Mis beebile nimeks sai?

Ilmselgelt on tegemist viimase aja ühe enim küsitud küsimusega. Ma korra mõtlesin, et ei teegi eraldi postitust sel teemal, sest mis vahet sel on? Küll kunagi jutuks tuleb. Aga kuna meie armsad lugejad on meie postkasti umbe ajanud, siis et mitte ükshaaval vastata..

Kui me haiglast koju saime, vaatasime pidevalt beebit ja korrutasime neid nimesid, mis meil välja kirjutatud olid. Aga üks neist ikka erines. See kõige esimene nimi, mille Meelis juba juunis “genereeris”. Siis arvasime, et tema leiutatud, aga laivides hakati seda üsna pea ka soovitama. Küll vaid mõned korrad, aga siiski pakuti.

Mulle endale meeldis Hedone. Saatsin mõlema nime kohta päringud ka rahvastikuregistrisse, et kas need oleksid lubatud ikka. Sain jaatava vastuse. Aga aega oli veel nimepanekuni julge pool aastat.. ja nii neid nimesid aina kogunes me nimekirja..

Kuigi nimekirjas oli niiiii palju ilusaid nimesid, mis meeldisid – näiteks mulle meeldis Säde, tuli ju ka see beebi helikiirusel nagu tulesäde… aga see pole kohe meie pere lapse nimi. Isegi kaks nime pannes poleks nagu päris see. Helo ja Hevenly olid lahedad, mu ema nimest tuletatud Henel või Heneli samuti. Lisaks meeldis mulle täiega Hedoni jumala huupi pakutud Hiidian, aga ikka kummitas peas see Hedelin.

Küsisime beebilt. Vaevalt, et ta suurt aru sai ja reageering oli ilmselgelt joppamine, aga Hedelini peale ta naeratas. Seega oli see otsustatud.

Mis on teie jaoks kindel EI, mis puudutab lapsele nime panekut? Meelisele näiteks ei meeldi see, et kui sama nimega on keegi keda ta teab ja see inimene ei meeldi talle mingil põhjusel. Selline nimi lendas koheselt välja. Kuidas teie oma lapsele nime olete valinud? Või kuidas soovitaksite nime valida? Kas see näkku vaatamine on kõige parem lahendus või soovitaksite näiteks lemmikute vahel loosi tõmmata? 

65 thoughts on “Mis beebile nimeks sai?

 1. Meil läks mehega väga lihtsalt. Üks nimi ainult oligi ja see oli poisi nimi. Esiteks pidime lootma, et tuleks poisslaps ja siis oli edasi juba lihtne. :) meil käis kiiresti ja lihtsalt.

  1. “Meelisele näiteks ei meeldi see, et kui sama nimega on keegi keda ta teab ja see inimene ei meeldi talle mingil põhjusel”
   Täpselt sama teema mul.

  2. Meil oli kõigil kolmel lapsel nimi enne sündi olemas❤️kindel ei oli et kahte nime lapsele ei pane ja ühtegi võõrtähte ka ei tahtnud nimes näha. Küll aga pidi kindlasti olema R täht sees. Nii saidki lapsed nimeks Erika, Renate ja Jasper. Ise oleme nimedega rahul ja ka tüdrukud oma nimetega rahul. Poiss veel arvamust avaldada ei oska

 2. Minul oli kindel alati et kaks nime , esimene selline lihtne ja teine sarnane minu nimele (Chrissy) . Nii saigi esimese lapse nimeks Karl-Christen ja Tüdrukule Mia-Christelle. Kusjuures Mia nimi kummitas mind juba sellest ajast kui mu õelaps veel sündinud ei olnud, st kuskil 7-8 a tagasi juba. Õel oli see nimevalikutes ja seda ta ei valinud, aga mulle hakkas nii meeldima ja teadsin et kunagi kui tütre saan saab ta nimeks Mia! Mehel ei olnud muud valikut kui leppida(õnneks talle ka meeldis)

