Meelis kirjutab: minu sünnipäeva wishlist ehk unistada ju võib!

Foto: imeline Ethél Eliis Krünberg

“Idioot oled või?” just selline karjatus tuli minu kalli abikaasa suust kui ma teatasin, et mõtlesin oma sünnipäeva wishlisti kokku panna. “Miks sellist postitust vaja on?” küsis Leenu. Aga vot sellepärast, et minu kallil abikaasal on kallal selline “needus”, et suuremal või väiksemal määral tema kingitused ja üllatused mulle ebaõnnestuvad. See sõna ebaõnnestuma on natukene liiga karm, aga samas ei leia ma ka muud väljendit. Ehk siis kui ta mingi kingituse teeb, siis see kas ei meeldi mulle või on sellega mingi häda. Seega murrame “needuse” ja ma panen selle kenasti siia kirja, mida ta võiks kinkida. Ja kuna sünnipäev on vahetult enne riigipüha, siis on sinnani veel aega ka.

Leenu: etteruttavalt olgu öeldud, et Meelis väga ei salli oma sünnipäevi ja ta tahab alati siis üksi olla. Ma ostsin talle Rootsi kruiisi, mille ma andsin talle juba ammu “üle”, sest tal oli vahepeal üks tööreis Rootsi ja ma kartsin, et kuskil sadamas öeldakse talle “näeme augustis”, siis on veits feil.

Aga hakkame siis minema

Avengers: Endgame Blu-Ray DVD

Ma arrrrrrrrmastan seda filmi. Okei, ma olen üks kord näinud, aga no vaataks veel ja veel ja veel… Reaalselt see on ainukene film mille puhul ma olen nõus ostma Blu-Ray DVD. Sest meil ei ole tegelikult ühtegi DVD kodus. Aga sellega on üks jama, mis viib mind kingituse soovini nr 2.

Xbox või PlayStation mängukonsool kahe puldiga (ma tegelt ei tea kumb on parem või halvem)

Tegelikkuses oleks mul Xboxi vaja ainult selleks, et Endgame’i vaadata. Aga kui see juba meie majas olemas oleks, siis miks mitte sinna juurde ka kaks pulti, et ma saaks Hedoniga mängida. Kui nüüd muidugi üdini aus olla, siis ma ei ole suurem asi mängija. Arvutis ei mängi ma mitte kunagi ja telefonis ainult siis kui lennukis olen. Ning siis ka ainult piljardit või FlappyDunk’it. Samas on mul mure, et kui see konsool meil kodus on, hakkab Hedon mängima. Ja uskuge mind, sellel vennal on tehnika peale jõhkralt nutti. Kahe nädalaga oleks ta minust kindlasti mõnes mängus parem.

Gucci lõhn (see kus Jared Leto reklaamnäoks on)

Kuigi mul on kodus mitu lõhna ja võib-olla ühe mehe jaoks liigagi palju lõhnu, siis on mul alati neist puudus. Mul mingi aeg oli üks Gucci lõhn ja see oli nagu niiiiiiii hea. Siis nuusutasin hiljaaegu kuskil lennujaamas seda Jared Leto lõhna ja ma teadsin, et see on minu järgmine lõhn. Kahjuks hind ei olnud minu poolt, kui nii öelda. Ehk siis jah, mul on mitmeid lõhnu ja kõiki neid tarbin ma vastavalt tujule ning loomulikult ka üritusele.

Elektritõuks

See toode on konkreetsel kapriisitoode. Ehk siis ma näen, et kõik sõidavad nendega ja ma sõidaks ka, aga samas ei näe pointi maksta Boltile või CityBee’le kogu aeg mingi rahanatukest. Seega võiks mul endal see ju olemas olla. Samas, kui ma nüüd oma ajunatukese tööle panen, siis küsin ma endalt, et kui väga mul seda ikka vaja on? Suvi on ju kohe läbi, kesklinnas ma tööl ei käi, Mustamäele sõitma ei hakka. Äkki talvel kui Jõuluvana teen? Kuna paljudel firmadel on siiski jõulupeod kuskil kesklinnas, siis oleks ju lahe kui Jõuluvana vuhiseks saani asemel elektritõuksiga mõne firma töötajate peole. Just suurte omale, mitte laste juurde. Või teeks Jõuluvana kullerit tõuksiga? Lund meil ju nagunii ei ole. Aga pigem seda siiski ei ole vaja. Selle asemel võiks olla 10 kasti Coca Zerot.

