Meelis kirjutab: suurus on oluline – nii käes, kui sees
Kaugelt paistab uus Samsung olevat telefon nagu iga teine. Ekraan ees, kaamera silmad taga ning laadimisauk all. Seega, miks peaks inimene nüüd poodi tormama ja seda endale ostma? Mis on selles nii erilist, et loobuda õunast või Huaweist just Galaxy S10(+) kasuks? Kas tõesti saab kaalukausil olulisemaks kõrvaklappide auk, mille muud tootjad on ammugi kaotanud!?
Enne kui poodi tõttad, loe see lugu läbi ja mõtle, kas sina oled see, kellele see telefon sobib ja kes kasutaks selle täitpotensiaali. Ei maksa minna kohe selle reklaami õnge, et too oma vana telefon meile ja me maksame sulle selle telefoni väärtusele veel lisaks 200 eurot. See kõik on tore, aga kas sa ikka oskad uut S10’et hinnata?
Kuigi see telefon tuli mulle ilma ümbriseta, siis ei julgenud ma seda ikkagi paljalt käes hoida ning kinnitasin taha väikese popsocketi. Esiteks, et oleks mugavam käes hoida, kuid peamiselt siiski turvalisuse huvides. Tutikas telefon ja no ei taha kohe esimesel päeval ära lõhkuda.
S10 või S10 Plus?
Mina olen keskmisest Eesti mehest väiksemate kätega ning seetõttu olen alati suure kaarega hoidnud nendest plussidest ja pikematest telefonidest eemale. Seda kuni tänase hetkeni, sest olukord niiöelda sundis mind seda kasutama. Olgugi, et ma olin Samsungi enne esinduses näppinud ja siis nii suuremat, keskmist kui ka väiksemat, tegin sisimas otsuse, et mulle meeldib Samsung Galaxy S10. Ehk siis see niiöelda keskmine versioon. Hea kerge, mahub kenasti kätte ning ka taskusse. Kuid nüüd kui minu käes oli suurem vend, ei osanud ma esiti sellega midagi pealegi hakata. Imelik oli olla.
Öeldakse, et inimene harjub kõigega – nii ka mina. Reisile minnes võtsin kasutusele just Samsungi ehk siis jätsin oma vana telefoni kõrvale. Kulus umbes 3-4 tundi, kui mul oli suurem telefon “käpas.” See tähendab seda, et suurus ei olnud minu jaoks enam hirmutav ja isegi see ekraanilukustus nupp, mis asetses kuidagi kõrgemal (võrreldes vanaga), ei tundunudki enam kilomeetrite kaugusel. Kõigega on võimalik harjuda. Seega on sinu enda otsustada, kas eelistad väikest, keskmist või suurt, sest harjud sa ära iga mudeliga.
Reisil olles on üheks peamiseks vajaduseks ujumise ning päikesekümbluse kõrval ka piltide tegemine. Kaamera ja selle omadused ning kvaliteet on minu jaoks alati telefoni valiku puhul number üks asi millesse süveneda. Ei, ma ei kiika pikseleid ja ekraanierksust, vaid seda milline on lõpptulem ekraanil. Sellel areenil on Samsung juba aastaid võitjana ringi kõndinud.
Kaamera on nr 1
Sellel aastal lisandus üheks väga lahedaks uueks funktsiooniks ülilainurk-kaamera. On see lai? Jah. On see ülilai? Jah. Aga lisaks kõigele on see ka ülilahe. Seda muidugi eeldusel, et sa oskad sellega ka pildistada. Minu silmis on tegemist niiöelda efektikaga, mis teeb pisut teistmoodi pilte ja ausalt, igaüks ei peaks seda kasutama, sest see telefonis on. Ma olen netis näinud ikka sellist õudust, et piinlik. Aga eks kunst ole vaataja silmades. Siin valik minu tehtud piltidest.
Nagu näha on, siis tegemist on sellise „kalasilmaefektiga“, kuid samas see ei ole liiga kalasilm, et häirima hakkaks. Netis ringi vaadates olen näinud pilte, mis on ikka meeletult igavad ja ei anna kuidagi edasi seda efekti, mida see kaamera tegelikult pakub. Lainurk toimib ka selfie-režiimis kenasti, aga kuna ma isiklikult eriline selfitaja ei ole, siis seda katsetasin ma ainult korraks.
Peamisel kaameral on siis kokku kolm režiimi või funktsiooni – nimeta ise kuidas tahad. Ülilainurk, tavaline ning zuum versioon. Kiirelt saab seda näpuliigutusega muuta.
Minu kindel lemmik režiim on live focus. Kui saaks siis teeks kõik pildid sellega. Mulle nii meeldib, kuidas see annab sellise mõnusa uduse tausta ja lisab kohe sellist profesionaalset ilmet igale pildile, mis sellega tehtud.
Väga paljudel on raske uskuda, et tegemist on telefoni piltidega. Aga samas tuleb tunnistada, et see ei olegi telefoni pilt – see on Samsungi pilt.
Ma lihtsalt olen nii armunud sellesse režiimi. Ise ka ei tea miks, aga lihtsalt meeletult meeldib. Samas tuleb taaskord rõhutada seda, et sa pead oskama pilte teha, ei ole lihtsalt võtan ja teen. Lasin ka endast paar tükki sedasi teha ja no kui ikka inimene ei oska pildistada, siis ei oska. Anna talle ükskõik kui hea kaamera või telefon kätte. Kobamisi võib ju õnnestuda, aga enamasti ikka ei õnnestu. Vähemalt nii hästi kui see telefon võimaldab.