 3. Väga ilus nimi!

  Kuigi mul olid lapse nimed valitud julgelt 10+ aastat enne laste sündi (olin siis noor ning lapsi ei plaaninud niipea :)), aga kui teema oli taas aktuaalne, siis ikka oli see hirm, et äkki pole üldse seda nägu. Samas, teised nimed ka nagu ei meeldinud, ei olnud nagu “omad”. Poisile nime panek läks kergelt – mees oli kohe nõus, aga vot tütrega ei läinud nii libedalt. Kui lapsega koju jõudsin, siis nägi mees ka last esimest korda (tere, koroonona!). Läks paar päeva aega ja ma siis hakkasin uuesti pushima seda nime asja, sest laps ei saa ju ometigi nimeta jääda. Küsisime lapselt, kas ta on “X”, ta tegi silmad lahti ja naeratas! Igaks juhuks kordasime oma küsimust ja ta tõi kuuldele mingi “jaatava” häälitsuse. Nii jäigi :)

  1. Ja mis nimeks siis sai? Kui on midagi erilist ja harukordset, siis kirjuta postkasti kui avalikult ei taha..

 4. Eile õhtul juba sai lugeda õhtulehest, mis lapsele nimeks sai. Aga nimi on armas!

  1. Oioi, kindlasti keegi lekitas! Palun koheselt tegutseda, süüdlane – maksku mis maksab – välja otsida ja advokaadile üle anda.

  2. Õhtuleht, mis rikkus nädala eest teie suure üllatuse, sai esimesena teada lapse nime??? Enne blogiposti oli ju seal juba artikkel ja fotod. Ikka ise ju teavitasite seekord?

 5. Kusjuures mul ja laste isal oli sama teema,et ei pane sellist nime nö kellegi järgi kes ei meeldi. Seega tavapärasest Kristjanist sai Cristian. Ja Greete nimi tuli kuidagi ise,teadsime ainult Grete nimelisi või Grette nimelisi.

  Ja minul on see kiiks veel,et ma ei taha panna lapsele kahte nime,nagunii kutsutakse ju ühe järgi.

 6. Minu jaoks on ka paar tuttavat või teada tuntud inimesed nimed ära rikkunud.

  Nime leidsime lõpuks telekavast

  1. Kunagi Meelis pakkus selle nime välja (kui me ei olnud veel rasedusuudisega väljagi tulnud, aga omavahel juba arutasime nime) ja kui kunagi laivis küsisime, mida panna, siis paar inimest pakkus ka seda nime..

 7. Meil oli, et kahte eesnime ei pane. Lihtsalt sellepärast, et perekonnanimi on niigi pikk elukaaslasel ja siis oleks nimi pikk nagu rong. Täpselt sama, et kui tead selle nimega kedagi ebameeldivat persooni- jääb ära. Nimel tuleb lasta seedida. Poisiga nägin, õde nime pakkus oli mul kohe eiiiiii…. môni kuu hiljem arvamus muutus ja lôpuks saigi too nimi valitud. Tüdruku nimi tuli suguvõsast(vanavanaema nimi), sest seal oli mis meeldis meile mõlemale ja mis pole laialt levinud.

 8. Nõustun Meelisega, et sellist nime ei paneks, kui tean, et antud inimene ei meeldi ja võib olla on midagi halba ka teinud. Aga samas paneksin nime, inimese järgi, keda tean ja kes on hea inimene. Hetkel olen beebi ootel ja minu esimene nime valik on 3 sama nimelist tuttavat, kõik on head inimesed. Aga eks lõpuks ongi nii, et kas laps on üldse oodatava nime nägu.
  Teie valik beebile on imearmas! Palju õnne Teie perele! Ilusat kasvamist! ❤️

 9. Sama teema nagu Meelisel. Kui on teada inimene ja ebameeldiv minule siis ei pane lapsele seda nime :) aga no see näkku vaatamine… siis minu lapsed oleks nimeta. Ei saa aru kuidas see võimalik nii on :)
  No üleüldse see nime panek on minu arust kõige keerulisem asi ûldse…vblla peaksin ka juba nimekirja koostama, et kui see aeg käes, oleks vähemalt mille vahel valida :) muidu siiani 2 korda olnud, et viimasele hetkele seee asi jäänud. Korra juba omavalitsusest hakati otsima, et oleks aeg see asi ära teha :D

 10. Meie kahe tüdruku nimed tulid täiesti juhuslikult nähtud/kuuldud nimest.
  Esimene laps sai nime forograafi järgi, keda juhuslikult FB nägin – Greete (täiesti tavaline kirjapilt). Teise lapse nime kuulsin ämmaka visiidil koridoris – Kirke. Mõlemad jäid nii kummitama, et nüüd on meil 3.5a Greete ja 1.5a Kirke kodus
  Meie jaoks oli oluline, et oleks R täht sees, meeldis selline tugev põrin. Samas ei tahtnud lapse isa kahest nimest koosnevat. Enne lapsi valmis vaadatud nimed jäid igatahes sahtlinurka

