära osta. Esiteks on see kasutatud auto ost nii paganama riskantne ja teiseks on see keeruline. Millist müüjat usaldada ja millist mitte. Loomulikult saaks suurema eelarvega parema auto, aga seda suuremat ma nagu jällegi ei raatsi välja käia. Nokk kinni, saba lahti…

Loomulikult võiks ma ju kinkida hunnikute viisi igasuguseid asju mida meil veel koju vaja oleks, aga see ei ole nagu ka päris see. Enamikud asjad on meil ikkagi olemas või siis kui midagi ka pole, siis ei ole see järelikult nii eluliselt vajalik. Või läheb Leenu ja ostab selle ära ning teatab, et nüüd on olemas.

Meie õnn on see, et me oleme tema sünnipäeva ajal Tenerifel ja äkki õnnestub mul sealt midagi ilusat saada. Just nimelt ilusat, mitte väga praktilist. Aga teate… vaatan jooksvalt. Lõpuks on oluline see, et oleme koos ja teineteise jaoks alati olemas.

24 thoughts on “Meelis kirjutab: Leenu sünna – idee on, aga raha mitte!

 1. Kas sinna “liberaalide keskusesse” mingit hooajapiletit ei tasuks hankida talle? See et sina oled olemas, aitab kah kehval päeval. Aga veel parem oleks kui teised vändad ka olemas oleksid.

 2. Kui te ükskord hakkate robotit ostma siis soovitan vaadata sellisele lehele nagu gearbest.com. Meil on sealt tellitud ILIFE robot hinnaklassis ca 250 eurot, millele saab alla panna ka veepaagi ja roboti põrandaid pesema panna. Super toode ja ei ole vaja mõne tuntud brändi nime eest 800 eurot välja käia küll mitte. Täna tellides nädalavahetuseks see küll ainult kohale ei jõua, kaks nädalat peaksid tarneajaks arvestama.
  Leenule sünnipäevaks soovitaksin sul vaadata näiteks Toiduskadeemia või Seikluskohviku koolitusi, need võiksid talle meeldida.

  1. Ma ei soovita never 200robotit, mitte ükski odav robot ei kaardista su kodu ära “loogiliselt” hakkavad siksakitama ja jääb kohti, mis on koristamata, ärge pls hämage et see 200 teeb sama töö. Been there done that! Sellesmõttes Meelis, oled õigel teel! Ära üldse vaatagi nende Mamibot ja asjade poole..

 3. Päris hea postitus – eelarve on väike, seega tahaks autot kinkida :)

  Loodetavasti adud, et auto ost ei ole sul mingi ühekordne väljaminek – kindlustus, hooldus, rehvid.

  Panen ka südamele, et kindlasti mõne tehnikataiplikuma inimese kaasa võtad ja ostueelse kontrolli lased teha, kui kasutatud ja odavat autot ostma hakkad. Muidu võib kingitusest tõesti kiirelt õudusunenägu saada, mis enamus ajast kuskil töökojas seisab.

  1. Kuna juhiluba veel ei ole ja ei tea, kui kaua läheb, et tuleb, siis miks mitte hoopis elektrijalgratas?

 4. Mul on 200ne pesemisfunktsiooniga noname robot Amazonist, üle aasta aja juba megarahul.

 5. Väga kiidet xiami roborock s5 v s55. Saab tellida aliexpressist, euroopa laost. Hinna ja kvaliteedi suhe väga paigas. Sisekujunduse jutu nurgas facebookis väga palju kasulikku infot. 6päevaga oli eestis kohal.

 6. Mina soovitaks Xiaomi robottolmuimejat Roborock S50 S55. See on umbes 350 euri kanti. Seda saab äpist juhtida ja tal on ka sees loogika, kuidas ta toad puhtaks pühib. Saad ka äpis märkida piirkondi, kus sa ei taha, et ta ringi askeldaks (nt maani kaardinad). Aga Roborock on mu tuttaval ja hullult hea on. Aliexpressis on paar poodi, mis shipivad Poolast ja jõuab nagu nädalaga kohale.

