#elulineblogi

Miski on ikka mäda!? Ehk vaatasin Ieva Ilvest “Kahekõnes”

Vaatasin täna veebist eilset “Kahekõnet”, kus külaliseks meie värske esileedi Ieva Ilves. No miski on ikka mäda!

Esiteks ei tundu ta selline ladna, vaid endas kahtlev, selline ebalev ja ebakindel. Okei, ehk tuleb see sellest, et ta pole harjunud veel sellise metsiku tähelepanuga, aga samas tema töö eeldab ka ju avalikke esinemisi, või ei?

No Treufeldt muidugi saagis teda omajagu seal, pinnis ikka, et kuidas see kihlumine käis ja võib-olla ajas see teda veel rohkem ebakindlaks, aga siis kui jõudis jutt tema lapseni… Siis, no lööge mind või risti, ajas ta paska. Kõigepealt seletas ta kuidas see teema on talle nii valus, sest lapse isa suri traagiliselt ja kõik on nii hirmus kurb..

Ja siis, kui ta paneb käe oma südamele ja kinnitab, et laps pole presidendi oma, siis.. Pange tähele – ta ütleb: “Ma võin panna käe südamele ja ma võin lubada ja ma võin öelda, et mu tütar ei ole presidendi oma!” See on nüüd otsetõlge sellest, mis ta ütles, mitte ERR tõlkeribast seal ekraanil, mille screenshotid juba mööda netiavarusi on.

ieva
Tegin ka screenshoti

Ta ei ütle poole sõnaga, et see pole TEIE presidendi laps. Ta ei täpsusta üldse, mis presidenti ta silmas peab. Seega, ma ütlen, see on üks sahker-mahker. Ja siis seletab, et päris lapse isa ei saa kahjuks oma last kaitsta, sest pole enam meiega. No täpselt nagu ei ole ka olemas meest (veel), kes saaks öelda, et mina olen tema lapse isa.

Ma olen näinud neid käsi südamel vandujaid küll… “Ma vannun käsi südamel, et Kaia Triisa laps ei ole minu oma,” tegi samasuguse žesti kunagi Koit Toome. Mõni aeg hiljem selgus aga tõsiasi, et oioioi, ikkagi on tema oma.

Saan aru, et pinge on niigi suur (oli nii Koidu puhul, kes toona Kaiaga koos ei olnud ja on hetkel Ilvestel), aga milleks mingit jama ajada. Ma olen ikka kindel, et see tirts on TH oma. Ja mul jumala suva, kui on. Sellessuhtes, et jumala eest. Palju õnne!

Ma lihtsalt ei saa aru, milleks sellist asja on vaja varjata. Niigi on see president saanud puid alla selle Ieva pärast ja keegi kurat ei usu, et nad alles suvel kokku hakkasid. Kamoon, ma mõtlen, et ma olen 32 ja mina ei kihluks pärast paarikuist seksimist ja abielluks kohe nõks aega hiljem sinna otsa. 16aastased teevad selliseid “olen nii armunud ja temata suren” otsuseid. Kaks täiskavanud inimest, ei tee selliseid otsuseid nii lühikese aja järel. Siin on mängus midagi muud – kas väga pikk afäär või mingi salajane sahker-mahker, millest kuuleme alles pärast presidendiaja lõppu.

Ja kokkuvõtteks, vaatasin, mis ma vaatasin, see Ieva pole üldse sümpaatne. Aga noh, ega ta 500 eurone pole, et kõigile meeldida. Samas ma mäletan seda, et Evelin meeldis mulle esimesest hetkest peale. Meeldis ka selles roosas kleidis, kui kõik ajaleheveerud teda kiles viineriks tituleerisid. Minu meelest oli ta ilus, armastav abikaasa ja sai väga hästi hakkama, kuigi sattus samamoodi tähelepanu keskpunkti ainult seetõttu, et armastas ühte meest ja oli temaga abielus.

Tugevat närvi, Ievale! Eesti meedia pole mingi paradiis! Õnneks pole tal nö palju jäänud vastu pidada, aga ega trall tema ümber pärast presidendi ametiaega lõppe. Vähemalt ma ei usu, et lõppeb.

Vaata antud saatelõiku siit!