  1. *Meil ka see oluline, et ei tunneks kedagi, eriti negatiivses mõttes inimest.
   *Lisaks pidi nimi olema soovitavalt sama pikk, kui kõigil teistel pereliikmetel.
   *Kuna kahe tütre nimi juba riimus, tundus õige ka kolmas sarnane leida. Heleri, Janeli ja Sireli. Mees oleks tahtnud Emili’t, aga seal 1 täht vähem. Suurem tütar pakkus veel Amelia’t, kuid õnneks mulle jälle ei meeldinud. Need kaks pakutud nime on väga popid ka praegu, see oli veel omakorda minu kriteerium.
   *Samas x, y jne on mul välistatud, lisaks liitnimed. Niigi ühele tütrele pannakse vahel Y nime lõppu
   *Kuna meil perenimi pikk, siis max 6 tähte võis eesnimi olla pikk.

   Teie nimevalik on armas ja sobib venna nimega nii hästi kokku :)

 11. Minul on samamkiiks, et ei taha panna nime mis on mõnel lähedasel tuttaval. Samuti ebameeldiva inimese nime ei paneks.
  Lisaks ei meeldi võõrtähtedega nimed ning väga tavalised nimed, a la Jüri ja Mari.

  Hedelin oli ka minul lemmik teie pakututest. H nimedest ilus ka Heelia.
  Tere tulemast siia maailma, väike armas Hedelin!

 12. Meil oli nii, et see nimi mis mulle meeldis, ei meeldinud elukaaslsele.
  Ja mis talle meeldis, oli mulle kindel ei.
  Sünnitasin ära ja paar päeva hiljem tuli nimevalik jutuks.
  Leppisime, nii kokku, et võtab nimede raamatu ja kirjutab välja nimed, mis talle meeldivad ja hiljem teen mina sama. Kui mingi nimi on mõlemal, siis selle nime panemegi.
  Asi lõppes sellega, et tema lappas mitu nimeraamatut läbi. Aga mina mitte, sest kui haiglast koju saime ja ma oma esimese une tegin, beebi kaisus. Ärgates oli selge, et lapse nimeks tuleb Andri.

 13. Väga ilus nimi ja pakkusin ka ise seda Instas :) Soovin Teile mõnusat ja rõõmsat vana aasta lõppu ning uueks aastaks ikka rohkelt naeru, nalja ja palju õnnelikke päevi

 14. Mul sama nagu Meelisel. Kui sama nimega inimene väga ei meeldi, siis ei saa oma lapsele panna. Lisaks peab lapse nimes olema R täht, et nimi kõlaks. Ja mina ka enne lapse sündi nime ei avalda, vaid ikka peab silma vaatama :)

 15. Nimede valikul ei küsinud kordagi kellegi soovitust, mingit loosi ei teinud ja ei avalikustanud nimevalikuid enne, kui lapsed sündinud. Mõlema nime valikuks kulusid loetud minutid. Poiss sain nime, nimedel kataloogi skrollides. Remi jäi kohe silma ja sellest hetkest oli asi otsustatud ja vaidlemisele ei kuulunud. Tüdruk sai nime 50’date briti sarja vaadates. Pisikese rolliga naisterahva nimi oli Magda- ja nii see läkski. Mees küll veidi kahtles ja veel enne ametliku vormistamist proovis mind ära rääkida nt Marta’kski. But well… Muide minu nimi algab “M” tähega ja mees “R” ;)

 16. Meil on ka see, et kui kellelgi on ja eriti siis kui mõni kes meile ei meeldi siis kohe kindel ei.
  Seega nüüd ongi jama, et kuna esimesel lapsel kaks nime siis tahaks teisele ka kahte aga miski nagu ei sobi Sebastiani juurde ehk siis kas kellelgi on olemas nimi mis juurde sobiks või lihtsalt ei meeldi nimi koos Sebastianiga.
  Muidugi noh ehk 3 k pärast poiss ei olegi üldse Sebastiani nägu

 17. Nime valik ikka mega keeruline. Minu soov oli panna Jorke teisele pojale aga kuna sarnase hääldusega sõna on inglis. k veits nõme siis mees ei soovinud seda nime. Sai hoopis Jasper. Nyyd ei kujuta ette, et Olex teise nimega. Ehk s nimi ei tohiks tähendada midagi nõmedat.

