Kirjuta tihti aga lühemalt

Inimesed on öelnud, et mu blogi on kuiv ja igav, et kui ma suvel tegin eksperimenti, et blogin kui tahan, oli blogi kohe elusam ja mõnusam lugeda. Polnud pingutatud, et mis ma homme blogin.

Okei, ma võibolla ei peaks iga päev sunniviisiliselt postitama, ega ma seda muidugi sunniviisiliselt ei teegi, aga jah.. Mu jaoks jah, on blogi projekt. Ma tahan, et see oleks korrektne. Et iga blogipostituse juures oleks sobiv pilt ja pildiallkirjad. Et igal postil oleks sisu. Ja et inimene saaks selle lugemisest midagi – olgu selleks kasvõi enda väljaelamine. Need on need kägude arvates klikipostid, minu jaoks emotsioonipostid.

Ma ei viitsi toota mingeid viierealisi postitusi, mis tegelikult midagi ei anna ja kui ma ise hiljem otsin näiteks “Türgi reis”, siis tahaks silmad peast kratsida, et see blogipost mulle tegelikult midagi informatiivset ei andnud.

Parem kogun 12 postitust mustandisse ja sheerin kui selle valmis timmitud saan – pildid juurde tehtud, lingid otsitud jne Veelkord üleloetud ja avaldatud. Olge õnnelikud, et ma Tammsaare kombel sõnu ei sea, siis läheks iga postitusega paar kuud kuni aasta :)

Eile kohtusin ühe blogilugejaga, kes oli “wauuuu, sa oled nii väike. Misasja, ei ole võimalik. Sa oled piltidel näost palju suurem.. Hmm, võibolla see on meigist. Pane mingeid meikimata ja elulisi pilte ka blogisse ja Instagrami..” ja ma olin nagu.. ah? Mida ma siis postitan? Ma ei meigigi end eriti. Paar korda aastas viitsin mingi meigi teha, selleks olengi igapäevaselt oma võltsripsmetega, et mul mingigi raam näos oleks, muidu oleks ikka megaplass.

Hakkasin siis mõtlema, et… äkki blogilugeja ootabki mingeid blogisutsakaid. Mingeid elulisi sähvatusi, mida ma muidu pigem Facebookis jagan. Peaks kõik blogisse pigem tooma? No näiteks, panin esmaspäeva hommikul Facebooki pildi Hedonist lasteaeda minemas ja kribasin juurde, et meie lähme sinna Euroopa Kooli. Oleks pidanud viis rida pikemalt kirjutama ja hoopis blogisse panema?

Mida te siit blogist ootate? Mida te rohkem tahaks? Vähem tahaks? Rohkem elulisi seiku või klanitud tekste ja pilte? Ma vist võtan seda blogi ise tõsisemalt kui lugeja? :D

20 thoughts on “Kirjuta tihti aga lühemalt

 1. Minule isiklikult meeldivad elulisemad ja pikemad postitused. Eriti kuna ma kammin blogisid läbi, kui mul parasjagu tegevust pole ja siis on hea midagi pikemat lugeda. Elulised selles mõttes, et mis iganes te mõtlete või teete on ju eluline? Kui ma tunnen, et see on teie enda mõtte ja emotsioonide tulemus, ega ole poliitiliselt korrektseks kuskilt otsast korrigeeritud, siis seda on hea lugeda.

  Vähe on postitusi, mis mulle ei istu (hala negatiivsete või Kägude kommentaaride pärast või kui palju mingid asjad maksma läksid vms). Aga mis see minu asi öelda on, mis teie oma blogis kirjutate. Naljakas oleks, kui hakkaksite kohandama võõraste inimeste vajaduste põhjal kirjutatut :)

  Nii et olgu nunnud edasi!

  1. Hm, mulle endale just alati pakub huvi, palju miski asi maksis ja kust pärit on, seepärast olen ka selliseid poste vahel teinud. Või mul tunne, et mult küsitakse nende kohta palju – kust selle said, palju maksis.. Siis juba eos kirjutan :D

 2. Miks su blogi enam malluka blogrollis pole?
  Ma sealt tavaliselt avastasin, et ahaa oled midagi postitanud ja tulin lugema.
  Nüüd mõtlesingi, et huvitav kas sa enam ei blogi ja trükkisin siis korra käsitsi su blogi adre ja avastasin, et olen vahepeal päris palju postitusi maha maganud.. arvan, et kaotad nyyd palju lugejaid mul endal pold eriti su blogi aadress meeleski..usun et paljudel on nii.

