Mida võtta, mida jätta ehk Trall voodi ümber
Mida aeg edasi, seda kiiremini mulle tundub, et kõht kasvab (viimase paari nädalaga on ikka jõhkralt kõhu ette visanud) ja see beebinurga tegemine tuleb ette võtta. Kui ma kolm kuud tagasi sellega juba alustada tahtsin, siis Meelis ütles, et loll, aega on. Nüüd on mul tunne, et ah, aega on maa ja ilm, aga tegelikult just nüüd hakkab seda vaikselt nappima. Kõik on ju veel tegemata.
No vähemalt on meil see riiul olemas, mida ma nagu segane taga asjasin, ja ma arvan, et olen tänaseks ka hea voodi välja valinud.
Kuna meil on hetkel beebinurga jaoks tõesti vähe ruumi, umbes kuus ruutmeetrit, siis pöördusin ühe blogija poole, kes on sisekujundusega sina peal. Kätlin (kelle blogi saab jälgida siit) on ka ise noor ema ja jagas hea meelega nõu, kuidas väikest pinda oskuslikult kasutada.
„Väikese ruumi puhul muutuvad kõik pisikesed detailid oluliseks ning kerge on sattuda segadusse, sest tahaks ju kõike. Kui magamistoas on vaid pisikene nurgakene uuele ilmakodanikule, siis on oluline see võimalikult otstarbekalt sisustada. Kindlasti peab sinna kuuluma värske pereliikme võrevoodi, kuid ka selle valimisel tuleb nutikas olla. On olemas mudelid, millel on all olemas sahtel, kuhu saab mahutada näiteks lisatekke ja voodipesu, mida igapäevaselt vaja ei lähe,” toob Kätlin näite, kuid ütleb, et meeles tasub pidada ka seda, et kui sahtlit igapäevaselt mitte kasutada, on vaja sellele siiski ligi pääseda. “Selle vastu aitaks ratastel voodi, mida vajadusel kerge liigutada oleks.”
“Olulisem otsus tuleb teha plaaneerides, kuhu panna beebi riided ning muud asjad. Väga populaarsed on selleks puhuks kummutid, millel peal ka mähkimisalus. Need on küll armsad, kuid väikese lapse emana leian, et mitte just kõige otstarbekamad. Nimelt võivad beebi asjad esialgu sinna küll mahtuda, kuid päris kiirelt jõuab kätte aeg, mil lapse asju tekib väga hoogsalt juurde ning kummutist jääb väheks. Seetõttu soovitan ma kohe alguses ette mõelda ning planeerida suuremat hoiupinda kapi näol,” pakub Kätlin lahenduse, et ehitada näiteks lükandustega kapp, mis oleks mast laeni.
“Seda just seetõttu, et väikestes ruumides jätab see puhtama ning avarama mulje ning ei teki sellist pilla-palla muljet, kus osad asjad on kapis, mõned kapi otsas ning kus näiteks kapi ja voodi vahele jääb tühi kasutamata ruum. Selle asemel saab lihtsate vahenditega ehitada(või tellida) just enda ruumile vastavate mõõtudega kapi nõnda, et hoiuruumina saab kasutada maksimaalset pinda. Lisaks saab sellisel juhul oma vajaduste järgi kujundada ka kapi sisemuse.”
Näiteks minul puudub võimalus ümberehitusi üürikorteris teha, seega pean ma suunama pilgu ikkagi poe poole. “Kui nii suurt ettevõtmist ei taha, või pole võimalust ette võtta, siis soovitan valida poest endale sobiva suurusega riidekapp. Väikese ruumi puhul tasub ka selle kapi valimisel otsida lükandustega varianti, sest uste avamiseks ei pruugi olla vajalikku ruumi,” toob Kätlin välja asju, mille peale ma ise ei tulekski.
“Kui kapis on riidepuutoru, mis mõeldud nö pikematele riietele, kui seda on beebi omad, siis võib ehituspoest leida vajalikud materjalid, et paigaldada lisaks veel üks toru, et ikka ja jälle ruumi maksimaalset ära kasutada.”
Ja lõpuks see mähkimisalus, mille üle räägitakse nii palju, kas seda on vaja või ei. “Tegelikkuses sobiks mähkimisalus hästi vannituppa, sest enamjaolt eelneb ju mähkimisele ka pesu, kuid kui seda võimalust ei ole ning alusest ei soovita ka päris loobuda, siis tasub osta mähkimisalus, mida saab toetada risti võrevoodile. Seintele lisaksin veel ka riiulid, kuhu saab panna näiteks korvid vajaliku mähkimiskraamiga ja/või mõned mänguasjad, mis muudavad nurga elavamaks ning armsamaks.”
