#elulineblogi

Milline kohvimasin valida?

Hea, et ma eile istusin kui ma oma bännerreklaamikohta sisse logisin. Teie klikkimine on esimest korda elus toonud märgatava tõusu. Tavaliselt on see kõikunud mõnekümne euroste vahedega ja ma ei ole üldse aru saanud, palju see siis nüüd eelmine kord oli kui ma vaatasin.. Aga kui vahe on MITUSADA, siis see on märgatav. Ma tänan kõiki ja saadan koos Hedoniga õhumusi teele kõigile, kes vähemalt korra on mõnda “segavat” kasti nüginud. Muuuuuah!

Ma tean, et kohe läheb osa lugejaid roheliseks või vähemalt tahaks omal peast haarata, et see eit on loll, aga… Raha tuleb, raha läheb, kui selline summa juba meie õuele eelarveväliselt potsatas, tuleb see laiaks lüüa.

Ma mõtlen vist igal aastal enne jõule, et tahaks kohvimasinat, sest just siis on see hetk, kui kõik küsivad, mis sa jõuluks tahad. Ja kuna mul reaalselt pole midagi vaja, siis jõuan alati kohvimasinani välja. Et seda oleks vaja. Kuigi mul on sel aastal veel paar soovi tekkinud ajaga, aga kõik ongi nii kallid, et ma ei saa neid kelleltki küsida, pean nende jaoks ise kõrvale panema või lootma, et mõni firma tahab koostööd teha. Aga aega on, ma ei viitsi tõmmelda. Saan ilma nende asjadeta ka, kuigi selle listi võiks ära teha :)

Ma olen kohvimasinale vähemalt kolm aastat mõelnud, et meil ikkagi võiks see olla, aga selle ostuni pole me kunagi jõudnud. Tunduvad nad kallid, samas.. kohvi peale kulub ka. Nüüd ma istun jälle siin ja mõtlen, et võiks ju… Ma joon iga päev vähemalt ühe kohvi. Või kaks. Või kolm. Oleneb päevast.

Iga päev joon ma ühe kohvi hommikul kodus. Palju see maksab? Ma never ei mõtle sellele. See on alati ka see põhjendus, miks inimesed endale tegelikult kohvimasina ostavad. Vähemalt nii olen ma alati kuulnud inimesi sellest rääkimas, et “mõtle…”

Aga väljas käies kulub ikka kolmekas. Mõni kord siis kuuekas kui ma kaks tassi joon. Ma arvan, et kuus kulub mul kohvi peale…30-50€.

See teeb aastas 360-600€. AJUVABA! Olete te kunagi sellele mõelnud, palju teil reaalselt kohvile kulub? Ma olen alati lugenud, et kohv on see, millega saab kõige paremini raha säästa. Et pole vaja kulutada seda 2-3€ kohvile, mida sa väljas ostad. Aga ma pole kunagi reaalselt mõelnud, kui palju see mul aastas teeb.

No siis on kohvimasina ost ju absoluutselt õigustatud. Okei, mul kulub siis kohvile ja piimale, aga see kulub mul ka praegu, kui ma kodus kohvi teen.

Paar kuud tagasi pakkus üks kohvifirma mulle koostööd. Olin nõus, kui saan kohvimasina. Nemad polnud nõus. Kauplesime ja kemplesime, lõpuks andsin alla. Milleks? Ma võin selle kohvimasina endale osta kui ma tahan. See jah, teeb mu veits vaesemaks, aga in general, ainult korraks. See on ühekordne väljaminek ja pealegi, on see lihtsalt raha. Ma ei pea pükstest välja pugema, et kohvimasin saada. Ma ei müü end ribadeks kohvimasina pärast. Teen siis kellelegi teisele natuke rohkem tööd ja kohvimasina ostan ise.

Mis ma tahan?

Cappuccinot. St et tahaks masinat, mis oleks täisautomaatne ja selline, mis võtaks piima sisse. Teine variant on muidugi see, et piimavahusti on küljes. Aga mugavam oleks, et paned toru piimapakki ja vajutad nuppu. Vahepeal jõuad näiteks vetsus käia või postkastist lehe tuua.

Mõelda vaid, siis ma saan ka suvel selliseid jääkohvi pilte sheerida :)

Mis hinna eest?

Mida soodsam seda parem, eks. Aga 450€ on lagi! Jurat tahaks, aga nime eest ka lihtsalt maksta ei taha. Kuigi, kui raha oleks, siis ilmselt maksaks.

