#elulineblogi

Meelist ajavad mu autojutud närvi, miks?

Kui mina ütlen, et meil on auto jaoks 20 tuhat eurot (lagi, ideaalne oleks 15k, aga see tundub mulle justkui utoopiana selle hinnaga täna auto saada), siis Meelis sukeldub auto24 maailma, mina seevastu lähen autofirmade kodulehtedele uusi autosid nillima. Meie viimase aja vestlused on suht samasse auku. „Kuule, vaata, see viis aastat vana Mersu maksab sama palju kui sinu uus Nissan!“ „Meelis, see on viis aastat vana, Nissan on uus!“ „No jaa, aga Mersu on palju parem, sa sõidad Nissaniga salongist välja ja hind kukub mitu tuhat!“ „No vaata siis midagi muud samas hinnaklassis, mis oleks uus..“ Kuni järgmise õhtuni, mil Meelis on vaadanud, et 20 tuhande eest ei saa mitte sittagi uut, läbirääkimisi ja kauplemisi talle pidada ei meeldi ja nii sukeldub tema jälle auto24 maailma ja mina jauran oma uute autode juttu.

Uus vs kasutatud uus

Siis räägib Meelis mulle, et hea küll, võtame siis kasutatud uue. Salongist. Aga mingi läbisõiduga. Mulle tundub see jälle ajuvaba. No vaadake, tutikas pakkumine poes – millest räägib iga inimene alla või siis lisavarustuses juurde, et saada see hind:

Ja siis samas, kasutatud auto. Okei, ma ei tea, kas kõik näitajad on samad, aga suures plaanis ma võingi jääda Meelisega vaidlema, et miks ma pean maksma sama raha juba 2000km sõitnud auto eest kui ma võin sama raha eest salongist välja sõita.

Ja, okei, ma saan aru, et 2000km on köömes ja ehk räägib sellest ka veel alla ja edasi-tagasi, aga ma eelistan mugavust. Mugavus maksab. Meie praegune auto maksis seitse aastat tagasi ca 15 tuhat eurot. Meil on seitsme aasta jooksul kulunud sellele autole ca 3500€ (rehvid, kindlustused, hädapärane remont). Samas ostsin ma suvel 2008 aasta Jazzi ja mul on sellele juba kulunud ca 500€. Pole sellega sõitnudki väga, aga ta on vana auto kuhu ikkagi kulub, kuigi ta oli tehniliselt korras, ülevaatus tehtud jne. Siis vanadel autodel hakkavadki järjest jupid minema..

Kui ma ostan salongist auto, on sellel esiteks mingi garantii ja selle eest ma maksangi, et midagi on, siis pole minu mure :)

Mulle meeldib Nissan, aga mulle ei meeldi nende viimane pakkumine, ma leian, et see on samaväärne mille saaks lambi Ants kui ta läheks salongi, ma tahan saada paremat hinda. Siis kirjutas meile Möller auto ja tegi ka pakkumise… Esialgu on nende pakkumine see „vihatud“ täisteenusrent. Aga ma hakkasin jälle arvutama. Oletame…

Ostame auto, 20 000 eurot, järgneva viie aasta jooksul maksame lisaks kindlustuste ja nipet-näpet peale veel ca 2500€. Kui ma võtan auto liisingusse, maksan nt 25% sisse, viis aastat maksan 200€ kuus, siis lõpuks jääb mul maksta veel 5000€ ja auto on minu. Kokku tähendab see 5 aasta jooksul siis 17000 + ca 2500€ nipetnäpet ehk ca 20 tuhat eurot!

Versus – ma võtan auto kohe täisteenusrendiga endale, maksan näiteks 350€ kuus, ei pea muretsema ei kindlustuse, rehvide ega mitte millegi muu pärast ja kogukulu on viie aastaga 21 000, siis siin ma ei näe vahet.

Hiljem on jääkväärtus ikka see, mille makstes ma selle endale saan, aga suures plaanis on viie aasta kulu sama ja hiljem kas annan täisteenusliisingu auto tagasi ja pühin käed puhtaks, või maksan selle „enda oma“ eest 5000€ ja müün sama rahaga maha, et osta uus.. Ühesõnaga see teema on minu jaoks suht same-same but different.