1 terane mälu – müüt või tegelikkus?
Eespool rääkisin pisut suurusest, kuid tulen selle juurde tagasi, aga natukene teise nurga alt. Nimelt ei räägi ma telefoni välisest suurusest, vaid sisemisest suurusest ehk mälust. Minu jaoks on mälumaht väga väga oluline. Testimiseks antud telefon oli 128GB. Teile tundub, et oo, sellest jagub maa ja ilm. Aga mitte minu jaoks. See seitse päeva, mis ma telefoni kasutasin, tegin ma ainult pilte ligi 40GB eest. Minu praegune telefon on 256GB mäluga, kus on vaba mälu 80GB. Salajane unistus, et telefonid on kunagi 1TB saigi õnneks teoks, sest üks Samsungi versioon just sellise mahuga ongi. Taoline suurus tundub mulle paras olevat. Tuleb tunnistada igavana tõde – suurus on oluline. See peab olema paras nii käes, kuid suur ka seest.
Loomulikult sõltub mälumahu järgi telefoni soetamine inimesest endast, sest üks meie sõber, kellele ka Samsung on, ütles et tal on 64GB ja sellest on kasutuses ainult 20GB. Ja siis tulen mina, kes 128GB peale nina kirtsutab, et see on ikka liiga väike. Aga ilmselgelt olen mina ka suurem pildistaja ja filmija. Seega kui mulle telefon, siis minimaalselt 500GB aga idekas oleks 1TB!
Kellele on Samsung mõeldud?
Kui ma nüüd reisile tagasi mõtlen, siis tegelikult on see S10+ iga endast lugupidava juutuuberi, blogija ja/või influenceri must have seade. Tegemist on äärmiselt universaalse seadmega ning ideaalis sul kaob ka vajadus arvuti järgi, sest kõiki asju saab teha telefonis. Ka videosid kokku-lahku monteerida. Suur ekraan teeb selle äärmisel mugavaks. Reisile minnes ei pea mitte midagi muud kaasa võtma kui telefoni ja laadija.
Samas on see asendamatu tööriist ka (digi)turundajale, sest telefoniga saad samuti tehtud kogu kujundamise, andmete analüüs on minuti-kahe küsimus ning hõlpsalt saad trükkimisel keelt vahetada. Kusjuures minu jaoks uus asi on see, et kui tavaliselt oled harjunud, et telefon “soovitab” või parandab inglisekeelseid sõnu, siis sellele korral proovisin ka eesti keele auto-correcti ja toimis väga kenasti.
Tunnistan ausalt, et mul ei olnud tegelikult aegagi selle Samsung GalaxyS10+ kõiki võimalusi ja funktsioone proovida ja katsetada, sest mul oli justkui tempo peal, aga mees nagu ma olen, mul on aega vaja, et saaks rahulikult nokitseda. Pildidki on suuremas osas tehtud nö käigu pealt, aga see ongi ehk ehedam tavatarbijale kui mingi photoshoot korraldada.
Ära osta, sest tahad!
Ja ma loodan, et kõik ei jookse nüüd kohe uut Samsungi ostma. Päriselt ka loodan, sest tee endale enne selgeks, kas sa oled selle telefoni vääriline. See, et sul on lihtsalt maailma parima kaameraga telefon, ei tähenda automaatselt, et sa selle kasutajana parim oled. Mõtle, kas sa suudad ja tahaksid üldse, kasutada kõiki selle funktsioone just nii hästi ja palju kui see telefon võimaldab? Arvesta, et see telefon võimaldab palju (kohe väga palju) enamat kui kuskil telereklaamis öeldakse. Minagi ju ei jõudnudki kõiki funktsioone ja võimalusi tarbida ega neist siin postituses pajatada.
Kunagi korraldas Samsung ka Ülemiste keskuses tasuta koolitusi, kus õpetati inimestele pildistamist ning erinevaid nippe ning nõkse. Ma siiralt loodan, et see trend kas siis jätkub või kestab, sest kui sa ikka ise tunned, et äkki jääb telefon sinu jaoks liiga „suureks“, soovitan seal koolitusel ära käia. Oled ise kindlasti kogenum ning teeksid telefonile ka osava omanikuna head meelt. Võid mulle ka kirjutada ja kui oskan vastata, siis aitan sind hea meelega.
Kuidas aga see lugu kokku võtta? Loomulikult piltidega! Ilusat vaatamist!
Mis mulje jäi? Tahaksid ka endale? Mis telefoni te keegi üldse kasutate ja kui palju mälu kasutuses on?
4 Kommentaari
Hetkel on mul iphone se 64gb ja kasutusel ca 20gb (mul eriti appe pole). Telefon vana ja peakski uut vaatama hakkama, kuna aku enam ei pea. Kas soovitad iphone X või pigem Samsungit (telefonis teen tavalisi pilte ja kasutan netis käimiseks)
Xiaomit kasutan juba teine nende telefon jutti, pärast kord Samsungi kasutamist enam ei tõmba, jõle telefon.
Mu mehel on samsung s10. Ta on väga rahul sellega.
Väga hea fotograaf oled, Meelis, pildid on tõesti nauditavad.
Mul on Samsung J3, mälumaht on nii väike, et ajab nutma lausa – paar videot, mõni pilt ja ongi täis.
Samas, kuidas ma ostan uue telefoni, kui vana veel elab?