Mis on valikus?

Sellised masinad mahuvad mu hinnaklassi. Läksin reseti lehele, sest nendega ma olen varem koostööd teinud, usaldan neid, asjad tulevad kiirelt kohale jne. Siiani on meie pere lemmik smuutiblender, mille nad meile kevadel kingituseks saatsid. Hedon teeb sellega juba ise smuutit – banaanid sisse, marju juurde, natuke piima ja issi keerab tööle.

Igaljuhul minu hinnaklassi mahtus umbes-täpselt 18 masinat:

Ise sõelusin neist välja kolm, mis mulle enim meeldivad. Seda just seepärast, et neid saab otse piimapakki ühendada. Ei ole vaja eraldi kopsikut. Ei ole vaja eraldi vahustada. Ma vist olen oma valiku teinud, aga ma mõtlesin, et ma küsin, ehk on mõnel lugejal mõni neist masinatest olemast ja oskab kiita/laita. Ma pole midagi veel ära tellinud.

Esimene – espressomasin Nivona CafeRomatica 646 plussiks on “Spumatore“ nimeline integreeritud funktsioon cappuccino jaoks piima vahustamiseks. Thats it. Päritolumaa Portugal. Ma ei oska seisukohta võtta? Kas Portugal on kohvimaa?

Mulle tundub, et teise kohvimasina Melitta “E957 Solo Perfect Milk” pluss on juba see, et ta tuleb Saksamaalt (tundub usaldusväärsem kui Portugal, ma ei tea miks) ja lisaks see, et ta on kõige kitsam, seega mahub meie kööki kõige paremini.

Kolmas kohvimasin Philips “Minuto 3000 HD8829/09” pakub memo funktsiooni, millega ma saan salvestada oma eelistused ja alati ühesugust kohvi nautida. Jälle nagu väga hea pluss.

Kogu valik, mis mu eelarvesse mahub, peaks olema näha ka siit otsingulingilt, vaadake, kas avaneb? Millise teie valiks?

Meelis ütles, et ta on alati tahtnud Kuldvillakusse minna, nüüd läheks hea meelega, sest kolmas koht saab viis kilo kohvi :D Siis on põhjust see masin ka ära tellida – mis me nende ubadega muidu ikka peale hakkame.

Aga nali naljaks, kusi kaljaks – minu hetke valik oleks see keskmine – Melitta Solo Perfect Milk. Kiitke ja laitke nüüd, kellel see olemas on. Või millise teie sealt lehelt minu eelarvet arvestades valiksite?

61 thoughts on “Milline kohvimasin valida?

 1. Keskmist ei valiks, sest piimavahusti on eraldi. Sellisel masinal võiks ikka kõik olla ühe nupuvajutuse all.
  Hommikul unine väsinud ja hea on vajutada nuppu ja vannituppa kaduda ja tagasi tulles kohvi haarata. Samamoodi kui külalised, et vajutad nuppu jutustad ja võtad valmis kohvi.
  Lihtsalt tüütu on eraldi vahustades.

  1. Kahel esimesel pead tassi all liigutama, kolmandal paned tassi alla ja piim jookseb samast kohast kust kohv.

  2. Vabandust, aga Nivonal jookseb samamoodi kohv ja piim samast kohast. Tassi küll liigutama ei pea. Tass alla, voolik piimapakki, nupulevajutus ja edasi toimetab masin ise. Meie majapidamises on Nivona CafeRomatica olnud 4,5 aastat. Ma ei tea, mis sellel uuemal mudelil muudetud on, aga no usun, et põhiasjad ikka paigas. Julgen soovitada küll. Kohviasjades rohkem kodus olevad külalised paluvad külla tulles alati kohvi enne, kui ise pakkuda jõuame :)

 2. Tere , Marimell . Olen ise ka mõelnud enda perele osta kohvimasin . Armastan ka väga juua cappucinot . Kindlasti oleks sinna juurde vaja ka kohviveskit mida meil ka pole , sest siis ostaks kindlasti ube mitte puru . Arvan , et see hea variant ja muudaks kohvi kvaliteeti tunduvalt :) Väga tore , et sul nii palju lugejaid on . Oled ise ka super inimene . Kaunist Jõuluaega ja loodan , et leiad just enda perele kasulikku masina :)