 18. Mul oli kusjuures ammu juba noorena mõeldud ,et tahaks poissi ja tüdrukut.Nii tüdruku nimi oli siis välja mõeldud Kairiin, aga hakkas ka teine nimi meeldima Mirette , siis otsustasin ,et lapsel on niii paha kui tal 2nime .Lasteaias hakka kirjutama või koolis pikka nime .siis kumba nime pidi kutsuda.. õnneks poiss ei sündinud seda nime mul siimaani pole.Martin oleks vääga meeldind.
  peale selle ei meeldi mulle üldse need välismaa seebikate nimed Rico ja mingi teine pikk nimi otsa siis Luciad..jube kahju on vaadata et normaalseid eesti lapse nimesid väga lasteaia kapi ustel kahjuks enam polegi.Kõil Marid ,Laurad ja Katrinid kaovad ükspäev ära..
  See Meelise mõte ,kui inimene ei meeldi siis ka nimeks ei pane sama suhtumine minulgi :)
  Ma arvan ,et nime panna lihtsam kui sa lõpuks oma last ikkagi näed ja eks see hiljem selgu kas lapsel sobib pehme nimi Liisa või tugev preili on nagu Katrinid..
  Hedelin ilus nimi ja kõlab ka hästi ,kui öelda.
  PALJU- palju õnne kogu perele lapse sünni puhul :) ;)

 19. Minu abikaasale ei meeldinud ka nimed, kellega tal mingi negatiivne seos on olnud.

 20. Kui teada saime esimesest rasedusest., siis minul oli tüdruku nimi mis soovisin ja mehel poisi nimi. Kuna tulemas oli poiss siis mees soovis panna nimeks Fredi. Aga kuna minul oli kriteerium, et peab olema vähe levinud siis muutsime natuke ja tuli hoopis Fred Johann. Teist last ootama teades, teadsin et tuleb tüdruk… Sain oma nime Rosiine, kuid lõpus kui oli ca 2 nädalat tähtajani hakkas kummitama, et paneks hoopis Rosiine Johanna. Nii ta siis lõpuks saigi nime Kolmandaga oli üldse huvitav kogemus. Kui teist ootasin ja olin ca üle poole rase olnud nägin unes, et meie perre lisandub veel üks tüdruk ja nägin ka nime mille tatoveerisin endale . Kuna aga me olime kindlad et jääb 2 last, siis ei teinud suurt numbrit. Aga 4 kuud peale teise lapse sündi olin ootamatult uuesti rase. Ja tulemas tüdruk, nii nagu unes… Mõtlesime neid nimesid ja siis me ikka jäime unes ette kuulutatud nimele. Ja pisike sai nimeks Eleanora. Nüüd neljanda lapse nime leidmine oli meil korralik väljakutse. Aga lõpuks leidsime Ariella.

 21. Palju õnne tütre sünni puhul! Hoidsin pöidlaid pihus, et valiksite just selle nime. Tõesti kena ja tundub nii hästi sobivat.

  Lapse nimi võiks olla kergesti hääldatav ja kirjutatav, mitte lihtsalt huvitavalt kõlav tähekombinatsioon. Samuti võiks see olla lapse suhtes austav. Rögabert ja Dildomar võivad ju olla huvitavad ja paistavad välja, kuid kahjuks pigem negatiivselt.

  Pigem usun ikka näkku vaatamisse ja sisetundesse. Loosi tõmbamine võib aga olla sama efektiga nagu mündi viskamine, et enne kui münt langeb, tead juba tegelikult ise, millist külge tahad näha.

 22. Mul sama nagu Meelisel – ei paneks nime, mis juba mõnel tuttaval/sõbral/sugulasel jne. Asi polegi nt sallimises meil, pigem lihtsalt tahaks olla teistmoodi, teistsugune
  Kahjuks niiiii paljud ilusad nimed on juba kellegil

  1. No jaa, aga Te panete ENDA lapsele ju nime. Mul näide: tuttavad ei pand nime, mis neile meeldis, sest minu lapsel see nimi. Nüüdseks ei tea ma nendest enam midagi ja nemad ei pand seda nime mida soovisid.
   Kui nimi meeldib siis tuleks panna ju, :) Eriti raske on poiste nimedega, ilusaid nimesi nii vähe