 3. ma ise mingit paari meetrist teksti ei suuda alati lugeda, kuna arvutis on ebamugav, pigem loen ajakirju, raamatuid pikalt otsast otsani ära a netis kohe ei suuda.
  selline tekst ja eelnevad tekstid on suht okeikad olnud.
  ning lootsin, et su uuel soengul on rohkem funki, särtsu sees, aga see on ka päris okei :P:)

 4. Ei taha lühemalt! Nõme on avada link ja lugeda justnimelt 5 rida :D kõige rohkem meeldib ausus ja realistlikkus, asjad on nagu on, ei ole Malluka labasust ja T-L ninnunännusust. Mulle meeldib, et sa julged kajastada kriitilisi ja tundlikke teemasid, oma arvamust välja öelda ja seda et sa jääd oma arvamuse juurde, mitte ei kustuta poste ja ei hakka nahast välja pugema. Sa oled praegu just mõnus ja alati on hea lugeda midagi sisukat. Keep going!

 5. Minu arvates ka peaks te kirjutama tàpselt nii nagu teile endale sobib- nii pikalt, kui meeldib ja sellest, mis meeldib. Need inimesed, kellele selline blogi ei sobi, et jutt liiga pikk või pilte palju ja sada muud häda, ei ole ju kohustatud lugema ja võivadki käia facebookis neid kaherealisi vaatamas. Mina just loen seda blogi, sest on hea pikk ja huvitav tekst. Igasugused moetoodete tutvustused ei pakuks huvi, selle jaoks on omad blogid ja ma ei käi neid lugemas, ega halamas, et issand tehke teistmoodi, nii igav on!

 6. Pikad su blogipostitused ei ole, aga igavad on seetõttu, et sa jätad mingites postitustes nagu mingi asja poolikuks. No näiteks võtame selle Hedoni pildi, kus ta läheb hommikul lasteaeda. Ja juurde kirjutad, et me vanemad läheme Euroopa Kooli. Punkt. Nii, lugeja ei saa sellest sinu Euroopa Koolist ja selle mainimisest mitte muffigi aru, et aga miks sa seda yldse mainid, kui sa ei kirjuta lahti, kasvõi paari reaga, et mida te sinna Kooli tegelikult tegema lähete. Selliseid jube igavaid minikirjutisi “apsakaid” teed sa päris tihti ja seetõttu ongi su sellised paarirea kirjutised igavad ja isegi veits arusaamatud, et jätnud siis mainimata selle Euroopa Kooli, poolikud kirjutised jäävad meelde ajus negatiivsena ja igavana ja sellest kujuneb lugejal automaatselt mõte, et ongi igav blogija.
  Välimuse suhtes jah, valmistad sa ilmselt paljudele lugejatele positiivse yllatuse, kes sind livena kohtavad. Sa oled tõesti väike, sale, ja näed ikka kordades kenam välja, kui piltidel. Ma ei tea, kes neid pilte sinust teeb, aga tihti on sul liiga suured näopildid ja nägu tundub piltidel sul megasuur ja lottis aga tegelikult oled sa elus isegi väga kena ja pole yldse loppis ega pehmeke nagu piltidelt tundud. Isegi mina vaatasin supiköödis, et “vau, kui ilus naine Mari-Leen päris elus on” Isegi kui sa poleks Marimell, siis ma vaataks sind tänaval, et väga ilusate näojoontega kena naine.

 7. Tänane lasteaia viimise outfit. Jällegi, muidu väga kena, AGA millal sa siis seda uut soengut täies hiilguses näitad ilmarahvale? Nyyd just peaks pilte tegema kui soeng on värske ja ilus. Eile ju seda kõigile kuulutasid, et mis toimuma hakkab. Oodatakse ju tulemust ja tahetakse näha ja ilma prillideta, mis varjutab yle poole.. Ok, tegid hommikusest outfitist pildi, kena oled. Aga võta päikseprillid eest ära ja näita oma uut soengut eest-tagant- kyljepealt jne. Jälle jätad asja poolikuks. IGAV noh, see teebki igavaks, et sa ei tee nagu lõpuni asja. Eputad kyll, heas mõttes eputad, saad aru jah, mida mõtlen, kõik ootavad et siis seda imelist uut tulemust näha ja siis teed pildikese, kus peasuurused prillid ees….. ja uut soengut saab vaid natuke aimata… et ahah. Kas see oligi siis kõik? Kaota sellised igavad “nähud” oma blogist ära ja oledki huvitav, huvitavam.

