MEIE KOGEMUS: Fotoraat aka Kerli & Mikk

Kuna juulikuus saab/sai tehtud paar fotoshooti erinevate hobipiltnikega, siis teen väikese kokkuvõtte kõikidest, kellega meil kogemus olemas. Ehk on kellelegi tulevikus abiks.

Fotograaf: Kerli & Mikk
Koduleht/FB: Fotoraat (link!)
Kus pildistab: üle Eesti
Hind: välisessioonidel 50€/h
Pilte: 1574; neist tegime oma valiku, kokku 150
Kulunud aeg: pildistamas käisime 18.07 | pildid kätte: ülevaatamiseks samal õhtul; töödeldud variandid jupi kaupa, esimene ports saabus 21.07; viimane 26.07

Tulemus ehk fotograafide kolm lemmikpilti meie sessioonist:

mikulemmikud

Esiteks ma pean ütlema, et Fotoraadiga oleme me enne mitmeid kordi pildistamas käinud ja oleme rahule jäänud. Nemad olid ka esimene variant, kelle poole ma pöördusin, et võiks pildistama minna, aga kuna nad suvel on kodus Viljandi kandis, siis nad ei teadnud veel, millal nad Tallinna shootima tulevad ja nii ma leidsin ka teisi alternatiive.

Kohaks valisime sel korral Merirahu sadama ja kaldapealse. Ma elasin kunagi seal ja see Merirahu on mulle üldse kogu aeg hullult meeldinud ja kui ma oleks miljokas, siis ma elaks seal mere ääres. Jah, kogu aeg oleks tuuline, aga savi :)

Aeg lendas totaalselt kiirelt jälle. Kui olime lõpetanud, vaatasin – ah, jälle kaks tundi läinud nagu naksti. Kuna me polnud ammu näinud, siis tegid nad ettepaneku, et läheks meile, ma teeks süüa ja sordime siis üheskoos pilte, et nad ei töötleks lihtsalt suvalisi pilte, mis meile võibolla ei meeldigi.

Kohapeal selgus aga tõsiasi, et Kerli oli teinud 973 pilti ja Mikk 601. Oli ilmselge, et me neid õhtul sortima ei hakka, vaid läheb aega. Niisiis laadisid nad kogu pildikraami meile kõvakettale. Minu meelest on see ülim, kui fotograafi ja kliendi vahel on selline usaldus, et sa saad kõik pildid enda kätte (enam musta materjali alles pole). No seda ilmselt mittesõpradega ei juhtu. Jah, ma just nimetasin meid sõpradeks :) Aga Kerli & Mikk on tõesti toredad. Nendega oli kaasas ka assistent, kes vorpis usinalt kaadritaguseid pilte teha, mängis vahepeal Hedoniga palli ja loopis kive koos temaga, jooksis tossupommiga, updates fotoraadi Snapchati ja oli igati asjalik abiline.

IMG_8542
Foto: Mikk @ Fotoraat

Rohkem pilte näeb marimelli Instagramis ja Facebookis :)

13 thoughts on “MEIE KOGEMUS: Fotoraat aka Kerli & Mikk

 1. Mulle meeldivad need kõige rohkem praegustest!! Kuidagi maagilised:)

 2. vabandust rumala küsimuse eest, kuid kas 50€/h sisse läheb ka see aeg mis fotograafil kulub fotosessioonile sõitmiseks? või see on reaalselt see tund aega kui ta sind pildistab? pole lasknud end kunagi pildistada sedasi ja ei tea neid asju :/

 3. Kindlasti tahaks ka ise nende juurde pildistama minna nüüd! Minu isiklikud lemmikud on nad ka kõikidest, kelle juures olete käinud ! :)

 4. Kas te saate reklaami mõttes need seansid tasuta või on teil lihtsalt niii palju raha, mida pelgalt pildistamisele kulutada? Suve jooksul oma 4-5 ringi on päris arvestatav summa.

 5. Nii koledatest inimestest ei võlu ükski fotograaf normaalset pilti välja.

 6. Nii kaunid fotod!
  Tekkis aga selline küsimus, et enamasti on kõik fotograafid teile samal päeval pildid valimiseks saatnud, kas nad pildistavad jpg failina või on tõesti nii kiiret tööd teinud ja raw failile mingi algse töötluse kiirelt teinud? Ma tegelen pildistamisega hobikorras ja ei julgeks teistele raw faile sheerida ja kõiki töödelda ka ei jõuaks, seega valin alati ise välja sobivad pildid mis siis töötlusesse lähevad.

  1. Fotoraadilt näiteks saimegi raw failid :) otse kõvakettale – 20mega tükk vms.
   TiiaSaartil oli oma süsteem, kus pilte nägime.
   Sirlilt sain lihtsalt JPGna järgmisel päeval vist pildid, et välja valida ja Maarikalt ka.

 7. See mees näeb välja nagu mingi rets tagaotsimise kuulutuse pealt.

 8. Kas selle 50€ tunnise seansi sees on ka pildid, või peab iga pildi eest eraldi maksma?

  1. tavaliselt jah, fotograafid teevad klõps ja sellest sünnib üks kaader ja hiljem on võimalik nende kaadrite seast parimad välja valida. Üldiselt ikka tähendab hind pildistamist ja pilte, vähemalt mingitki kogust selle hinna sees. Näiteks 30 kaadrit ja lisakaader 2€ vms.

Comments are closed.