Spordiklubi aastakaart vms

Jubedalt tahaks trennis käia ja sügisel oleks jälle aega seda rohkem teha. Ma loodan vähemalt, sest vaadates meie plaane ning to-do listi, siis hea kui leian aega magamiseks. Kuna ma ei ole ära suutnud otsustada kus ma trennis tahan käia, siis oleks hea kui keegi teine selle otsuse minu eest ära teeb. Valikus oleks HC Gym, Impuls või PeopleFitness (viimases ma käisin pikalt, sest asukoht oli hea, aga..). Samas siis oleks vaja igast muud manti ka sinna kõrvale. “Jõusööta” nagu ma seda nimetan, ehk siis proteiini ja mida iganes nad söövad. Minu puhul trennist ainult ei piisa. Midagi on vaja juurde teha või tarbida. Ja nüüd kui me ükspäev Maardus HotLipsi poes käisime siis nägin, et seal müüakse lisaks leludele ja riietele ka jõhkralt igasuguseid toidulisandeid jõusaali huntidele.

Moblavidinad ehk PopSocket ning akupank

Ma olen oi, kui kaua aega tagasi võtnud hoogu, et ostan oma kõikidel telefoni ümbriste taha ka PopSocketid. Kas ma olen seda teinud? Loomulikult mitte. Õnneks leidsin ma logo.ee kodulehelt normaalsema hinnaga PopSocketid ja lisaks akupangad. Jama on aga selles, et neid akupankasid on seal liiga palju. Kui palju ma seda aga kasutaks on muidugi ise küsimus. Aga vähemalt ma tahan, et mul oleks see või need (üks kodus ja üks seljakotis) olemas. Veel on probleem selles, et ma ei tea milline see hea akupank on. Mis see mAh peaks olema? Mis mind kõige enam kõnetas oli see, et akupangale saab logo peale panna. Ehk siis väike marimell.eu bränding ei tee ju kunagi paha. Peale kerge inspireeriv tsitaat ning ongi praktiline ja lahe kingitus olemas.

Uus telefon (soovitatavalt Samsung)

Kui me juba siin akupankadest ja PopSocketitest räägime, siis jõuame selleni, et mul on mu vanast telefonist kopp ees. Ning kuna 7. augustil tuleb välja uus Samsung Galaxy Note 10 ja 10+, siis miks mitte üks nendest. Kuigi ma kardan, et see Note 10+ on ikka suur mu jaoks. Kuigi ära harjuks ma kindlasti ka selle suurema versiooniga. Aga see tuleb vist müüki alles mingi 22. august ja sedagi Lõuna-Koreas. Millal Eestis letile jõuab ei tea veel keegi. Samas meeldis mulle ka Samsung Galaxy S10+ 

KELL!

Sama palju kui ma armastan erinevaid lõhnu, siis armastan ma ka kellasid. Mul võiks neid olla kodus kümneid, sest nii nagu lõhnadega on ka kelladega. Kannad sõltuvalt sellest milline on tuju, riietus ning üritus kuhu minna. Igapäevaseks kasutuseks oleks ilmselt Samsung Galaxy Watch R800. Samas mulle väga ei meeldi see kummist rihm. Suurus on jällegi hea. Siis on üks mu lemmikkelladest tegelikult Eesti oma AEGAON PeaceMaker 53 ja 65. Ei oska ka ise öelda miks, aga mul on mingi kiiks, et kell peab olema suur. Ju see tuleb sellest, et ma ise olen väike ja käed on ka väiksed, et siis nagu kell kompenseerib seda. Noh, nagu mõnedel on autoga lood. Vahest ma lihtsalt käin Watchshopi lehel kellasid vaatamas ja unistan.