Nüüd mul on üleskutse, see on selge, mis on meie eelarve. Mida me tahame? Maasturit, automaatkäigukasti, bensiini, et taha mahuks kaks lasteistet, pagassis oleks ruumi tõuksile, kärule ja paarile käsipagasikohvrile, et autos oleks olemas mobiililaadimisdok ja.. suures plaanis kõik.

Kes teeb parema pakkumise?

Ja nüüd tuleb see osa, millele paljud firmad ei suuda ise mõelda, eks siis tuleb kõik hõbekandikul ette kanda ja pakkuda. Kui ma oleksin Birgit Õigemeel või Kaia Kanepi, siis sponsorkorras auto oleks jumala okei, aga kuna ma olen suvaline blogija keda meedia materdab (loogish, ma võtan nende leiva ju ära, blogiturundus on odavam kui Delfi bänner), siis ei julge keegi minusse nö investeerida.

Ootan nüüd kõikide autofirmade pakkumisi enda emailile info@marimell.eu ja luban teil mõelda laiemalt, kui teie pakkumine on parim, garanteerin teile aasta aega reklaami marimelli kanalites ehk siis te saate võimaluse jõuda läbi meie ca 40 tuhande inimeseni. St arvestage oma pakkumisest reklaamiosa kohe julgelt maha ja pange pakkumine teele. Ootan pakkumisi kuni 10.10.2020, sest mu kannatus hakkab katkema, ma tahan uut autot :D

PS! Koroona pole mingi vabandus, jaja saan aru, märtsis müügid langesid, aga hetkel tele ja välireklaami teete küll, seega üks influencerkampaania mahub eelarvesse küll kui vaid tahta. Ootan pakkumisi.

PPS! Facebookis loosin välja üllatuspaki kui ma saan reaalselt selle postituse peale auto. Kaua võib oodata seda parimat pakkumist? Sheering is keering, sa raudselt tunned kedagi, kes tegeleb autodega..

UPD | Inimesed kommenteerivad:  15-20k elementaarsete lisadega uut autot ei saa

Ma tean! Sellepärast ma ütlengi, et autofirmad haaraks härjal sarvist ja teeks mulle pakkumise, kus NORMAALNE AUTO, NORMAALSETE LISADEGA MAHUKS SELLESSE EELARVESSE ja mis läheb nö üle, siis selle tasaarveldame reklaamis. Ma ei saa aru, kui puust ja punaseks selle peab tegema, et see arusaadav oleks mida ma tahan. Ma ei küsi isegi tasuta autot kuigi võiksin.. Sest jah, ma arvan, et ma olen suurem influencer (ja reaalselt suudan mõjutada kellegi ostuotsust kui ma aasta aega ühte autot testin ja oma kogemust jagan) kui 300 Insta followeriga sportlane, kes lihtsalt saab sponsorkorras auto ja veab sellega oma trenniriideid ühelt platsilt teisele :)

42 thoughts on “Meelist ajavad mu autojutud närvi, miks?

 1. Kas oled ka sinna hinna sisse arvestanud auto hoolduse, mis tulevad teatud km tagat teha?

 2. Ma ütlen, et 3,5 on röövellik intress! Swedist 1,5 a tagasi sain 1,9ga. Viie aasta peale kenake kopikas.

 3. Salongist ostmine on ikkagi raha maha loopimine. Paned auto müüki mõne aja pärast ja saad ikka palju väiksema hinna ja rahast hakkab kahju. Lisavarustus on minu jaoks kõige olulisem, mitte see, et uus auto oleks. Mul on auto, mis omal ajal oli tippklassi auto oma lisavarustusega ja mitte mingil juhul ei oleks nõus vahetama uue auto vastu, kus pole täis lahendust lisavarustuse osas. Parim asi on ilma võtmeta auto avamine ja lukustamine ning käivitamine. Istme soojendus/jahutus, hea helisüsteem jne.

