2020 aitäh sulle!

Ma pole ise väga blogima jõudnud aasta esimestel päevadel, küll aga olen ma lugenud palju erinevaid 2020 aasta kokkuvõtteid ja läbivaks teemaks on – kehv aasta, hea, et läbi sai jne. Ma pean mainima, et tegelikult oli see 2020 üks äraütlemata hea aasta. Meie jaoks vähemalt küll.

Alustame kasvõi meie blogist – kui paljud suunamudijad ütlesid, et koroona tõmbas nende sissetulekud nulli, siis meie tegime kohe suunamuutuse, nii nagu osad söögikohad hakkasid pakkuma ise kohaletoimetamist või kes puhus tuule sisse kokteilide ärile vms, siis meie muutsime kurssi ja hakkasime kirjutamise asemel tegema laive. Iga laivi eest, kus kedagi promosime, küsisime raha. Küsisime viis korda vähem kui blogis, aga.. meil ei olnud nulliring. Me olime sunnitud end aasta lõpus käibemaksukohuslaseks registreerima, sest rahaliselt oli meie blogil väga edukas aasta.

Seda näitavad ka külastajanumbrid:

Kuigi kaks kuud oli meie blogis vaiksem ja peamine liiklus oli hoopis meie Facebooki lehel, kus videote vaatamised olid – meie puhul ma julgen öelda, metsikud. Avalöögi andis meie videotele Nuudli “laupäevane üllatus”, misjärel saime aru, et video on see, mis hetkel “müüb” ja hakkasime neid aina rohkem tegema. Kuniks olukord taastus ja aasta teises pooles hakati jälle blogi rohkem külastama ja videote vaatamised vähenesid. Tulebki nö ajaga kaasas käia ja end adapteerida vastavalt vajaduselt, nii püsib ka sissetulek.

Tööalaselt – kuigi mind lükati kaheks kuuks miinimumi peale (mõtlesin, et suren nälga kohe! kuna me just kolisime kordades kallimasse korterisse jne) ja ma pidasin pea kuu aega läbirääkimisi jätkamise/mittejätkamise osas, siis ma pean taaskord tunnistama, et üks sulguv uks avab mitu uut. Nii tekkis mul/meil aega uute projektide jaoks, mis said niivõrd edukaks, et me avasime sügisel oma (mini) digiturundusagentuuri ja hetke seisuga on meil neli klienti, kelle sisu- ja sotsiaalmeedia eest me vastutame. Meil on olnud nii kiire aastalõpp seoses sellega, et kodulehega pole üldse aega olnud tegeleda veel. Sealjuures saab edukaks pidada ka seda, et me ei pea klientide leidmiseks tõmblema, vaid nad kõik on leidnud tee meieni kuidagi iseeneselikult.

Siit edasi oligi kolime üks kõige paremaid samme sel aastal – esiteks ma ei kujuta ettegi, et me seal ühetoalises oleks karantiinis istunud, kaks kuud kodukontorit mõlemad teinud jne. Lisaks siinsed naabrid, Hedoni suur sõprade gäng.. See kolime oli nii kümnesse kui veel olla sai.

Ja kõige kiuste, saime me suvel ikkagi ka reisil käia, akusid laadida ja puhata. Saime säästukontole kokku eesmärgiks seatud 25k. Ja kuigi Jõuluvana telliti sel aastal vähem, siis osutus seegi edukaks – Meelisel ei ole koolis mitte ühtegi võlgnevust, kõik kodutööd ja eksamid on sooritatud (neist nii mõnigi hindele A).

Loomulikult tegi selle aasta imeliseks beebiuudis, mis taaskord ei olnud nö planeeritud, et vot, saame sel aastal lapse, vaid me lihtsalt andsime talle võimaluse tulla. Ja ta otsustas tulla kohe.

Ja positiivse noodiga saame selle aasta kokku tõmmata ka selles osas, et kuigi minu sünnitus erines minu peas olnud sünniplaanist 1500% siis analüüsid on kõik korras – nagu ma poleks mingis kriitilises seisus hinge vaakunud veel kaks nädalat tagasi.

Mis ma oskan öelda. Elu on imeline. Tuleb nautida igat päeva mis sulle antud on ja elada seda täisväärtuslikult. Nautida võimalusi, mis sulle on antud ja kõik sujub iseenesest. Meie jaoks imeline aasta. Ja 2021 on veel parem. Veel edukam. Veel mõnusam. Veel voolavam. Veel eesmärgistatum. Veel väljakutsete rohkem. Veel töökam. Veel.. unistustele lähemale viivam.

5 thoughts on “2020 aitäh sulle!

 1. Meil oli täpselt sama – koroona alguses küll vähenesid sissetulekud, kuna elukaaslasel tekkis töösse auk, kuid mina jätkasin kodukontoris. Suvel kolisime perele lähemale tunduvalt ilusamasse kanti, jätkasime koroona kiuste säästmist ja võlgade vähendamist ning oleme praegu pooleli esimese oma kodu ostuprotsessiga. Lisaks sain suvel Eestis olla 3 nädalat jutti, seda ei ole aastaid juhtunud. Ehk oli muidugi negatiivset ja raskusi, aga üldiselt olen siiski tänulik hea aasta eest ning loodan, et 2021 tuleb samamoodi üks tore aasta.

  1. 2021 tuleb kindlasti parem :) mul nii hea meel kui keegi veel on suutnud säästa või midagigi positiivset ses aastas leida..

 2. Tere ja mõnusat uut! Pikka aega juba loen teie blogi,aga esimest korda kommenteerin…,sest lihtsalt nii mõnusa vaibiga, samas lihtne postitus , aga annab positiivse noodi☺️Sain ka ise emaks “esimese laine”ajal,mistõttu jah…erinevalt massist…superaasta

 3. Mul algas Aasta samuti hästi ja seda just tänu teile. Äitah!
  Üldiselt oli Aasta samuti suhteliselt hea. Sain kogemusnõustaja paberid ja uusi oskusi mida oma töös kasutada saan.
  Kuna käin ka koolis siis kevadel oli veidi keeruline aga sain hakkama.
  Seda imeviirust mul õnnestus samuti vältida.
  Aga kogumine Ei oska ma seda teha. Üritan aga välja väga ei tule.
  Nii et 10 palli süsteemis annaksin aastale hindeks tugeva 8.

 4. 2020 lõpuks sain beebi uudise- üle 10 a proovimist ja nyyd lõpuks kaks triipu. Nii häppy
  2021 algab aga kolme beebi uudisega, võtame kutsika, alustan oma firmaga ja suve lõpuks oma tutikas beebi ❤️❤️
  Cant wait

Comments are closed.