#elulineblogi #meeliskirjutab

Meelis kirjutab: piletihinna üle halavad need, kes käinud pole

Kui juba Pärnus olla ja lapsega, siis kindlasti on kohustuslik külastada Lottemaad. Vähemalt selline mulje mulle jäi, kui teatasime, et me Pärnusse suuna võtame. Kohe tuli soovitusi, et ilma Lottemaata me ei saa, ja teine osa neid, kes hakkasid halama, kui kallis see kõik on. Käisime ära. Ja tuleb tõdeda, et halavad piletihinna üle ilmselt need, kes maanteeäärsest sildist edasi pole läinud.

Ma olen lugenud mingeid õuduslugusid selle maa kohta ja ei ole kunagi väga tõmmet selle koha suunas tundud. Ma muideks olen seal ühe korra varem käinud, aga lausa nii vara, et ametlikult ei olnud see koht veel lahtigi, kuid meil oli miskitsorti firma kevadpidu ja selle tarbeks oli siis Lottemaa meile broneeritud ja no igasugu põnevaid lahendusi sinna sisse loodud. Aga nagu ma ütlesin siis oli see ammu ja minu jaoks oli väga huvitav vaadata, et mida on juurde tehtud ja kui õudne see tegelikult siis ikkagi on.

Tunnistan, et ma ei ole kunagi mingi Lotte fänn olnud. Noh, ma tean, et on mingi Lotte, kes elab kuskil ja tal on hunniks sõpru. Aga ma ei tea neid tegelasi ja maju ja masinaid. Ja sellest ei ole üldse hullu, kui sa midagi ei tea, sest kohapeal olevad näitlejad informeerivad sind kõiges vajalikust.

Ma tegelikult tahtsin esialgu näitlejatest lausa eraldi blogida, sest minu jaoks oli see kohe eriline pärl Lottemaa juures. Miks? Sest mulle meeletult meeldis kogu see karakterite kontseptsioon.

Esiti arvasin ma, et need tegelased räägivad lastega nii nagu nad on karakterina loodud, aga ei. Nad olid terve aja karakteris ja ei olnud vahet, kas sa oled laps või täiskasvanud. Ka omavahel oli neil koguaeg suhtus ja elatigi oma tavalist elu, kuhu sina lihtsalt sattusid.

Ma ei imesta, et nende näitlejate leidmiseks korraldatakse konkurss ja osalisi valitakse hoolikalt. Igaüks ikka sellise ülesandega hakkama ei see. Seega braavo ja kiitus neile noortele, kes seal lapsi päevade viisi lõbustavad. Tehke oma asja sama innukalt edasi.

Piletihind on liiga krõbe

Ma tegelikult ei saa aru, mida on siin piletihindade üle vinguda? See oli ainus hala mis tuli, kui keegi Lottemaad meile soovitas või kui me lõpuks pildi üles panime, et kohal.

Või miks üldse vinguda, et see maksis ja too maksis ja see oli nii kallis. Loomulikult tegin ma eeltööd ja vaatasin, et mis kui palju maksab, tegin kerge kalkulatsiooni ja tõdesin, et kui mu rahakott ei kannataks sinna minna, siis ma ka ei läheks.

Kui teil on mõni sooduskood, siis on hind soodsam. Tavahind kohapeal on 20€, netist ostes 17€. Hetkel neil kampaania, kus 3=4. Koodiga marimell saab pileti suisa 13,50€ eest! Kehtib internetist ette ostes 13-19.08.2018 vahemikus ja pilet kehtiv kuni selle hooaja lõpuni – lottemaa.ee

Ma olen mingite asjade kohapealt ikka ilgem kooner ja jätan ostmata, kui hind seda väärt ei ole. Kõik asjad tänapäeval maksavad. Kas kuskil on mõni tasuta mängutuba või batuudikeskus? Kujutage ette, et Lottemaa oleks tasuta. Mis massid seal siis veel oleksid? Hinnapoliitika reguleerib ka seda, mis sorti inimesed sinna lähevad. Aga kui see kõik oleks tasuta, siis uskuge mind, Lottemaa ei oleks selline nagu täna ja enam sa sinna minna ei tahaks.