28 thoughts on “Miski on ikka mäda!? Ehk vaatasin Ieva Ilvest “Kahekõnes”

 1. Naljakas, kuidas keegi otsustab, et ta on kindel asjas, mille kohta ta midagi ei tea ega saagi teada :D Oleks mingeidki fakte, mille põhjal niimoodi arvata.
  Ma just olin eile positiivselt üllatunud kommentaarides, et inimesed näitasid pigem poolehoidu Ieva suhtes.
  Mul endal on ka suva, kes kelle laps on. Ma ei näe mingit põhjust uskuda, et tegu oleks TH lapsega ja et selle ümber nüüd nii kõva valetamine ja mahker käiks. Koit Toome teema oli hoopis teine, jobu mees, kes polnud ilmselt valmis isaks saama.
  Seoses Ievaga, siis jättis ta minu jaoks hoopis just loomuliku ja tasakaaluka mulje. Meeldiv oli. Jutt oli arukas. Selles suhtes mõistan, et Ilves tahab naist, kellega maailma asju arutada ja intelligentset juttu ajada. Evelinil koduse maanaisena pole sellist kogemust ega silmaringi. Kui valida, et kummaga ma aega veedaks, siis Ieva.

  1. No sama hästi võib TH jobu mees olla, kes pole valmis eestlaste kommentaarideks!? Ei?

  2. Evelin nüüd küll kodune maanaine ei ole…
   Aga Ieva osas olen ka n6us, päris hea mulje jättis.
   Kui end tema olukorda panna, siis ma ei teagi, kuidas ise käituks – asi läks juba algusest peale käest ära, selgitus jäi hiljaks.
   Aga kuna me ei tea, mis taustaga on tegemist (st tütre isa suhtega), ei ole tegelikult viisakas inimeste eraelus surkida. Ma ise vist juba meelega ei selgitaks, just sellele toetudes.
   Samas, väita, et lapse isa ei saa oma tütart kaitsta, on ka kummaline – kes siis last ründab?
   Ikka vassivat PR-tegelalast, tundub mulle.

  3. Tsiteeriks “Naljakas, kuidas keegi otsustab, et ta on kindel asjas, mille kohta ta midagi ei tea ega saagi teada”. Kuidas sa nüüd siis ise saad öelda, et Evelinil koduse maanaisena pole sellist kogemust ega silmaringi? Whatt? :D Väga arukalt enda arust alustasid kommentaari ja siis panid ise pange.

  4. Sa ikka tead Evelin Ilvese tausta? Pole ta mingi “maanaine”, ta on õppinud arstiks, olnud ajakirjanik, tegev majanduses jnejnejne.
   See, et ta leiba küpsetab on pigem siiski hobi ja huvi..

  5. Kas arsti haridus takistab olla toimekas maal elamist armastav inimene? Arst peab olema kalk ja elama linnas lukskorteris?

  6. “Tean” Evelini ammusest ajast, sest mu ema töötas enne TH presidendi aega nende külalistemajas ning käisin ise vahest abiks , mõnikord hoidsin last või jõlkusin vahest ka niisama kaasas. Evelin oli ehtne maanaine kes oli põlvini mudases tiigiääres ning kakkus oma tiiki vetikatest puhtaks, tegi jah väga head leiba ka, istutas lilli ja kõike muud ka. Aga eks ikka kõik ajaga muutuvad tähelepanu keskmes ja seda ju esileedilt oodataksegi? Et ta oleks väljapeetud ja esinduslik? Aga ei saa sp öelda, et keegi nüüd sellepärast ei saa maanaine olla.

 2. Vanem inimene tunneb just ära, et see on nüüd see õige. Proovitud ju mitmega.

  Tötsaka Eveliniga rase võrrelda. Ieva on tugev, tark ja iseseisev naine.

 3. Ma ei saa aru täpselt, et mis sulle siin mäda tundus? Vaatasin ka selle ära ja ma ei ütleks, et Ieva oli närvis. Ma pean ütlema, et ma esimest korda nägin teda sedasi rääkimas ja liikumises, muidu ainult pildi pealt näinud ning pigem jäi sümpaatne mulje. Vastas väga diplomaatiliselt ja mis selles saates peaks siis veel muud olema kui ristküsitlus inimese kohta:D Loomulikult kus kaks inimest istuvad vastamisi siis küsitaksegi selle inimese elu ja töö kohta läbilõhki, eriti veel kui tegemist meie uue esileediga. Mul on ka täiesti ükskõik kelle laps see on, üldse ei huvita ja samas minu sees küll ei hakanud valedetektro tööle, et see ikkagi on Toomase laps. Mul sellest teemast üldse juba siht villand ja enam ei viitsigi midagi arvata.