  1. Miks kohviveskit? Automaatsed jahvatavad ju ise, pole mingit veskit eraldi juurde vaja.

  2. Kohvi jahvatavad minu meelest juba kõik sellised masinad ise :) meie oma vähemalt küll. Meil delonghi mingisugune espressomasin :) võitsin selle , kuigi ise kohvi ei joo :p mees oli ülihäppi :)

  3. Neil masinatel on ubade purustaja/jahvataja juba sees. Eraldi küll seda osta pole vaja

  1. Kas teeb head mahedat lattet ka? :) Olen ka seda masinat vaadanud, aga puudub kokkupuude Bosch masinaga.

  2. Mul on see masin, ainus miinus on lärm. Muidu 6a teeninud ausalt. Paljud külalised tulevad ja küsivad kohe kohvi, sest meil hea masin. Saab teha erinevaid kohvisid.
   Lihtne pesta ja hooldada ka ;)

 3. Mul on kodus Nivona. Mitte küll sama mudel, aga siiski.. Olen väga rahul.. Oleme mehega mõlemad suured kohvijoojad ning Nivona masin on meid truult teeninud juba üle 3 aasta.. Mu vanematel on Nivona olnud juba mingi 5 aastat vist.. Samuti on Nivonale kõik vajalikud puhastusvahendid ja soovi korral ka veefiltrid nt Euronicsis saadaval.. Igaljuhul julgen soovitada..

 4. Ma ka tükk aega juba mõelnud, et tahaks uut kohvimasinat. Praegune hakkab oma aega ära elama ja on pealegi manuaalne espressomasin. Mulle küll väga meeldib kogu see kohvivalmistamise protsess (jahvatad oad, teed käpaga espresso ja vahustad piima), aga kui külas on rohkem inimesi ja kõik soovivad cappuccinot, siis on natuke tüütu ja aeganõudev see . Ise olen masinaid vaadanud natuke odavamas hinnaklassis ja sõelale on samuti jäänud Melitta, täpsemalt see: https://mobile.kaup24.ee/et/kodumasinad-kodutehnika/koogitehnika/vaike-koogitehnika/espresso–ja-kohvimasinad/kohvimasin-melitta-caffeo-solo-e-950-101?id=756117. Ära muidugi veel ostma ei hakka, kuna lastetoa remont hetkel tähtsam ja loodan, et vana masin peab veel mõnda aega vastu.
  Sinu väljavalitus kolmikust valiks ka ilmselt Melitta, meeldib stiililt kõige rohkem.
  Ja minu arust on hea kohvioa leidmine isegi raskem kui hea masina.

 5. Meil on DeLonghi Magnifica S,siiani väga rahul.Piima peab küll eraldi vahustama,aga minu arust pole ka nii suur vaev.

 6. Krupsi ei soovita, mul see on ja piima vahustamisega enam vaeva ei näe. See torujupike läheb kogu aeg umbe, kuigi iga korra järel pesin. Nii kui läheb umbe, lööb selle toru pauguga küljest lahti otse tassi. Masin lärmab ka päris kõvasti, eriti piima vahustades. DeLongi masinad on ka lärmakad ja mingi vahustamise häda on ka. Siemensi omi kiidetakse, paaril tuttaval on ja kohvi on väga hea.

 7. Mul on vanavanematel Nivona Caferomatica. Masin igati aus ja truu, teeb, mida vaja, täisautomaatne – väga mugav. Miinus – natuke nõudlik. Jõle tihti peab loputama, puhastama, kasima jne.
  Meil endal on DeLonghi. Poolautomaatne siis nö. Et piimavahusti, kus siis eraldi teed piima. Tõepoolest – Nivona on sellepärast ikka palju mugavam. Aga meie enda puhul jääb piimavaht justkui tugevam, teevett lastes ei pea ma ketrama seda nuppu ja otsima üles “vesi”, vaid lihtsalt keeran kraani lahti :D kuna meil kõik joovad tavalist musta kohvi, siis lisame ise piima juurde, jällegi – ei pea kerima et saada cappuccinot või lattet või muud. Aga Sinu vajadustele mõeldes – Nivona ei vea alt :)

 8. Tõesti arvad, et sa väljas kohvid joomata jätad, kui kodus masin on? Ei usu hästi Ega enamasti kohvikusse ju kohvi pärast ei minda, vaid ikka seltskonna ja jutu või melu pärast… Nii et ära väga arvesta sellega, et mingi kokkuhoid tekib. Pealegi kui head kohvi tahta (sama head kui heas kohvikus), tuleb ka üsna kalleid ube osta…

  Ja… Mis ajalehte sa postkastist toomas käid??? Mis ajaleht on väärt, et seda postkasti tellida?