Selleks, et asi oleks ilus ja toimiv on vaja raha, sest nagu ma ütlesin, tasuta ei ole tänapäeval enam midagi. Ja kuna Lottemaa ei ole mingi heategevusorganisatsioon, vaid siiski äriettevõte, siis ongi elementaarne, et seal on pilet, mille eest sa maksad ja selle raha eest pakutakse sulle teenust. Ja kui ikka hammas peale ei hakka, siis ei ole mõtet sinna minna. Samas kord aastas võiks selle väljamineku ju teha. See ei ole ainult päev su lapsele, vaid ka sulle endale. Ja kui sa tõesti tunned, et paar eurot rongi eest on liig mis liig, siis saab ju alati ka selle maa jalutada. Soodne ja tervislik.

Mulle tegelikult tundub, et piletihinna üle halavad need, kes seal veel käinud pole. Te ei saa lihtsalt veel aru, mille eest te maksate.

Saate aru, seda Hedoni nägu kui ta nägi, et jänes on rongis, ta oli täiesti hämmingus. Kui rong kohale jõudis, tervitas terve kari Lotte tegelasi meid juba väravas ja sa oleksid sattunud nagu etendusse või nagu olekski sattunud nende juurde, nende ellu. Leenu ütles, et tal oli endal nii ärev ja äge tunne sees kui me kohale jõudsime, rääkimata siis lapsest, kelle jaoks oli tegemist nagu mingi võlumaaga, kus arstid tervitavad ja ei teegi süsti, kus jänesed ringi hüppavad ja räägivad, kus rebane lööb patsu ja..

Lottemaa ei ole ainult lastele

Ma isegi ei tea miks, aga mulle oli jäänud mulje, et Lottemaa on ainult lastele suunatud. Okei, seal on tegevust tõesti lastele ja kõik on ilus ja värviline, aga tegutseda said ka suured. Ma ei saa öelda, et mul oli igav. Kindlasti mitte.

Avastamist ja uurimist nii Hedonile kui ka mulle. Isegi kui kätt kuhugi külge ei viitsinud panna, siis lapsele seletamist jagus kohe kindlasti. Neid kohti kuhu aga käsi külge panna, oli loomulikult palju. Eriline maasikas oli “planetaarium”.

Ideaalne koht, kus väike uinak teha, rahu ja vaikus, kõigil klapid peas. Planetaarium oli muidugi ka ainukene koht, kus normaalselt pikutada sai, sest ülejäänud majades jagus aktiviteeti piisavalt.

Meie läksime laupäeval kell 11, mis minu arust on suht tipptund. Rahvast oli, aga keegi ei jäänud kellelegi ette ega jalgu ja oli piisavalt ruumi et liikuda. Isegi see etendus, kuhu me ei plaaninud minna, aga ikka läksime, oli rahvast täis, aga ikka oli ruumi ja kellegi higine käsi mind ei puudutanud.

Kas mulle meeldis?
Jah.

Kas lapsele meeldis?
Jah.

Kas see oli kallis?
Ei.

Kas ma soovitaks teistel minna?
Kindlasti.

Kui oled samasugune koonerdaja nagu meie pere, siis palun tee võileivad endale kaasa ja tarbi neid. Mitte keegi ei vaadanud meie peale viltu ja kuskilt välja meid ka ei visatud. Ja kõiki teenuseid ei pea ka ju tarbima, ehkki kamoon sa oled ju puhkusel (või noh, meie jaoks oli Pärmnusse minek nagu minupuhkus) ja igapäev sa ka Lottemaale ei lähe, seega kaks eurot jäätise või kolm eurot Lotte teemalise perefoto eest ei ole palju minu meelest.

Meid üllatasid ka hinnad, ei olnud üldse kallis, ala pannkoogid või pitsa või jäätis. Täiesti okei hind oli. Lõppude lõpuks lähed sa sinna ikkagi lapse meelt lahutama ning boonusena saad ka ise midagi vahvat teha või näha.

Ma nägin juba reklaami, et on ka mingi Jõulumaa, keegi on käinud? Tasub minna?

Foto: Lottemaa Facebooki leht

Kuigi me detsember on vist päris kinni, sest Jõuluvana broneeringuid tuleb uksest ja aknast, aga küll me selle ühe hetke ikka leiame, et minna, kui on väärt minemist.

Siia on nüüd oodatud kommenteerima need, kes on on Lottemaal käinud, et kas tõesti on see asi nii hull nagu internetis räägitakse? Kirjutage oma lugu. Olgu see siis hea või halb. Kas nõustud sellega, et hinnatundlikud on pigem need, kes käinud pole ja ei saa veel aru, mille eest nad maksavad? Kas keegi talvisel Lottemaal ka on käinud? Mille poolest see erineb suvisest? Tasuks minna?