 8. No ma ei tea nüüd.
  Sätid end koos kohvikruusiga mõnusalt sisse, avad blogi… ja seal on paar rida ja mingi foto. Tead, mu meelest sellised sutsakad ei ole väärt blogiavamise näpuliigutust. Korra nädalas vast sirviks.
  Pikemad tekstid on ikka kordades paremad, lühikeste jaoks on teisigi väljundeid. Sul pole teab mis lohisevad postitused ju, täiesti paraja pikkusega, sama joont võiks hoida.

  * ma lõpetan tänasega klikimaratoni. Ole siis kena ja maini hiljem, kas tavapärasega mingi vahe ka sees on? Või ei paista ühe inimese “kuu aega kolm klikki päevas” rahalises mõttes üldse välja?

  1. Ma ei tea, kas see email on õige või ei, ei hakka sinna kribama. Aga vaatasin, SU KLIKKIMISEL on reaalne kasu :) või siis on keegi veel hullult klikkinud. See kuu on täiega parem tulemus :) Ohmygod, kui kõik niimoodi klikiks, saaks rikkaks ju :)

 9. Minu lemmikud on teie reisipostitused – nii planeerimisest, reisilt kohal olles kui ka tagantjärgi-emotsioonid. Ükskõik, kas perega paketikad või kahekesi möllamas. Nii lühikesed sutsakad kui pikad jutud. Need on alati mõnusalt ehedad. Isegi kui ma tean, et mõnda kohta ise iialgi ei läheks ja otseselt blogitekstist inspiratsiooni ei ammuta – ikka põnev lugeda! Sama teatud teemadega – me ise enam mehega peoloomad ei ole ja ka näiteks Tais käime puhtalt sukeldumas ja kultuuritamas, aga teie Tai-peojutte on ikkagi maru mõnus lugeda! Loodan ohtralt lisa!

  P.S. Mulle tundud sa kena nii piltidel kui päriselus, aga päriselus oled tõepoolest piltidega võrreldes nagu pisike kirp. Vb piltidel pole perspektiivi? Peaksid äkki tegema pildiseeria, kus seisad kõrvuti meie “tavasuuruses” blogijate-staaridega vms.

 10. Meeldivad just pikad postitused, mis on piltidega vaheldumisi. Esmajärjekorras toit, siis igasugune naiselik pudi-padi. Mida üldse ei viitsi lugeda, on Meelise postitused, ta on nii puine ja igav nagu partei pressiesindaja :) Esmajärjekorras avan alati kokandust ja reisimist puudutava, seal huvitab mind küll väga, mis asjad maksavad ja kust neid saab. Kolmandana huvitavad ülevaated, kuidas sa midagi korraldad ja ka see on huvitav, mis asjad seal maksid.
  Mis ei ole mulle kui lugejale huvitavad, on need reklaampostitused, kus sa oled vägisi üritanud mingit teemat leida sellega seoses. Need on nii punnitatud ja ajend nii ilmselge, et ma ei süvene väga kunagi. Samas näiteks Gemossi kohta loen hea meelega, sest on tunda, et see asi haagib sinuga ja sa ise fännad tõesti ja jagad matsu.
  Arvustused meeldivad ka – restoranid ja hotellid ja muu.
  Samuti pean igavaks “kägude” kirumist ja üldse enda õigustamist, kui keegi on su kohta midagi kobisenud, näiteks teised blogijad. Eriti ei eruta ka seltskonnaelu ja kõmu puudutav, rääkige ikka oma elust :)
  Ja küsimusele vastates – postitused ikka pikad ja põhjalikud, sest mulle meeldib mõnuledes lugeda, hea koha peal pooleli jätta, vahepeal midagi muud teha ehk mõnu pikendada ja siis tulla pausi hetkel tagasi lugema ja mõnulema.

 11. Mulle meeldivad arvamuspostitused. Olete värvilised tegelased ja teie ausaid arvamusi on äge lugeda!

Comments are closed.