Minu plaan on siis kapi asemel riiul, kuhu sisse olen varunud juba ka parajas suuruses korvid ning teen ühe investeeringu veel – aga see on peaaegu, et eluaaegne – noh, tegelikult saabki seda päris pikalt kasutada, aga esialgu on see ruumipuudusel ideaalne lahendus.
Malluka blogist sattusin selle Smartbedi peale ja sinna mu süda kukkus – jah, see ovaalne võrevoodi, mida ma varem olin vaadanud ja mille peale ma olin õhanud, on endiselt ilus ja ootab soovijaid Naguuus poes… Siis mulle on kordades praktilisem see Smartbed. Sellel on sahtlid all ja külgedel, mille peale saan ehitada oma mähkimisnurgakese. Ühesõnaga, this is it!
Nüüd tuleb seined ära värvida. Voodi ära tellida. Riiul kokku panna. Ja beebi tulekuks valmis olla.
8 Kommentaari
Mul on samamoodi ikea riiul koos nende kastidega. Ja väga mugav on :) Mähkimisalus on ka, vannitoas. Ei ostnud ekstra mähkimislauda. Ostis 3 sahtliga kummuti, kuhu mahuvad nii mähkmed, niisket lapid, ravimid ning kosmeetika ja ruumi on ülegi.
Aa.. Seda tahtsin ka kirjutada, et piima pühkimiseks on mugav kasutada ka neid kosmeetika paberrätte, mis on selles papist karbis ja sealt tõmbad ühe kaupa
välja.
Tere! Juhtusin teie blogi lugema ja ja mul oleks juhtumisi selline voodikomplekt müüa. See on muidugi natuke vanem mudel aga igati korralik ja kasutatud vaid ühe lapse poolt. Kui olete huvitatud võtke ühendust.
Päikest! Annely
Voodi teema on alati äärmiselt intrigeeriv sest kõik ostavad voodi ja hiljem hakkab selguma, et a) laps ei maga seal (mõistagi enne lapse sündi ei tule selline mõtte- ega teguviis kõne allagi, aga hiljem vaatame selle reegli üle) ja b) voodi ei sobi. Mul on näide, et võrekas ei sobinud – ta keerles koguaeg end iga jäsemega sinna vahele, hoolimata pehmendustest ja asjadest. Nii kui sai pehmete külgedega reisivoodi, oli rahu majas.
Kõigepealt palju õnne uuel ja põneval teekonnal :)
Voodi osas niipalju, et soetasin samadel põhimõtetel sama voodi. Kui laps oli u 2,5a, siis ostsin uue võrevoodi (tõsi küll, sahtlid on senini kasutusel, kuna pole veel viitsinud riidekappi otsida). Nõustun selle voodi ideega, aga praktilises elus on seal mõningaid miinuseid. Ma ei näe kuskilt voodi mõõtusid, aga meil on 105 cm, mis on väiksem kui “standard”. Kuna laps (nüüd 3a) on üsna suur rähkleja magades, siis ma ei tahtnud veel tal võresid eest ära võtta ja kahjuks Smartbedil pulki eemaldada ka ei saanud. Lisaks, hakkas pikkus väikseks jääma! Laps pole küll pikk (92cm), aga sellegipoolest tundus, et voodis on liiga vähe keeramisruumi ja öösel oli pidevalt kolksusid kuulda.
Seega olin sunnitud uut võrevoodit otsima. Tellisin sellise voodi: http://www.amazon.de/dp/B00I96Q3J4/ref=wl_it_dp_o_pC_S_ttl?_encoding=UTF8&colid=2RSIJN3QIIUU6&coliid=I22UTC4O2U5436
Pikkus on 144,5 cm (!) ja nagu näha, siis seal saab ka pulki eemaldada ja hiljem üldse võreseinad ära võtta. Hetkel on meil kasutusel eemaldatud pulkadega versioon ja lapsele väga meeldib sealt ise välja tulla, nii et ma ütleks, et see on voodi valimisel üsna oluline kriteerium.
Kindlasti on ka lapsi, kes magavad juba väga varakult lahtises voodis, seega nende puhul seda pikkuse probleemi ei tekikski. Kahjuks aga ei saa seda ette ennustada, milline enda laps olema hakkab :) Kui ma saaks täna uuesti valida, ostaks ma kindlasti suurema voodi ja alguses beebina paneks mingi lisapehmenduse, kus tal pesatunne tekib (selle sain ka hiljem teada muidugi). Riiete jaoks ostaksin ilmselt kohe kapi, siis ei teki küsimust, kuhu panna järgmised suurused, sest usu mind, neid ootavaid kotte riietega tekib välja palju :)
Loodan, et said mõtlemisainet ja asun huviga jälgima Sinu kogemust!