#KOOSTÖÖ

25 thoughts on “Meelis kirjutab: piletihinna üle halavad need, kes käinud pole

 1. Meie pere lemmikkoht nii suurtel kui väiksematel. Igat senti sellest piletihinnast väärt ja ei ole kallis selle eest, mida sealt vastu saab! Käime kaks korda aastas, talvel ja suvel. Talvel tegevused rohkem tubased, aga palju toimub ka õues. Avatud on siis lühemalt ning meie perel jääb sellest ajast väheks. Soovitan kindlasti ka talvel minna.

 2. Meie oleme Lottemaal 2x käinud. Sel aastal veel käimata, aga kindlasti plaani võetud. Täiesti super koht. Nõustun absoluutselt iga sinu kirjutatud reaga. See ongi nagu võlumaa ja meil mehega lapse kõrvalt oli samuti nii palju tegevust. Lapse jaoks oli muidugi kõik huvitav. Kui arvestada, mitu palka tuleb tegelastele ja hooldusele maksta, siis on see lausa odav. Käisime sel aastal Soomes Muumimaal ka. Samuti oli lapsele vahva ja ta kallistas need tegelased seal 100x vigaseks. Lottemaa on aga minu arust juba selles suhtes miljon korda vahvam, et tegelased suhtlevad. Muumid ainult lehvitasid ja noogutasid. Meie pere jaoks on see koht absoluutne meelelahutuse pärl! Ja kui sa oled seal oma jalad villi tallunud, jäätised ära söönud ning lahkud õhtul parkla poole, lapsel sealt poest ostetud Lotte ja Bruno kaenlas ja sa näed ta rahulolevat nägu ja säravaid silmi, siis see on hindamatu. Peale selle postituse lugemist tuli see maagia taas nii ehedalt meelde. Üritame nüüd ka enne sügist taaskord ära käia.

 3. Me käisime laupäeval samuti Lottemaal. Mina ja poeg teist korda, aga lapse isa siis esimest korda. See oli täiesti teistsugune kogemus, see oli kordades ägedam, kui eelmine aasta. Kindlasti on põhjuseks see, et laps on nüüd aasta vanem ja tahab rohkem asju uurida ja avastada…aga sellel korral ma võtsin terve päeva ja ei kiirustanud kuhugi…jälgisin tegelasi, kuulasin seal kontserdil sõnu, teatris etendust… ja see oli nii sügav…nii naljakas. Me mõlemad mehega naersime ja olime sillas, kui äge see asi kokku oli. Me nö “jälitasime” neid tegelasi…käisime siis nendel tegevustel ja see andis topelt elamuse…sest need tegelased ei ole mingid lihtsad vennad seal.. see on sügavam huumor. Ja just täiskasvanutele ka. Kõige ägedam on see, et me olime lõpuni… et siis see lõpp enne rongi oli täitsa segane kohe…sinna värava poole liiguvad kõik tegelased ja suunavad nö lõpuks rongile..ja see oli seal nagu mingi festival. Tegelased laulsid, tantsisid, lastele-täiskasvanutele patsu rongile..jooksid veel rongile järgi, et lastele lehvitada… täitsa crazy. Ühesõnaga järgmine kord soovitan minna natuke hiljem, et enne väravate sulgemist sealt koos tegelastega ära tulla. Pärast seda oli kohe selline rahutu, elevil, väikse lapse tunne peal. Kui isegi pilet oleks kallim..oleks see seda väärt. Mõtleme siin isegi uuesti veel augusti lõpus minna. :)

 4. Me oleme käinud kolm suve järjest ja ühe korra jōulumaal. Suvel läheme nädala sees nii 10.30 ja oleme sulgemiseni, omad toidud kaasas, rannakraam ka, see kōik sinna järelkärru, magustoiduks ostame jäätist, loosiratast tahetakse ka alati keerutada. Lapsed vaatavad huviga kōik etendused ära ja alati oleme rahule jäänud. Sel suvel käis üks tegelane ujumas ka ja püsis sealgi nii vahvalt rollis ning tegeles lastega. Jōulumaa oli tubasem ja rahvarohkem. Aga soovitame kindlasti, rongisōitki on alati väga oodatud.

