Mida lastele kinkida?

Ma olen see hull, kes juba septembris jõulukingitustele mõtleb, võimalik, et see tuleb ka sellest, et ma haldan siin ühte “Telli Jõuluvana” lehte ja sügisel läheb see eriti aktiivseks. Aga tegelikult olen ma alati proovinud varakult algust teha selle kingitralliga, sest siis on kulud hajutatud ja ei tõmba end detsembris nii nulli. Lisaks on meil nüüd ka kaks “jõululast” ehk siis 20.12 ja 4.01 on suht seal kandis ja siis peab alati mõtlema, kuidas ja mida teha ja kinkida.

Arvestades kui tubli on Hedelin, seisab juba mille iganes najal, siis ilmselt oma sünnipäevaks ta kõnnib, siis mina mõtlesin, et vana hea Ikea köök oleks parim lahendus. Kingiks talle sünnipäevaks köögi ja jõuludeks igasugu potte-panne ja tavaari lisaks sinna.

Kui ma elus esimest korda Beebikeskuses käisin, see oli ca aasta tagasi, siis panin endale kirja ühe toote, mis mulle silma jäi – Stokke seljakott, mis tundus reisimiseks ideaalne. Alguses ma mõtlesingi, et kingin Hedonile ja Hedelinile samasugused, aga praegu mulle tundub, et võiks Hedelinile hoopis selle kohvri kinkida. Siis ma jälle mõtlen, et kas on seda kola nii palju vaja, samas tean ma ette, et kohe kui me lapsed jalad alla saavad, me mingit käru väga reisidele vedada ei viitsi, siis oleks sellega hea tal sõita. Teisalt olen ma ju megapakkija ja lihtsam oleks ühe suure kohvriga minna kui nelja käsipagasiga.. Ehk siis seda mõtet kiitke või laitke, ma ei suuda otsustada, kas see oleks mõistlik kingitus või ei. Kui palju nad lennujaamades selle kohvriga sõidavad?

Muid ideid mul reaalselt ei ole, mida neile kinkida võiks. Ses suhtes, et.. ma ei viitsi lõpmatuseni kinkida mänguasju ja neid arendavaid asju on igal aastal kamaluga ja lõpuks leiavad need ikka oma tee lasteaeda. Noh, samas mingiks ajaks on lõbu laialt ja saan sealjuures head teha ja lasteaiale anda või kellelegi, kes vajab.. Teisalt tahaks kinkida midagi, mis jääks alles ka ja millest tõesti oleks mälestus ja emotsioon ja mis peamine – reaalset kasu. Ma arvan, et see kott tekitab ilmselt rohkem emotsiooni kui järjekordne mäng. Vähemalt Hedoni puhul. Hedelin ei saa veel midagi aru ja talle ilmselt sobiks mingi mänguasi ka hästi.

Kui ma Instagramis küsisin, et mida rahvas soovitaks lastele kinkida, siis üks enimsoovitatud asi oli reisile minna ja emotsioone kinkida. Siis ma mõtlengi, et äkki kingiks neile kuuse alla hoopis lennukipiletid, okei, Hedelin ei saa suurt midagi aru, aga Hedon juba hoomab küll. Või kingin siis just need reisikotid jõuluks ja Hedonile sünnaks reisi. Või vastupidi, et sünnipäevakingitused on ühel kohver ja teisel kott ja kuuse all on reis.

Lisaks oli läbiv teema Connetix magnetklotsid. Nendega on selline naljakas lugu.. et Hedon sai eelmisel aastal sünnipäevaks ühe komplekti.. Ta on nendega umbes kolm korda selle aasta jooksul mänginud. Tegi ühe korra mingi vaateratta endale ja edasi tal nagu pigem huvi pole olnud. Kui keegi külla tuleb ja see sahtlist välja tuleb, siis ta mängib, aga pigem on nerfisõda teemaks. Ja neid nerfipüsse ja kuule ja vibusid ja asju on meil konkreetselt terve kirstu täis. Seega ma ise pooldaks ka pigem mingit asja, mis ei oleks mäng. Aga rohkem ideid kui köök ja kott/kohver mul lihtsalt ei ole.

Mida teie aastasele ja seitsmeaastasele kingite, kinkinud olete või plaanite kinkida?

 

10 thoughts on “Mida lastele kinkida?