Ahjaa, unustasin Smartbedi mähkimisaluse kohta öelda, et seegi jäi üsna ruttu lühikeseks ja lapse jalad hakkasid üle rippuma ja vastu sahtleid peksma, rääkimata enda kõhupeksust. Ma ei mäleta enam, millal täpselt, aga kindlasti poole mähkmetega mässamise ajast mähkisin ma suvalise täispuhutava mähkimismati peal põrandal. Nüüd ma vist teeks nii, et paneks mähkimis “stationi” vannituppa ja kui vaja kuskil toas vahetada, siis kasutaks samamoodi mähkimismatti maas :)
Kui sul voodi mähkimisaluse juures mõnda lauda vms pole, siis sul tegelikult polegi kuskile musti ja puhtaid mähkmeid panna. Mul oli kitsikuse pärast kirjutuslaud voodi kõrval, kus hoidsin kõike sellega seonduvat. Muidu aga ma ei kujutaks ette, kuhu asjad panna, sest laps kasvab kiiresti ja üsna pea ei taha teda sekundikski sinna lauale vehkima jätta, et sahtlisse asjade järele kummardada.
Mõtlen, et ehk panen seinale veel miski riiuli, kust hea asju haarata?! Eks näis, peab tõsiselt asja ette võtma :)
Muidugi igal inimesel käivad need asjad erinevalt, aga minu kogemus on selline, et igasugust pudipadi mähkmevahetuseks väga ei kulunudki. Noh, et mingeid lööbeid ei tekkinud ja pehmet nahka kreemitama ei pidanud. Seega lapsele vajalik kosmeetikamant asetses temale mõeldud kummutisahtlis. Ühesõnaga kuskil täitsa eest ära.
Mähkimisalus oli mul suures toas diivanil, sest vannituba on pisike ja pesumasin on pealtlahtikäiv, seega sinna ei andnud panna. Toas jällegi kummuti peale ka mahtunud ja käi kentsakas. Vahetasingi diivanil seega ja käisin peput elutoa-vannitoa vahet pesemas (joppas ilmselt ka sellega, et kunagi selle tripi ajal mingit õnnetust põrandale ei juhtunud :D).
Ja alguses kuivatasin piima-peput ka nende pehmete pabersalfakatega, nagu keegi siin soovitas, aga üsnapea taipasin, et odavam on iibeist ikkagi mõned marlilapid selleks puhuks tellida, sest 1-2 eurisiste pabersalfakate peale kulub pikas plaanis rohkem raha kui ikkagi puuvillast rätikute ostmisele. ;)
Aga üldiselt on mul ka ikka VÄGA väike ala beebile. Ma arvan, et isegi veel väiksem kui sul. Toa planeering on lihtsalt nii kehv ja eks enda mööbel ja vidinad võtavad ka ruumi. Lahendasin selle nii, et suutsin suure vaevaga enda suurest seinakapist riided-kreemid-värgidsärgid natuke kokkupoole sättida (ma ausalt arvasin, et see pole võimalik, aga kui kõik ilusasti ära organiseerisin, siis ikka sai!). Nii sain lapsele elutoa kappi 3 riiulit, kus tema riideid hoida. Esialgseteks suurusteks ju rohkem pole vajagi.
Lapse voodi on meie voodist 0,5m kaugusel ja ongi ruum täidetud.
Elutoas aga on kummut, mis on täielikult lapseasju täis. Ülemises mõned kergemad riided, keskmises kosmeetika + muu säärane ja alumises mähkmemajandus.
Ühesõnaga, jah, sai pikalt, aga ehk on ka abi. No vähemalt selles osas, et küll sa ka kuidagi oma süsteemid lood ja asjad toimima paned. :D Lapsenurk ei pea minu arvates täielikult ainult magamistoas olema (muidugi võiks, kui ruumi oleks PALJU). Elutuba aga on meil suurem ja elutoas on pea 35% lapse mängunurga päralt. Nagunii veedan ise ju ka päevast rohkem aega elutoas, seega selline variant sobib, et muu tema elamine seal on. Magame magamistoas ja elame elutoas. :D
No ma siin eile just “joonestasin” meie korteri ja mõõtsin kõik kapid ja kummutid ära ja proovisin neid asju mahutada nii ja naapidi, eks näis, kuidas ma lõpuks need asjad toimima saan… Aga pean vist neid pepu- ja piimapühkimise lappe tellima jah :)