  1. 100% tõsi.
   Ise tegin nii, et võtsin auto mida armastan ja millel ka võtmeta käivitus/lukustus, navi, filmide vaatamine ja 100 muud asja lisas väikse läbi sõiduga ja garantiiga. Kõik asjad lasin garantiil vahetada mis vähegi andis ja pmst hetkel tegu nagu uue autoga.
   Ehk siis jah, ei pea ostma tutikat, et garantiid saada, piisab sellest, kui auto on ostu hetkel alla 5 aasta vana.
   Minu taktika on, et sõidan kuni 100k täis või 5 aastat. Peale 5 aastat aka garantii lõppemist auto hind kukub meeletult.

 4. Minu soovitus: kahe lapsega pole teil mitte maasturit vaja, vaid mahtuniversaali. Ja ei saa üldse aru sellest uue auto ihalusest – selle väärtus kukub ju päevade ja tundidega. Ja remontida tuleb nii uut kui vana autot. Natuke tasuks ka uurida, millised automargid on töökindlamad, ja millistest tasuks hoiduda. Et mitte niisama muliseda, siis konkreetne soovitus: ostke Chrysler Voyager – mugav ja ruumikas. Kui istmed välja võtta, saab seal isegi magada, rääkimata igasugu träna / mööbli, ehitusmaterjalid, sõbrad jne vedamine. Ja pikemale sõidule minnes lausa asendamatu – mugavad istmed, ja on piisavalt ruumi igasugu kila-kola jaoks. Ja lisaks: kuna eestlased miskipärast kardavad ameerika autosid (põhjendamatult mu arust), siis on hinnad väga soodsad!

  1. Iuuu, kui kole see on. Auto peab ilus ka olema :D Lisaks kõigele muule.

   Ameeriklaste mure on suur kütusekulu, muud ei midagi.

 5. Aasta aega tagasi uut autot valides mõtlesin samuti, kas osta esindusest uus odavama klassi auto (skoda nissan, toyota vms) või siiski kallimas hinnaklassis auto, mis on paar aastat kasutatud aga kindlasti parem. Hind oli samas suurusjärgus. Otsustasin siiski paar aastat kasutatud auto kasuks (BMW), sest ilmselt üle 5. a ma sellega ei sõida ning järelturul on seda kindlasti lihtsam müüa kui odavama klassi autot (neid on lihtsalt meeletult kasutatuna müügis). Lisaks on kallima hinnaklassi auto jääkväärtus aastate pärast suurem kui selle odavama, mille oleks ostnud sama hinnaga, olenemata sellest et auto on uuem (juba esindusest välja sõites hind kukub oluliselt). Aasta aja jooksul ei ole mul selle autoga ühtegi probleemi esinenud – tehtud ainult korrapärane hooldus. Ka eelmise kasutatud autoga probleeme ei esinenu (samuti BMW). Arvan, et kui ostes teha korralik kontroll (ise lasinselle teha esinduses ning auto ka Eesist ostetud), siis suuri probleeme ei tohiks tekkida.

  1. BMW ei ole mitte kuskilt otsast parem auto, kui “odavama hinna klassi omad”. BMW’d on vastupidi väga kapriissed autod, eriti kasutatult. Neil on ohtralt tüüpvigasid ja pirtsakad mootorid.
   Mina olen igal juhul uue auto poolt, mul endal on “odav” Skoda ja ma ei ole küll kordagi ostu kahetsenud. Sain auto täiesti uuena esindusest, tal on garantii ja mis iganes trikke ta ka peaks tegema (1,5 aasta jooksul ei ole ühtegi trikki teinud ja 15 000km hooldus koos kõiksugu kontrollidega maksis esinduses vaid 240 eurot) – see on esinduse mure, mitte minu.
   Mul on olnud ja mehel on ka praegu kasutatud auto ja see peavalu, mida nad aastatega on kaasa toonud ei ole seda väärt. Me väga hoiame oma Chrysler 300C’d, aga ta on jah suur, ja kulukas pidada.
   Igal juhul edu teile uue auto otsingul, neid saab ka hea hinnaga heas varustuses.