 5. Ma arvan, et Lottemaad peavad ehk kalliks ka need, kes armastavad ja hindavad rohkem igasuguseid atraktsioone, mis kõrgustesse viivad ja rohkem lõbustuspargi kontseptsiooni poole hoiavad. Sest kui tahta ameerika mägesid, siis võib Lottemaa küll lahja tunduda. Kuigi ma ise eeldaks, et adrenaliini järgi janunev inimene ikka uurib kuhu ta läheb ja jätab Lottemaale minemata.

  Minu meelest on piletihind igati õigustatud ja kiidan samuti tegelasi ning seda, kuidas kohapeal tõesti tekibki mulje, et oled täiesti teises maailmas. Kuidagi nii hea, lihtne, positiivne.

  Jõulumaale soovitan teil ka minna. On ka etendused ning palju erinevaid tubaseid tegevusi. Meie näiteks meisterdasime jõulukaarte ja kaunistasime piparkooke. Ainukesteks miinusteks on söök ja lahtiolekuaeg. Söögi ostmiseks oli ainult üks variant ja ma ei tea, kas tol päeval oli error või milles asi, aga suurem osa meie ooteajast võttis ja valmistas tellimusi sama inimene (kui muidu peaks kaks olema). Ühesõnaga meeletult suur ooteaeg, mis oli lõppkokkuvõttes väga suur kadu, sest jõulumaa on avatud palju lühemat aega.

  Eks ma saan aru, et kauem nad lahti olla ei saaks, sest läheb pimedaks. Ehk võiks siis näiteks tunnike varem avada? Me etendusele ei läinud, aga ikka jäi ajaga natuke kitsaks.

  Muidu ikka peamiselt positiivsed emotsioonid ja natuke teises võtmes Lottemaa. Nii et minge. :)

 6. Lottemaa on tõesti väga vahva koht. Meile jäi sellest päevast super mälestus aga kallis on ta siiski, eriti kui lapsi on rohkem kui üks. Ühe lapsega ei vaadanud me kunagi hinda millelgi. Aga nüüd on lapsi kolm. Kui mitte rääkida Eesti teisest otsast kohale tulemisest, piletitest, rongisõidust, siis juba vesi maksis meeletult. Võtsime küll juua ja näksimist kaasa aga laste kõrvalt ei ole võimalik plokkide viisi juua kaasa võtta. Jook sai suht ruttu otsa. Söögi kõrvale sai igaüks pudeli vett ja siis muu söögi hulgas ei pannud hinda tähele. Rannas ostsin jälle igale lapsele vee ja siis nägin, mis see maksis. Järgnevad korrad taipasin wc kraanist pudeleid täita. Igatahes on Lottemaa rohkem seda raha väärt, kui Vudila sarnased kohad. Me kindlasti üritame iga suvi sinna minna aga raha maitse on suus kõigest hoolimata.

 7. Lottemaa pilet ei ole kallis ja seal kulutame ikka alati korralikult silma pilgutamata. Ei vota vee tilka ka kaasa vaid toetame neid. Nii armas koht ja tahaks et nad püsima jääks.
  Aga Vembu-Tembumaa pilet ajab mind kyll marru. Ma ei tee ise seal ju mitte ühtegi tegevust kaasa aga saatja piletit nad ei myy. Vudilas see õnneks olemas.

 8. Oleme oma kolme lapsega (esimesel aastal veel kahega) käinud igal suvel ja ka mitmel talvel. No Pärnus elades ei ole ju seda vabandust, et kaugel või mis… Ikka tuleb minna! Koht on fantastiline! Alati erinev ja üllatav! Oleme alati olnud avamisest sulgemiseni, ei kujutaks ettegi, et varem sealt minema saaks :) Oleme nt käinud ka kostüümide päeval, kui lapsed olid kostümeeritud ka tegelasteks. See oli ekstra fun! Sel suvel kujunes aga eriliseks pärliks, et ujumis pausile minnes sattusid ujuma ka kärbes Jaak ja tähtis Jänes ning see oli midagi uskumatut, kui sa selliste tegelastega merelainetes veesõda mängid!
  Hind on muidugi … Noh see viie pereliikmega minek on ikka summa summaarum korralik. Aga – perekaardiga on soodsam. Ja tegelikult kui nüüd arvestada suvalist kontserti, etendust v seikluspark külastust, siis see hinnaklass on sama. Aga SISU on Lottemaal kindlasti rohkem kui mingil muul meelelahutusliku üritusel. Seega tuleb see raha planeerida ja see on seda väärt! Lisakulutuste vältimiseks soovitan samuti võtta kaasa oma näks ja joogivesi :)
  Jõulumaast lühidalt – muinasjutt! Kujuta ette kogu jõuluaja maagiat ja väikeste asjade nägemise ilu. Ja siis aseta see ettekujutus veel omakorda Lottemaa muinasjutu sisse! Vot see on äge! Tõeliselt jõuluromantiline elamus :)