 1. Jõuludeks saab 10-kuune Digrise kiige ja ilmselt Ludere raamatud, sünnipäeva nimekirjas on mänguköök ja pealeistutav auto. Need asjad on sellised, mis nagunii plaanis osta, et võibolla saab mõne asja varem juba.
  Detsembris lähme reisile ka, aga see on emme ja issi jaoks

 2. Seljakotiga seoses soovitaks hoopis fjallraven mini kankenit :) ausalt, see eluksajaks kui originaal osta. Sest selle miniga käivad ka täiskasvanud. Minul endal poisil lasteaiakott see, samas teismeline õde tahab temalt seda ära ärida, ja käin ka ise vahest sellega
  Ja mänguasjadega seoses…nii nõus. Mul on nii kopp ees sellest mänguasja hunnikust mis kodus on. Lapsel sünna tulemas, just mõtlesin, kuidas olels viisakas öelda, et palun ärge tooge mänguasju

 3. ..minu lapselapsed on 8 ja 9 aastased ja kingitusi tehes vaatan alati AHHAA poodi. Eks tuleb oma laste huvisid enam-vähem teada, aga pigem kingin mikroskoobi või teleskoobi kui hunniku mõttetuid mänguasju. Viimati sai tüdruk kristalli kasvatuse ja poiss väikese keemialabori, millega saab n.ö köögis leiduvate asjadega katseid teha.

 4. Te olete reisinud päris palju aga ma soovitaks kinkida mingi reisi(elamuse) koos ühe vanemaga (nii saaks kaks kinki lausa). See eristub ja jääb meelde ja muudab nende/teievahelise sideme tugevamaks :) Mitte, et see juba ei olekstugev aga reisimälestusest on vahest hea eristada, et “mäletad issi/emme, kui me sinuga käisime …. ” :)

 5. Aasta viiekuune ja viiene saavad kahepeale suure connetix magnetklotside komplekti. Juba seisab maal kapis

 6. Meie oma sai aastaseks saades köögi, peale istutava auto, pikleri kolmnurga ja köögipuki ning kôik on suht igapäevaselt ka 2aastaselt praegu kasutust leidnud. Beebikäru on ka vahelduva eduga teemas ja igast vàiksemad asjad.

 7. Mu lapsed alles said need magnetklotsid ja mulle öeldi hommikul, et emme, täna on sul vaba päev, sest me kavatseme täna ka õhtuni nendega mängida. Niiet eks lapsed erinevad. Lihtsalt moe pärast legosid ja connetixeid jms loomingulisi asju osta ei ole väga mõtet jah, kui tead, et su laps eelistab teistsuguseid tegevusi. Samas eks need tegevused on suuresti vanemate enda kujundatud. Väga paljud kindlasti istuks päevade viisi mängukonsooli taga, tahvelarvuti või teleka ees, tormaks püssidega ringi jne, kui kõik selleks vajalik neil kodus olemas oleks.
  Konkreetseid asju, mida kuuse alla panna soovitada teile ei tea, sest mul pole õrna aimugi, mis teil juba olemas on või mis kõik Hedonit huvitab.
  Mu lapsed saavad selleks jõuluks mingi valiku robotitest (kuna see neil viimase aja huvi) ja vb mõne legokomplekti või lauamängu juurde. Samas vb hoopis midagi ostunimekirjast, seal on nt 1kg hantlid, korvpalli korv, võimlemispall.. Pürograaf. Amanita Design arvutimängud (https://amanita-design.net/games.html), raamatud…
  Mul 2a tüdruk ka. Ei mõista talle midagi kinkida :/ Suured asjad (mänguköök, turnikas, telk, autod, rattad) meil kõik juba poistest olemas. Ilmselt lihtsalt hetkerõõmuks saab helidega loodusraamatu või pusle vms. Ja vahest siis ka ühe roboti, et poistega kaklemiseks ei läheks -_- Nukumajast või nukkudega mängimisest ta ei huvitu veel üldse. Aga aasta tagasi sai kingiks kaisuka, muusikategemiseks erinevaid pille ja mingi puidust kiirabiauto (Karupoeg Puhhist ostetud), millel käisid uksed lahti, sai puunukke kanderaamile panna jms. See auto meeldib talle tänase päevani.

 8. Oeh, meil ka mure kingiga. Oli plaan Xbox kinkida, aga juhtus nii, et see saabus meie majja septembris, sest „laps ju nii tahab“!
  Nojah… hetkeseisuga on meil ka reis jõuludens palmi all, aga mul ikka hirm, et äkki tuleb koroona kallale ja kuhu sa siis lähed? Test pidi ka vahel mitu kuud isegi positiivne püsima ja sihtkohariik nõuab negatiivset PCR testi, vaktsineerimisest olenemata. Seega natuke paneb muretsema… aga kinki oleks ka nagu tarvis, sest meie kohe 6-aastane veel usub jõuluvana.

Comments are closed.