 6. Aga mis lisavarustus veel? Püsikiirusehoidja? El.istmed või manuaalsed? Nahksisu? Tekstiilsisu? Sportsitmed? Puidudekoori? Parkimisandur? Parkimiskaamera? Katuseluuk? Istmesoojendus? Roolisoojendus? LED esituled? Automaatne kliimaseade? Soojendusega esiklaas, tagaklaas? Pimeala jälgimissüsteem? JNE
  Hind ju kujuneb sellest, mida tahta. See 22k on ju baashind. Ei? Ehk siis plank. Kõik lisad tuleb juurde maksta.

  1. No ma ei tea, ma eeldan, et tänapäeval ei paku keegi enam manuaalseid istmeid ja ilma parkimisanduriteta v püsikahoidjata autot :D need asjad tunduvad mulle elementaarsed. Aga kui saaks baashinnaga NORMAALSEKS, siis võiks lisasid edasi vaadata :D

  2. Vaatasin üle ja sellel mudeil selle hinnaga EI OLE el.istmeid ja püsikat. Ja tänapäeva autodel ei ole üldjuhul baashinnas neid “tavalisi” lisasi, kahjuks. Kõik maksaaaaab

  3. püsikahoidja võib olla tavavarustuses, aga parkimisandurid seda kindlasti ei ole!

 7. Ega alla 30k ei olegi nõudmistele vastavat autot võtta kui soovid moodsaid ohutus-ja mugavusvidinaid lisaks. Ja ettevõttele liisides lisandub veel igakuiselt kilovatimaks. Uute, suuremate autode hinnad on meeletud. Viiekohalise nn kaubiku saad 15-20k lõdvalt kätte. Neid on nn family versioone. Ja on kõrgema kliirensiga.

 8. 15- 20 tuhat ja uus auto? Selle raha eest saad tüki penoplasti ja pehmet plekki ilma ühegi lisata, mille väärtus kukub hetkega olematuks. Turvalisuse ja sõidumugavuse pealt on kõvasti kokku hoitud, sest kuidagi peab ju selle hinna madalale saama.
  Meelisel on sel korral õigus- pigem paar aastat vana aga kvaliteetne masin. Audi, Mersu, BMW on mäekõrguselt üle neist tutikatest riisirakettidest, mida sa eelistad.

 9. On ikka suur vahe, kas uus Nissan vöi korralik kasutaud ja kvaliteetne Audi, Toyota jms auto.

 10. Kas see linnamaasturi soov tuleneb sellest üldisest trendist..tglt tasuks ju tutvuda ka mõne nn klassikalise universaalkerega masinaga.Pakiruum on neil isegi samas klassis suurem ja ruumi põhi pikem kui gashgaidel,asju vblla mugavam sisse välja tõsta,käru,jalgratast,istmeid alla lastes moodustub pikk sileda põhjaga veoruum.Linnamaasturid võtavad rohkem kütust,on kõrguse tõttu kohmakamad,maanteel nn püüavad külgtuult rohkem.Keskmise klassi universaalid uuemad Corolla,Megane,Ceed,Astra on kõik pikemad veidi mõõtudelt kui gasghgai,seega peaks nn kasulikku ruumi sees ka rohkem olema.Ja alati on mõned vähekasut ka müügil nende hulgas.Pole ju odav see autoost,uudistage enne erinevaid .

 11. Olen ka eelkirjutajatega nõus, et 15-20k elementaarsete lisadega uut autot ei saa, lisaks see hind kukub meeletult.

  Mina valiksin kindlasti pigem paar aastat vanema, aga kvaliteetsema automargi, nt BMW, Audi, Volvo. Keegi eespool tegi BMW mootoreid maha, Marimellid ei plaanigi osta ilmselt 2006 aasta mudeleid ;) uuemad on ikka klass omaette ja tüüpvead pigem vanemate aastate autodel.

  Endal oli eelmisel aastal sama valik, tahtsin kindlasti mahukat autot, valikus olid X3, X5 ja XC60. Valisin lõpuks paar aastat vana valge Volvo XC60 ja olen niiiiiii rahul! Mahukas, mugav, ökonoomne, turvaline ja näeb hea välja.