 9. Me oleme kolmel suvel käinud Lottemaal ja ühel korral talvel ka. Talvel vist oli avatud sel päeval kui käisime 12-16. Samas mingitel päevadel detsembris oli ka 10-13.00. Kuna ilm oli jahe, siis oli see piisav aeg. Tegevused olid pigem tubased. Lapsed said piparkooke kaunistada ja lotte majas oli etendus ka. Pilet oli odavam kui suvel. Meie lastele väga meeldib ja seepärast iga aasta vähemalt korra seal käime. Kahju, et soooduskood alles praegu tekkis, meil sel aastal juba käidud.

 10. Olen ka seda meelt, et Lottemaa on igati oma raha väärt, tegelased autentsed ja toredad, igaüks omamoodi ka naljakas, tegevust terveks päevaks, meeldib, et pole atraktsioone lõbustuspargi mõistes, vaid, et lapsed saavad liikuda ja tegevustes osaleda teist moodi, kõik on vürtsitatud huumoriga. lapsed said uusi teadmisi, said ise mõelda, osaleda ühismaratonil, ühistegevuses, vajadusel jälle nokitseda isekeskis, meeldis, et tegelased olid laste jaoks olemas ka väljaspool ajakava (meil nt hakkasid spontaanselt lastega peitust ja kuuma patja mängima (kuum kartul). Meeldis, et tekkis endalgi hasart mängida, kuidagi nii loomulikult tuli see mõte. Meeldis enda laadimise ala, kus sai natuke eralduda, meeldis, et territoorium on piisavalt suur, et ei pane teisi inimesi tähelegi, kui ei taha. Olen vaimustuses sellest energiast ja tundest, mis seal tekib, tahaks endale ka sellist kööki nagu Lotte majas on , istusin õega köögis seal, jõime kohvi ja ausalt nagu kodus tunne oli :)

 11. Käisime eelmisel aastal ja nüüd on minu mõtted kirja pandud! Just nii ongi! Ei jõua seda kohta ära kiita!

 12. Meie käisime Lottemaal nii eelmisel suvel, kui ka sel suvel. Seekord oli lisaks oma 8a lapsele kaasas ka lapselaps. Esimest korda minnes oli ka meil suhtumine, et oi kui kallis ikka! Aga kui käidud sai, meie arvamus muutus, sest see rõõm lapse silmis on seda väärt. See koht ja tegelased oma rollis olid vaimustavad! Kuidas nad küll suudavad meelde jätta kõigi laste nimesid ja nagu muuseas ka pärast pikka päeva meid oma külakeses kohates tervitada juba kaugelt, hõigates lapse nime?
  Hind pole sugugi kallis, sest tegelikult käime ju sama raha välja ka mõne paaritunnise kontserdi eest ja keegi ei kurda. Lottemaal aga saab olla sama raha eest terve päeva. Emme-issi arvamus oli, et eelmise aasta tegelased olid paremad oma rollis kui sel aastal, aga lapsed olid rahul ja õnnelikud, mis on kõige tähtsam. Soovitan küll kõigil oma silmaga see koht üle vaadata. Uskuge, te ei kahetse!