 23. Ma oma lastele nime valides – mõlemad poisid – vaatasin, et nimes oleks R täht ning et seda nime veel meie lähimas suguvõsas poleks. Samuti ei tahtnud panna mõne sõbra nime. Ja jälgisin, et ei saaks kohe mõnda norimisnime genereerida nimest. Ja veidi jälgisin, et ka perekonnanimega sobiks ja lapsel oleks hea kirjutada ja et lapse vananedes poleks veider nimi vanaisana liitnimed polnud valikus ja lapsed said sellised nimed, mida nende vanuste seas peaks Eestis olema vähem kui 5

 24. Minul on tähtaeg Märtsis. Sündimas on poeg. Nime valisime välja juba vähemalt kolm kuud tagasi aga veel ei ole kellelegi öelnud.
  Kriteeriumiks oli see,et sobiks meie perekonda. Meil tütrega on sarnased nimed ja kui oleks uuesti tüdruku saanud oli ka selleks puhuks nimi olemas mis sobiks super hästi. Aga kuna sünnib poeg siis valisime nime mis sobib mehe nimega ja on sama lühike ning sobib suurepäraselt ka meie(naiste) nimedega. Kõigil on nimedes palju samu tähti.
  Aga teiseks kriteeriumis oli kindlasti ka see,et sama nimega inimest ei teaks..

 25. Esimesele lapsele oli raseduse ajal nimi välja mõeldud ja see jäigi – sobis hästi ja siiani oleme rahul valikuga.
  Teise lapse puhul oli sugu üllatuseks, sellevõrra ka raskem valida..olid variandid, sünnitusmajas proovisime iga pärv last eri nimega kutsuda ükski ei tundunud päris see, kuniks ühte nimevarianti veidi muutsime ja käis heureka – sobis, leitud! Seega läks kokku 4 päeva enne kui nimi sai valitud

 26. Mul ka mees välistas nimed, mis tema jaoks ei sobinud, mulle tohutult meeldis Klaudia ja sobiks ka minu nimega, aga kuna tema vene keskkonnast, siis nii tema kui ta vanemad ütlesid, et see on venkude Klafka ja unusta ära :D
  Agatha ka meeldis, aga no.. Lõpuks jäi hea nimi, sain oma tahte ikka läbi suruda, kuigi ka suht sarnane nimi ühele inimesele, keda mees ei “kannata”

 27. Minu esimene laps sai nime oma vanaisa järgi ja mina lisasin juurde oma lemmiku nime, et natuke noorepärasemaks muuta. Teine laps sai nime mehe vanaema järgi, millele lisasin samuti oma lemmik nime ja viimane poiss sai nime nii, et minul oli juba lemmik nimi olemas ja siis kirjutasin paberile 10 ilusat nime, mis mulle meeldis ja lasin kõikidel pereliikmetel ühe nime valida ja paberile kirja panna. Kui need lipikud avasin, siis oli üllatus suur, et eranditult kõik valisid sama nime

 28. Kunagi kui veel last plaaniski polnud kuulsin nime Lisete ja mulle nii meeldis. Olin kindel et kui kunagi rasedaks jään ja tüdruk tuleb siis ongi Lisete. No kui see aeg lõpuks jõudis siis oli neid Lisetesid eri kujul nii palju,et ei tahtnud sama panna. See oli nüüd juba 12a tagasi. Poisile pidi Trevor tulema. Aga oligi tüdruk ja siis mõtlesin,et kuidas muudmoodi ägedam oleks ja mõtlesin välja Lisetely. Kuna aga sellist nime polnud olemas siis y-ga ei tohtinud panna ja jäi Liseteli :) siiani ei tea,et kellelgi teisel selline nimi oleks :) ja nüüd 4a tagasi sündis ka poja kelle nimeks saigi Trevor Indrek(Indrek on isa järgi)

 29. Nime suhtes olen ma see veits hull, kes tahab, et tekiks lapse ja nimega õige tunne. Mul on kaks poissi ja eelkõige oli kriteerium, nimi peaks olema lihtne, lööv, pisut eriline või endale tähenduslik ja R täht peab sees olema. Täiesti isiklik kiiks, aga kahe nime panemisel ma sooviksin, et lapsel kasutatakse mõlemat nime. Ei ole ju mõtet panna pikka nime, kui selle keerukuse tõttu peab mõtlema hüüdnime. Ärge saage valesti aru, mul ei ole hüüdnimede vastu midagi, aga need peaksid ise tekkima.
  Mäletan mõned aastad tagasi kuskil facebooki grupis küsis ema abi. Tema lapse nime ma täpselt ei mäleta, aga oletame, et see ol Kaarel Martin vms. Ja tema mure oli selles, mis hüüdnimi lapsele panna, sest pidevalt Kaarel Martin öelda on pikk ja ajab keele sõlme.