  20k leiab kindlasti hea auto, edu valiku tegemisel! :)

  1. Ma tean! Sellepärast ma ütlengi, et autofirmad haaraks härjal sarvist ja teeks mulle pakkumise, kus NORMAALNE AUTO, NORMAALSETE LISADEGA MAHUKS SELLESSE EELARVESSE ja mis läheb nö üle, siis selle tasaarveldame reklaamis. Ma ei saa aru, kui puust ja punaseks selle peab tegema, et see arusaadav oleks mida ma tahan. Ma ei küsi isegi tasuta autot kuigi võiksin.. Sest jah, ma arvan, et ma olen suurem influencer (ja reaalselt suudan mõjutada kellegi ostuotsust kui ma aasta aega ühte autot testin ja oma kogemust jagan) kui 300 Insta followeriga sportlane, kes lihtsalt saab sponsorkorras auto ja veab sellega oma trenniriideid ühelt platsilt teisele :)

  2. Nii ja miks meil on halb maine? Ma tean, sest meedia kirjutab blogijatest ainult sitta. Miks? Sest me võtame nende laualt leiva ära. Odavam on blogiturundust teha läbi influkate kui Delfis bänner osta, aga paljud turundajad usuvad Delfi müügijuttu, et sisuturundusrubriigist tuleb klikke ja müüki. Ups, ei tule. Blogist – tuleb :)

  3. Aga mis siis need normaalsed lisad on sinu jaoks? Ega salongis müügivennad ei tea, mis on sinu jaoks normaalne. Mõne jaoks on normaalne nahksisu, teise jaoks mitte. Jällegi on kellegi jaoks normaalne parkimisandurid, teistele tunduvad need lumehelbekeste abivahendina. Ja ka need müügivennad ei oska ennustada, kas sinu jaoks on iseenesest mõistetav ja normaalne, et tänapäeva kõikidel autodel on püsikiiruse hoidja.
   Kirjuta välja, mida pead normaalseks. Auto ei ole ainult kere ja ruumikus.

 12. Kas te oma blogi, FB ja muude kanalite järgijate osas olete teinud statistikat, et kes on teie lugeja? Mees/naine, vanus, sissetulek jne. Automargi reklaam teie kanalites on tore, aga kas teie järgijad on ka see sihtgrupp, kes hiljem esindusest uut autot ostma läheb?

  Mina arvan, et te võiksite käia ja proovida erinevad autosid enne ostuotsuse tegemist (universaalkerega, ka kasutatud autod jne). Ostma ei kohusta keegi, aga saad ise parema tunnetuse. Mina olin nt. aastaid sõitnud ainult manuaalkastiga ning järgmiseks automaatkäigukastiga auto ostmine tundus mõttetu jutt. Elukaaslane soovil võtsin nädalaks ühe automaadi proovida ja pärast seda manuaali enam tagasi ei tahtnud. Soovitan soojalt erinevad variante proovida, kunagi ei tea, mis meeldima hakkab!

  Autosid toodetakse ikka kui kestvuskaupa ning paar aastat vana esindusest ostetud ja seal hooldatud kasutatud auto ei lagunema või remonti nõudma. Bensiini kõrval võiksite kaaluda ka diiselautot – tänu diisli aktsiisi langetamisele on see täna odavam kui bensiin ning vaevalt valitsus lähiaastatel diisli aktsiisi tõsta tahab.

  1. Me oleme siin aastate jooksul päris paljusid autosid proovinud :)

   Statsi teame samamoodi ja ma tunnen oma jälgijat piisavalt hästi. Muul juhul ma siin seda autot ei kerjaks :D

  2. Diislit siiski ei soovitata, kui on palju linnasõite. Diiselauto tahab aeg-ajalt korralikult pikke maanteesõite. Nii selgitati mulle :D

 13. :D Ma arvan ka sama,sportlase kohta siis :) loodan,et on mõistusega auto esindusi :)

 14. Tsitaat sinu kirjutisest:

  “Hiljem on jääkväärtus ikka see, mille makstes ma selle endale saan, aga suures plaanis on viie aasta kulu sama ja hiljem kas annan täisteenusliisingu auto tagasi ja pühin käed puhtaks, või maksan selle „enda oma“ eest 5000€ ja müün sama rahaga maha, et osta uus.. Ühesõnaga see teema on minu jaoks suht same-same but different.”