  1. Ei saa oodata, et inimene, kelle emakeel pole inglise keel, väljendaks ennast selles keeles absoluutuselt korrektselt. Ieva inglise keel oli küll väga hea, kuid siin- seal oli kuulda pisikesi apsakaid. Ning kui nüüd sinna otsa panna kaameranärv ning üleüldse närv, arvestades antud teema pingelisust, siis ma absoluutselt ei imesta, et ta väljendas end pisut vbl ebatäpselt nende jaoks, kes armastavad tähti närida.
   Treufeldt saagis? Minu arvates pole olemas uimasemat ja kuivemat saatejuhti. Tal oli terve intervjuu aja klomp kurgus.

  2. Just minu mõtted, Ieva jättis väga sümpaatse mulje, hea meelega suhtleks selliste inimestega ka ise, Toomasel on vedanud!

  1. Mulle küll meeldivad mõlemad. Erinevad inimesed, erinevad omadused ja minu arvates on nii Ieva kui ka Evelin väga huvitavad tegelased. Hea meelega viibiks nendega kuskil dinner party-l ja vestleks (võib olla küll mitte mõlemaga korraga just samal peol :)

 4. Minule on Ieva algusest peale rohkem meeldinud kui Evelin.. Tagasihoidlik, meeldiv ning panem meie presidendi naeratama :)

 5. Miks see teema sulle nii hullult korda läheb..? Kama kaks ju. Mulle on Ieva sümpaatne, Evelin ei olnud seda aga kunagi.

 6. Keda kotib kelle laps see on? Oma elu, tehku mis tahab.
  Samamoodi ei huvita absoluutselt kas sa oled sellises kaalus nagu sa väidad või mitte ja muud need “tõsised” probleemid, mis siin kommentaarides pidevalt üles kerkivad.
  Ainus vahe muidugi on see, et sind peavad kõik uskuma, sa ei valeta aga Ieva RAUDSELT sahkerdab midagi. No ei saa üks inimeseloom ju aus olla!

  Tundusid varem nii sümpaatne ja vahva, kuigi ka sinust liigub igasugust sitta meedias. Kas see kõik on hoopis tõde ja peaksime hakkama nüüd erinevaid blogipostitusi kirjutama, et kas see Marimell räägib nüüd ikka tõtt?
  Miks sa pidevalt kritiseerid presidenti ja tema otsuseid. Mis see sulle nii korda läheb ja nii haiget teeb? Las inimesed olla. Sinu elu ju sellest halvemaks/paremaks ei muutu. Või muutub?
  Loomulikult võib arvamust avaldada, aga kas koguaeg peab?

  Tõesti ei saa aru, mida on vaja koguaeg nii palju kõigil kommenteerida. Ütlen ausalt, et elu on niiiiiii palju ilusam ja kergem, kui lase end sellistel pseudomuredel häirida.

 7. Mul oli ükskõik Koit Toome teemast ja on ükskõik Ieva lapse teemast. Milleks peaks üldse surkima, ei saa ma aru? Ieva võiks teha isadustesti ja ikka oleks eestlasi, kes oleks täiesti kindlad, et laps on TH oma, nii et minu meelest ei pea ta rohkem sõna võtmagi sel teemal.

  Ühtlasi jäi mulle temast väga hea mulje – intelligentne ja töökas inimene, tagasihoidlik. Ka meie naaberriikide presidentide kaasad hoiavad pigem avalikkuse eest eemale ja käivad tööl, nii nagu peakski.

  1. Evelin tahtis ka tööd teha, aga näed, ei lubatud.. Ta rääkis paari nädala eest vist Postimehes pikemalt, mis ja kuidas seal Kadriorus paika oli pandud..

 8. Minule vastupidi on Ieva sümpaatne ja Evelin pole kunagi olnud.
  Ja just Ieva paistis väga siiras ja tegelikult pole see kellegi asi kelle laps see on.

