Meelis kirjutab: milline on kõige VIPim kool Tallinnas?

Ühes Tallinna koolis algas uus õppeaasta hoopis teismoodi kui tavaliselt. Nimelt koos minuga. Tegemist oli tegelikult tavalise klassijuhataja tunniga, kuid selle asemel, et kuulata kuidas uus õppeaasta välja hakkab nägema, rääkisin mina hoopiski blogimisest. Ma polnud nii VIPis koolis käinudki :)

Ülemiste keskuse taga asub selline kool nagu Tallinna Euroopa Kool. Ma olen sellest koolist varasemalt küll kuulnud, aga detailselt ei ole asjasse süvenenud. Mõni aeg tagasi saatis Leenu mulle edasi nende kirja, mis meie postkasti oli laekunud, et kas tahaksime minna neile blogimisest rääkima. Kuna Leenu end inglise keeles nagu kala vees ei tunne, aga minul pole sellega probleemi, suunas ta selle mulle sujuvalt edasi.

Kuna me oleme ka varasemalt käinud blogielust rääkimas, siis ei olnud see minu jaoks midagi uut ja leppisime kokku, et kell 8 olen kohal.

Kuna tegemist oli esimese koolipäevaga ja kartes hommikusi ummikuid, siis ärkasime juba kell kuus, viisime lapse poole kaheksaks lapsehoidjate juurde, kes ta siis lasteaeda viiks ja kimasime kiiresti Ülemiste City’sse. Õnneks laabus kõik väga sujuvalt ja olime koolis kohal juba enne kaheksat.

See oli see hommik, kus Leenu Facebooki pildi lisas meie lasteaialapsest ja hull arutelu läks lahti, et ta nii paljalt on.. Noh, sups autosse, sups lasteaeda – me ei paki teda tõesti hommikuti paksemalt riidesse. Täna hommikul sai salli kaela :)

Aga Tallinna Euroopa Kool ise on ilus ja privaatne, kui niiöelda. Kogu suhtlus käib loomulikult inglise keeles ja kõik paistsid vähemalt väliselt vägagi sõbralikud ja heatujulised. Loomulikult ei pääsenud ma küsimast, et kuidas ja kes siia kooli üldse õppima saab. Kas piisab ainult sellest kui on paks rahakott?

Oh, ei. Rahakoti järgi saab vist mujale, sinna saamiseks peab üks sinu vanem olema tööl saatkonnas või mõnes Euroopa Liidu institutsioonis. Lisaks tuleb teha nii inglise- kui prantsusekeeletest ja kõige lõpuks veel perevestlus. Vot nii VIP kool on Tallinna Euroopa Kool.

Aga tuleme nüüd tagasi minu esinemise juurde. Kui algne plaan oli, et ma räägin ainult 20 minutit, siis kohapeal selgus, et mul on selleks siiski rohkem aega, sest teine esineja ei tule. Kuulajaskond oli aga seekord vägagi lai – vanuses 10-18. Kartsin, et ma ei suuda neid korraga kõnetada ja arvestades varasemaid kogemusi Eesti noortega, kartsin et seletan seal tuima blogimisest ja keegi midagi küsida ei julge, aga…

Loomulikult kehtis vana tõde, et ees istuvad usinamad ja need kes kuulata ei taha on tagareas. Aga uskumatu, kui palju neil noortel oli küsimusi. Kuidas sa raha kätte saad, kui sa millestki bloginud oled? Mis kellast kellani sa töötad? Kas on teemasid millest sa ei kirjuta? Kust sa raha teenid? Kuidas sa lugejaid saad? Kui palju su blogi väärt on, kui keegi seda osta tahaks? Kui palju üks klikk maksab? Millega sa blogis raha teenid?

Lõppes mu etteaste nagu mingi pressikonverents. „Aeg on läbi, rohkem küsimusi ei võta!“ See on tegelikult nii hea kui inimesed küsivad, sest võibolla nemad tahavad teada midagi mis minu jaoks on elementaarne, kuid ma ei puudutagi seda teemat.

Minu jaoks oligi väga positiivne just see, et küsisid noored – no ikka verinoored, lausa lapsed kui öelda tohib. Kuid läbivaks teemaks ja huviks oli siiski raha. Jah, sellest blogimisest ja raha teenimisest võiks ma lausa eraldi loengu teha, sest see on lai ja natukene keerukam teema nii blogijale kui ka ettevõttele, kes blogi kaudu omale reklaami tahab teha.

Kui sul nüüd tekkis huvi ja uudishimu teada saamaks millest ja kuidas ma/me blogimisest räägin/me, millised on need nipid ja nõksud kuidas saada endale lugejaid ning kuidas panna klikid raha teenima, siis ei jää sul muud üle kui mind/meid enda kooli (õpilastele) või tööjuurde (turundusosakonda) rääkima kutsuda.

info@marimell.eu

12 thoughts on “Meelis kirjutab: milline on kõige VIPim kool Tallinnas?

  1. ja ta EI ole ikka Bi-seksuaalne? :D hale..mitte see ,et ta kapihomo on,aga just see et te ise vanad homode eest seisjad ja siis ise seda varjate :D :D :D

  2. No küll sina tead hästi, eks :) Oled teda näinud mõne mehega?
   See kui mees käib postitantsus teeb temast BI? OK! :D

  3. Kuule siin juba ammu on miljon muud asja ka, mitte ainult see postitants. Meelis oma ema pärast kükitab kapis?

  4. Meelise ema ei puutu ammu enam asjasse. Miks ta peab üldse kapis olema, ma ei saa aru? Või mis teid paneb arvama, et ta on raudpolt gei? Sest käib kuskil trennis? Sest kannab roosat? Sest on veits teistsugusem kui klassikaline heteromees? Ma ei tea. Nagu sadaviiskümmendkorda sel teemal kirjutanud. Ja ma ei näe enam isegi pointi lahata neid teemasid.

 1. Mis vanuses lastele te tavaliselt kõige rohkem nö. huvipakute või kellele kõige rohkem rääkima kutsutakse? Töötan huvijuhina ja mõtlen pidevalt, et päris äge võiks olla noortele blogiat/youtuberit esinema kutsuda ja siis jälle mõtlen, et mis see kasutegur on ja kellele? Kui niisama bloginduse tutvustamine siis oleks vist parim ainult huvilistele seda tundi pakkuda kui aga näiteks keskenduda raha poolele oleks see ilmselt majanduse tunni raames üli huvitav. Millest tavaliselt põhiliselt räägite?

  1. Me oleme praegu käinud põhikooli omadele rääkimas, õpilasomavalitsustele ja nüüd 10-18aastastele. Mu meelest sobiks see ideaalselt näiteks meediatunni asemel :)

Comments are closed.