  Meil on peres päris mitu liisingautot olnud ja mitte kunagi pole me neid jääkväärtusega maha müünud. Alati saab rohkem. Ja see osa, mis rohkem saab, selle saab panna järgmise auto sissemaksuks ;)

 15. Mis sellest roosast roostetanud autosta saab, kujutan ette et seda on äärmiselt raske maha müüa, kui oled viissada lisaks sisse investeerinud- 2100 eur on selle auto kohta palju küsida.
  Vaatan et siin autoteemas nii paljud annavad häid ja mõistlikke nõuandeid. Universaalkerega auto iga kell, eriti kui on lapsed. Linnamaasturisse ei mahu asju. Kujutage ette kui kunagi kolima hakkate, reisite perega, kui palju stuffi reaalselt mahub universaalkerega autosse.
  Tead, mina ostsin Nissani otse salongist ja tutikana, Päris ausalt aga Nissan ei ole tegelikult hea auto, põhimõtteliselt peale garantiid hakkab vaikselt ja järjekindlalt lagunema, pidevalt vaja uusi osasid. Kusjuures läbisõit on minimaalne. Varsti vahetan uuema vastu välja, ja tean et Nissanit ma enam kindlasti ei osta. Enne Nissanit oli mul Mazda, samuti tutikana salongist ostsin, Mazdat kiidan täiega, see auto ei lagunenud, teenis mind hästi 12 aastat. Iialgi polnud mingeid jamasid selle autoga ülevaatustel, Nissaniga seevasti jumala iga aasta on mingi jama ja mingite osade väljavahetus, parandus, jne. See auto kulub kuidagi kiiresti ja osad lagunevad.

 16. Meie pere on üks nendest kasutatud Saksa auto fännidest. Enne, kui ostsime praeguse auto, sõitsime 89. aasta Mersuga. :D Väga ustav masin oli ja me ei pidanud reaalselt mitte midagi selle auto jaoks tegema peale rehvide ja hoolduste. Müüsime selle maha lihtsalt seepärast, et tahtsime uute mugavustega autot, sest olgem ausad, 89. aasta masin ei ole ikka sama, mis nüüdissajandi masin.

  Järgmise autona ostsime 2011. aasta E-klassi ja see on nüüd olnud meie oma mitu aastat. Masin on tänini täiesti laitmatus korras, me ei ole pidanud sellel mitte midagi vahetama ja hetkeseisuga ei tundu, et oleks üldse nii pea vaja midagi selle auto jaoks teha. Me ei ole ka lihtsalt niisama linnakruiisijad, vaid sõidame väga palju ringi, käime autoga pidevalt reisimas ja just eelmine suvi enne koroonapaanikat tegime suure-suure eurotripi sellesama autoga, sõites mõni päev 800-900km.

  Ainus, mida oleme autole teinud, on hooldused ja uued rehvid, sest ostmise hetkel olid tal päris pastlad all. :D Ostsime masina ligi 12k eest, mis meie jaoks tundus täiesti mõistlik hind tol hetkel alla 10a vanuse masina eest, millel polnud veel isegi vaja iga-aastaseid ülevaatuseid teha (vaid oli veel 2-aastane ülekas).

  Meie jaoks taandus kõik ühele põhimõttele: me oleme kategooriliselt laenude vastu. Me tegime kunagi läbi “laenuorjuse” ja absoluutselt ei kavatse võtta ühtegi laenu. Tahame midagi osta, siis teenime selle jaoks raha. Ja sõitsimegi enne oma iidvana mersuga ringi, aga ega tegelikult polnud ka vaja uut üldse osta, sest vana oli täiesti usaldusväärne. Lihtsalt tahtsime uut ja kuna oli ka raha olemas, siis ostsimegi lihtsalt kasutatud auto. Aga sellel on kõik lisad ja uuendused, mida vähegi ühelt autolt tahaks saada. Me ei oska muud üldse tahta ja suure tõenäosusega sõidame selle autoga veel vähemalt 5+ aastat.

