Meelis kirjutab: toidutalumatuse test (vol2) – Tulemused!

Nii kui esimene postitus ilmus, et ma seda toidutalumatuse testi tegemas käisin, siis kõik nagu “ärkasid” – nii paljud ütlesid, et on ka seda just teinud, plaanivad seda teha või sooviksid seda teha. Aga veel suurem enamus oli see, kes ütles, et nad kardavad tulemusi ja ehk ehmatavad ära kui on sunnitud loobuma mingitest toiduainetest, mis neile seni jubedalt on meeldinud. Mina ütlen selle peale, et see on sinu keha ja sinu otsus, kuidas sa pärast tulemusi jätkad. Sööd edasi või muudad oma elustiili. Aga jah – tulemused võivad olla ehmatavad.

One thought on “Meelis kirjutab: toidutalumatuse test (vol2) – Tulemused!

 1. Hei! Laktoosi 80% talumatu siin! :)
  Näiteks Prismas on ~1€ ringis “piim”, mis on mu abikaasa lemmik. On ka poodides keefiri, veel mingeid piimasid. Tuleb leida enda lemmik. Need kõik teiste piimade vahel. Mõnes poes on külmaletis eraldi laktoosivaba nö osakond.
  Jogurteid on mitmeid, kohukesi, hapukoort, toorjuuste jne. Alguses on ehk maitse võõras, aga nüüd tavaline on vastik. :D
  Toidukoort on ka.
  Alguses mul abikaasa virises, aga enam ta ei taha laktoosiga asju. Keha harjus ümber. Minul lihtsam. :D
  Need mandlipiimad jne sobivad minu jaoks ainult pudrule. Annab mõnusa maitse. Jube kallid on ka. Kui mul on valida 1€ külmletist “piim” või 2,5€, siis ikka odavam. Neid taimseid ei kannata juua ka.
  Eks ma ikka patustan kookidega, aga ise saab alati 100% laktoosi- ja gluteenivaba teha. Aga kui ei viitsi, siis see paar ampsu ei tee midagi.
  Alguses olin ka ahastuses ja lugesin silte, nüüd tean juba, millele kõht reageerib. Ma ei viitsi juuksekarva lõhki ajada.
  Pea vastu! :)

Comments are closed.