#elulineblogi

k`ohv <22e: kohvi, k`ohvi>.

Nagu te teate, lisandus meie perre jõulude ajal kohvimasin – tegemist siis Melitta Solo Perfect Milk masinaga. Täna saan juba nippe jagada, kuidas sellega head kohvi teha ning mis meeldib ja mis mitte.

Esimene asi mida ma masina saabudes tegin oli suhkrust loobumine. Mina isiklikult kasutan suhkru asemel mett, kohv on magus, aga vähem kahjulik kui valge suhkruga.

Nipid, millega veel kohvi juua: kakao, vaniljeekstrakt, apelsinimahl, kookospiim, mandlipiim – nad annavad kohvile hoopis teise maitse ja ehk pole suhkrut vajagi?

Kui nüüd masinast endast rääkida, siis keegi kommenteeris, et müriseb hirmsalt kui kohvi jahvatab, ma ei tea, mind üldse ei sega. Paak on nats väike, aga samas kui raske seda vett ikka lisada on. Küll aga häiris mind alguses, et kohv oli liiga lahja. Õnneks sain ma selle mure lahendatud kohvijahvatusastme ja kanguse muutmisega, nüüd on kohv jumala hea.

Üks asi mis küll täiesti mõttetuks osutus on see piimavahusti. Mul oli kohe mingi kiiks sellega, et piimavahusti peab olema. See teeb nii jubedat vahtu, sellist megaõhulist, mitte sellist kreemist, et ma olen seda reaalselt kaks korda proovinud ja rohkem ei taha. Lisaks põletasin ma end esimest korda tehes ära ja hea, et ma seda aknast välja ei visanud, ausalt, ma läksin meganärvi. Meelis juba ütles, et tavai, paki kasti tagasi ja viime tagasi siis.

Kuna mul teiste kohvimasinatega kokkupuudet eriti ei ole, siis minu meelest see sobib koduseks kasutamiseks küll. Kohv tuleb kuum, mõnus ja hea. Kusjuures, ma pole väljas ma ei tea kui kaua enam kohvi ostnud, sest üks nupulevajutus ja kohv on valmis. Joon rohkem kui varem, aga vähemalt väljas ei kulu enam selle peale eriti raha.

Kes kohvimasinat otsib, siis reset.ee lehel on metsik valik. Lisaks saadaval ohtralt lisatarvikuid ja erinevaid kohvisorte. Uue aasta hitid pidid olema espressomasinad Nivona CafeRomatica must ja hõbedane.

#KOOSTÖÖ

4 thoughts on “k`ohv <22e: kohvi, k`ohvi>.

  1. Palun tee oma blogi korda – brauserist avades mobiilis leht suurenduse all ja pool teksti nn ekraanist väljas. Kogu aeg peab väikseks käsitsu panema.ning jah, see probleem vaid sinu blogis! Kõik muu, mida loen, on kenasti vormis :)

    1. See vist tuleb sellest bännerist, mida ma ei halda. Mul endal ka. Pole ju raske sisse zuumida, sekundiga korras. Aga tagasitulles vaatan asja!

  2. Me ostsime selle Nivona Romantica just tänu su esimesele kohvimasina postitusele. Saime väga kõva ale. Ainuke asi, et ma ei oska sellega küll midagi muud teha kui vaid kohvi, piimavaht on ka selline lahja ja pehme. Seevastu sõbranna Jura teeb paksu tugeva vahu.

Comments are closed.