  Meelise kiiks lisaks teistele on ka, see nimi ei tohi olla inimesel, kes mulle mingil põhjusel ei sümpatiseeri või kellega mul ebameeldiv mälestus/kogemus on.
  Kui klassis on käinud Tarmo, kes on kiusaja aastaid olnud, siis on sellel nimel minu jaoks märk peal. Oma lastele Tarmo enam nimeks ei pane.

  Hedelini nime poolt hääletasin mina ka, see heliseb nii ilusalt, kui seda öelda.
  Ja veelkord, palju-palju õnne kogu perele pisikese tüdruku puhul!

 30. 1. Nimi peab kõlama hästi. Ei tohiks valmistada lapsele raskusi hääldamisel ega ka see, et peaks kogu aeg seletama, kuidas nime kirjapilt on.
  2. Jah, ka mulle ei süpatiseeri need nimed, kellega kokkupuuted on olnud halvad vms.
  3. Lapsedt olenb tõesti nimi. Mu viimane laps oli koguaeg Kaspar, ka siis kui UH väideti et tüdruk on.. ma teadsin koguaeg, et poiss on. Ja et Kaspar on. Ehhhhhee….nüüdseks võin öelda, et ei ole. Esmakordselt kui sain ta kängurusse intensiivis küsisin kohe “kuidas Mihkel poiss end tunneb”. Ma ei tea kust, aga no nii ‘lambist” tuli nimi.
  Vanem laps sai lapsepõlve sõbranna järgi nime. Mõtlesin pikalt Teele, Tuuli ja Anne-Mai…aga Hele-Riin jäi hoopis.
  4. Ma olen ka arvestanud et nimi olrks selline mida ei ole lähitutvustingkonnas kuulda. Tütre puhul on siiani see õnnestunud, lasteiaia aegu oli ainus lasteaia peale ja nüüd koolis sama. Poisiga ka kusjuures nii. Mihkel on küll ‘vanakooli’ nimi aga vist unustatud, sest hetkel pole tuttavate seas ühtegi..

 31. Ise valinud kõigile kolmele lapsele ja mehele need nimed siis “‘maha müünud”
  Mu jaoks on oluline lihtsus, st 1 eesnimi, nagu kuuled nõnda kirjutad, ei ole võõrtähti ning mul ei ole laste nimedes R-tähte.
  Muus osas on mu lastel nö väheesinevad nimed. Tûdruku oma on vist nüüdseks 20 alla, ilmselt saab populaarseks, ilus nimi on.. poistel 10 või vähem.

 32. Hedelin on neist variantidest tõesti kõige ilusam ja erilisem.
  Meie tibu nimi tekkis kohe raseduse alguses ainsa variandina. Poole raseduse pealt julgesin ka abikaasale nime öelda ja ta oli kohe vaimustuses.
  Olin täiesti vastu nimedele Ami ja Mia. Iseenesest väga ilusad nimed, aga kui ma tean juba ette, et lasteaiarühmas ja klassis saab olema vähemalt 8 Miat ja 9 Ami-d, siis milleks teha lapse elu keeruliseks.

 33. Peaaegu mu soovitatud Hedlin :)
  Ilusat kasvamist teile! Hedelin ja Hedon sobivad hästi.

 34. Meil sündis suvel esiklaps. Alguses mõtlesime nimede peale nagu Ragnar/Roger/Ramon – enda vanematega rõõmu jagades koguaeg keegi suutis nime kallal viriseda. See rikkus minu jaoks ikka nimed täiega ära ja ütlesin elukaaslasele, et aitab, nüüd jätame meeldivad nimed ainult enda teada ja seda tegimegi, küll meid pinniti jne, aga otsustasime, et saavad lapse nime teada siis, kui sünnib. Nii saatiski mees peale lapse sündi kõigile SMSi, et sündis väike armas Oskar ❤️ – ja vot keegi ei kobisenudki enam nime üle aga oldi üllatunud, et hoopis midagi muud, kui alguses panna mõtlesime.

