Miks kõigil Didriksonsi parkad on?

#KINGITUS

Ma mäletan kui Hedon läks lasteaeda (neli talve tagasi!), siis oli minu jaoks jumala tume maa mingid talvekombed ja parkad ja asjad. Mõtlesin alati nagu “suurem osa” lapsevanemaid, et ostan kaks kombet/talvekomplekti – ILUSAMA jätan linna jaoks ja lasteaeda käib teiseringi oma ka..

Hedoni esimene lasteaiapäev, teiseringi kombega:

Reaalsus oli see, et mulle tehti üsna ruttu selgeks, et mul on jumala vale mõtlemine – lasteaias veedab ta suurema osa ajast poriloigus mängides, lumehanges istudes, kraavis parvetades.. seega tuleks just sinna panna selga uus ja korralik kombe ja linna võib ta teiseringi jopega minna. Kuna selles esimeses lasteaias ta pikalt ei käinud nagunii, vaid mõtlesime uuel aastal uuele ringile minna, siis..

2017 sügis algas meie koostöö D-wear e-poega ja Hedon sai oma elu esimese Didriksonsi kombe:

Kuna Hedon meil selline paras minimees on, siis uut kombet tal vaja polnudki järgmisel sügisel. See on üldse Didriksonsi pluss, et neil on “punased niidid” – mida avades saad kombet pikendada.

Küll aga ootasid Hedonit helkurkangast kindad ja müts, et need proovile panna… Pean tunnistama, et tal on need kindad olnud käes praktiliselt kõik talved ja iga päev ja need kannatavad veel praegugi kanda. Tal need lasteaias igapäevases kasutuses.

Sellest järgmisel talvel oli aeg ikkagi kombe välja vahetada, kuigi see roheline oli tip-top korras pärast kahe-aastast kandmist. Tol korral saime kingituseks kollase ja punase ostsin ma juurde, et oleks ikkagi kaks – üks oli püsivalt lasteaias (käis, st tuli ja läks jopega) ja teine oli koduseks õues käimiseks.

Kollane kombe liikus edasi meie lapsehoidjate perre ja punase müüsin maha. Sel aastal tahtis Hedon hoopis komplekti saada, siis tuli mul jälle kukrut kergitada..

Kuna ma olen kombe usku ja tundub, et lasteaias on see ka veidi mugavam, siis jäi valikusse oranž kombe, umbes sama värvi mis Meelise parka (ärge küsige, miks ma neid koos normaalsemas olekus ei pildista..):

No igal sajal tuhandel juhul, kui me käisime neid asju sügisel valimas, siis.. kaks korda lasteaias selle oranži kombega ja ma ei tea, mida ta seal tegi, aga see oli nii must, et kaks järjestikust korralikku masinpesu seda täitsa puhtaks ei teinudki. Ma ei tea kus ta roomas või mida ta tegi. Aga selge oli see, et oranž poris müttamiseks ei sobi, lumega küll.. Tellisin veel ühe kombe (õnneks olid soodukad just sel ajal!), sedapuhku tumesinise, millega minu pärast lasku või poriliumest alla, sest sealt ei paista see nii välja. Tuleb tuppa, lasen nagunii veega üle ja homseni..

Aga kui me seal kohapeal olime, siis ma proovisin ühte mantlit. See loomulikult ei läinud mul eest kinnigi.. Okei, ta läks, aga ma ei saanud hingata ega keeratagi sellega ja mu kõht oli korralikus kasvamisefaasis sel hetkel. Aga mulle täiega meeldis. Arvestades milline külmavares ma olen, tundus see ideaalse kärutamis-mantlina. Aga minust jäi ta maha, sest ma ei teadnud a) millal ma sünnitan b) kas üldse külmaks läheb c) kas see on mingi rasedusaegne kapriis üldse..

Kui ma nüüd ära sünnitasin, painas see mantel mind ikka veel. Kirjutasin, et äkki see on neil alles.. Arvake kolm korda. Minu suurust ehk 36, mida tookord proovisin ja mis suuruses mul kõik teised parkad on, polnud.

Muuseas, kas te teadsite, et Didriksonsi parkad ongi kõik nö number väiksemad? Nad tahavad inimesi, eriti naisi, panna end hästi tundma :)

38 oli alles, tellisin siis selle, et okei, saatke, ma proovin ja kui ei sobi, saan tagasi saata. Kuna neil pidi hakkama paari päeva pärast sooduskampaania, et kõik parkad kuni -50%, siis sain kohe hea hinna. Vaatasin, et praegu seda muidugi enam pole. Aga näiteks Hedoni kombe on ainult 79€ ja mulle meeldis ka üks lilla Erika ja heleoranž Leona mudel (vaata kõiki sooduses olevaid tooteid D-weari e-poest), mida oli 36 suuruses ja leppisimegi kokku, et kui see mantel mulle ikkagi suur, siis on need back upiks, mille vahel valida.