 17. Täisteenus on kindlasti väga hea! Plussid tõid juba ise välja.
  Veel soovitaksin ringi vaadata KIA kodukal.
  7a. grantiid ja ei pea üle maksma segaseks nagu nt Skodaga. Kogu kupatus täislaks lisadega ja sõida nagu Miška.

 18. Minul on linnamaastur kia sportage ja väga hästi vastu pidanud. Miinuseks sinu pikkuse juures võib olla turvahälli tõstmine koos lapsega sinna alusele, olen ise 166cm ja ka oli ikka paras pingutus. Suurema käru paigutamisest pagassi ma parem ei räägigi. Kindlasti proovige ka nii et panete turvahälli taha istmele ja vaadake kas ees üldse istuda saabki, see nissan on seest ikka väga väike.

  1. Õnneks ma veel ei “rooli” nagu Hedon armastab öelda, seega ma ei pea turvahälli ka vast vinnama :) aga Kia Sportage on juba aastaid mu lemmik..

 19. Meie saime just oma uue Škoda kätte, valisime keskmise paketi ja minu üllatuseks ei olnud seal nii palju lisasid. Selle paketi mõte ongi see, et saad lisada rohkem lisasid, aga kõik maksab. Mees lisas ise juurde püsikiirusehoidja, tagumised parkimisandurid ja veel nipet näpet, aga kuna ei soovinud, et hind ületaks 30k siis väga palju lisasid ei lisanud. Kui auto saime kätte siis minu üllatuseks ei olnud meil elektrilised mäluga istmed, puudus ka parkimiskaamera, lisaks pagasiluuk on manuaalse avamisega, auto tuleb lukustada ja avada puldist, tulede ümberlülitus on manuaalne. Mina arvasin samuti, et sellised asjad on juba lisatud, eriti veel kui me ei valinud kõige odavamat paketi. Arvasin et need moodsad asajd nagu panoraamkatus ja sellised on lisad, mis saad ise juurde panna lisatasu eest. Kuigi jah meil pole kõiki neid lisasid mis mina eeldasin et on, siis uus auto on ikka uus. Nüüdsest olen igati uue auto pooldaja.

  Ps! hoian pöialt et saaksite uue auto.

  1. Küll me saame. Ootan ühte pakkumist veel, kellega sel teemal rääkisime, siis panen veits excelisse neid asju, et võrrelda ja teeme oma otsuse ära, kaua võib.

 20. Ma ei ole ei kuulus sportlane, laulja ega influencer aga saime esindusest üle 9000 euro allahindlust ja just nimelt Toyotast Teie soovid on ikka ulmelised, mina ei ostaks elusees teie reklaami/soovituse peale ühtegi autot ja ma arvan et ma ei ole ainuke.

  1. Millised mu soovid ulmelised on? Püsikiirusehoidja? Parkimisandurid? Automaat? Saada allahindlust rohkem kui 1000€ mida saab iga mats, nagu sina, kes sa 9kilo alla rääkisid? Kui sa ei tea isegi, mida ma pakun vastu või mida ma tahan või kui palju allahindlust minu jaoks pädeb, siis ma ei võtaks sõna :)

   Ja tead, selle ostmisega on nagu on. Sina ei ostaks, aga on neid kes ostavad. Kõik ei peagi ostma, see ei olegi kunagi me eesmärk üldse olnud, et müüa midagi :) Ma ei ole pood!

  2. Ainukesed matsid kahjuks olete teie! Blogijaid kuskil solvata ei tohi aga oma lugejaid võite sõimata nii nagu torust tuleb? Mida teil siis pakkuda on auto ettevõtetele? Meelise arvustusi autost, kus kiidab auto välimust, sest millestki muust ta ei jaga!

  3. Noh, kui sinu jaoks müük = kilovatid ja veermikukeermed, siis sa sobid nende turundajatega hästi ühte patta :) Meil on turundusest ja müügist teine arusaam, õnneks selline, mis toimib ka :)

Comments are closed.