  1. No selle väljamineku õigustamine siin üldse mingi huumor kuubis, vastuolusid täis. Ma ei tea, miks üldse vaja õigustada, oma raha, ostke, mis tahate.

 9. Ei taha endale kohvimasinat, sest see nõuab nii palju hooldamist. Sugulasel on ja no ta väga ei hoolda/puhasta seda ja kui see lahti teha, milline see seest on… pluss mulle ei maitse masinakohv

 10. Kohvimasin, millel on voolik ja vahustab piima ilma, et seal peaksid viibima on kindlasti mugavam, kuid piimavoolikut peab puhastama peale kohvi valmistamist, sest seistes tekib sinna hapupiim ja õhtuti kõik otsikud eraldi, millest piimavoolik koosneb. Samas peab ka puhastama, teise masina otsikut, kuid minu arust kiirem ja lihtsam. Tööl oli meil voolikuga kodus ilma. Olen väga rahul.

 11. Ma ise küll kohvisõber pole, aga isale kinkides sai nende kohta uuritud. Ainuke asi mis mul meelde jäi, et kindlasti uuri palju maksavad mingid jubinad mida pead mingi aja tagant vahetama ja puhastusvahendid. Mul jäigi valikusse 2 masinat, mis olid täpselt ühesuguste funktsioonidega, üks kallim ja teine odavam, ja erinevad firmad. Kallima hooldamine oli kallim ja odaval ofc odavam. Valisin odavama variandi. Okei, kallim nägi ilusam välja aga praktilisuse seisukohalt see niii oluline pole. Kahjuks rohkem tarka nõu ma anda ei oska :D

 12. Meil kodus Nivona! Vist mingi teine mudel! Aga super rahul sellega! Esimese ostsime vanematele koju ja kui hiljem omale ostma läksime, siis ütlesin müüjale, et nüüd endale tahan parimat mis on! Ja vastas et kui selle nivona mugavusega olen harjunud, siis tal paremat polegi pakkuda :)! Üks masin nüüd 4 aastat töös olnud, teine vist saab 3!

 13. Ostsime ka endile just sellist sorti masina ja sama point oli, et ammu tahtsime ja siis laps küsis, et mida emme jõuluvanalt tahab saada….ja nii see mõte tuli. Kasutada pole veel saanud, sest pakk tuleb (lapse jaoks) ikka kuuse alla panna. Igatahes masin ise kaup24’st, arvan, et valisime hea toote, mõnusa soodukaga:
  https://kaup24.ee/et/kodumasinad-kodutehnika/koogitehnika/vaike-koogitehnika/espresso–ja-kohvimasinad/kohvimasin-delonghi-ecam-22110-b?id=53410&mid=72085

 14. Minul läheb kolmas aasta nivona masin. Hea, kiire, lollikindel. Aaatake tagasi panime perega rahad kokku ja kinkisime ka emale sama masina. Meie oleme rahul!

 15. Meil on juba mitu aastat Jura. Alguses ma ikka panin toru piimapakki aga mingi hetk enam ei viitsinud, sest jube tüütu on seda toru puhastada. Pmst peaksid peale kohvi tegemist selle kohe läbi pesema. Kui sa tahad korralikku capuchinot siis selleks algavad masinad 2000€ :) selle hinna eest saad korraliku tiheda vahuga mõnusa joogi. Need 500€ soojendavad lihtsalt piima ja tekitavad paar mõttelist vahutriipu. Vahustajaga jääb mõnusam aga seda on ka tüütu puhastada. Kui võimalust on siis ikka tasub osta aga ära sea liiga kõrgeid ootusi sellele hinnaklassile :)

  1. Aga Nivonal(minu masinal vähemalt) kohe see funktsioon sees, mis loputab ise ära, ma ei pea seda küljest kiskuma ega midagi!
   Ja siis teatud aja tagant teeed sellise üldpuhastuse! Toimib asi! Ma räägin, ostke Nivona :)