Õnneks sobis see mantel mulle ka 38 suuruses. Ma arvasin, et jääb ehk liiga suur ja lai, aga hetkel on okei ja isegi tulevikku silmas pidades peaks ta okei olema, ongi nö liikumisruumi, et vajadusel kasvõi koos Hedoniga mäest alla lasta.

Ja kui vastata pealkirjas olevale küsimusele, miks kõigil on ja miks meie majas ainult Didriksonsi parkad on, siis vastus on lihtne – nad on oma hinda väärt ja nad on soojad! Eriti kui soodukaga saab. Ja mul oli selle mantli all täna t-särk ja mul oli megasoe! Külmavarese garantii!

 

23 thoughts on “Miks kõigil Didriksonsi parkad on?

  1. See ei pea ka tegelikult paika, sest parkad pole mõeldud ümber keha liibuva rõivaesemena nagu sinu seljas piltidel näha on. D parkad vastavad täpselt suurusele, nad on mõeldud seljas avaralt istuma, et sinna jääks ruumi kampsunile ja põhiasi, et jääks ruumi õhule, mis aitab sooja hoida. See on praktiline tundidepikkuseks õuesviibmiseks mõeldud riietus, nii et ei ole mõtet leiutada, kuidas nad naisi meelitavad valede suurusnumbritega.
   Kes kannab suurust 38, see võtku ka parka suurusele 38, siis on sellel ikka päriselt ka olemas kõik soojapidavuse omadused, mida välja reklaamitakse. Sellest, et inimesed ostavad neid endale tihkelt ümber keha käima, tulebki see hala ka, et ükski pole piisavalt soe, vaja kõige paksemat ja ikka on külm. Neid ei kanta nii.

 1. Ostsin alles hiljuti omale ja lapsele parklad. Oleme kandnud neid max 4 päeva ja selle ajaga oleme aru saanud, et mine pekki, kui soojad need on. Kui ennem olen mõelnud, et no need on ikka ropult kallid ja ühe jope alla nii palju panna, on hirmus mõte. Aga nüüd, neid kandes, absull ei kahetse, et need ostetud said.

 2. Laste riietamisel olin ka pikka aega Didriksonsi usku, aga olgem nüüd ikka päris ausad, nende kvaliteet on kolinal kukkunud juba mitu aastat tagasi. Helkurid tulevad lahti, luku küljes nahast ripatsid lagunevad ära jne.

  Paar aastat tagasi läksin Reimatecile üle ja vot see on küll koht, kus mul pole parima tahtmise juures ka mitte midagi halba öelda.

  1. Saan ka Liisaga nõustuda. MEil läks ka see lukuripats kiirelt katki. Punusin ise sinna ming iuue paela asemele, et laps ise omal luku kinni saaks. Taskutrukk lendas esimesel hoajal minema. Helkurid on peale 2a kulunud välimusega. No ja see karvane kulumine ja augud sisesäärtel.

  2. Ma ei saa aru, kas kuskil müüakse feiki?! Hedoni kombe käib praktiliselt iga päev hetkel pesus, kuna ta “kelgutab mudas”, ja iga kord pole erilist muutust näha.

  3. Marimell. D-Wearist ostsin kunagi sinu kiidulaulu peale:D Aga no, mujalt saab ka Didriksonsi, lihtsalt tunduvalt soodsamalt. Järgmisel talvel katsetame Corneliuse mudelit. Muidu lastel seljas Lassie, Reimatec ja Johathan kombed. Ei ole nuriseda millegi üle………

  4. Didriksonsi grupp FB-s täis seda juttu, kuidas kvaliteet langenud, juba mitu aastat räägitakse seda. Ei ole siin mingi feigiga midagi pistmist.

 3. Ma tellisin enda Didriksonsi parka 2013 a ühelt Rootsi lehelt, sest Eestis keegi ei müünud sellel ajal. Mehele ostsin 2014 a juba Eestist. Mina enda parkat igapäevaselt ei kanna, kuna on olemas villane mantel, sulemantel, suusajope jne. Aga lapsega kodus olles kandsin just seda, oli hea et kärutades ei hakanud higistama. Praegu on hea kanda matkamisel ja ka täna kandsin lapsega kelgutades. Mees kandis al 2014 aastast siiani kõikidel talvepäevadel ja parka näeb täitsa ok välja ja jääb kodusemaks jopeks. Aga mulle tundus veidi veider, et 6a käib sama parkaga ja seepärast kinkisin jõuludeks HH parka (sain õnneks -50%). Ei julgenud enam uuesti Didriksonsi osta, kuna nii paljud on kurtnud kvaliteedi praagi üle ja peavad a’la 2. aastal juba uue ostma.