 13. Hinna üle ei nurise ,samas odav lõbu ta ei ole .Ma ei tuleks selle pealegi et oma toitu kaasa vedada . Eks alati on neid pundis istuvaid peresid kes kõrvallauas oma koduseid sepikuid söövad .Pole minu asi aga ise ei teeks nii .Eriti nõme on sisestes mängutubades see oma toidu kaasa vedamine .Mul konkreetselt kõrvallauas keegi pere sõi plohvi (vist kirjutatakse nii) ja söögiisu läks ära .Rõve lihtsalt ,ei oska seletada miks aga tekitab rõvedust .Väike võileib lottemaal pole loomulikult pinnuks silmas aga arvan et kui juba minna siis ikka süüa ja maksta seda mis on külastajatele ette nähtud .
  Lottemaa tulevik on kahjuks küsimärgi all ja selle suurimaks póhjuseks on muidugi asukoht .Olgu seda reklaami laevades kui palju tahes aga turistid sinna ei jõua (vaevu jõuab mõni somm oma perega) ja see mis sellist suurt pinda üleval peaks pikemat aega on turism. Jah see metsane ala ja veekogu on kõik väga maaliline aga Liiga kallis lõbu. Kui oleks lottemaa tehtud tallinna ja sellisel kaugusel et kruiisitajad laevast selle 6 h jooksul saaks paar h lottemaal olla siis oleks lottemaa veel pikka aega olemas .
  Mõte ja atmosfäär on kõik tore aga olgem ausad .Eesti harilik pere satub sinna heal juhul kord aastas ja see on kõik . Turistis sinna enamjaolt ei jõua sest see on liiga kaugel ja in the middle of nowwhere .
  Võrrelda pole ilus aga võtame näiteks Astrid lindgrens Värld või muumimaa .Külastajaid on mõlemas kõvasti rohkem ja pole kahtlustki et jäävad avatuks veel kaua ja nendest tegelastest saavad veel osa ka meie lapselapsed .Aga välimuselt ja ka üleüldises mõttes on ju Lottemaa palju ägedam ja ilusam .Aga no metsas ,ei kuskil peidus .
  Seega seda projekti korraldajad oleks võinud natukene laiemalt mõelda .

  1. Lottemaa asukoht ja ülesehitus on super. Mulle just meeldib see, et seal pole inimmasse nagu nt Muumimaal, rääkimata Disneylandist. Samuti on äge, et seal pole liigselt ostukohti, mis viiksid tähelepanu eemale selle maailma nautimiselt.
   Kas sa, kommenteerija M, arvad, et Lottemaa “projekti korraldajad” ei mõelnud asukoha üle? :D Et nagu niisama kinnisilmi panid sõrme kaardile ja selle järgi otsustasid? Lottemaa loojad on ise meediaski avalikult rääkinud, kuidas nad pikalt valisid erinevate kohtade vahel ja leidsid just selle ainuõige asukoha.
   Ja rääkida, et oma võileiva söömine teisi häirib, on suht tõusiklik :D Ma käin aastas 2x lastega Lottemaal (elan läheduses), alati on oma piknikukraam kaasas, ja ma pole ainus. Lottemaa tegelased on mööda kõndides alati head isu soovinud, keegi pole ära ajanud ega (silmatorkavalt) viltu vaadanud. Ja on tekkinud kuidagi traditsioon, et teeme seal alati piknikku, see omamoodi lõbus ettevõtmine, mida nautida.
   Ja ma ei näe põhjust, miks peakski seal aastas 2x käima, kui elad Lottemaast kaugemal kui 1-2 h sõitu. Eesti on täis põnevaid paiku, mida külastada. Ma ei satu lastega Tallinnase rohkem kui kord aasta jooksul, see aasta ei jõuagi rohkem kui läbisõiduks. Ma ei arva, et peaks iga aasta korra või rohkemgi nt seal loomaaias käima. Maailm ei keerle ümber Tallinna, ausalt ka :)

 14. Lottemaa on meie pere kohustuslik suve osa olnud juba eelnevad kolm aastat ning sellel aastal läheme ka kindlasti (piletid juba ammu kevadel ostetud). Just need tegelased teevad selle koha imeliseks. Eelmisel aastal saabusime avamisajal ja lahkusime sulgemise ajal ning laste arust oli ikka liiga vähe veel. Noorim laps rääkis terve talve kuidas ta tahab Lotte sülle. Käisime sel suvel esimest korda ka Vudilas ja ma isiklikult tundsin, et see oli Lottemaa kõrval ikka paras röövimine. Lottemaal pingutatakse ikka selle raha eest kõvasti rohkem. Ilmselt ühel päeval kasvavad lapsed ka Lotte east välja, aga seni naudime täiega. Jõulumaa on suvise Lottemaa kõrval natuke kahvatum – programmi on küll, kuigi on vähem aega lahti, aga palju asju on talvel siiski kinni. Samas see täitsa mu isiklik emotsioon tollasest külastusest. Natuke pettumust valmistas, et piletiiga aasta võrra varasemaks toodi, aga eks elame üle! :)

 15. Mina käisin oma nelja sõbraga seal, kui oli Eesti suve tipphetk! Meie vanused jäid 20-25 ja me olime super rahul kogu päevaga. Veetsime seal kokku kuus tundi ja jäi veel asju avastamata. Hind pole kõrge kui kõrvutada see teatripiletitega vms. tegevusi ja elamusi on rohkem kui küll selle raha eest!
  Ainukeseks miinuseks võib tuua herilased, AGA neid oli sel suvel igal pool ja küllaga!