  2. Mul Delonghi masin… jah, ei saa võrrelda profi masina vahuga…aga eks ise ka natuke tööd teha, nõksud käppa saada ja saab suurepärase vahu. (Minu masin maksis 199.-) Kuid mugavam jah see kui ise ei pea vahustama :D

 16. Täielikult teema väliselt küsin,et miks sa enam ei korralda lugejatega õhtusööke vms koosviibimist veinitamist ? :)

 17. Mul on Nivona, kallim variant kui see mis sa panid. Aga oskan aind kiita, nivona teeb nii mônusat vahtu! Kui lihtne on voolik lihtsalt piimapakki panna. Puhastussüsteem on la piimavahustajal hea- kuuma auruga, mis teeb eriti puhtaks ja tapab bakterid. Kohvi ise mônusalt kreemine (see vist oleneb kohvist ka). Ytleme nii, et kui Nivona ostsime, siis Jura austajatest sôbrad pidid kreepsud saama, aga nyyd kiidavad ka

 18. Mul on töö juures Nivona. Tavaline, kodutarbimiseks mõeldud. Aga meil on tööl vastu pidanud juba üle 5 aasta, tehes arvatavasti ca 20-30 masinatäit päevas. Minu jaoks on see kvaliteedi näitaja, nii et usaldaksin seda firmat.

  Ainus miinus, mis mind selle masina juures häirib, on kohvi tegemise metsik müra. Äkki mõni teine teeb vaiksemalt, ise ei tea.

 19. Mina võtaks yhendust coffeecup, 7kohvipoissi, saku läte jms ettevõttega ja uuriks mis hinnaga saaks yhe masina rentida. Jah, masin ei saa sinu omaks aga sul alati kodus korrralik hästi hooldatud masin

 20. Hei

  Ma olen ka suur kohvi sõber, 3-4 tassi päevas, vabalt. Meil on kodus Nivona masin, täpsemalt siis Nivona 777. Olin ka alguses kindel, et misasja 400-500 lagi, rohkem ei maksa. Aga ma ei saaks hetkel olla rohkem rahul, et rohkem maksin, nagu päriselt. Tal on terasest kohviveskid, mis on hästi oluline. Need ei kulu ära. Kogu kohv tuleb ühest kohast, lähedki käid hommikul pesed näo ära, samal ajal kui kohvi tuleb. Üks miinus on, see piimmahuti, mis kaasas on, see on plastmassist. Lõpuks võtab see piimahais sinna suht külge. Aga see mure saab kiirelt lahendatud uue mahuti näol või siis see piimakülmik, mille saab masina kõrvale panna. Üldpilt on suurepärane. Lattemacchiato, cappuccino, tavaline must kohv, espresso, piima vaht, millest teha kakod lapsele, u name it.
  Ja muideks Nivona on ka pärit Saksamaalt :).

  1. ja muidugi see piiimavaht. Pole üheltki nö kodumasinalt saand nii mõnusat ja pehmet vahtu!!!!
   Müra mind ei häiri, mu arust teevad kõik masinad mingil määral müra.
   Puhastussüsteem on ka tõesti hea, iga kord puhastab kuuma auruga ja veega ära piimavahusüsteemi.

 21. Meil Nivona, täpsemalt siis 757. Ülirahul. Pole mingit tassi vaja liigutada. Piima vahustab otse pakist, vooliku loputamise märguanne tuleb kohe ette, nii et seda ei unusta. Oma retsepte saab mälusse panna (mis kangusega latte, cappuchino). Ja kohvi enam väljas tõesti eriti ei taha, sest kodus lihtsalt saab palju paremat. :D

 22. Meil ka Nivona, aga teistsugune mudel. Müra teeb tõesti kõvasti, kui ube jahvatab, aga nii kui kohvi jooksma hakkab on müra kadunud. Üks tähelepanek, mida meile ka tookord masinat ostes räägiti. Kas masinat saab ise lahti võtta ja aegajalt puhastada või on ta vaja mingi aeg hooldusesse viia? Siis oled ilma masinata paar päeva. Meie Nivona masinal saab külje pealt kogu kupatuse välja võtta ja kuuma veega pesta. No muidugi ta tahab aegajalt ka tableti puhastust, katlakivieemaldust ja piimavahustaja puhastust, aga kõiki neid vahendeid saab Euronicsist nagu juba keegi eelpool mainis.