 4. Mis mõttes number väiksemad ? Kas nt suurus 36 vastab pigem 38le jne ? :)

 5. #kingitus? Ei saa aru… mis kingitus, kui terve postitus on, et ostsin, hea hind, soodukas jne

  1. Kogu postituse peale on nii kingituseks saadud tooteid kui ka ise ostetud tooteid. Aga nagu näha, jälle häda kui märgistan :D

 6. Ostsin Didriksoni parka endale neli aastat tagasi. Ja kannan siiani. Noh, uuemat mudelit tahaks ehk küll, aga kuna ei raatsi praegu, kannan ikka oma vana. Või no, kui päris aus olla, siis välja näeb ta endiselt hea ja on jätkuvalt megasoe. Pesen ka seda muidugi siiani mingi spetsiaalse vahendiga, mida juba parkat ostes soovitati.

  Ja ma ka räige külmavares, kuid saan Su sõnu kinnitada – praeguste ilmadega t-särk alla ja jalutama. Ei mingit probleemi. Vahel hakkab isegi liiga soe, kui hoogsamalt liigutada.

  Oma hinda kindlasti väärt ja iga kell julgen soovitada!

  Proovisin ka lapsele Didriksoni pähe määrida, aga tema on siiani truu (viimased kaheksa aastat) Icepeak suusajopedele. Ütleb ise, et nii hea soe, laseb õhku läbi ja küllap siis nii ongi.

  1. Ostsin ca 5 aastat tagasi Didri parka, sest olin palju head kuulnud. Noh, et äkki saab mu sugune külmavares lõpuks talvel soojas olla…no ma ei saanud üldse haibist aru. Jope oli kallis,
   ca 300€ ringis, aga selle hinna eest. Nkn. Jäi nukralt seisma kappi ja nüüd Parajumpersis on lõpuks päriselt soe.

   Lapsele ostsin Didriksonsi kombe, aga see materjal tundus nii kõva (?) ja lapsele istus kohmakalt, et müüsin edasi.

 7. Pole see didriksons ka midagi erilist. Laps kandis kaks talve, sisesäärtel põlvest ja allpool augud sisse kulunud. MIda ma teen sellise nartsuga. Ostsin täishinnaga, sest tol ajal kui oli vaja soodukat polnud ja mõtlesin, et okei, nagunii väikevend järgi kasvamas, las siis saabtäie raha eest tööbata seda. Aga teine sai juba aukliku kombe, mida kannab kaua kannab (sest talle väga see meeldib) ja on pmst prügikastikraam. Kinnastel koguaeg käest ära võttes vooder ka väljas. Jumala kettasse ajab. Ainuke jah, et sooja hoiab ta siiski hästi. Kui õigesti hooldada, siis püsib veekindel, aga mdea.. kindad enam vett ei pea… Kuigi justkui samamoodi hooldanud nagu kombet. A noh jah. Miski pole igavene. Lihtsalt Olen vahepeal ka targemaks saanud ja ostan soodukate ajal.. ja ei pea olema mul ilmtingimata see didriksons.

 8. Mina ostsin 2017 sügisel oma valge Didrikson Lindsey ja ma olen väga väga rahul…kuna ma olen inimene kes enne uut talve varustust ei osta Kui vana läbi on ss võin julgelt vâita et järgmised 2 talve panen veel edasi ja ma käin selle jopega igapäevaselt…pole praaki ega midagi, need kes siin väidavad et kulub jne …järelikult ei hoolda jopet õigesti ja õigete vahenditega sest minu jope peale 3 talve ikka veel lumivalge

 9. Ostsin Didriksoni parka omale 2 aastat tagasi lasteosakonnast, kuna olen ise hästi pisike. Eelmine talv oli soe ja kuns olin rase , ei saanud seda kaua kanda, jäi üsna kitsaks :) See talv on nii hea sellega käia, hea soe on kärutada oma beebit. Ainsa miinusena tooks välja takjate kehva kvaliteedi, algusest saati tulevad kiirelt lahti ja peab kohendama.

 10. Täiga nõus et veel 3 a tagasi oli Didriksoni kvaliteet ülim.

  Viimaste aastate jooksul on Didriksoni kvaliteet kasutatavate materjalide osas kolinal langenud, niiet kellel alles 3 või 5 aastat tagasi ostetud ja siiani korralikud asjad siis saate tunda suurt rõõmu kvaliteedi üle milline Didriksonil kunagi oli. On ka erandeid, näiteks kollane kombeka versioon mis Hedonil piltide peal oli, on mul lapsel ka olemas ja on igati korralik.

  Praegu poodides olevad tooted, mis varem kandsid eranditult märgistust 10K veekindluse osas siis nüüd on enamasti tähisega – WATERPROOF. Selle tähendus on veekindlus alates 1K-st.

Comments are closed.