Kunagi tegin sellise asja, et panin ostukorvi kõik kellad mis mulle meeldisid. Kokku sain ma neid 18 ja ostukorv oli “kõigest” ligemale 10 000 eurot. Ma räägin, et siis ma ei vaadanud hinda, vaid lihtsalt valisin mis meeldis. Seega jah, kellasid võiks mul olla palju ja ikka oleks vähe. Aga kiiks on see, et rihm peab/võiks olla nahast. Sest siis sobivad need kellad minu erinevate VonBaeri nahast kottidega.

Aega iseendale!

Õnneks selle aja ma endale ka nüüd saan kui Rootsi lähen. Aga kui aus olla, siis me KÕIK vajame oma aega. Lihtsalt, et saakski üksinda olla. Minule piisab tegelikult ka sellest, et Leenu läheb kuhugi välja ja ma saan Hedoniga olla ning kui tema magama jääb ning siis vaatan mina XBox’ist Tasujate filme. Hea kui oleks veel UHD ehk 4K kvaliteedis. Ma niiöelda lülitan ennast välja paariks tunniks. Kõrval nosin jäätist ja ongi väga relax.

Aega, aega ja veelkord aega

Kõlab imelikult aga tegelikult on paljudel meil puudu ajast. Ajast kellegagi kohtuda, ajast kuskil käia, ajast midagi teha. Meil Leenuga on tihti puudus ajast teineteisega olla. Jah, me käime küll mõnikord kuskil kahekesti, kuid see ei ole nagu see. Vähemalt korra, kui mitte kaks korda kuus, soovikski aega meile kahele. Paar tundigi oleks lahe. Lihtsalt läheks kuhugi restorani või kohvikusse, istuks, jooks tassikese kohvi ning sööks kõrvale midagi head ja räägiks juttu. Kuigi me räägime ka kodus juttu, siis väljas on see kuidagi teistmoodi. Kuidagi romantilisem ja rahulikum. Eriti tore oleks veel see, kui saaks end ilusti riidesse panna ja siis kuhugi välja sööma minna. Ei pea minema kuhugi kallisse restorani. Mulle piisaks ka McDonaldist. Kuigi jah, see ei ole kindlasti nr1 valik. Pigem mingi hubane kohvik või restoran. Mõistlikus hinnaklassis loomulikult. Tahaksi aega meile kahele. Aega, et luua uusi ühiseid mälestusi mida aastate pärast meenutada.

Kui meil ei ole aega, siis tegelikult ei ole neil kaheksal eelneval kingitusel mitte mingit väärtust, sest pole ju võimalik neid nautida. Seega minu soovitus teile on hoopiski see, et võtke aega. Nii endale kui teineteisele. Olgu selleks, siis vend, õde, ema, isa, sugulased või partner.

Mulle meeldis meie ühe blogilugeja kommentaar:

Minu vanaema ütles mulle kunagi kuldsed sõnad – Ela oma elu nii, et vanaduses on ka üksi, vanadekodus voodiserval, naljakas oma möödunud seiklustes, mõtetes tagasi rännata.. Naudi, armasta ja tea, et kõik, mis raha eest saab, pole kestev… Täna ütlen, tal oli õigus..

Nii on! Leidke teineteisega koos olemiseks aega. Looge mälestusi, sest need on lõpuks need mis loevad.

4 thoughts on “Meelis kirjutab: minu sünnipäeva wishlist ehk unistada ju võib!

  1. Proteiinipulbreid jms tarvitatakse siis, kui treenitakse rohkem kui 5h nädalas.

    1. Proteiinipulbreid ja kõiki teisi toidulisandeid tarbitakse siis, kui mingil põhjusel neid aineid tavatoidust kätte ei saa. Kas süüa kohupiima, kana või sama toorainet pulbri kujul, ei oma mitte mingisugust vahet peale hinna ja maitse-eelistuste. Eriti veel ei ole imendumiskiirusel vahet harrastusportlase jaoks.

  2. Akupank võiks ikka 10000mAh olla, siis saab telefoni akut ühe akupanga laadimisega mingi 3x täis laadida. Ja Galaxy Watchil on vahetatavad rihmad, seega saad ka nt nahast rihmaga kasutada

Comments are closed.