 9. No mis siis on, kui ongi Toomas lapse isa? Mis siis on, kui valetavadki? Mul on küll jumala savi ja igaüks võiks lõpetada selle teema kallal surkimise ära.

 10. No seda, et Ieva oli pildil palju varem teavad ilmselgelt kõik kes vähegi seltskonnas on liikunud ja seda et President kahjuks just kõige vaguramate elukommetega abielus olles ei olnud teavad ka ilmselt enamik Härma kohalikke ja ümbruskaudseid. See lihtsalt oli asi millest kunagi ei räägitud

 11. TH on PRESIDENT ja meie nö esihärra, mis krdi eeskuju ta riigile on, kui laps peaks tema oma olem??! Seni kui ta selle ameti valis, valis ta ka avaliku elu, keegi pole teda selleks sundinud!! Abielu valisid ka vabatahtlikult, kui Ieva nüüd esiprouaks trügis, siis rääkigu ka, mitte salatsegu. Oleks võinud abieluga sügiseni oodata, siis tõesti pole meie asi, kus? kellega? mismoodi? ja kuna?
  Ma ei mäleta mis saates see oli, siis räägiti kuidas ta Eveliniga algul pani vasakule, kui ei eksi, tal oli juba temaga tütar aga eelmisest ikka lahutamata, ei imest kui pani nüüd Ievaga ka nii vasakule kui sai.
  Pärast seda suudluse lugu langes ka mu arvamus Evelinist aga kui nüüd arvestada neid kuupäevi kumb mida tegi, siis on ikka TH paras t**ras ja mul Evelini üle hea meel, et õigel ajal lahkus. TH-lt peaks küll pärast presidendi aega pool raha ära võtma, töö üle ei kurdagi nii väga aga käitumine ei ole küll kuskilt otsast eeskujulik.

 12. Mind häirib, et juhul kui, see Isabella ikkagi THI oma on, siis mind häirib kogu selle teema juures see, kuidas ta lasi Evelini peal liugu jättes teadlikult mulje justkui Evelin oligi see pere lõhkuja. Ja et nii oli – rahvas pildus Evelini kivide ja poriga, siis antud hetkel mind näiteks huvitab ikka kyll, kas on see laps tema oma ja kui on, siis see Kadrioru komejant, mis toimub on arulage. Külma rahuga. “üle laipade” ja professionaalsete sulitempude taga on president ise oma täies hiilguses.
  Kõik see ebanormaalne kiire abiellumine ja panin saates tähele Ieva sõbranna kommentaari, kus ta rääkis: “kui mulle varasügisel Ieva teatas et abiellub THI-sega, siis ei olnud see mulle üllatuseks” Mismõttes, juba varasygisel teadis Ieva et nad abielluvad Toomasega, olles ise väidetavalt alles paar kuud tagasi “lähedaseks saanud” selle sama Toomasega? Kogu see komejant on juba kaua aega tagasi ette ära otsustatud, k.a. ka lapse isa, See kõik on organiseeritud, kiivalt saladust hoides juba ammu aega tagasi, ja nemad kui kaks võrdset partnerit, hoiavad seda suures saladuses. Lapse isa teavad vaid kaks inimest. Arvan, et siis kui Ieva synnitas selle lapse, juba siis lepiti kokku, et seda nad ei kommenteeri mitte kuskil. Selle kohta ei ole märki maha pandud. Panin ka tähele, kuidas Ieva inrtervjuus korduvalt korrutas kuidas ta Toomasele toeks on. Miskipärast usun ka, et mingil hetkel lihtsalt see vanamees lapsendab ametlikult selle lapse. Kogu selle komejandi juures tahangi teada, kuidas asi tegelikult on. Just selle komejandi enda pärast tahan teada.

 13. Nad olid jutu järgi aastaid head sõbrad, niiet miks mitte pidada võimalikuks et kihlusid ruttu ja abiellusid ka.Ma tegin seda enda jaoks praktiliselt võõra inimesega ja oleme juba aastaid õnnelikus abielus, pole kumbki 16:D.Aga lapse koha pealt nõustun,sisetunne ütleb et see laps neil ühine.

Comments are closed.