 23. Meil on kodus nivona, kûll veidi kallim mudel mis om vastu pidanud juba 5 aastat. Vanavanematele kinkisime selle mudeli mida sina vaatad on nad väga rahul, kuid piima see hästi ei vahutaa ostsin väikese elektrilise piimavahustaja neile kôrvale :)

 24. Mina eelistan pätikat, mats nagu ma olen. Mees kasutab masinat.Kui külalised on siis on jah mugav nuppu vajutada. Aga jah kord on vesi otsas siis oa sahtel tühi, siis on see purusahtel tāis ja siis mingi calk värk särk vaja puhastada, vett kõvasti läbi lasta ja lõpuks ka filter vahetada. Suvel krt kui vähe kasutad ja märg kohvipuru seisab tekivad kärbsemunad, kärbsed ja lebra. Ja ube ka ei oska valida. Olen kohvisemust selle testimispaki ka ostnud…enne joodja pärast loed et kust pärit oli. No ma olen mats ikka, maitsestan iga kohvi oma kardemoni, kaneeli või vaniljega üle. Vahet pole mis uba. Üldiselt ostan nüüd seda Lavazzat või kuidas selle nimi oligi. Isiklikult eelistan piimale vahukoort.

 25. Mina julgen küll soovitada sellist, kus piimavahusti eraldi, nö käpaga masin. On ka palju odavam (Delonghi dedica nt), muidugi vingemad samalaadsed masinad on veel kallimad kui igasugu Jurad jms. Kohvigurmaanid ei tunnista üldse neid täisautomaate:) Lisaks veel cappuchino südamed ja lilled mida saad ise teha, automaat viskab lihtsalt sortsti peale vahu. Ise olen u pool aastat sellist masinat kasutanud ning endiselt olen lummuses, lisaks hakkab cappuchino- art lõpuks välja tulema;)

 26. Mis su soovide listis veel on?:)

  Eks ma ikka üritan klikkoda, aga moblas millegi pärast need reklaamid ei hüppa ette.

 27. Minul kodus see sama Melitta masin ja olen väga rahul. Piimavaht on korralik, kohvi kogust ja kangust on väga lihtne muuta, varuosad kergelt ja odavalt kättesaadavad. Olin varem väga skeptiline odavama hinnaklassi masinate suhtes, aga täiesti alusetult.

 28. Kinkisime emale eelmine aasta jõuluks Melietta, sellesama mudeli ja igati rahul. Pole midagi ette heita. Aga soovitan kindlasti välismaa lehekülgi vaadata. Meil õnnestus antud kohvimasin poole odavamlt saada :)

 29. Ma alguses kaalusin ka odavamaid masinaid. Lõpuks otsustasin ikkagi Jura kasuks. Tahtsin, et cappuccino saaks ühe nupu vajutusega valmis. Ma olen väga rahul, et sellise valiku tegin.

 30. Hei. Meil oli enne Nivona espressomasin. Kestis 3 aastat ja selle 3 aastaga saime garantii vahet joosta äkki umbes 7-10korda? Pidevalt oli midagi viga, kuigi jah alguses pool aastat töötas ilusti. Hiljem kui garantii läbi sai ei hakanud enam pead vaevama kui masin uuesti katki läks(ei viinud enam parandusse) . Olime ala aastakese ilma masinata ja “nautisime” pätikohvi ja presskannu kohvi- lõpuks sai istu täis sellest ja mõtlesime ,et lähme ostame uue masina. Poodi minnes oli kindel see,et Nivonat enam ei osta. Nii paljudel tuttavatel selle masinaga jamad, jaa mitte ainult ühe ja sama Nivona mudeliga vaid erinevatega, nii vanemate kui uuemate mudelitega. Enne poodi minekut tegime eeltööd muidugi,et millist masinat võtta, kuid poes otsustasime siiski,et laome selle suurema summa välja ja ostame Jura. Jah ta oli kallis, aga krt ta on ikka oma hinda väärt :D . Alguses kahtlesin,et kas tasub ikka osta nii kallist masinat, aga tasub! Meie oma maksis vist 1100.-? Masin on hea, teeb kohvi nii nagu vaja jne, üli palju erinevaid kohvisi(latte machiato,espresso,ristretto,cappucino jne…) Oleme siiani ostuga väga rahul. Saime ka väga hea garantii sellega,et kui masin läheb katki viiakse tasuta ära ja tuuakse asendusmasin, varastamise korral sama teema kas saad raha tagasi või tuuakse uus masin. :)
  Kindlasti soovitan raha koguda sellise masina soetamiseks või võtke järelmaksule, ÜLI HEA aparaat :) !!