 16. Elame Lottemaaga võrreldes diagonaalselt üle Eesti. Päevakorras oli ta juba ammu aga küll mõtlesid piletihinnale (peres ikkagi 5 liiget), küll 1001 muule asjale. Sel kevadel aga lubasin pesamunale, et läheme Lottemaale. Kõik otsitud vabandused, miks mitte minna, ei läinud enam arvesse ja kui juunis tulid Lottemaa piletid soodushinnaga müüki, oli asi otsustatud. Kutsusin järelkasvu ritta ja küsisin, kes ühineb. 16aastane ja 7 aastane, mõlemad neiud, olid kohe nõus. Nooremal on see ju olnud vist suurim unistus. 13 aastane noormees arvas, et tema loobub. Sellega oli asi otsustatud. Edasi panin paika suvise ringreisi plaani ning plaanisin terve päeva Lottemaa jaoks. Noormehele valisin alternatiiviks seikluspargi Pärnus. Mõeldud-tehtud. Ühel laupäeval, kui olime juba neli päeva mööda Eestit ringi sõitnud, jõudsime Pärnu maile. Meid, tüdrukutega, viidi Lottemaa parklasse ning meespere liikus Pärnusse. See päev oli super. Nautisime kõik. Alates rongist ja tegelastest, kes väravas tervitamas olid. Edasi kõik see miljöö ning mis Lottemaal toimub. Kõik need ehitised, need noored näitlejad. See kuidas tegeletakse lastega, näidendid , kõik, kõik, kõik. See oli lihtsalt super. Hinnad seal on jah, kallima poolsed aga kohustuslik foto ja suveniiri tiir sai tehtud ning jäätise rahast ei olnud ka lastele kahju. Tugevama kõhutäie ajaks, sai pere juba uuesti kokku ja tegime parklas, enne teekonna jätkamist, ühissöömise. Ma ei kahetse mitte ühte senti, mis ma Lottemaale jätsin ning müts maha nende inimeste ees, kes on selle paiga ehitanud ja tomima saanud. Tõesti ja siiralt respect. Kõigele lisaks see emotsioon, mis laps sai.
  Ma saan aru, et piletid kallid ja bensiin kallis ja kui pere suur, siis seda rohkem lisanduvad söögi,nänni ja kõik muud kulud aga…. Lastetoetused alates kolmandast lapsest on hetkel arvestatav sissetulek (mõni ei saa nii palju palkagi). Kui iga kuu kasvõi 10 eurot kõrvale panna, on kümne kuuga 100 eurot koos ehk siis piletiraha olemas. Kui jälgida soodukaid, siis seda soodsamalt saab. Kui iga kuu teine kümnekas kõrvale panna on bensuraha ka olemas. Kõhutäieks ei pea seal sööma, tanklast saab hotdogi 2 euroga ka kätte. Seega pole tegelikult mingi probleem kasvõi korra teha lastele suvel üks ilus kingitus ja täita nende soov käia ära Lottemaal. See KÕIK on seda väärt.

 17. Mina käisin oma lastega paar aastat tagasi ja ei jätnud mingit muljet. Ei meile abikaasaga ega lastele. Ilmselt oleme veidi rikutud, sest võrreldes seda Ameerika Disneyworldi ja muude teemaparkidega on Lottemaa hale.

  1. No väga imelik võrdlus ju. Miks peaks eeldama yldse et Lottemaa on lõbustuspark yldse?

 18. Suur tänu postituse eest! Pole veel Lottemaal käinud, sest oma lapsi ei ole, ise ammu pole enam laps (40 aastat vana), ja pealegi olen Eestis vaid kolm aastat elanud. Aga see koeraplika Lotte mulle määratult meeldib, keelt õppedes olen kõik multikad tema kohta läbi ja lõhki vaadanud. Kui Lottemaast teada saanud, loomulikult hakkasin seal käimisest unelema, aga mõtlesin, et olen ju täiskasvanu, vaevalt keelt osav pealegi – teha pole seal midagi…

  Nüüd aga tundub, et tasub ära käia siiski :)

Comments are closed.