  Mul on ILife (~160 EUR) ja see paneb sihitult mööda elamist ringi (mõnes toas laseb 30min ringi ja teises jälle 5 min). Samas säästab aega, sest siis ma reaalselt tõmban tolmuimejaga mingi 1x kuus (ükski robottolmuimeja ei puhasta nurkasid üli hästi).

 7. Minule meeldib kinkida tervise, heaolu ja kogemusega seotud asju. Kas siis näiteks mingeid tervisepakette (nii synlab kui geenitestid) spaa/kontserti/elamuse pileteid/kinkekaarte, tervisega seotud vidinaid jne. Sest nii vaimne kui füüsiline tervis on kõige tähtsamad ja aluseks kõigele muule. Sageli neif asju ise ei viitsita/raatsita osta ka, siis just kingina hea.

 8. Tavaliselt, kui mul rahad otsas on, siis ma olen näiteks kinkinud kinnisvara, mõne odavama maja Viimsis või Kakumäel. Aga seda tõesti siis, kui mul rahakotis täielik tühjus valitseb, muidu oleks piinlik selliseid odavaid kingitusi teha.

  Teine võimalus on viia inimene ümbermaailmareisile, aga jällegi, seda vaid siis, kui raha täiesti otsas on.

  Autodest ma soovitaksin Teslat või Porschet. Peaks väga piiratud eelarve korral hea valik olema.

  1. Kuidas Teie nii soodsalt läbi ajate, ma ise olen kaalunud piiratud eelarve puhul pigem eriväljaandega Ferrarit, sest noh sellega nagunii Eesti teedel sõita ei saa ja seisaks soodsalt maja ees jalakäija teel. Teisalt olen kaalunud võimalust kinkida paari kuune luxus kruiis vaiksel ookeanil või äärmisel juhul jah Kaberneeme villa mere äärde, lisa boonusena kodukoristaja, kes ajaks robottolmuimeja asemel asja ära.

 9. Minul ka kodus Xiaomi robot juba vanem mudel, aga kiidan ka:) Teeb oma tööd igati hästi. Hinnapoolest ka soodsam kui paljud teised robotid.

 10. Vahva Šeik ja co. Olete naljakad tõesti. Tuurile pole mõeld minna? Raudselt Sander Õigus vajaks uusi soojendajaid vm.

 11. Ja siis kurdate, et kodu pole. Sellise suhtumisega elategi terve elu üürikates. Milleks inimesele, kellel lube pole, auto osta? Isegi kui ta need load saab, kas tal reaalselt on vaja eraldi autot? Teil pole prioriteedid paigas ning majanduslik mõtlemine null.

  1. Aitäh meile kaasa elamast ja meie elu paremini teadmast kui me ise. Teen kniksu ja kraapsu sulle selle suurepärase, positiivse ja lustist pakatava kommentaari eest. Aitäh! Tule jälle tagasi kommenteerima :)

  2. Auto on heaks motivatsiooniks ju autokoolis käijale. Mina ostsin ka enne auto , kui load kätte sain :)

 12. Elektriline tõukeratas? Hea linna vahel paarutada ja Hedon mahub ka peale ära, et lasteaia vahet käia? :)

 13. Mingi aeg tagasi oli ju Laseris päris hea reaaltest neist mööda põrandat ukerdavatest nn tolmuimejatest, milleks sellist rämpsu kodudesse üldse ostetakse, eriti veel korteritesse kus põrandad pole ju lagedad. Pigem tellida siis juba hiinlane kes pühib põranda, keedab riisi ja kui hea poiss on olnud siis lubatakse ka vahel nn mängualale, D

 14. Robottolmuimejaga seoses, kas te 8hes vlogis mitte ei maininud, et te alist juba tellisite?

Comments are closed.