 31. Alustan sellest, et minul ei ole kohvimasinat, kuid kunagi on plaan see ikka vist osta. Tööl kasutame Jura masinat, varem on olnud DeLonghi ja mingisugune CafePrincess vms. Kui hakkaksin tõsiselt kaaluma koju masina ostmist, siis vaataks ikka Jura poole. See on kindlapeale minek. Tuttava kaudu pole Nivona kohta ühtegi head sõna kuulnud.
  Seega, äkki veits ootate, ma teen ka mõned klikid siin-seal bänneritel ja saate selle Jura raha ka kokku :)

 32. Kui sulle päriselt kohv meeldib ja hindad selle maitseomadusi, siis sa kas ei osta masinat või ostad sellise, mida sa oma praeguse eelarve juures veel kindlasti lubada ei saa.
  PÄRIS õige ja hea kohv ei tule mõnesajaeurosest masinast ja pigem ei tule ta üldse masinast.

 33. Lööge mind nüüd risti, aga nende nn automaatsete piimavahustajate torud (millega tõmbab pakist piima) on ühe nädalaga täis mustust ja baktereid, mida mitte mingi väe ja võimuga puhtaks ei saa.
  See on põhjus, miks pigem soovitaks manuaalse vahustajaga piimavahustusotsikut. Rohkem tööd, kuid puhtam ja kvaliteetsem resultaat.
  Ma ei votaks külas/kohvikus/vms kunagi vastu piimakohvi, mis sellise vahustajaga tehtud on.

  Kohvi kvaliteet automaatsete masinatega (k.a. Jura) pole kindlasti võrreldav käpaga masinatega.

  Kuna tegemist on suure väljaminekuga siis minu soovitus: juhul, kui Sulle isiklikult maitseb (loe: maitsebki, ei häiri, kohvi kvaliteet pole nii oluline, elutempo tõttu pole aega kohvi tegemiseks) ning piimavahustaja jutt karvu turri ei aja, siis automaatmasin on Sulle sobilik.

  Vastasel juhul peaksid oma nõudmisi kohvimasinale muutma ja taustauuringut otsast peale alustama, sellisel juhul küsiks mina nõu mõnelt baristalt, kes päevast päeva kohvinduse ja piimavahustuse juures on.

  Ise kasutame kodus Stollarit ning pole veel baristadelt ega “mitte-baristadelt” ühtegi halba sõna kohvi kohta saanud. Otsus Stollari kasuks tuli läbi ulatusliku taustatöö.

 34. Mul on kodus DeLonghi, see nö käpaga, et pead ise tassi all hoidma ja nii vahustama. Vanematekodus on Jura ja selline, et voolik piimapakki ja tuleb sealtkaudu vaht. Ütlen ausalt, et kahel põhjusel on oma kodu masin parem: 1) käppa parem puhastada, saab kõik praod ja vahed korralikult puhtaks, igale poole pääseb ligi. See peenike piimatoru on õudukas. Loputad küll ja tundub OK, aga pikas perspektiivis jääb mingi rõve rasvakiht sisse ja ma alati tunnen selle lisamaitset seal. Kuigi ema on üritanud seda keeta ja desinfitseerida ja mida kõike veel. 2) käpaga masin teeb palju mõnusamat ja kõvemat vahtu, korralik vahumüts ikka VS vanemate juures on lihtsalt veits õhulisem, aga ikkagi vedel piim, mitte paks vaht.

 35. Kiidan kaa Nivona kohvimasinat. Mul on kodus selline mudel (https://www.euronics.ee/t/75510/koogitehnika/espressomasin-caferomatica-nivona/778). Olin ise kaa kahevahel kas Jura või Nivona ja lõpuks valisin viimase kuna puhastamine on oluliselt lihtsam ja piim tuleb läbi masina. Kõik tundus lihtne ja loogiline. Ja peale selle saab masnat kasutada ka läbi äpi ;). Muidugi peab siis masin sees olema ja kohvitass all. Hommikul voodis panen kohvi voolama ja kui 5 min pärast ülesse ennast voodist ajan on kohvi ootamas :). Mina olen väga rahul. Ja ma sain sellist infot et tegelikult pidavata Jura ja Nivona tulema samast tehasest…kas see on õige või vale seda ma ei tea :).

Comments are closed.