 35. Meil oli esimese lapsega kindel et peab olema selline nimi mida ei kuule tihti ja kindlasti pidi olema R täht sees , otsisime ja leidsime Gerhardi ja see oli nagu ideaalne . :)
  Teise lapsega oli naljakam olukord . Terve raseduse aeg oli ta Ruudi , olime kindlad et selle ka paneme , aga sündides ei tundunud see õige ja lõpuks istusime õnnepalee parklas ja vaatasime netist nimesid ja kirjutasime sobivad välja ja leidsime lõpuks Kennerti ! :)

 36. Väga ilus nimi
  Meie pesamuna nimi sai nimeks Zara Säde otsus tuli kohe peale sünnitust

 37. Minu jaoks on lapsele nime panek küllaltki “kerge” …
  Eestis kirjapildilt väga vähe esinev nimi .
  1 laps on 10a. Siiani on tema nime eestis vaid 6 (kui välja valisime oli alla 5) 2 laps on 6 ja on eestis vaid 6 .
  Mõlema lapsega on olnud juhus ,kus pole nimeseadusega kooskõlas.
  1 lapse puhul muutsin natuke ümber .
  2. Lapse puhul mõtlesin üldsegi uue nime , kuna kokku kirjutatult eestis lubatud polnud.
  Kuni nime panekuni tegelikult polnudki kindel et kumb nimi siis jääb.
  Kas sidekriipsuga esimene nimi või nimi mis vahetult enne sünnitust silma jäi .
  Aga uksest sisse astudes jäi ikka viimane variant, nüüd mõelnud et ei kujuta ettegi kui oleks esimene variant sidekriipsuga jäänud mkn mul endal kriipsuga nimi ei soovinud nii…
  Teine mis on ,et peaks sisaldama võõrtähte.
  Mõlema lapse nimes on Y.

  Eks tulevik näitab kas tuleb perelisa ja saab veel mõelda .

  1. Mul tekkis kohe huvi, mis su laste nimed on? Kui sa ei taha avalikult kirjutada, kirjuta mulle kuskile postkasti v jäta kommentaar ja pane juurde, et ma ei avaldaks

 38. Mul kaks poega. Mõlema puhul olen võtnud internetist tähestiku järgi nimekirjad lahti ja hakanud neid järjest lugema. Minul endal olid nimed juba enne sündi otsustatud. Esiteks pole kellegil selliseid nimesid tutvusringkonnas ega ka perekonnas. Teiseks pole ka selliseid koosluseid Eestis. Esimese lapse nimeks on Ken Merten ja seda kooslust vist Eestis rohkem polegi ning teise lapse nimeks sai Hugo Steffen ka see peaks olema alla 5, kui viimati vaatasin :) Lihtsalt oli kuidagi side nende nimedega. Kui peaks kunagi kolmas tulema ja tüdruk, siis juba esimese lapse ajast on ka tema jaoks kahene nimi olemas. Tahtsin kindlasti 2nime ning ainuke tingimus oli, et esimene nimi peab lühike ja lihtne olema, kui môlemad on juba aastaselt oma nimed selgeks saanud.

 39. Hedelin on mujal maailmas levinud perekonnanimi, mida muu hulgas kannab ka üks tuntud jalgpallur. Googeldamisel tuleb välja palju Hedeline. Nii et ärge imestage, kui tulevikus küsitakse, kas olete jalkafännid.
  Ilus nimi oleks näiteks Helmi, mis soome keeles pärli tähendab, kuid kahjuks kõlab see liiga sarnaselt Helmedega.

 40. Ma ei valiks nime, mis on liiga keeruline (häälduselt, kirjapildilt). Nime mille puhul arvan, et last hakatakse tulevikus narrima või millega tal oleks keeruline elada. Nime, mis meenutaks mingit roppu eesti- või muukeelset sõna. Tuttavate nimesid ka eelistatavalt mitte.
  Oma lapsele panin sellise nime, mida ise hea meelega kandnud oleks (mulle mu enda nimi ei meeldi) ja mis on rahvusvaheliselt tuntud nimi (ei ela Eestis).

 41. 13a tagasi teadsin kohe, et tuleb Getter. Kuna siis teadsin mina ainult ühte sellise nimega tüdrukut. 2a tagasi oli raskem. Mehele ei meeldinud MITTE ÜKSKI poisi nimi. Nimi millega nõusse jäi, tuli mingi nädal peale sündi-Kris. Ja mulle ei meeldi mingi kahtlased nimed. Tuleks mõelda veits kaugemale ka, laps peab selle nimega elama. Mitte, et mulle meeldib, mina panen. Saan aru, et tahetakse midagi teist, aga no kuulge. Mingi piir võiks olla
  See minu arvamus, ja ei puuduta kuidagi Sinu lapse nimevalikut :)

 42. laste nimede puhul olid olulised asjaolud:
  1) kui nimi välja öelda, siis inimene oskaks seda kohe kirjutada.
  2) lühike, ilma sidekriipsuta
  3) nii eesti kui inglise keeles arusaadav
  4) et õel ja vennal poleks sama algustäht
  5) et eesnime viimane ja perenime esimene täht poleks üks ja seesama
  6) et poleks ühegi tuttava suvakaga sama nimi
  7) et oleks suguvõsast inspireeritud
  8) et oleks lihtsalt coolid, uhked, kõlavad ja mitte-eputavad nimed :)
  Mõlema lapse puhul sain enamik kriteeriume täidetud.

 43. Minu Kinnisidee oli,et lapsel peab olema kaks nime ja kindlasti R täht see.
  kuna mehelensee kahe nime varjant ei meeldinud , siis tuli leida lahendus mis oleks lihtne, samas eriline ja ilmselgelt lühike . Nii See Ralf saigi meil nime.
  Kunagi peaks uuesti beebi saama ja tütre siis ka kinnisidee ühenimega olemas ja siis ma jonni ei jäta.

 44. Teie tibi nimi on lihtne ja üheselt mõistetav. Ilus ka.

  Laste nimede valimine on üks peen töö.
  Töötan koolis ja mul on vahepeal tunne, et kus on vanemate mõistus, kui nad oma lastele nimesid panevad. Ei peagi olema Rögarberdid või muud uhked väljamõeldsed, aga kõikvõimalikud võõrtähed ja sidekriipsud! Oh, anna kannatust!

  Muuseas, ka näiteks Lisete, Lisett, Liselle, Lisette ja seal taga sidekripsuga või ilma ikside ja igrekitega teised nimed. Täiesti siiralt mõtlen ma, et miks vanemad teevad seda. Miks ometi nad peaksid oma laste nimedega olema “alla 5 nime” kategoorias.

  Meil on kaksikud poiss ja tüdruk ning nende nimed on väga lihtsad ja nad ei pea mitte kunagi oma nimesid “spellima”, mitte üheski keeles.

 45. Mul on olnud poistele väga raske nimesid valida, sest endal palju vendasid (5 tk) ja neil kõigil ka lapsed (poisid ülekaalus). Seega suguvõsas juba paljud meelepärased nimed kasutusel ja korduvat nime lihtsalt pole soovinud panna. Ja ma tegelikult isegi leidsin nimesid, mis meeldisid ja mida tutvusringis polnud, aga mees oli kategooriliselt vastu ja jauras oma R-tähe maaniat.. -_- No et olgu mis nimi on, aga alaku r-tähega, tal suguvõsa traditsioon juba selline ja blablabla.. No lõpuks midagi leidsime, aga no.. Esimene laps ka naeratas, kui ma lõpuks nime talle välja mõtlesin. Naeratas nii mulle, kui teda nimepidi kutsusin ja hiljem naetratas ka issile. See veenas meid, et ju ongi tema nimi siis. Ülejäänud kahelt pole reaktsioone tulnud, aga nimetuks pole nad muidugi jäänud. See Helo kummitab mind siiani.. Nii oleks tahtnud seda panna nimeks, aga mees jälle polnd nõus, sest ta arust oli eksnaise nimega liialt sarnane.
  Hedelin on ka vägaväga ilus nimi:) Meil paljud head ja ilusad nimed valikust välja jäänud, kuna ei oleks perenimega kokku sobinud.

 46. Minul olid lõpuks valikus Linda ja Eve (minu vanavanaema ja ristiema nimed olid). Paar mõtet oli veel aga need langesid enne sünnitust variantide hulgast välja. Sünnitusmajast välja astudes oli mul turvahällis hoopis Evelinda

 47. Kuhu kohta peab täpsemalt kirjutama, et uurida Kas sellist nime saab panna lapsele?

Comments are closed.